פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

הטענה נכונה נקודתית ל 7.10 אבל היא קצת חוטאת בהיעדר התייחסות לקונטקסט. הסבבים בדרום, ומה החלטנו לעשות איתם עד כה הם לא היו תחת החלטת הצבא בהכרח. נירמלנו את הסיטואציה בעוטף המון זמן, ונירמלנו טילים בתל אביב. כל תגובה שלנו לכל סבב היא גם חלק מהירידה בהרתעה.

אני מין הסתם מסכים שיש פה כישלון צבאי, ואני מסכים עם הדעה שעלתה פה שגנץ כשר ביטחון אשם גם במחדל יחד עם ראשי הצבא. עם זאת, אני לא הולך לדרג את הצבא מעל הממשלה.

בנושא דומה - גם במקרה של אמריקה בדיוק כמו שהיה בשנים האחרונות בישראל - הסימנים רעים מאד. מדינה שמתנהלת ככה לא יכולה להיות בכיוון הנכון, גם אם טראמפ נקודתית טוב לנו. טירוף כזה הוא קרקע פוריה לחוסר תפקוד, פופוליזם, מוסדות חלשים ושביעי לאוקטובר בסופו של דבר. מפחיד.

https://x.com/childish_lion/status/1814138522485268540?s=48

אצלנו, יפה לראות שבבריגדה של הצל הולכים עם הכובעים הפוך. הזוי.

https://x.com/shaulig/status/1814102546916741224?s=48

תסלחו לי שאני פשוט מבין מראש את כל הפוזציה שלכם.
למי שלא מכיר הבחור הערום באמצע התמונה זה עוזר פרלמנטרי של אחד מהסנטורים הדמוקרטים שקיים יחסי מין בסנאט עם חבר שלו ועוד צילם את זה…

אפשר לחשוב שהאלק הוגן הוא הסלבירטי הראשון אי פעם שהגיע לאיזה ועידה פוליטית אי שם בעולם לקדם נשיא או פוליטקאי. הניפ טאק הזה שלכם פשוט משהו מדהים, אכן בגלל האלק הוגן בועידה הרפולבקאנית ארהב נמצאת בדעיכה. לא בגלל הדימנטי שיושב עכשיו בבית הלבן

https://twitter.com/persianjewess/status/1813772025829236960

תרגיל מחשבתי , צמד ההורים הזה מופיע במפלגה הדמוקרטית ועושה אותו נאום? אתם בטוחים שזה היה מסתיים באותו תשואות וקריאות “bring them home”" אתם חושבים שהיום הראשון המפלגה הדמוקרטית היה מסתיים בתפילה למען החטופים וכל האלפים היו מתפללים בשקט לכבודם? שום דגלי פלסטין שום קריאות אנטישמיות. המפלגה הרפובלקאנית בלשון המעטה לא מושלמת, אבל הם לעומת הדמוקרטים פשוט מרחק מזרח ממערב.

כפי שהראה משה, כל הטירוף התחיל עם הדמוקרטים שאיבדו את הראש לגמרי.
אני חייב לציין שאני לא אוהב שהרפובליקאים מחכים את המטורפים האלה.

בכל מקרה, הטמבלים מהדמוקרטים לא הבינו ש1984 של אורוול בא להזהיר אותנו ולא היה ספר הדרכה.
אותו דבר לסרט הזה. הם היו אמורים להיזהר ולא לחקות אותו:

דרך אגב מה יותר גרוע ובוגדני?

סלב שקורע את החולצה שלו בועידה הרופבלקאנית או סלב שמארגן ערב צדקה לנשיא, קולט שהוא כבר “לא איתנו”, בוחר בזכות השתיקה, ורק אחרי שכל העולם מבין את האמת בעימות, בוחר לתקוע סכין בגב ולזרוק את המועמד שהוא רק לפני שבועות קצרים נשבע (ושיקר) לכל העולם שהוא הכי מתאים שיש לתפקיד מתחת לאוטובוס?

