פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

מי טיפח את ההסתדרות? ביבי

שיאכל את מה שהוא בישל

הכל ביבי!! ביבי המלך!!

ביבי יחסית הכי קפיטליסט מכל הדפוקים מהשמאל, מהחרדים ומהערבים שרק רוצים שיכניסו להם אוכל לפה בלי לזוז.

ליאור לא צופה ב12 ו13 וליאור לא מדבר על תוצאות בחירות. ליאור מדבר על מדיניות של מדינה שלמה שהתנפצה לרסיסים השנה.

שום ביבי מלך. אני פשוט זוכר את כל הקומבינות שהוא עשה עם ההסתדרות. תשאל את מירי רגב.

היה נכון שהוא היה שר אוצר. מהרגע שהוא נכנס לראש ממשלה ובמיוחד בשתים שלוש הקדנציות הוא הפך להיות הסוצטליסט הכי גדול בעולם. זה האמת.

במיוחד בשתי הקדנציות האחרונות שלו.

“הכי פחות סוצטליסט מהשמאל” זה כל כך אירוני. הוא אמור להיות ראש מפלגת הליברלים בימין…

ביבי קפיטליסט. זו עובדה.

ברגע שתעגן אותו עם חרדים פלוס כמה קומבינטורים ליכודניקים שמלקקים לו ת’תחת הוא יהיה מה שתבקש.

עם כל הרעל של ביבי, הטעות הטקטית היא בלא לבלוע אותו. לדחוף לחרדים ולבן גביר.

ועכשיו זה רק הולך ומתחזק…

באופן תיאורטי ביבי הוא הכי קפטליסט שיש בארץ. באופן מעשי הוא סוציאלסט בדיוק כמו יאיר גולן…

לא מעניין אותי התירוצים שלו.

זה אכן מטומטמם. אבל ביבי “מכר” אותי להסתדרות עוד שבן גביר היה בחיתולים.

האמת שהניתוק הוא הדדי לחלוטין.

באופן אישי אני חווה את שני צידי המתרס באופן משמעותי, עם רגל אחת נטועה עמוק בצד אחד ורגל שנייה נטועה עמוק בצד השני - בין החברים, המשפחה, מקום העבודה, מקום המגורים, המילואים ועוד. וזה פשוט נורא ואיום לראות את זה, ובעיקר מייאש ברמות הגבוהות ביותר.

לראות מצד אחד מודעות ופוסטים בפייסבוק של חברים שקוראים לראש הממשלה וחברי קבינט רוצחים ממש, קריאות לליטרלי אנרכיה מוחלטת ושריפת המדינה, סיכום של חששות בטחוניים רציונאליים (ומגובים) לחלוטין ב"כניעה ללחצים פוליטיים צרים של סמוטריץ’ ובן גביר";
ומהצד השני לראות אנשים חוגגים את בוקר ה-1.9 כאילו כלום וכאילו לא התבשרנו בבשורות איוב באותו בוקר ממש, לראות פוסטים של חברים (לפעמים קרובים) באותו פיד פייסבוק (לפעמים ממש פוסט אחרי פוסט) שקורא לדרוס ו"לא לספור" את “הצד השני”, כי מבחינתם הכול זה רק מזימה אחת גדולה של בלפוריסטים להוריד את ביבי מהשלטון (כאילו הוא לא הרוויח כבר את הזכות הזאת לגמרי בעצמו), או לראות תגובות אטומות לחלוטין וחסרות כל שמץ של אמפתיה והבנה כלפי ההמונים הנוספים שחיים כאן.
צד אחד רואה בי ימני קיצוני כי אני לא חושב שנכון ללכת לכל עסקה בכל מחיר, כי הייתי בגדול בעד הרפורמה המשפטית, וכי אני חושב שמה שהסרבנים עשו כאן במשך שנה שלמה זה בושה וחרפה ופגיעה אנושה בכללי הדמוקרטיה; וצד שני רואה בי שמאלן כי אני מעז לומר שהממשלה הקודמת לא הייתה נוראית כ"כ, וכי אני טוען שביבי חייב ללכת גם אם יש סיכון (קטן) שתקום במקומו ממשלת שמאל.

כל צד רואה את המציאות בצורה שונה בתכלית, ושנראה שאין להן סיכוי להיפגש אפילו בנקודה אחת.

פשוט נורא.

מדינה שלא הצליחה לשרוד 75 שנה יחד, ולא בגלל האויבים שלה.

8 מיליון אנשים כל אחד בטוח הוא אלוהים, רק הוא קובע, כל השאר סרים למרותו.

0 נסיון של התקרבות אחד לשני, 0 נסיון להסכמה. רק הורדת ידים, שחור ולבן.

ברוך הבאה למזרח התיכון.

מצד אחד - נגד עסקה מופקרת וכו’
מצד שני - אם לא עושים עסקה - מישהו יודע להגיד לאן זה מוביל אותנו? אז אם לא מקבלים שום החלטה וזה הולך לשום מקום, כמו שאתה רומז, אז מה הפלא שאנשים יוצאים מהבתים שלהם? כלומר, ממש לא בטוח שזה ‘חטופים או ניצחון’… אם העם מאבד אמון שהניצחון יקרה אז קשה להאשים אותו. בטח שאף אחד לא טרח להסביר לו כלום.

