פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

שיתמכו גם במג’ין בו, מה אכפת לי? האם משהו מהאג’נדה הקיצונית שלהם יכול לבוא לידי ביטוי? כל מי שיגיד כן הוא עדות לשטיפת המוח המאסיבית של ביבי.

גם ליצמן, סמוטריץ’ וחבורתו היו רוצים לסקול אותי כי אני אוכל צ’יזבורגרים בשבת. הרי בגללי משיח לא יכול להגיע, ובגללי הגיעה הקורונוה. המעשה הנכון הוא למצות איתי דין תורה, ולסגוד לישות דמיונית. אבל הם מגיעים בעטיפה יפה של המאסטרו, שיודע להאכיל אתכם ביופי של שקרים.

אם כדי לקבל פה ממשלה טובה צריך לסתום את האף, אז סותמים את האף ומתניעים את המהלכים שצריך בשבילה.

בסופו של יום, אם זה היה תלוי בשוטף במוח הראשי (תמסור לו דש) היינו מקבלים סבב בחירות רביעי, חמישי, ושישי, ומבחינתו שגנץ יצטרף לרבין, ושתתחיל מלחמת אזרחים - העיקר שהוא יקבל 61 אצבעות.

בזכות המפלגה שאני הצבעתי לה, תהיה פה ממשלה. ולא אכפת לי כמה אתה לא אוהב את המהלכים שהם עושים. אתה לא הצבעת להם, והם לא חייבים לך כלום.

קודם כל אתה ממהר להחליט שלא הצבעתי להם בבחירות האחרונות. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. זה לא קשור.

א. אתה טוען שביבי אשם במרמה והונאה ? זה בדיוק מה שכחול לבן עשתה ועושה, ואצלה זה ישר לפרצוף, בלי שום הסבר, או פרשנות, והיא עשתה לא רק להנדל והאוזר ששלחה אותם לשקר בשמה (ללא ידיעה שלהם), גנץ בריאון לעמית סגל הבטיח את זה, בוגי יעלון בטויטר 48 שעות לפני, ובשבת תרבות בקולו הצלול, הבטיח את זה, גבי אשכנזי הבטיח את זה (דרך אגב מישהו שמע ממנו? לאן הוא נעלם) אומנם מיאיר לפיד אין לי ציפיות ממנו, אבל גם ממנו , אפשר למצוא אלף ציוצים שהוא מבטיח לא לשתף פעולה עם המשותפת. הם שלחו את הנדל והאוזר להבטיח בשמם, שלא היה שיתוף פעולה עם המשותפת. אז למה הם שלחו אותם?

ודרך אגב, אם המשותפת לא נוראית או לגטימית, אז למה לפני הבחירות בכל שלושת הסיבובים הם הבטיחו לא לשבת ולא להיתמך על ידם? תסביר לי למה. יכלו להיות כמו פרץ ומר"צ להגיד את זה בפה מלא. ואז אוקי אם הם היו מגיעים ל 33 זה היה לגטימי. לא היתי מסכים לזה כמובן, אבל זה היה במצע שלהם. אז אי אפשר להתלונן על זה, אז למה לשקר בצורה כל כך מפורשת?

והמשפט שלך שהם לא חיבים לי כלום זה בולשיט הכי גדול, מר"צ ועבודה לא רימו את הבוחרים שלה. הדעה שלהם היתה ברורה. כחול לבן. הבטיחו. לא בצורה עקיפה או רמיזה. אלא מפורש. “לא נשב ולא נשתף פעולה עם המפלגה המשותפת” .

אני אזרח במדינה. אני משלם מיסים, עד גיל 40 עשיתי מילואים וצבא . הם רוצים להיות מפלגת שלטון, אז בטח שהם חיבים לי משהו. כמו שהם חיבים לך או לכל אזרח ישראלי אחר, זה לא מפלגת נישה. יש לך מושג על מה אתה מדבר ? והבדל בין מפלגת שלטון למפלגת נישה?

