פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

השמאל :

ביבי דוחה את המשפט שלו בחסות הקורונה. ! אוחנה ביביסט שנשלח על ידו! בושה !

במציאות:
משנה ליועץ משפטי רז נזרי: “לא נפל פגם בהחלטת שר המשפטים להשבית את בתי המשפט”
השמאל: רז נזרי סוס טרואיני של הליכוד! לפטר אותו!

https://twitter.com/netaelbandel/status/1239585976693002242

אני שמח. הכשר משפטי יש והסכמה עם הנהלת ביתי המשפט. מה משרד הבריאות אמר והאם הם החליטו להחמיר? אם הם החמירו, לגיטימי. והאם השר דחף?
לדעתי, הטעות פה היא הנראות. היה צריך לפרסם את זה עם ההודעה של נזרי והנהלת בתי המשפט. היה צריך להודיע את זה בבוקר ולא באחת בלילה. אני מניח שהודעה מוקדמת היה עוזרת לעובדים היא גם מונעת לזות שפתיים
מצד שני ,אני מניח שצינים היו מדברים גם עם זה.
הספק מתכתב עם משהו שנאמר לפני כמה שנים ועם הנסיון לחוקק את חוק ההמלצות בעבר. אני כבר אמרתי שאני נוטה לדון לכף זכות ומניח שהוא פעל ענינית
[נתניהו ב-2008: "לראש ממשלה בחקירות אין מנדט ציבורי להכריע" - וואלה! חדשות]
היה גם שינוי בדקה התשעים [https://twitter.com/aviadglickman/status/1239583770212208641]

כמה נקודות:
1.

אני לא מומחה לחוק, אך מחליפים יו"ר כנסת לא יאוחר מיום השבעת הממשלה.
https://twitter.com/talschneider/status/1239226391226351616

עכשיו, אם נקבעה בחירת יו"ר הכנסת לאותו מועד שנקבעה השבעת הממשלה, אז יו"ר הכנסת נבחרת תחילה. זו לא דרישה לפי חוק. זה מביא אותי ללינקים הבא:
https://twitter.com/talschneider/status/1239234225410396161
https://twitter.com/talschneider/status/1239235478160904193

1. בעניין הרשימה המשותפת, הייתי מעדיף ללא בל"ד ובוודאי ללא יזבק. אולי היה עדיף שבית המשפט יפסול אותה וזהו. אני גם מקווה שבל"ד לא תהיה חלק מהרשימה הזו בעתיד ורוצה יותר יהודים ברשימה. אלה ההעדפות, אבל כרגע המציאות היא אחרת.

ההתייחסות הזו לרשימה כבר מוגזמת. מדברים כאילו שעודה, טיבי ויזבק הולכים לשבת בתפקידים הכי ביטחוניים שיש כאשר בפועל לא ברור אם בכלל יהיו בממשלה. נתניהו בנה על זה קמפיין מלא, ועדיין לא הגיע ל-61 שהוא כל כך רצה (פעם שלישית ב-11 חודשים).

1. במועד א’ הרשימה המשותפת (שהייתה שתי מפלגות) השיגה 10 מנדטים בלבד. חלק מזה בגלל הפיצול וחלק מזה בגלל אי רצון להצביע. ואז הגיע נתניהו והעיר את המצביעים—> 13 מנדטים. היית חושב שילמד אחרי מועד ב’, אך החליט להקצין פעם נוספת במועד ג’, וזה נגמר עם 15 מנדטים. אלה הושגו בין היתר בשל תמיכה גדולה של יהודים, ואם נתניהו ימשיך במגמה הזו, יותר ויותר יהודים יצביעו לרשימה זו (במיוחד אם נראה בה יותר יהודים במקומות ריאליים). נתניהו עורר ציבור שהיה ישנונו אחרי הבחירות לרשויות המקומיות בשלהי 2018, והתוצאות לפנינו.

