פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

דויד הם שמים את מירי רגב בתור אחראית על הטקס. רק על זה צריך להחרים. זה כמו לתקוע אצבע בעינים של המשפחות. אני לא מבין למה אתה לא מבין את זה.

אתה צודק שזה היה אבסורדי אם לא היה טקס (למרות שאני חושב שהיה עדיף, אם כי לא אידאלי, להודיע שהשנה יהיו רק טקסים במתכונת אזרחית/פרטית). באותה מידה זה אבסורדי שלא יהיו מחאות קולניות מאד נגד הטקס, כפי שזה אבסורדי שאין דרך לקיים את הטקס עם קהל מאותו החשש. הממשלה דרך סירובה להתפטר וללכת לבחירות הובילה למצב אבסורדי בוודאות, פה קבור הכלב וזו בדיוק הבעייתיות.

אני לא בטוח בכלל שאתה צודק. זה כמובן לא מוסיף, אבל יש פה אירוע בסדר גודל אחר לחלוטין שלא היו מחליקים בקלות לא לגנץ, לא ללפיד וגם לא לזהבה גלאון. אולי גובה הלהבות היה מעט נמוך יותר, אבל בעיני זו טענה לגנות הממשלה בהקשר הזה ולא לזכותה.

(שלא לדבר על המחאות המטורפות שהיינו רואים מימין כנגד בנט, במקרה האפשרי לחלוטין שבו ה-7.10 היה קורה במשמרת שלו. כפי שקרה בסדר גודל קטן יותר בטקסי יום הזכרון בימיו כראש ממשלה, וכמובן גם עם ביבי לפניו).

דוד, אני באמת חושב שהפעם הווטאבאוטיזם עובד נגד הטיעון שלך… אם זה היה קורה במשמרת של השמאל הוא היה מסיים אחרי חודש וחצי, עם 12 מנדטים ומפסיד את השלטון לעוד 30 שנה קדימה.

מחשבה מנקרת.

כשאני מסתכלת בזום-אאוט על האנשים הנוראיים שמנהלים את חיינו, ומנסה לזקק איזהשהו מכנה משותף בין הר-מלך לגולדקנופף, בין סמוטריץ’ למירי רגב, בין בן-גביר לאמסלם, אני מגיעה למסקנה העגומה שמה שקושר את הכנופיה הזו יחד הוא עוינות עמוקה, מבעבעת, למדינת ישראל כפי שהוקמה, הן כרעיון והן כתשתית מוסדית – ליברלית מדי, חילונית מדי, לבנה מדי, ציונית מדי, מערבית מדי, עשירה מדי.

לכן, לדעתי, האנשים הללו מחויבים לפני הכל לסילוק הפרויקט הציוני-חילוני כפי שהכרנו, בשלב הראשון, ולהקמה של ישות חלופית תחתיו “בצלמם ובדמותם” בשלב השני.

ההסתערות על ההפיכה המשפטית היא לדעתי סימפטום של הלך המחשבה הזה. כך גם ההתקפות הבלתי פוסקות על הליבה המוסדית של המדינה – הצבא, מערכת אכיפת החוק, הבנק המרכזי.

אני לא מאמינה שיש להם תכנית סדורה. היא מתפתחת על הדרך, קצת כמו שהתנועה הלאומית הפלסטינית נוצרה יש מאין כתמונת ראי ללאומיות היהודית. נתניהו כמובן מאפשר זאת, ככל שהדבר תואם את ענייניו האישיים.

דבר אחד הפתיע אותם, וכנראה גם עיכב אותם. במשך שנים התרגלנו כולנו שהציבור החילוני מציית, משרת, משלם ושותק. זו הייתה מין הסכמה שבשתיקה – הרוב החילוני, כשעוד היה כזה, נשא בעול, מחיר שהסכים לשלם בתמורה לעיצובה של מדינת ישראל על פי ערכיו. מיעוטים אחרים, שיחסם למדינה התאפיין, נאמר בעדינות, בדו-ערכיות (בגלל מתח דתי או גזעי), הרשו לעצמם יותר.

כעת היוצרות התהפכו. הכיוון אליו צועדת מדינת ישראל הוא דתי יותר, עני יותר וחופשי פחות, ובכך אנו הולכים ונדמים לשכנינו. אי-אפשר לצפות לציות חילוני “על עיוור” כשהמדינה משנה את דמותה הערכית.

https://x.com/hasolidit/status/1825614163810439622

https://www.now14.co.il/שופטת-לחיילת-שהותקפה-תסלחי-כמו-שיהודי/

ראיתם את זה??

אני אומר, צריך לסלוח לסינוואר. הוא לוחם חופש, סה"כ קצת זיינו ואנסו נשים בשביל להנות אחרי שסבלו, גם קצת ערפו ושרפו ראשים אבל מה לא עושים בשביל עצמאות וחופש שנשלל?? ובכלל, אנחהו כעם היהודי צריגים לסלוח, אלו אמות המוסר שלנו. הם בסך הכל אנשים שקצת טעו…

לא ראיתי הרבה זמן בן אדם יותר מנותק ממנה. מודה ומתוודה, אם היא הייתה עוברת לידי ברחוב לא בטוח שהייתי שולט בעצמי. פאקינג להצדיק הטרדה מינית.