לא הוא לא. הסימטריה שאתה מנסה להציג כאן היא המהות של הניתוק. צד אחד רוצה בטובת המדינה (אפשר ולגיטימי להתווכח) וצד אחד רוצה בטובת המנהיג (וברעת הצד השני).

ביג לייק.

מסכים במאה אחוז עם כל מה שכתבת. ביבי היה צריך מהתחלה להגיד את זה למשפחות באופן פרטי ואחרי זה להסביר לנו.

צודק 1000 אחוז.

אתה פשוט מדגים כמה אתה זה שמנותק ולא אנחנו.

אתה באמת חושב שאנחנו פה רוצים רק “בטובת” ביבי ונגד הצד השני.

לא חושב שיש פה מישהו אחד שנגד עיסקת חטופים כולל לשלם מחיר מאוד כבד על זה (אני כבר אמרתי שאני מוכן להפסיד את המלחמה אם זה מחזיר את רוב החטופים בחיים). אני לא חושב שיש פה מישהו אחד שיצביע לביבי בבחירות הבאות. ואז אתה כותב את זה.

מסבירים כל כך הרבה פעמים למה אנחנו חוששים וכרגיל אתה עם הקלישאות.

זה מייאש. מה אני בכלל טורח להשיב, אתה תקרא לי ביביסט ואז תרגיש טוב עם עצמך.

משה אם היית ביביסט ואם היו פה ביביסטים לא הייתי טורח לכתוב בכלל.

זו אמירה מבישה, מגעילה ומנותקת. כשיצאתי למילואים ב7.10 וגם היום כשאני הולך למילואים אני לא עושה זה את זה בשביל ביבי. לא אני ולא רבים אחרים בחברה שפשוט חושבים אחרת ממך פוליטית, שרוצים בטובת המדינה בדיוק כמוך, אבל רואים את הדרך לשם אחרת ממך. כמה חיילים שתומכים בביבי נפלו במלחמה הזו? אז מה, הם נלחמו בשביל מנהיג? באיזה אויב הם נלחמו? את רעת מי הם רצו?

יש לי במשפחה אנשים שחושבים הפוך לחלוטין ממני ברמה הפוליטית, אני רוצה ברעתם? אני לא מוכן לעסקה בכל מחיר, אז אני שותף להרג החטופים? חייבים להפסיק עם אמירות מכלילות כאלה שצובעות את העולם שלנו בשחור ולבן, רעים וטובים, צודקים וטועים, בעד המדינה ונגדה. יש היום אלפים שיוצאים לרחובות בקריאות שונות מהדעה שלי. אני מעריך מאוד את אותם אנשים שרובם המוחלט אוהבים את המדינה, שאיכפת להם מאנשים שהם בכלל לא מכירים, שיוצאים מהבית ומביעים את דעתם, גם אם אני חולק עליה.

בסוף גם הלוחם שמפגין עכשיו בקפלן וגם הביביסט שמאמין אמונה שלמה בניצחון מוחלט ילחמו ביחד בשירות סדיר ובמילואים כי שניהם רוצים את טובת המדינה ולא את רעת צד כזה או אחר בעם.

מי מדבר עליך בכלל?

כשאתה מחלק את המדינה לשני צדדים, אחד שרוצה בטובת המדינה ואחד שרוצה בטובת המנהיג וברעת הצד האחר למה אתה מתכוון? מי הם שני הצדדים? משתמע ממה שכתבת שכל מי שבעד ביבי הוא לא בעד המדינה והוא רוצה ברעת מי שבעד המדינה

לא חילקתי את המדינה ל-2. EJB דיבר על שני צדדים ותיאר אותם ועליהם דיברתי.

אני לא הבנתי ככה את הדברים שכתבת. נשמע שבהמשך להודעה שלו ניתחת את 2 הצדדים ותיארת אותם בפשטות, אחד בעד המדינה ואחד, בגדול, נגדה.
אם לא הבנתי נכון ואתה לא רואה ככה את העם - מתנצל.

יש את הקפלניסטים שזה צד אחד ויש את הביביסטים. אלה הצדדים שejb תיאר ובינהם אין שום סימטריה. יש צד שהוא גועל נפש ויש צד שפועל לטובת המדינה. הביביסטים חברו וקידמו את הבנגביריסטים וזה חטא נוסף.

העם כמובן לא מתחלק ל-2.

אוקיי. בהנחה שאתה לא מתייחס לגרעין הקשה בכל אחת מהקבוצות שמורכב ממספר קטן יחסית של אנשים, אני חושב שאתה טועה. גם הקפלניסטים וגם הביביסטים רוצים בטובת המדינה ובהחזרת החטופים במהרה, יש להם דרך שונה להגיע למטרות האלה וזה לא הופך את אחד הצדדים לגועל נפש ואת הצד השני לצדיק. אני כמובן לא מדבר על הקיצוניים שבהם שבשני הצדדים פועלים כדי להשיג מטרות אחרות.
בגדול, רוב האנשים שעכשיו מפגינים בקפלן נהדרים בעיניי בדיוק בדיור כמו שתומכי ביבי שמחרפים את נפשם נהדרים בעיניי.