2. בסופו של דבר, נתניהו הצליח להמאיס ולהכעיס פלחים גדולים באוכלוסיה הישראלית וזה התבטא ב-3 מערכות הבחירות האחרונות. הוא הגזים. ממש הגזים, וזה חבל שכן עם התנהגות יותר הולמת ובלי הסתה נגד השמאל (שלא היה בשלטון מאז ברק) יכל להיות ראש ממשלה עד יומו האחרון. אבל הוא הגזים וכל שהזמן חלף, יותר יותר אנשים רצו שילך הביתה.

3. אם אתה חושב שהציבור הערבי בישראל עסוק בדיבורים על עזה וכו’, אז אתה ממש טועה. אבל זה מובן, שכן הריחוק בין שתי האוכלוסיות בישראל לא מאפשר הכרה ברמה ראויה.

4. הכנסת יכולה לבחור יושב ראש ויכולה להעביר חוקים גם אם אינם לרוחנו. אין כאן שום מחטף. התעלולים של נתניהו כבר לא עובדים כמו בעבר.

5. ישראל הייתה לפני נתניהו ותהיה גם אחריו. אם הגעתם למצב שאתם לא סומכים על שלושה רמטכ"לים (שאף אחד מהם אינו באמת שמאלני), אז כנראה שאין מה לעשות בשביל שתרגישו טוב יותר.

אתה מתעלם מכמה הבטים:
*הדיון על יכולתו של רהמ לכהן עד פסק דין חלוט(מבחינה ציבורית וערכית) היא הויכוח בלב מערכות הבחירות האלה .
*נתניהו עצמו תמך בחוק דומה . הוא אפילו דרש חוק שיעזור לו להתמודד ב2000.
[https://www.kan.org.il/Item/?itemId=67758]
*השיטה שלנו כוללת בחירת נציגים והם בוחרים רהמ. לכן, לדעתי גם גנץ וגם ביבי לא צריכים להיות ראשי ממשלה. שניהם נכשלו. רציתי שיהיה מתוה נשיא כזה.
*אלה הנציגים ואנחנו תקועים איתם. אם בן גביר (שהורשע בתמיכה באירגון טרור) היה נכנס, היה קשה להתעלם ממנו. עדיף להתרחק מהם ושהם לא יכנסו לכנסת (על ידי אי הצבעה). הפתרון הוא נורמות. יש עוד כמה
*לא ראיתי שהם דיברו על החרדים בזמן האחרון או לפחות רובם. הם הסטורית לשון מואזניים אבל נראה שהם ויתרו על ניסיון להדבר איתם. כך לפחות פומבי.

• פוליטיקאים מפרים הבטחות השאלה מה. הציבור יחליט אם הוא יעניש בקלפי. חלק גדול מהביקורת מגיעה מתומכי נתניהו ובלוקו.
    *המשבר הפוליטי ערער נורמות ויש יאוש.
    *החשש שלהם הוא שנתניהו איבד חלק מהמעצורים שלו, סכסכן (ובעיני חלק גם גזען) ועלול לקדם חקיקה או לחץ שישפיע על ההליך המשפטי שלו. הם גם לא סומכים עליו. חלק מרגישים שכל מי שעושה משהו נגד(סער, ליברמן , גנץ , היועמש וכו) קמפיין על רפש
    *ושאלה, אם רוב המצביעים מתנגדים למועמד למסוים או אדישים, דעת הרוב צריכה להעלם? כמובן שאיך להתחשב בדעת המיעוט אבל מהו הגבול? בספטמבר היו 65, היום 62
    *נתניהו ובלוקו (ובאופן עקיף גם השמאל) חיזקו את המשותפת בגלל נושא המצלמות וקמפיין ביבי טיבי בין היתר.
    *יש פערים אידיאולוגיים בנושאי דת ומדינה למשל .יש גם שיתוף פעולה המבוסס על אינטרסים.

לדעתי כל הדינמיקה הזו היא שוט. עצם הדיון פה (והתעמולה של הליכוד) מראה שהלחץ פועל או שביבי זהיר .
נב:
החקיקה עלתה כבר באפריל (כשלביבי היה רוב לכאורה ): זה היה חלק מהמצע של כחול לבן והבטחה לבוחרים.

אם נתניהו עשה איתם עסקים, הוא היה צריך אותם. מבין את הבעיתיות אבל יש לגנץ אגף ימני ומרכזי : לברמן, תלם הכוללת את האוזר והנדל ושאר החכים. הוא תלוי בשניהם.