אם גבר היה אומר דבר כזה… (היו צולבים אותו בדיוק כפי שצריך לצלוב את השופטת הזו)

ככה זה כשמכוונים לתוצאה רצויה. התוצאה לא אפשרית על ידי החוק היבש? נגיע לתוצאה בדרך שאינה החוק… שום פסיקה כזו תוכל להחזיק בערעור

שמעו, אני יכול לדמיין (לצערי!) מקרה בו שופטת בצהל קצת מקלה מידי כי החייל שנשפט זה בן מיעוטים. כשמדובר בתיק הטרדה מינית יותר קשה לי, אבל אפשרי בצה״ל ממלכת ה״לטאטא מתחת לשטיח״. אני חושב שסביר שיש פה שורש של אמת במקרה הזה, וכשזה יתברר אז יש סיכוי שיהיה מספיק על מה להתרעם.

אבל בחייכם, אף אחד לא חושב שיש דברים חשודים בסיפור? איזו קצינה בצה״ל תדבר ככה? זה ניסוח שרק שמאל עמוק שבאים להטריל סטייל חצרוני יוציאו.

מירי רגב: “אני אתייחס לטקס של ה-7/10 בחרדת קודש. המטרה שלו זה להיות טקס מאחד, ולכן והוא יתקיים על הפרצוף שלכם יא עוכרי ישראל” :man_facepalming:t2:

אנחנו חיים במדינה שסירסרו בסוהרות כדי לקנות שקט בבתי סוהר, במדינה שבה אנחנו מאפשרים לגוף זר לשלם משכורות למי שרוצח אותנו, מדינה שבה שופטים מלמדים מסתננים מה להגיד כדי לקבל אישור להישאר בארץ (תוך כדי משפט שבו אמורים לגרש אותם). שום דבר כבר לא נשמע הזוי פה לצערי.

https://x.com/inon_yttach/status/1826678466013790617?t=08Pj8ZRhL-4MuE-qojvY1w&s=19

הערב במהדורה | בצה"ל מעריכים: במצב הנוכחי, סבבי המילואים האינטנסיביים ימשיכו לפחות עוד 5-7 שנים. ‎@i24NEWS_HE

הם לא מסוגלים לקצץ כספים קואליציוניים. רק על זה צריך לפרק את הממשלה

פסיכופטיים. השנאה הזו לביבי פשוט עברה כל גבול.

ברור לכם שההסתדרות עובדת בהוראה של נתניהו כן?
הוא החליט ללכת לעסקה וזו דרכו.

כמו שהתברר אז בתקופת הרפורמה.

ביבי רוצח, קבינט המוות, אין כבר גבול לכלום. גם אם הם צודקים הם נתנו את הניצחון על מגש של כסף לסינוואר. אם הוא בכלל תותח, עוד שבוע הוא מוציא להורג עוד 4 ומעדכן את צה"ל איפה ‘למצוא’ אותם.

שכחנו שאנחנו במלחמה, שכחנו לגמרי את ה 7.10

ואם אנחנו ככה, טיפשים הרוצחים מסביבנו שלא מסתערים, הם לא ימצאו זמן טוב יותר (או שכן?! כבר לא יודע לאיפה אפשר עוד לרדת)

דוד… זוכר את הפגנות ״ממשלת הדמים״ מלפני שנתיים בערך?

זה איום ונורא, שלא תבין אותי לא נכון. אבל גם לטנגו הזה צריך שניים.

אני תמיד מתפלא כמה ביבי תמיד ימצא דרך לחכות ולחכות עם החלטה עד שהוא יגיע אליה לבסוף ובלחץ חיצוני.

ברור שהממשלה הזו לא יכולה להמשיך יותר. השאלה מי יזום את הבחירות הוא או המתנגדים שלו. אם הוא לא היה מקשיב כל היום לבן המטומטם שלו אולי הוא היה מגיע להחלטה נכונה.

אם הוא יוזם בחירות ובתאריך שנוח לו הוא מנצח (לצערי).

אני מקווה שממשלה הבא תהיה על בסיס ליכוד ליברמן גדעון סער בקונסטלציה מסוימת.

בלי חרדים בלי בן גביר וסמוטריץ ובלי העבודה מרצ

השיח פה מנותק ברמות… זה כאילו אתם חיים על פלנטה אחרת

1,000+

חוסר החלטיות ופחד מהחלטות קשות זו תכונה נוראית, מכיר אותה מקרוב מאוד (לצערי גם אני קצת כזה). זה כמעט תמיד בסוף מוביל לקבלת החלטה שכבר אין ברירה ובתנאים מאוד לא אופטימליים.

והכי חשוב, זו תכונה נוראית, נוראית למנהיג. רק על זה הוא חייב ללכת הביתה.

תזכיר לי?

ייתכן, אבל לדעתי זה ממש לא המצב וכמו שמוס אמר, אם יהיו בחירות בקרוב אני לא מופתע בכלל אם ביבי מנצח. יש פה ניתוק מדהים של התקשורת והאליטה הישנה מחלק עצום בעם, ולדעתי הוא רוב של ממש (אם כי אני כרגע לא יודע להגיד את זה בוודאות).

ליאור צופה בערוץ 12 ושלוש עשרה וחושב שזה הרוב.

בבחירות הם תמיד במיעוט ולא מבינים למה

אני אומר נשבית את הכל, למה רק המורים שכבר חודשיים לא עובדים? כולם כולל כולם. יום כיפור על סטרואידים.

החרא שבנו את המדינה סוציאליסטים, והחרא היותר גדול אחרי שאותם סוציאליסטים - דור מייסד - רשמו לעצמם קרקעות ונכסו לעצמם עושר עצום הם תופסים אותנו בביצים ולא מוכנים לשחרר לקפיטליזם.