פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

מי שחושב שלותר על אסדת גז בניגוד לחוק מפורש (ויתור על שטחים ללא קבלת אישור מהכנסת) ותוך העלאמת עין של היועצת המשפטית (סוס טרויאני של גדעון סער) ואישור של סניף של אחים לנשק או בשמו בישראל בג"ץ זה כמו איזה קומבינה של לא לקבל אישור על חיסול הניה בקבינט (שכולונ יודעים שהקבינט היה נותן אישור על זה) מבחינתי אין יותר מה לדבר איתו זה בדיוק מראה כמה אתם צבועים. אה אתם מגנים את לפיד בדיעבד… (דרך אגב זה לא רק לפיד זה גם גנץ ומערכת הביטחון אבל לא חשוב)

הבעיה היותר גדולה פה, זה לא רק לפיד, זה המערכת אכיפת החוק ש"הכשירה" את זה. זה עוד אחד המאיפינים של אכיפה בררנית ומערכת משפט שהיא פוליטית לחלוטין.

ובינתיים בחסות ה"מה שמותר למתנגדי ביבי אסור לימין" - הלוחם שהתראיין בערוץ 14 (נחקר ושוחרר) על פרשת שדה תימן הודח משירות. בינתיים כל אותם אחים לנשק מתראיינים כבר חודשים על מדים, מצהירים קבל עם ועדה שלא יפציצו באיראן ועולם כמנהגו נוהג.

צביעות והפקרות ששוברת שיאים כל פעם מחדש. זה פשוט הזוי. לא יכול להיות להיות שיש דין אחד למתנגדי ביבי ודין אחר לימין (אגב אין לי מושג אם הלוחם הזה תומך בו או לא, הוא דיבר בראיון נטו על החוויה שלו סביב המעצר והאישומים).

ואם כבר אני חייב את המבט החרדי שראיתי שפרסם אחד הכתבים החרדים
(לא מכיר אותו, לא עוקב אחרי שום כתב)

הפתעה!! הפרופסור טוען שהנוחבאי אנס את עצמו ולא שאנסו אותו!

@Paco-Pavon מילה מול מילה זה לא??

מאיפה זה? בהנחה ואותנטי, שמח לטעות.

עם זאת, התגובה למעצר עצמו הזויה, כמו גם כל טרללת ״לא דחפו לתחת! ואם דחפו לתחת אז טוב שדחפו לתחת, ועדיף שידחפו עוד לתחת״ באולפני 14 ובטוויטר.

פרסום של הלל ביטון רוזן מערוץ 14:

הלל ביטון רוזן: חשיפת חדשות 14 על פרשת שדה תימן מקבלת תפנית משמעותית: במסמך שנחשף הבוקר בדיון בבית המשפט עולה חוות דעת רפואית של הפרופ׳ הבכיר אלון פיקרסקי, לפיה המחבל בוודאות לא נאנס ורחוק מכך: ״בלא כל עדות לפגיעה בפי הטבעת, תומך בהחדרה עצמית ולא על ידי גורם חיצוני״.

אגב,
אם אני זוכר נכון החיילים טענו מההתחלה שנעלמה חתיכת ברזל מהגדרות והם חיפשו אותה ומצאו אותה תקועה אצלו (כנראה בניסיון להסוואה).

מסכים, לא שופט אף אחד מיד ולכל אחד יש זכות חפות. מקבל לגמרי שאוטומטית להצדיק אינוס רק כי הוא מחבל נתעב ו’מגיע לו’ זורק אותנו לאותה רמה שלהם. ואם אנחנו מצדיקים אונס בקונסטלציה מסוימת על מה הזעם שלנו עליהם כשהם אנסו לנו בנות - גם אצלם זה לאנוס את האויב וזו מצווה…

צריך להזהר מאוד לא להגיע לרמות הטירוף של אויבנו. יש דרכים למגר אותם.

לא רציתי לכתוב על הפרשה הנוכחית, מבלי שהפרטים יתבררו, אבל אם זה מסתסבר עורבא פרח, צריך להוריד את הפרקליטה הצבאית לדרגת טוראי ולזרוק אותה מהצבא.