לפי הפרסומים, המומ של כחול לבן והליכוד נמצאים בעיצומו.

@Smer2017 כל מילה.

עד שהחלה האינתיפאדה השנייה שיחקתי עם ערבים כדורסל. בראייה לאחור אני מצר על כך כיוון שעיסוק בכדורסל נחשב בעיני לבזבוז זמן. השנאה לערבים לא הייתה קיצונית כל כך (סליחה על הסיפור הרומנטי), ואם הציבור היהודי לא יסתכל על עצמו ויודה שעברנו את הגבול זה לדעתי עצוב מאד. יש מספר ענק של ערבים שרוצים חיים נורמלים ואני לא רואה מה הסיבה לא לבחור באפשרות של להכיר בעובדה שזה חיובי מאד.

ממליץ לעקוב אחריו, הוא בדרך כלל אומר הרבה דברים שמצד אחד נשמעים טבעיים ומצד שני הם נקודת מבט שאולי חסרה לנו

https://twitter.com/AfifAbuMuch?s=09

מה זה קשור להתנגדות שלי לרשימה של תומכי טרור? הציבור הערבי בארץ לא כל כך מסכן כמו שעולה מכל הודעה חדשה שלך פה. ואנחנו לא מדינת אפרטייד כמו שעולה מכל הודעה של ח"כ מהמפלגה המשותפת

בכלל, כל זה שנותנים לציבור הערבי כל הזמן הקלות ותירוצים, ברגע שהוא יבחר ברשימה מתונה יותר הוא יקבל ממני יותר הבנה. אי אפשר לבחור באנשים שקוראים לחמאס לגטימי או בתומכי מרוצצי ראשים של ילדות ואז להתלונן שהציבור היהודי הציוני נרתע מזה…

אני לא מצליח להבין את ההתכחשות שלכם למציאות, נתניהו לא הצליח להגיע ל61, כי כחול לבן ביצעה מרמה והפרת אמונים, אם כחל"ב היתה לפני הבחירות אומרת את האמת, וליברמן היה אומר שהוא יצביע יחד עם המשותפת. אני חושב שזה שובר שיאים של נאיביות ואפילו אמירת שקר לחשוב שגוש הימין לא היה מגיע במקרה הזה ל61.

באמת שאתם בכח קוברים את הראש בחול, אני יחזור וישאל אותכם, למה כחל"ב שיקרו לפני הבחירות? בכל הסבבים?
אם זה לא נורא כל כך למה הם לא אמרו לנו את האמת? למה הם שלחו את האוזר והנדל למעוזי ימין להבטיח את זה?

כל החוקים להחלפת נתניהו שהוגשו היום, זה חוקים פרסונאלים, (הרי זה לא רטורטקטיבי) שינוי חוקי המשחק באופן הכי ברור שיש, וזה אחרי שהטיפו לנו שנתניהו משנה חוקי משחק בצורה לא הוגנת.

בקשר לזה תבוא בתלונות למשותפת ולא אלי. אני לא מתנגד לשיתוף ערבים או שיויון. הם אלו שמתמקדים כל הזמן בלקרוא לי ולחברים שלי פושע מלחמה למדינה שלי מדינת אפרטייד ובשבילם המילה ישראל זה גזענות (לפרטים שאלו את אחמד טיבי).

הכנסת יכולה לחוקק כל חוק במסגרת ההיגיון. אבל שביבי יהיה ראש ממשלה והימין ישיג את ה61. אל תתבכינו אחרי זה שהימין יחוקק חוקים פרסונאלים (לטעמכם) וישנה את חוקי המשחק בצורה לא הוגנת (לטעמכם). זה מה שהשמאל וכחול לבן עושים עכשיו

אתם למעשה מכשירים עכשיו, חוקי נאמנות, פסקת התגברות וכל חוק רפורמי במשילות ומערכת המשפט שהימין היה צריך מזמן לחוקק אבל פחד עד היום מהשמאל.

את זה אתם לא מבינים.

image

את זה אף שקר של כחול לבן לא יצליח למחוק, קלון.