פה אתה רק הופך את כל כל מה שכתבתי לנכון, לא מעניין אותכם שום דבר, חוץ מאשר “רק לא ביבי”. וזה מה שיגרום לכם להתכוץ יותר בבחירות הבאות.

מפלגת שלטון. אתה אמרת. בשביל להיות מפלגת שלטון אתה צריך להקים את הממשלה. הבלוק שביבי יצר בבחירות ב’ השאיר את המספרים מאוד ברורים לסבב ג’.

עם המספרים הברורים יצאנו לסבב ג’ כשביבי ניסה בכל כוחו להשיג 61. הוא לא הצליח. פעם שלישית ברצף. ועם זאת, הוא עדיין נשאר בעמדה שלו ששלחה אותנו ל3 מערכות בחירות תוך שנה.

גם הפלג השמאלי ביותר בכחול לבן, של יש עתיד, לא רוצה תמיכה מהמשותפת. בטח שלא מבלד. אתה יכול להיות בטוח בזה.

אבל המספרים קיימים בשטח. או שהולכים לבחירות רביעיות, או שנותנים לביבי את מה שהוא רוצה. אני ממש שמח שהפעם הם בחרו באופציה ג’ והיא להתחיל לשחק את המשחק הזה, ולהפסיק את הבדיחה הזאת שביבי עשה מהמדינה.

איך אמר פעם איזה אחד? ייתנו – יקבלו. לא ייתנו – לא יקבלו.

יתן יד לממשלת אחדות? יקבל מקום בממשלה זאת. לא יתן יד? ישב באופוזיציה, עד שיזכר שהוא לא בגיל לזה.

זה מה שאני מנסה לטעון פה כל הדיון. כל הסיפור כולו. הימין הרבה יותר גרוע מהשמאל מבחינה פרסונלית והוא ימכור אותך ואת המדינה הרבה יותר מהר. בשנות השמונים בזמן שהכלכלה פה קרסה שר אוצר ליכודניק חילק מתנות והיה צריך לחכות שהשמאל יבוא ויעשה את הדבר הנכון. הימין הוא גם במובהק פחות דמוקרטי ונראה לי שזה די מוכח בימים אלה.

ואוסיף ואומר: הקמפיינים נועדו למשוך מצביעים. בכחול לבן פזלו ימינה כי ידעו שאלו שהם כבר שמאלה מהם נספרים כחלק מהגוש (עובדה, המשותפת והעבודה המליצו עליו). האידאולוגיה של גנץ ושותפיו היא כנראה לשלב, כמו שהאידאולוגיה של הימין היא כנראה לא. שום דבר לא השתנה ואף אחד לא מופתע.

האידאולוגיה הבעייתית של המשותפת לא הולכת להיעלם. בזמן מבצע צבאי, כשמפציצים את קרובי המשפחה שלהם, הם יפזלו לרצועה ולגדה באופן טבעי. השאלה היא מה עדיף למדינת ישראל. אני יכול למצוא ים של התבטאויות בעייתיות מאד מימין.

לגבי ממשלה - אם ביבי היה בעד ממשלת אחדות קודם - שיהיה בעד גם עכשיו.

כן למה? זה שתמשיך לכתוב את המשפט הזה לא ישכנע אותי.

אידאולגיה בעיתית? שאלוהים יעזור לי, הם תומכים בזכות השיבה, מתנגדים למדינה יהודית ולציונות ותומכים בארגוני טרור ושום אמירה מטומטמת או חסרת אחריות שתמצא מימין לא יהיה שווה למפלגה שפועלת במרץ לחיסול מדינה הלאום היהודית.

אז אתה למעשה מודה שכחול לבן עשתה מרמה והפרת אמונים אבל בגלל שהם יותר קרובים לדעות שלך אז איך אראל סגל וחבריו כותבים:

ז.ל.א.ד

קמפינים , זה פאקינג הבטחת בחירות ראשית שלהם.

אבל שהזעם ישכך, אני בטוח שלימין בטווח הארוך הבגידה של כחל"ב תועיל. בבחירות הבאות, הם ילכו בעקבות קדימה. וגנץ יזרק לפח האשפה של ההיסטוריה בדומה לציפי לבני.

