פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

הוא שם אותנו שוב על סדר היום העולמי וזה לא טוב.

לא היה צריך לצאת לנאום, בלי קשר לעיסקה. אנחנו תקועים עם מאחז פנים שיודע לדבר אנגלית טוב.

ושהיה ברור, אני חושב שהעיסקה המוצעת, אם תתקבל, זה התאבדות של ישראל. והכי עצוב שמה שמשפחות החטופים לא מבינות (מבין אותם) שאם העיסקה הנוכחית תתקבל, זה גוזר גזר דין של חלק מאוד גדול מהחטופים להשאר בעזה. בשלב ראשון חמאס מחויב לשחרר 33 חטופים אבל לא מתחייב להחזיר את כולם בחיים.

ברגע שצהל יוצא חמאס חוזר לגדר והשעון של שביעי לאוקטובר הבא מתחיל לרוץ לאחור.

עם שלם שנמצא תחת שטיפת מח של התקשורת

כל משפט של נתניהו עצרו אותו במציאות כפיים אדירות. ארה"ב עדיין לא מספקת לנו חלק מהתחמושת שאנחנו צריכים. נאום כזה עשוי לסייע ללחוץ על הממשל האמריקאי לשחרר לנו עוד נשק ובזה החשיבות שלו בעיניי.

אפשר לא לאהוב את נתניהו, אבל הוא יודע לנאום ומה שאותנו מעייף בשלב הזה (כנראה) עובד יופי על האמריקאים.

לדבר עכשיו על חזון מדיני לא יתרום לכלום, רק יתרום ללחץ הבינלאומי לקדם הקמת מדינה פלסטינית. בין אם תומכים במדינה פלסטינית ובין אם לא לדעתי אסור לתת לזה יד בשלב הזה כי בכך בעצם נותנים לחמאס פרס על ה7.10 ומקעקעים את שמו בהיסטוריה כגוף שהביא להקמת מדינה פלסטינית (אם כמובן מתעלמים מההיסטוריה ושמים בצד את כל הפעמים שהם בעטו בדלי).

אני לא חושב שביבי הוא ראש ממשלה טוב, וכל המחמאות לטראמפ עוד עלולות להיות בעוכרינו, אבל עושה רושם שהאמריקאים הקשיבו ואהבו את מה שהם שמעו וצריך לתת לביבי קרדיט על זה.

אבל למי אכפת מזה שהוא יודע לנאום? הרי לא מדובר בנציג הישראלי של נבחרת הדיבייט…

חצי מהדמוקרטים החרימו. כל הטוויטר והעיתונות רק סביב כמה הוא פושע מלחמה. לא חושב שהייתה תועלת, שכנוע משוכנעים.

קצת הגזמת… חברי קונגרס הם די סמרטוטים, לשני הצדדים, קולניים סטייל טלי גוטליב ויאיר לפיד.

האהדה לישראל צריכה להיות אצל נשיא ארה"ב (מי שלא ייבחר) ואצל הסנאטורים, הם מנהלים את אמריקה.

העניין הוא - והעיר על זה באבחנה מדויקת עמית סגל - המפלגה הדמוקרטית ככלל בארה"ב פעם הייתה שמרנית יותר בכל הנוגע לישראל והיום כבר חציה זה כל מיני ערבים או סתם אנטישמיים. וזה לא קשור בכלל לישראלים אלא לאיסלאמיזציה הפושה במערב - באירופה ובארה"ב, ולא לא מדובר על המוסלמים שהתקדמו להיות מערבים, מדובר על הבורים הרוצים להחזיר את העולם מאות אם לא אלפי שנים לאחור.

אפשר לטעון שהמפלגה הדמוקרטית עברה תהליך אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שנתניהו הוא חלק גדול מהתהליך הזה. ברגע שישראל בחרה צד הצד השני התרחק ממנה.

הנזק שנתניהו עשה ליחסים בין ישראל לארה"ב (תוך שהוא נכשל באופן מוחלט בביסוס יחסים עם שאר מעצמות העולם) הוא מטורף.

לא מסכים בכלל. לפני 30 שנה אירופה לא הייתה מוסלמית וארה"ב גם כן לא.

בנוסף, זה דבר די חדש שישראל משתפת פעולה עם ארה"ב, זה בכלל לא היה דבר שבשגרה בתחילת היותנו לעם בואכה מלחמת יום הכיפורים. התהליך החל אחר כך ועכשיו שיש כל כך הרבה כסף בצד הערבי הם למדו להשפיע מבפנים ולהשתלט בקלות באמצעים חרדים (להלן דמוגרפיה) על ערים באירופה (מאלמו, לידס) וגם בתוך בית הנבחרים.