זו ספיקולציה. ואגב, נתניהו נכשל פעמיים ב-2019 להגיע ל-61. המציאות היא שיש התנגדות עזה לנתניהו, יותר חזקה ממה שחשבתי.

הציבור הערבי בוחר המשותפת כי נגמרו לו האופציות (אגב, מעולם לא הצבעתי למשותפת). מפלגת העבודה מתעלמת ממנו, מרצ התעלמה ממנו וכחול לבן רצו ״רוב יהודי״. מה נותר? רק המשותפת, לצערי. אפילו הציבורי הדרוזי שינה את דפוסי ההצבעה שלו בגלל ההתנהגות של הליכוד, הימין בכלל וכמובן חוק הלאום.

לגבי השקרים של כחול לבן: מה היתה תגובתך אילו כחול לבן היו מקימים ממשלה עם נתניהו? האם היית כועס עליהם כמו עכשיו?

הימין הפך לגרידי מדי וחשב שיוכל לעשות מה שהוא רוצה. אנשים שהיו בשולי הפוליטיקה הישראלית הפכו ללגיטימיים, אדם יוצר מהכלא והופך לשר, מקורב של ראש הממשלה מדבר על ה״לא אשכנזים״ וראש ממשלה העומד בפני שלושה כתבי אישום. השליטה של נתניהו בישראל גרמה להרבה אנשים בימין לחשוב שעכשיו יהפכו ללגיטימיים, וזה בא על חשבון הליכוד עצמו (שכן קולות ימין נשרפו).

ליברמן הוא אחד מסמלי הימין הכי מוכרים ב-30 השנים האחרונות. היה שר חוץ ושר ביטחון תחת ביבי, ובכל זאת הגיע לאן שהגיע. מדוע? כי הימין המשיחי הגזים וההתנהגות של נתניהו עברה את גבולות הטעם הטוב. זה נראה כעניין אישי כי אולי כך זה היה.

Wykeds, אכתוב בהמשך תגובה למה שרשמת.

זה חלק מהאבסורד במפלגה הזאת, אבל בחיים הישראלים יש הבדל בין הפרת בחירות רגילה. שדרך אגב זה ביבי עושה כמעט כל אחרי פעם שהוא נבחר… לבין הפרת בחירות כל כך מבישה ומעליבה כמו ההבטחה לא לרוץ עם המשותפת. לצורך העניין , אם אתה רוצה להשוות את זה לליכוד, נגיד, ביבי זוכה בבחירות ואחריה מקים מדינה פלשתינית על שטחי 67 ומסכים לזכות השיבה וחלוקת ירושלים. במקרה כזה, אתה חושב שאחרי זה הליכוד היה מקבל 36 מנדטים? או שזה לא ספולקציה מצידי לחשוב שבמקרה כזה הוא לא יהיה יותר יושב ראש הליכוד כי ידיחו אותו? אני אומר בצד אחד יש מצב חרום וקורונה אבל מהצד שני, הרגש שלי רק רוצה שגנץ אשכנזי לפיד ויעלון יזרקו לפח הזבל של ההיסטוריה. רק רוצה שכחול לבן תגיע לבחירות אחרי שגנץ יתבזה מול יבזק וטיבי. אני מת לראות אותו עומד ומגמגם מול הציבור הישראלי…

ליברמן הודה שהוא חושב שביבי תפר לו ולבת שלו תיק , הוא הדליף את זה לחדשות 2. לדעתי הוא עושה התאבדות פוליטית רק בשביל לנקום בביבי.

אתה מתעקש לא לענות לי, אני יכול להבין למה. אם כחל"ב רוצים להקים עם המשותפת ממשלה, למה הם שיקרו בצורה כל כך בוטה? ואפילו חסרת בושה. תענה לי על זה. הכי קל בשבילם היה להודות בזה. ואז ללכת לדין הבוחר. כנראה שהם הבינו למה צריכים לשקר…

@mos56 עניתי על הכל בדיון הזה. יש בעיה קשה של אמון בנתניהו וזה דמוקרטי בדיוק כמו הבעיה של גנץ בהרכבת ממשלתו.