דרך אגב, זה לא רק פשיטת רגל מוסרית, לדעתי זה גם טעות חמורה פוליטית, נגיד שאתם מסרבים לצורך של ממשלת אחדות. אם שופטים רק בהקשר פוליטי, גנץ היה צריך לעשות הימור מחושב:

לתת לביבי לנסות להרכיב ממשלה, עכשיו שהסקרים קבעו שלימין יש 60, חשבתי שהיה קל לביבי למצוא משתף פעולה אחד, אבל במצב של 58 שהוא צריך 3. זה כבר בעייתי. רוב הסיכוים שביבי היה נכשל להרכיב. ואז הם היו אומרים שהם צדקו וביבי הוא הבעיה ולא הפיתרון. ואתם יודעים מה, עכשיו אנשים כמו גדעון סער היו יכולים להגיד “אתם רואים צדקנו, ביבי הוא מכשול” והסיכוי של גנץ למצוא עריקים בליכוד היו גוברים, ואפילו במקרה של הליכה לבחירות, ביבי היה מוצג בתור כושל סידרתי שלא מסוגל להרכיב ממשלה.

אני חושב על עצמי, מ96 לא הצבעתי ליכוד. בבחירות הבאות, אני על כסא גלגים חצי משותק . יגיע לקלפי ויצביע ביבי. ולא בגלל שאני מאוד מעריך אותו או חושב שהוא היה ראש ממשלה ממש מוצלח. בעיני אוברייטד. (לא כישלון ויש לו לא מעט השגים, אבל הפרזה ממש גדולה בקשר להשגים שלו) אני יעשה הכל בשביל שכחל"ב תקרוס.

זה מה שכחל"ב עשתה, היא איחדה את מחנה הימין-מרכז סביב ביבי, אני רואה אנשים שלא סובלים את ביבי שעכשיו מתלכדים סביבו. אבל בעולם הטויטר “בני גנץ גאון” מתי השמאל יבין שהטויטר זה לא העולם האמיתי? לא הספיק לו הניצחון של ברקסיט , טראמפ, הניצון של בוריס גונסון בשביל להבין את זה?

לפי חושף הנאום (בן דרור ימיני שרגיל לתקוף אותם), הכוונה לא היתה למחבלים (לפי טענתו של טיבי הוא התכוון לערבים שמתו במקרים אחרים כמו כפר קאסם) .

ושוב , איני מתלהב מקומבינות עם הסיעות האלה בלשון המעטה (מינוי מבקר, העברת תקציבים
N12 - נתניהו ועודה סיכמו: 900 מיליון למועצות הערביות )
והייתי מעדיף שיהיו נציגים אחרים כי יש הרבה מה לאמר עליהם. הייתי מעדיף שיתרחקו מהם. כחלב מנסים להתמקד בעניין האזרחי-כלכלי
נב : לליכוד יש אולי קשר למחאה פה. דרך אגב, מיסד אם תרצו (ארז תדמור ) עובד בקמפיין הליכוד. ליגיטימי (השאלה היא האם הם יודעים על העסקים שהליכוד ביצע עם המשותפת בעבר ועדיין זכותם להתנגד)
בליכוד עומדים מאחורי קמפיין המשפחות השכולות כדי ללחוץ על ליברמן לא להיכנס לממשלת גנץ - בחירות 2021 - הארץ
https://twitter.com/BenCaspit/status/1239554340202917889
בכל מקרה, לדעתי , העניין הוא לחץ על הליכוד ובלוקו בשביל אחדות

שהוא אמר שחמאס זה לא ארגון טרור הוא גם התכון לשהידים של כפר קאסם? ההיתממות הזו שלך זה משהו שגם יכול להיות מעצבן אבל גם מקסים. כאילו אחמד טיבי יכול להגיד כל דבר רע, אבל השמאל תמיד ינסה “להלבין” אותו.