בכל מקרה, זה שמדליפים לגיא פלג הנבלה את הסרטון (עבירה פלילית להזכירכם) אבל מדיחים בצורה מבזה לוחם צהל שבסה"כ רצה להגן על שמו זה שעורוריה.

דרך אגב מישהו שראה את הסרטון יכול להגיד לי איפה רואים אונס או משהו כזה?

לא רואים כלום, וגם הוכיחו שהוא ערוך משני זמנים שונים.

עבריינות ואף אחד לא משלם. כצפוי, כמו שסרסרו בסוהרת כמו איזו זונה עבור רב טבחים ואף אחד לא משלם. כולם שווים, יש כאלו יותר יש כאלו פחות.

אז מסתבר שהפרופסור הזה כתב חוות דעת בתשלום מטעם ההגנה למרות שמעולם לא ראה את אותו מחבל

אם קוראים את המכתב שלו זה די ברור שהוא עבר על הדוחות של הרופאים שבדקו את המחבל ונתן מזה חוות דעת.

זה שהוא לא בדק אותו אישית אין בזה משהו שאומר שחוות הדעת שלו שיקרית כמו שאתה מנסה לרמוז…

כמו שבלאנקו אמר, זו חוות דעת מקצועית. לסתור אותה אפשר רק דרך מקצועי אחר שייתן הסברים מדעים-רפואיים.

רק תבינו כמה אנחנו חיים במדינת דיפ סטיט.

הפרקליטה הצבאית משחררת סרטון מאוד מפוקפק לחדשות 12 ועוברת עבירה פלילית (תחסכו ממני את ההיתממות, כולנו יודעים מי הדליף לדמבו את הסרטון) במטרה להשחיר את שמם (לסנגורים שלהם אין גישה לסרטונים) אז בתגובה חייל (משוחרר שזוכה מאשמה ) מגיע להתראיין בערוץ 14 ובתגובה מדיחים אותו.

זה מוקדש כרגיל לכל אנשי הימין עם תודעת העבד שחושבים שהם חיים בדמוקרטיה.

נ.ב את הפיגוע ההסברתי שהיא גרמה לישראל אף אחד כבר לא יוכל לתקן. וכל זה על סרטון שלא באמת מראה כלום. חמאס מוסר לה תודה!

נ.ב 2 לא פחות חשוב, זה מוכיח לדעתי מכל ספק, שלחדשות 12 לא אכפת בכלל מהחטופים. אם היה להם אכפת הם לא היו משדרים את זה. כל מה שהם רוצים זה עיסקה שתפיל את ממשלת ביבי.

עם ישראל תחת שטיפת מח סטייל צפון קוריאה.

כשהסיפור הזה התפוצץ והמדינה התחלקה למחנות - הבנתי את המחנה ש’מגן’ על המחבל. כמובן שזה לא מתוך הגנה על המחבל והכל מוצדק ואני בעצמי מסכים וכו’ וכו’.
אבל עכשיו יש חוות דעת רפואית של פרופסור, ואני עדיין שומע קולות שאוטומטית רצים להגן על המחבל כאילו הוא רומן זדורוב. מה נהיה עם הפוזיציה? שום דבר לא יזיז אנשים ממנה? ברור שהפרופסור יגיע מטעם ההגנה, אלא מטעם מי? סתם התנדב? ככה מערכת המשפט עובדת. אם הוא פרופסור בתחום וזה מה שהוא עושה בחיים, ועבר על החומר הרפואי כפי שמצופה מאדם במעמדו, מי אתם, צייצני טוויטר שאין להם שום מושג מה קורה שם באמת, שקופצים ישר לפקפק? תנו לבית המשפט לעשות את העבודה שלו וצאו כבר מהפוזיציה. אפשר להיות שמאלני ושהמחבל עדיין ידחוף לעצמו דברים לטוסיק. אפשר להיות ימני ולהודות שלא מכובד לדחוף למחבלים דברים לטוסיק.
איזה מתסכל.