התייחסתי למה שמכונה המתנות של ארידור כסמל למה שאני חושב על הליכוד.

זה פשוט. אידאולוגיה דומה ומתונה יותר בחלקים מסויימים. יותר אחריות (אני לא מאוהבי לפיד, אבל הוא היה שר אוצר הרבה יותר אחראי ממחליפו, דוגמה בלבד). סטנדרט שלטוני מערבי יותר.

זו הבעיה שלי בעמדה שלך. להצטרף לנתניהו יהווה שקר, שכן הם הבטיחו שלא יעשו זאת, ואכן רבים הצביעו להם על מנת שיחליפו את נתניהו. אפשר גם לטעון שאם היו אומרים שישבו עם נתניהו, רבים לא היו מצביעים להם, לא?

בכל מקרה, אתה מעדיף שקרים על שקרים, ושקריו של נתניהו רגילים… רשמתי.

אני לא בחרתי בכחול לבן, ולדעתי , ההבטחה של לא לשבת עם נתניהו היא מראש טיפשית. וסיבה אחת לזה שהשמאל לא מתקדם פה.

אם אתה לא מצליח להבין, שיש הבדל בין הפרה הבטחה אחת , שמה לעשות, קורה ועוד יקרה בכל מערכת בחירות במדינת ישראל לבין הפרה של משהו בסיסי כל כך כמו צירוף של רשימה של תומכי טרור לממשלה. אז יש פה בעיה שלא ניתנת לגישור ביננו.

פה גנץ היה צריך לבחור בין הפרה של הבטחה אחת זה רע לבין להפר משהו הרבה יותר גרוע. שזה רע יותר.

דרך אגב, זה הסיבה שלמרות שאני די מתנגד לביבי, לא חשבתי בכלל להצביע כחל"ב כי זה היה ברור שזה מפלגת כלום ושום דבר. ואישית אני ידעתי גם שהם משקרים, הם ניסו לעשות ממשלה גם בסבב הקודם עם המשותפת אבל האוזר והנדל סיכלו אותה. לצערי הרבה נפלו בפח . כבוד להנדל והאוזר , בושה למפלגה הזאת.

הצעו לשינוי בגישה של כחלב:
*היה להם קמפיין גרוע במועד ג וכשל ניסיון למשוך קולות נוספים (שלא הגיעו והיו אמורים לצור תמונת ניצחון במומ עם הליכוד) ולהגיב לקמפיין הטוב של נתניהו
*כחול לבן ראו את המספרים אחרי התוצאות והגיע למסקנה שאין ברירה אלא לבצע קומבינות עם המשותפת. כלומר הם לא שיקרו . הם פשוט מתמודדים עם התוצאות ולא נכנעים . הם חושבים שמועד ד יזיק להם.
*כמו שאמרתי בעבר, הם אולי החליטו שהדרך היחידה להחליף את ביבי (עם חסרונותיו , אי האמון והסכנה שהם רואים בו) היא להיות כמוהו באופן זמני, כלומר להפר הבטחות ,להטעות, לקדם חקיקה מפוקפקת(הליכוד עשה זאת מזמן, מצד שני , החקיקה של ישראל ביתינו היא המפוקפקת ביותר וזו לא הפעם הראשונה ) ולשחק בקלפים שיש להם.
*הם בדקו סקרים והגיעו למסקנה שההתנהלות הזו תתמך על ידי רוב הבוחרים שלהם או שהבוחרים יתרגלו.
*הכל זה לחץ לקראת ממשלת האחדות. עצם הדיון פה פועל . (מתמטית , הנדל והאוזר לא היו נדרשים במועד ב. אני מניח שההדלפות לא היו נכונות או פשוט לא היתה הסכמה בקוקפיט עצמו ומצד ליברמן). לגבי הנדל והאוזר , אני מניח שהם שותפים כי הם וליברמן הם האגף הימני במומ עם המשותפת והעבודה -מרצ. צריך לאזן ועקשנות מסיעת .
*מה כחול לבן מציגה ועושה נכון לעכשיו: מומ על אחדות והצבעות על חוקים (המלצה של רוב המשותפת היתה כבר במועד ב) כלומר עבודה פרלמטרית. הם חושבים את שאת זה הבוחרים יכילו .
חלק מהצעות החוק הוצעו עוד בספטמבר והובטחו במצע / הם שואפים להחיל את זה לכנסת הבאה בניגוד לחקיקה הליכודית שהיתה. [https://www.maariv.co.il/elections2020/news/Article-] [https://www.kan.org.il/Item/?itemId=67758]
*אנחנו במשבר קורונה ומשבר פוליטי. השילוב מוביל לערעור נורמות ולקשב ציבור נמוך.
*הם באמת מאמינים שזו ממשלה זמנית על סמך השיחות שלהם שם חברי הבלוק והנחות מסוימות או פשוט מהמרים
*ההבטחה על השענות נולדה במועד ג ולא היתה ב או א ולדעתם היא לא השפיעה על הבוחרים