כמובן שזה שמור רק למרקסיסטים מוסלמים, אם זה איש ימין שבגיל 14 אמר משהו רע על אוכלסית ההומאים בעולם, אז זהו הוא מחוק לכל החיים. או איך השמאל קורא לזה “cancel”.

נותר לי לשאול, אם חבר כנסת מהימין היה טוען משהו כזה על ברוך גולדשטיין אם היה לכם כזו סלחנות אליו. לפרטים נא לפנות בגן עדן לחבר הכנסת לשעבר של המפד"ל חנן פורת. השמאל עשה בו לינץ והעליל עליו שהוא תמך ברצח גולדשטיין וחיסל לו את הקרירה הפוליטית והכל על עלילת דם.

לא מסכים בהכרח . ראשית, לדעתי, יש סיאוב מסוים הנובע משלטון ארוך ותחושה של אנחנו בשלטון ואנחנו הרוב גם שאנו לא. כמו כן, אני חושב שמדובר בהשפעת המשבר הפוליטי, הרשתות החברתיות והטראמפיזם שגורם לערעור מוסכמות מעצורים ונורמות . הרשתות מפעילות ביוש על פוליטיקאים שמפרים את ההבטחות שלהם אם הן קריטיות . יש עניין אישי של חכים מסוימים שיכול להשפיע וניסיון של העבר עם הנפשות הפועלות.

אני התמקדתי בעובדות כי אי אפשר לנהל דיון על מידע שגוי. אם טיבי אמר זאת, זו עובדה .
אני נזהר מליברליות עיוורת נוסח חלק מהשמאל. חשדנות זה חשדנות

אבל כחלב ניסו משהו דומה במועד ב. הם תומכים בממשלת אחדות(לפי איך שהם תופסים אותה) כדרך המלך ואומרים לציבור שלהם שממשלת מעוט היא חוסר ברירה ותרחיש קיצון וכשוט. בינתיים העדיפות שלהם הן פעולות פרלמנטריות שונות כשוט. הליכוד והבלוקו מבקרים אותן כמובן (ולא רק הם). אני חושב שהשנה האחרונה הורידה את האמון בין הצדדים.

לגבי גונסון: לדעתי 3 סיבות לנצחונו:
*מיאוס מנושא הברקזיט
*יריב קיצוני בהשקפת עולמו
*יריב שלא הציע סוף לעניין הברקזיט
גונסון הציע פתרון וסיום והציבור בחר.

יש סיכוי שהיוזמה הזו תסתיים בכשלון ובנזק. כנראה, לא הייתי בוחר את הדרך הזו אבל איני מכיר את הפרטים .
איני נביא ויש כל מני נושאים וגורמים שיכולים להשפיע על התוצאה (למשל, אם התוצאה תהיה רק שתיה של מצביעי ימינה או מעבר בין הגושים או גידול נוסף בהצבעה של הערבים או של כל הציבור )

המשפט נדחה ל24 במאי. שר המשפטים הכריז על מצב חירום אתמול ב1 בלילה .בעקבות הקורונוה , מצב החירום ושיקולים נוספים ,נדחה המשפט

דרך אגב, מה שמטריף בכל העסק פה, זה שבמקום לתקוף את ביבי ובצדק על המוכנות של המשק ומערכת הבריאות למגיפה (חוסר בדיקות ומסיכות וצוות רפואי חסר הגנה) כל סיפור המשותפת סיפק לו “אפוד מגן”.

יש הרבה מה לבקר את ביבי והממשלה הזו. אבל מכל מה שיש לבקר הם בחרו להיכנס למיטה עם אחמד טיבי ויזבק, לכו תבינו…

הקשב של רבים בציבור ממוקד בקורונה ופחות בהקמת הממשלה.
היתרון בכינוס הכנסת ובמינוי יור כנסת (לדעתי אפילו אדלשטיין אבל זה תלוי בו) הוא שיהיה פקוח וביקורת של הכנסת על התנהלות הממשלה, בטח בתקופה כזו.
הנושא עלה לכותרות אתמול והיום וכהרגלם הם מגיבים באיחור . גנץ דיבר על זה בנאום היום . יש נטיה ציבורית של “שקט יורים” ,התכנסות מתחת לאלונקה במצב חירום.