יחסי ארה"ב-ישראל שווים הרבה יותר מראש ממשלה כזה או אחר, הם מתבססים - לשמחתנו - על המיקום הגיאגרפי הסופר חשוב בשביל מחלת השליטה של ארה"ב והפחד מפני השתלטות של רוסיה על המעמד של מעצמה מספר 1. שום ביבי או קרטר או בוש האב לא יהרסו את זה, מונח פה הרבה מדי על המשקל.

לא מסכים איתך. בסוף פוליטיקה נשענת לא מעט על נאומים וזה יכול להיות משמעותי במיוחד לפני בחירות בארהב. אם הוא הצליח לחזק את הסנטימנט כלפי ישראל זה יכול להשפיע גם על הבחירות לנשיאות ועל הדברים שהמועמדים יאמרו ויעשו. כמובן שזה תסריט אופטימי, אבל אם לחזור לטיעון - יש לנאומים חשיבות.

אין לי שום ספק שאתה אפילו לא תאמין לעצמך. נתניהו עם כל יתרונותיו לא קשור במאית לתהליך הרדיליקיזאציה (אולי אפילו איסלאמיזאציה) שעובר המדינות המערביות. אפשר לפשט את זה זה בראייה של מחיר ההגירה, אולי אפילו שמרנות מול מיתרנות. אולי אפילו זה קרבות מעמד כאלה ואחרות. אני באמת מסוגל לקבל ולהבין הכול. אני עדיין אחשוב שזה תמיד מסתכם בקרבות של עניים נגד העשירים, אבל אני באמת אבין את שאר הטענות.
אבל לטעון שנתניהו הוא האשם לניתוק הזה בין השכל לבין ההיגיון הבריא. אותו היגיון שטוען שרבי-מרצחים הם בעצם בכלל המפתחות לשלום (עיין ערך, קלינטון ברק ועארפת יימח שמו). זה היגיון שמראה שהבעיה האמיתית אף פעם לא באמת התוצאה אלא תמיד המשתנים. המשתנים העלומים הם תמיד האשמים. פעם זה אריק שרון עם כיבוש לבנון ב-83, פעם זה רבין עם כיבוש 67 ופעם זה בגין שתמך באותם כיבושים.
אותם “אנשים” לא משכילים להבין שכל אותם משתנים יכולים בקלות להשתנות אם הם היו מראים לנו איזשהו גרם של רצון לשינוי. אבל הרבה יותר קל להם להתבכיין ולצעוק שביבי אשם. זה הרי לצערינו כבר הצליח להם בעבר עם בגין זצ"ל.
רק אל תיפול גם אתה לשיט הזה.

לא יודע אם זה מתוכנן , אבל כתבתי שזה העלה אותנו לסדר היום וזה רע. המזל שלנו שהצד השני הוא קיצוני ופנאט, מה שתופס עכשיו את הכותרות, במיוחד בימין האמירקאי זה התמונות של פרו חמאס שורפים דגלים אמריקאים ומשחיתים רכוש.

עדות לפשיטת הרגל של הערכים הליברליים ניתן היה למצוא בהפגנות אתמול. בסרטון הזה שפרסם אבו עלי אזרח אמריקאי לעיני המצלמות מרסס HAMAS IS COMING ואף אחד לא עוצר אותו בכלל:

וזה בעיר הבירה האמריקאית, לצד שריפת דגלי ארה"ב והנפת דגל פלסטין במקום. המעשים הללו לא אמורים להיות כלולים בשום עולם תחת הגנה של חירויות כלשהן ואני מאוד מאוד מאוד מקווה שזה אכן יעיר עוד יותר את האמריקאי השפוי שיקיא מעליו את האוכלוסייה הזו.

אירופה כבר אבודה. אמריקה קרובה לזה, נקווה שזה לא יקרה.

איזו מדינה באירופה קרובה לאחוז המוסלמים של ישראל? איזו עיר בארה״ב?

אם הם אבודים אז גם אתה, והרבה לפני.

רוצה להאמין שאנחנו בסיטואציה של קונפליקט תמידי ולכן זה לא יבוא עלינו בהפתעה.
האמריקאים והאירופים שבויים בקונספציה שחשוב להכיל את עמדת המיעוט המוסלמי כחלק ממגוון הדעות הלגיטימיות במרחב הציבורי, כך שלא ברור מתי אם בכלל הם יתהפכו לחוסר סובלנות מוחלט

תרשו לי להיות צינים. הפרו חמאס האלו מעבר לזה שהם תומכים באונס רצח חטיפה וכל הדברים האלו, גם חבורה של מטומטמים, במקום לנצל את הנאום של ביבי להחזיר את הנושא הפלשתיני לסדר היום, הם שמו על סדר היום האמריקאי והעולמי, את שריפת הדגלים “חמאס עוד מעט עומד לבוא”. מן הסתם על הדמוקרטים זה פחות יפריע, אבל לימין המרכז ואפילו החבורה של “amrica first” זה ישפיע .