האם אנחנו יודעים כעובדה שאין מומחה עם חו״ד הפוכה מטעם התביעה? או שזה סתם לא הודלף? האם יש עדות של הרופאים המטפלים שבאמת ראו אותו?

הפוזיציה חוגגת משני הצדדים כמובן, אני מסכים.

@sh4rky אני חושב שאתה סתם קופץ הפעם. הנקודה היא שבדיון שהיה פה של ‘מילה כנגד מילה’ אין שום חידוש בחוות הדעת המוזמנת והיא בטח לא עילה לזיכוי.

בנוסף, אנחנו לא ממש תמימים. ברור שיש אינטרס עצום לטייח דבר כזה פלוס העובדה שמה שהולך בשדה תימן הוא קרקע סבירה למעשה כזה.

ובכן, התגובות מצטברות.
לא מעט רופאים מומחים מתקשרים אלי בעקבות המסמך המפוקפק של פרופ’ אלון פיקרסקי בעניינו של המחבל משדה תימן.
תזכורת: חוות הדעת נכתבה בלי שהפרופ’ המכובד יראה, יבדוק או ישוחח עם הפציינט עצמו.
על סמך מסמכים רפואיים בלבד.
בניגוד למה שנרמז לי, אני לא מאמין שיש קשר בין חוות הדעת ה"תמוהה", בלשון המעטה, לבין מכרז פתוח שמעורר מהומה גדולה בהדסה לתפקיד מנהל מחלקת הרנטגן. מכרז שבת זוגו של פיקרסקי מתמודדת בו. זה לא יעלה על הדעת (באמת).
הנה כמה ציטוטים:
“רואים שפיקרסקי לא נוהג להגיש חוות דעת רפואיות משפטיות. מה שהוא הגיש לא דומה לזה אפילו”.
“המסמך של פיקרסקי לא הגיוני ומנוגד לכל עקרון של חוות דעת משפטית. כך לא נראית חוו"ד משפטית, שיש לה פורמט קבוע: קודם כל, סקירה של הסימוכין. כל המסמכים שעמדו לפניך ובדקת. בדיקות ההדמיה. תלונות החולה. ממצאים. וכו’”.
“אי אפשר לקבוע קביעות משפטיות בלי לבדוק את החולה. לא סתם אין במסמך של פיקרסקי שורה תחתונה ברורה”.
“ראיתי את המסמך הזה ושיערי סמר. הוא גורם נזק לכל הרופאים ולמוסד חוות הדעת המשפטית”.

https://x.com/BenCaspit/status/1821548295564529695

בעקבות כמה משפטים שנרשמו בדיון המלחמה - אני קצת מופתע לראות שגם פה בפורום יש תמיכה בביזוי טקס הזיכרון מטעם הממשלה. מישהו מוכן להסביר לי למה? מבחינתי זה לגמרי הרגיש כחלק מהקמפיין הפוליטי להפיל את הממשלה ולא ראיתי את זה כמשהו ענייני ולגיטימי.

טקסים ממלכתיים לזכרון אירועים שונים (שמחים ועצובים) זה דבר רגיל אצלינו, ובהקשר הזה טקס שנה ל-7 לאוקטובר לא אמור להיות יוצא דופן. בהינתן ויש טקס ממלכתי מן הסתם הממשלה תהיה אחראית עליו, ומירי רגב היא חלק מהממשלה הזו. אם מישהו חושב שנתנו לה לעשות את זה רק כדי לעצבן את משפחות החטופים והנופלים… נו באמת.

הטיעון היחיד שאיכשהו אני יכול להבין זה שעדיין מדובר באותה הממשלה ולכן זהו טעם נפגם. אני מבין את הטיעון הזה, אבל זה כבר סיפור אחר ואם אתם רוצים תקראו לממשלה להתפטר בעקבות הכישלון ב-7 לאוקטובר. אין לזה שום קשר לטקס עצמו… בהינתן וזו עדיין אותה ממשלה, מן הסתם זו הממשלה שתהיה אחראית על הטקס.