אחרי שביבי ובלוקו סידרו להם את המיטה ועשו סטוצים איתם בעבר. זו הארוניה.

זה לא משנה כמה פעמים תחזור על השקר הזה זה עדיין שקר. ביבי בחיים לא עשה איתם עסקים שיתמכו בממשלה שלו. ובחיים ממשלה שלו לא נתמכה על ידם באופן בלעדי . אני יקצר הליכים בשבילך. אני לא מדבר רק על המשותפת בתור מפלגה. אלא על היזבק, התומכת של קונטאר (כן זה שרוצץ את ראשה של הבת של סמדר הרן) אם היא לא תצביע בעד הממשלה העתידית של גנץ, ממשלה של גנץ תקרוס (הנחה שאורלי לוי האוזר והנדל יצביעו נגדה)

כן ביבי שיתף איתם פעולה במטרות נקודתיות כמו מבקר המדינה ופיזור כנסת, לא בשביל להקים ממשלה.
זה כמו שח"כ מהליכוד ישתף פעולה עם ח"כ מהמשותפת בקשר לחוק במלחמה נגד תאונת דרכים.

אבל תמשיך להדהד את תיבת השקרים של כחול לבן. כמו שאוחנה הוציא צו חירום בשביל לדחות את המשפט של ביבי. אפילו אחרי שנשיאות בית המשפט הוציאה הודעה מפורשת שזה היה החלטה בשיתוף של השופטים ושלה.

“ככל שנחזור על שקר יותר מפעם אחת הוא יהפך לאמת”

נכון לעכשיו , הם לא מקימים איתם ממשלה (ואנחנו יודעים שהמלצה לא גוררת ממשלה).
שיתופי הפעולה הנקודתיים האלה (ולא רק הם ) עזרו לביבי להשאר רהמ.
אם זה היה תלוי בבלד ויזבק, המשותפת לא היו ממליצים על גנץ. הסיעות האחרות (וכנראה גם חלק מהציבור הערבי) לחצו.
לגבי אוחנה, אני לא יודע מה מניעיו ומה חשב משרד הבריאות. אני נוטה לדון לכף זכות.

איזה ממשלה הוא כרגע יכול להקים חוץ מאיתם? אתה מתעלם מהמציאות בכח. הבלוק של הימין עכשיו זרק אותו לכל הרוחות. באמת כמו לחיות ביקום וירטואלי. זה מה שאתה לא קולט. הריצה של כחלב למשותפת הרסה כל סיכוי קטן ככל שהיה לזה שביבי יוחלף. אין אחד ששפוי בראשו בגוש הימין שיחבור עכשיו לגנץ . ולא בעתיד. רק מראה לי כמה האטימות שלכם גדולה, אתם לא מבינים שאתם משנים עכשיו את חוקי המשחק. ושום דבר לא יחזור למה שהיה.

אתה לא קורא מה שאני כותב, אם הם לא יצביעו בעד אין לגנץ ממשלה. נקודה.

וד"כ השמאל טוען לקונספרציה של ביבי והקורונה? הקורונה מונעת בחירות רביעיות. בלי הקורונה, בבחירות רביעיות לביבי היה קל יותר להשיג 61 בגוש של הימין.

פעם אחת הוא מינה בעזרתם מבקר מדינה ופעם אחת הוא פיזר את הכנסת. שוב לא משנה כמה פעמים תחזור על זה. זה לא יהפך לאמת. שום דבר ממה שהוא עשה איתם לא משול למה שנגץ עושה איתם. זה לא דעה זה עובדה.

דרך אגב, שלא יהיה ספק, גם שביבי עשה איתם עסקים זה לא משהו שתמכתי בו. אבל בין זה לבין זה מפלגה של שלושה רמטכלים שרצה ומתחננת למשותפת שתיתן את הקול שלה, יש הבדל עצום.