לראשון קוראים האלק הוגן ולשני קוראים גורג קלוני. אבל הראשון כנראה מהווה איום על העולם המערבי ולא השחקן ששיקר והונה ורימה את הציבור האמריקאי בידיעה מוחלטת שביידן לא כשיר (דרך אגב הוא הודה בזה בטור בניו יורק טיימס)

שמישהו יעשה את זה יותר הגיוני…

לא יודע כמה ראו את זה כבר:
https://x.com/RavivDrucker/status/1815448064292745377

יש באנקדוטה הזאת כל כך הרבה מהתמצית של יאיר לפיד… קצת לטוב אבל בעיקר לרע. איזה איש מעצבן. האחראי מספר 1 שאנחנו עוד תקועים עם ראש ממשלה סוג ג׳ כמו נתניהו כי הוא סוג ז׳.

האיש שפגישה אידאלית עבורו הוא כזו שלא צריך להגיד בה כלום, לשתות קפה ולא לעבוד, לא מבין את תפקידו, לא מבין שצריך לעבוד גם בימים קשים ולא מבין את הדחיפות שבה שהוא צריך לעבוד ושהוא צריך לשדר לאמריקאים.

ומעל הכל - גם אם אני טועה וזו הייתה דרך נכונה וטובה ליצור קשר אישי - למה לעזעזל צריך לספר את זה. המרדף הבלתי פוסק אחרי מילים מתחכמות. קודם כל להפיל את הפצצה המילולית ״התיידדנו דרך שתיקה״. אחח, איזה תחכום. איזה ביטוי מסקרן. אח״כ נספר ששני עובדי ציבור ישבו ולא עשו כלום.

0 זה understatement לאיש הזה.

מסכים לגמרי, מספיק שיציעו אנשים עם רבע עשיה מביבי והם ינצחו אותו בנקל. פשוט מביאים אנשים חלולים עם אפס עשיה אבל כאלו היודעים לירות סיסמאות…

דווקא אהבתי את איך שהוא יצא בסיפור. אני חושב שהוא עשה אופטימיזציה מושלמת למה אפשר לקבל ומה אי אפשר לקבל מפגישה אקראית של 12 דקות. חשיבה מחוץ לקופסה, שאני מאמין שהשאירה רושם טוב יותר על האריס מכל דבר אחר שהוא יכול היה לעשות בזמן הזה.

בנושא אחר, איילת שקד התראיינה לפגוש את העיתונות השבוע,

ראיון טוב שלה יחסית, לטעמי. הייתה תקופה ברצף הבחירות שהיא כבר נשחקה ונתנה ראיונות פרווה שחוזרים על עצמם. מקווה שהתקופה בחוץ החזירה אותה לעצמה.

מבחינת כותרות גדולות, בגדול באופן לא רשמי אישרה הקמת מפלגת בנט-שקד-ליברמן-סער.

עוד קצת ציטוטים:
“לדעתי נתניהו לא צריך להיות ראש ממשלה אחרי הטבח של ה-7/10”
“במצב שהגענו אליו היום צריך ללכת לעסקה”
“האתגר הגדול שלנו הוא לטפל באיראן, לא לדשדש מול חמאס”
“צריך לרתום את הממשל האמריקאי כדי לטפל באיראן”

הסיפור של יאיר לפיד הוא סטורי טלינג ברמה גבוהה. טיפה לא אמין אבל יצירתי וחמוד. נהניתי מאוד מהריאיון איתו. הרבה פחות משמים מרוב הפוליטיקאים. יש בו משהו לא אלקטיבי ואני מבין את זה אבל הבנאדם מרשים אותי מאוד. מקבל החלטות נכונות כבר שנים. לא מספיק נכלולי כדי להצליח בפוליטיקה הישראלית.

כל מיני עטיפות לאיך למכור אפס. תהנו.

הייתי מצביע לאחמד טיבי או ליאיר גולן בקלות לפני שאשים מפתחות בידיים של החלול הזה. צריך אנשי עשייה היודעים לנהל אופרציות מורכבות ושיש להם בעברם פזם שכזה. לא קשור לנכלולי יותר או פחות.

אגב, ובנושא אחר לגמרי -

הטינופת שנקראת אורי משגב שהחל את הנהי האינפנטילי הזה על נעה ארגמני שהדרדר עם דן מרגלית ועכשיו שקראתי את רוני מאנה אז בכלל, פשוט מחליא מה קרה לאנשים האלו.