לשמוע אנשים שמקימים טקס חלופי ודורשים להחרים את הטקס הממשלתי כדי לא להפוך את הזיכרון לפוליטי… סליחה, אתם אלו שהופכים אותו לפוליטי. הרי אף אחד לא טוען שטקס הזיכרון הממלכתי ביום הזיכרון הוא פוליטי רק כי הוא מטעם הממשלה, נכון? מה ההבדל?

דוד - זה לא טעם לפגם, זו הזיה מהלכת. כל איש בממשלה הזו צריך להתקבל בבוז במשך כל ימיי חייה של הממשלה הזו, בעיקר בטקסים שקשורים ל-7 באוקטובר (שלא לדבר על אם זה יהיה בשטח קיבוצי העוטף). יש גבול לכל תעלול והטקס הזה לא קדוש, בטח לא אם הוא נעשה ע״י אנשים שמן הראוי שהיו לפחות שמים את עצמם בצד לטקס הזה אם עד כדי כך קשה להם להתפטר. להישאר עד יום השנה והטקסים בעקבותיו, ובוודאי לדבר / להראות נוכחות, זו פוליטיזציה של הזיכרון. לא יהיה זיכרון ממלכתי א-פוליטי עד שהממשלה הזו תתחלף (ויהיה קשה גם אחרי).

אסור בשום פנים ואופן לנרמל את ההזיה הזו שממשלה נשארת עומדת אחרי אירוע כזה, שנה שלמה, ועוד באה לבכות דמעות תנין ולהשיא משואות. אין בזה שום דבר ״ממלכתי״, זה פשוט גועל נפש ציני והתנהגות ביזיונית. שיאכלו את הבוז שהם בישלו.

העניין הוא לא ״מטעם הממשלה״ אלא איזו ממשלה, כפי שציינת בעצמך. התשובה - הממשלה שתחתיה קרה האסון הזה, ושעד היום בורחת מאחראיות לכך. גולדה לא הגיעה ליום השנה של כיפור כשהיא עדיין מחזיקה בתפקיד, כמוה גם דדו ודיין. היה להם מינימום של כבוד. לנבחרים הנוכחיים אין. בוא נתחיל מלא לתת את זה למירי פאקינג רגב, ולו בשביל הנראות.

בפשטות, הממשלה הזו איבדה את הלגיטימיות שלה. החל מה-8/10 היה עליה לעשות שני דברים ושני דברים בלבד - לנהל את המלחמה בשלב העצימות הגבוהה שלה (אפשר להתווכח האם הוא כבר מאחורינו) וללכת לבחירות. אם אותם אנשים יבחרו מחדש - אין שום בעיה. עד אז - לא לגיטימיים.

כל מה שאתם אומרים נכון אבל לא מרגיש לי שהוא עונה על המהות של מה שאמרתי, והוא שהטקס לא קשור. יש כאן בעצם 2 עובדות שלא אמורות להיות קשורות אחת לשנייה:

1. הממשלה אחראית ל-7 לאוקטובר (וגם לכל ההתנהלות מאז) וראוי היה שנחליף אותה בהקדם.
  2. עברה שנה מאז ה-7 לאוקטובר וראוי שיהיה טקס זיכרון ממלכתי לציון שנה ליום ההוא.

1 ו-2 נכונים בעיניי באותה המידה ובנפרד ולכן כל ניסיון להגיד שהטקס הוא פוליטי כי הממשלה אשמה או משהו כזה זה גם לא קשור וגם אמירה פוליטית לכשעצמה שמוזילה לכשעצמה (לטעמי) את זיכרון הנופלים.

ואם יש כאן למישהו בכלל ספק שאם זו הייתה ממשלה אחרת (“הנכונה”) וכל שאר המשתנים היו זהים, אף אחד מכל המזדעקים כיום לא היה מזדעק על עצם הרעיון שיהיה טקס ממשלתי לזיכרון - הוא עובד על עצמו.