בינתיים הבלוק לא רצה לשבת עם גנץ ושמר נאמנות לביבי כשהוא התרחק מהמשותפת.
(דרך אגב,
גפני שיבח את אחמד טיבי: "נציגות ערבית לגיטימית" - סרוגים )
(N12 - נתניהו ועודה סיכמו: 900 מיליון למועצות הערביות)
ולגבי מממשלת המיעוט (והחקיקה), כבר אמרתי שזה שוט לדעתי . ובלד, כבר אמרתי מה הלחץ עליהם.
ו"מתחננת" - למה ביבי עשה עסקים וכחול לבן מתחננים? בינתיים כחול לבן ממקדים את התמורה שלהם לתחום האזרחי. ובינתיים הם לא נתנו להם משהו. (N12 - נתניהו ועודה סיכמו: 900 מיליון למועצות הערביות)
[מכחול לבן עד הליכוד: מפת הדילים עם הרשימה המשותפת - וואלה! בחירות 2022]

בכל מקרה, הפער ביננו הוא שאתה חושב שזה אמיתי ואני רואה בזה שוט. השאלה היא האם ביבי ובלוקו חושבים כמוני או כמוך?
והאם חוקי המשחק שונו? כנראה כי המשבר הפוליטי הנוכחי (פיזור הכנסת המוקדם וחוק המצלמות למשל ) שינה את חוקי המשחק וערער נורמות. אני לא רואה בזה דבר בריא. עצם האפשרות של בחירות נוספות הוא שינוי בחוקי המשחק ונזק.
ובקורונה, לדעתי היא אקס פקטור. כחול לבן הליכוד והשאר היו פועלות אחרת אם המשבר הזה לא היה קורה.
העתיד לא ברור.

נסכים לא להסכים

@mos56 לטובת כולם לא אחזור על טיעונים שכבר הועלו.
בתמצות, דעתי: התמודדות השמאל והימין עם המצב דומה בנושאים בטחוניים, הרשימה המשותפת אינה איום קיומי על ישראל ונורמליזציה עם ערביי ישראל היא אינטרס שלנו, גם עודה מספיק חכם לדעת שדרישותיו לא יענו במלואן, הליכוד לדעתי חסר אחריות ומסית, מדינה אחת היא מתכון לאסון לדעתי. המכשול הכי גדול להקמת ממשלה היה ונשאר נתניהו עצמו. כחול לבן אכן מפרה הבטחת בחירות (כמו רבים אחרים), אין לי שום סימפטיה לזה.

אמרתי שאקס פקטור

זה ניתוח מאוד שגוי ומוטה של ההיסטוריה. הכלכלה פה קרסה לא בגלל חלוקת מתנות אלא להיפך - הפסקת סובסידיות וליברליזרציה מאוחרת מידיי ולא שלמה. היה בהחלט כשל גדול בביצוע מכל מיני סיבות וגורמים, בין היתר היותו של מנחם בגין מנהיג דגול אך ראש ממשלה לא טוב, אבל בסופו של דבר תכנית המהפך הכלכלי של ממשלות בגין מומשה לחלוטין בשני העשורים שלאחר מכן. תכנית הייצוב הכלכלית של “השמאל”, שבוצעה בממשלת אחדות, מימשה את כל העקרונות של הימין הכלכלי ונחשבת לסנונית הראשונה של מעבר ממדינת רווחה סוציאליסטית לשוק חופשי. העיסוק במפלגה ממנה הגיע שר האוצר במקום במהות היא בדיוק הפרסונליזציה שאתה מאשים בה את הימין.

במידה מסויימת אפשר להשוות את תכנית הייצוב לשלום עם מצרים או להתנתקות - באופן אבסורדי כמו שרק הימין יכל לבצע ויתורים מדיניים, כך רק המערך היה זה שיכל לרסן את ההסתדרות שהכשילה כל ניסיון להזיז לה את הגבינה.