זה גם בא נפלא עם החרם הלא רישמי של האריס, הרופבלקאנים כבר מצמידים אותה בצד של הפרו חמאס עם תמונה הריקה של ביבי מאחוריו.

אני כבר ממתין לנובמבר, כצפוי, נדב אילים ודומיו כבר מאוננים על קמלה האריס.

אתם קצת ממעיטים בכוחם של ארה"ב ואירופה

קצת הרבה. או מפליגים בעצמה שלנו, עם בעיית איסלאם חמורה פי 1000 ובעיית חרדים חמורה בנוסף.

לגמרי מפליגים… הנזק שהמתנחלים עושים למדינה הוא אדיר. בנוסף כמות הכספים שהמדינה שופכת באופן עיוור על כל מיני אוכלוסיות בארץ (וזה לא רק חרדים אגב) מטורפת.

איך הגענו מהפגנות של פרו חמאס למתנחלים אין לי מושג.

המצב שלנו לא טוב. אבל אתם פה פשוט לא מחוברים למה שקורה עכשיו ברוב מדינות אירופה.

יש אזורים שלמים שהמשטרה יותר לא נכנסת אליהם. כל מדינה שהכניסה ללא פיקוח הגירה ממדינות אפריקה ומזרח התיכון בצרות צרורות.

לא יודע של מי המצב יותר גרוע, שלנו או שלהם, יודעים מה שלנו יותר גרוע כי אנחנו על סף מלחמה איזורית. אבל אל תנסו “לגמד” את מה שקורה בארה"ב ואירופה. לא גן עדן שם.

ושוב, איפה האיסלם לא “חוגג”? במדינות שלא פתחו את השערים שלהם למסתננים, פולין הונגריה ומזרח אירופה. זה בטח צירוף מקרים.

שום דבר לא מתקרב לחרדים מבחינת גודל הבעיה האסטרטגית, בטח לא המתנחלים (שנמצאים הרחק מאחורי הקיבוצניקים היסטורית, ויש מצב שגם היום. סליחה שאני יורה פה בתוך הנגמ״ש). בטח לא כשמתייחסים למגמות ולקצב הגידול של האוכלוסייה.

@mos56 הטענה שלי היא שהאסלאם פה ״חוגג״ פה, במדינת ישראל, לפחות כמו שם. השאלה על אחוז המוסלמים לא היתה רטורית, תבדוק. כשרואים מליארד דגלי פלסטין בהפגנה באמצע לונדון זה בהחלט מראה מזעזע, אבל לונדון עצומה ו-99% מהלונדונים כנראה לא הרגישו. יש מצב שאפילו היו רחוקים יותר גאוגרפית מההפגנה הזו מאשר אני רחוק כרגע מקלקיליה, למשל, ובטח שמטירה/כפר קאסם. שם לא רק מפגינים אלא יש ממש אוכלוסיה עוינת בכמויות גדולות. יש כמובן מגמות חיוביות מאד אצל ערביי ישראל ונקודתית אפילו אצל חלק מערביי השטחים, אבל אם נכנסים לדקויות האלה אז יהיו סייגים גם באירופה.

תוסיף לזה את העובדה שמדובר, ברובן, על מדינות עשירות בהרבה שמושכות אליהן הגירה של אוכלוסיות משכילות ו/או עם פוטנציאל השתכרות גבוה, ותבין שכל מה שבעייתי אצלם - אצלך חמור יותר.

אבל אורי, זו הטעות.

פה היחס הוא בין ילודה חרדית (שירדה משמעותית משנות ה 60-70 עת הביאו 8-14 ילדים בכל משפחה) לבין ילודה חילונית. ויש פאקינג ילודה חילונית! החילונים מביאים ילדים בקצב לא מערבי בעליל.

כשמגיעים פליטים לאירופה וכשיש תקציבי עתק המופנים לעידודהילודה אבל מי שמנצל אותם הם פליטים כי אירופה לבשה על עצמה וואחד קונדום - אז המצב גרוע ביותר כי ילודה של הפליטים מול 0 ילודה של אירופה היא רעה שבעתיים מילודה חרדית הגדולה יותר מילודה חילונית.

בנוסף, לחרדים בסוף יש הרבה בעיות אבל ולמרות העירוב של דת ומדינה (שלא ייצרו החרדים כמובן) אין להם אינטרס להפוך אותך לחרדי, אני יודע שהתקשורת אומרת לך אחרת אבל היא מחרטטת אותך, האיסלאמיסטים באירופה מצהירים שהם רוצים להשתלט עליה וכן על ארה"ב ולהשליט את הדת הזו על האנשים, רוצים או לא רוצים.

אתה רואה את זה אותו דבר? באמת שהשנאה לחרדים עם כל הבעיות שיש להם עיוורה אתכם. אבל אם הפחד שלך זה להיות חרדי (תרשה לי לגחך) על פני מילת נשים ושלטון איסלמיסטי - תיסלם.