הלוואי שהיא הייתה נשארת בשבי ובלבד שלא תצא ‘לטיול’ כך לדבריהם במטוס של ביבי?? ואוו, לאיפה עוד אפשר להגיע

לא אוהב את לפיד ולא מצביע לו, אבל שאלה רצינית: האם מפלגה כמו הליכוד שמפוצצת בליצנים שהופכים להיות שרים ומחריבים כל אספקט אפשרי במדינה עדיפה על מפלגה כמו של לפיד שבראשה ליצן אבל מלאה באנשים איכותיים?

כן, כי על פי לפיד יישק דבר. האנשים האיכותיים האלה מאפשרים לו להיות המנהיג הבלתי מעורער וכל מי שמעז לצייץ מיד זז\מוזז הצידה. אז למעשה, האנשים האלה לא שווים יותר מדי (ואפשר בכיף להתווכח גם על האיכות של חלקם ושל חלק משרי הליכוד)

לא מבין איך אנשים מסתכלים/מקשיבים ללפיד ומצליחים לראות/לשמוע משהו פרט לשיבוט פחות מוצלח של בנימין נתניהו. אותן מניירות, אותו דגש על פרזנטציה, זיוני מוח קצת שונים אבל ברור לחלוטין מי הבטמן שהוא מנסה להיות הג׳וקר שלו. בשלב זה מעדיף אותו על ביבי אחרי שנים שלא, אבל פרופורציות.

בנוסף, בפעם העיקרית שבה עמדה איכותו כקובע מדיניות במשרד האוצר - הוא היה פח של אשפה, ועוד אחד עקשן למדי בהליכתו נגד עמדות כל הדרג המקצועי (שלום מע״מ 0).

ללפיד אין עקרונות אמיתיים מוכר את דעותיו בהתאם לפורום. יש עקרון שלאף אחד מהרשימה שלו אין תיק פתוח וזה מין הסתם יפה ומתבקש באקלים הנוכחי בפוליטיקה, אבל הוא ההגדרה לפסאודו אינטלקטואל.

ליברמן הפוך ממנו בהרבה אספקטים, אבל לפחות אני יודע מה הוא רוצה ולרוב הוא עומד מאחורי זה.

על ביבי לא בא לי לדבר כבר.

אתה יודע, כשבן אדם משתחצן כשבפזם שלו יש משהו, משהו קטן לפחות, זה לא יפה, זה לא מגניב בכלל, אבל יש סיבה. ביבי לא הגיע למעמדו רק בגלל נאומים ומניירות, בעברו היה איש סופר מוצלח.

יאיר לפיד הוא הגדרת הפריווילג שלא למד כלום, לא עשה כלום, וחושב שהוא מלך העולם.

אני בכנות לא חושב שיש מישהו אחד ראוי בפולטיקה הישראלית, אולי שיקלי שאני מחבב.

אני חושב שליברמן אומר את כל הדברים הנכונים בשבילי. אבל אני לא מצליח לצאת מזה שהוא “מכר” את העקרונות שלו בשביל רעם בנט ולפיד. (אני גם די משוכנע שהוא לא כל כך “נקי” וזה אנדרסטיסמנט).

בקיצור, או שאני יכפה על עצמי לבחור בליברמן (בעיקר בתור הצבעת מחאה נגד הפולטיקאים החרדים) או שאני ישב בבית.

פאדיחה… נתניהו שכח להביא חייל היספני וחייל מלוכסן… איזה איש דוחה

הבנתי שנתניהו סיפח אותנו לארה"ב…

אתה מתבלבל דן הוא סיפח 5 מיליון פלסטינאים לישראל. חכה 20 שנה ותראה.

תראה, האיש יודע לדבר באמריקאית, ממש, עם כל השטאנצים שכבר לא עושים עלינו רושם - הם בולעים את הכל. כשרוני הוא כשרוני, הרבה מעל מה שיש לנו להציע.

הברוך ששוב לא מדברים על פתרון בר קיימא, רק מעגלים וסיבובים סביב. ואני תוהה למה אנחנו לא רוצים פתרון? למה אי אפדר להציע פתרון גם אם הוא יהיה ישים רק עוד 200 שנה, העיקר לצייר את ביאת המשיח לסכסוך הזה. נמאס כבר לדבר על היום של מחר, צריך לדבר על חזון אחרית הימים.