באופן כללי יש פה מחנה שלם, אם אפשר לקרוא לשילוב של ליברמן עם יאיר גולן ומעריצי הטרוריסטים מחנה, שכל תכליתו היא פרסונלית גרידא. אפס מהות. השנה האחרונה ממש מוכיחה את ההיפך מהטענות שלך. כנ"ל לגבי הרס הדמוקרטיה: אין הרס גדול יותר של הדמוקרטיה ואמון העם במערכת מכך ש33 ח"כים מפרים בצורה בוטה - הכי בוטה שהייתה כאן איי פעם - את רצון הבוחר. מנסים לבטל את רצון הבוחר, בין אם בתוך הליכוד או בכלל הציבור, באמצעות רסיסי חוקים פרסונליים מטופשים, התעלמות מחוקים קיימים כמו הזכות של רוה"מ לכהן עד פסק דין חלוט, ואוסף עצום של שקרים ופופוליזם (“נזדקק למשותפת רק פעם אחת”, “החרדים רוצים רק כסף”, כל דבר שיוצא ליאיר לפיד מהפה).

אני חושב שיש ביננו חומה. אתה מסרב לקרוא מה שאני כותב וחוזר כל הזמן על אותם מנטרות.

ההבדל בין שתי הדברים שגנץ תלוי לחלוטין בקולם של טיבי והיזבק ושות, לעומת ביבי שעשה איתם עסקים בנושאים ספיציפים והוא לא היה תלוי בהם.

בשביל להקים ממשלה, הוא יצטרך לשלם להם בשביל זה. לדוגמה, רביב דרוקר שבקושי מסתיר את האורגזמה שלו , פירסם אתמול שגנץ מוכן לבטל את חוק קרימנצי (יכול להיות שאני טועה בשם) ולהסיר את מגבלות הבנייה .(לא שהם בכלל שמים על החוק הזה לכל מי שמבקר בערים הערביות) וזה רק בשביל ההמלצה . מפחיד לחשוב מה יקרה בשביל ממשלה. שהם יהיו לשון המאזניים.

הרשימה המשתופת, בעד זכות השיבה, מתנגדת למדינה יהודית. ואחמד טיבי פאקינג מסרב לשים את סמל מדינת ישראל על המסמכים של הלשכה שלו, ולוחמת נגד כל שילוב של ערבי ישראל בשרות לאומי. (כבר לא מדבר על צבאי) מסיתים ומשתפים פעולה עם ארגוני טרור. מתוך בל"ד יצא כבר ח"כ שהבריח פלאפונים למחבלים והשני אמר לנסראלה איפה לשגר את הרקטות שלו לעבר ישראל. ואחרי זה ברח לקטאר תוך כדי שהוא מקבל פנסיה על חשבון משלם המיסים הישראלי. ולא נשכח את זאתי שחתחמה לסופר אנטישמי על הספר שלו והשתתפה בכנסים של bds (כמובן שאזרחי ישראל ממינו את כרטיס הטיסה והמלון שלה) והשתתפה במשטים נגד מדינת ישראל ותקפה חילים.

הוא לא צריך לקבל את כל הדרישות, מספיק רק לקבל את הקלות בבניה… או חוק הלאום.

זה עוד אחד מהקלישאות שלכם, הם לא מחפשים נורמליזציה עם אזרחי ישראל , מי שקורא לנסראלה גיבור ולא חושב שחמאס הוא ארגון טרור , לא מחפש נורמלזציה איתנו. מי שתמיד שם את הסכסוך הפלסטיני על ראש מעיניו לא מחפש שום נורמלזציה איתנו. מי שמתנגד לשילוב של ערבי ישראל בשרות הלאומי, לא מחפש נורמלזציה אם ישראל. מי שמתקשה לגנות פיגועים נגד ישראל לא מחפש נורמלזציה. מי שקורא לרוצח ילדים “שאהיד” לא מחפש נורמלזציה. להמשיך?

אני גם רוצה נורמלזציה של ערבי ישראל, ודרך אגב, זה קורה גם בלעדי המשותפת. אני לא רוצה פאקינג נורמלזציה של תומכי טרור בכנסת…