אני מציע להזכיר: ראש תלם העבודה, קדימה ,התנועה,ישראל ביתנו ויש עתיד ישבו עם נתניהו. רובם נכוו פוליטית , אידיאולוגית או אישית . לעיתים כי הוא פגע בהם(הפיטורין של ליבני ולפיד בגלל חוק ישראל היום ומה שקדם להם הוא שיקר אז) ולעיתים כי היתה התנגדות אידיאולוגית מצד חלק מהמצביעים או הפעילים.

ושאלה: אם נתניהו היה מודה בפה מלא לבוחריו:
*אני נכשלתי במועד ב ולכך אני אומר נלך לאחדות
*אני נכשל בנושא א , ב , ג, ד…
*אני מתכנן לקחת חסינות
*ניהלתי קשרים מסוימים עם חכים מהמשותפת למרות שאמרתי שהם תומכי טרור. עשיתי איתם עסקים מתחת לשולחן על חקיקה ותקציבים. הייתי צריך אותם
*אני יזמתי חוק המלצות וחוק צרפתי (ושתקתי עד שצצה התנגדות שמנעה אותו) ולא איזה חכ מהליכוד יזם
*נתן אשל קרוב מאוד אלי ואני מגנה את דבריו (ולא אומר הוא התנצל, חלק מתומכיו קוראים לו משרת)
*שיקרתי שאמרתי: אפיל את שילטון החמאס (ולא “התנאים השתנו וימותו אנשים”)
*פרקתי ממשלה בגלל ישראל היום (אם זה היה נאמר ב2015) ולא כי לפיד וליבני מתכננים להפיל אותי
איך היו מגיבים הבוחרים?
כמו כן, איננו יודעים כמה ערבים היו מצביעים אם האפשרות להיות בממשלה( או בממשלת מיעוט) היתה ברורה יותר במועד ג.
בכל מקרה, תגובת של רבים מהבוחרים (לא אלה שלא מצביעים להם וגם הם ) תקבע בעתיד.

טוב אני מודה שפה גרמת לי לחייך… ממשלה שתלויה ביזבק עודה וטיבי תדע לטפל בחמאס… גם בזה כחל"ב שיקרו.

אחמד טיבי אצל איילה חסון “אם גנץ יפעל בעזה נפיל אותו” ואני די מאמין לטיבי.

דבר כזה יכול לקרות רק אם ביבי יחליט להפיל ממשלה על מבצע בעזה. אם אתה מאמין שביבי מסוגל לעשות דבר כזה, אז הוא יותר גרוע מיאזבק. אם אתה לא מאמין, אז על מה המהומה?

אתה ממשיך לא לקרוא מה שכתבתי. מעכשיו כל החוקים מתאפסים. אין יותר הגבלות. כל דבר כשר.

כל החוקים הפרסונאלים תרגילים מלוכלכים עיסקאות מאחורי הגב. הכל עובר. שהיה לנו בהצלחה עם זה. חלק מזה, זה שינוי לטובה, כי אני מזמן בדעה שצריך לחוקק חוקים שיעשו רפורמה במערכת המשפט והמשילות.

ודרך אגב ממשלת מיעוט עם המשותפת תיפול עוד לפני מבצע בעזה. יש תקציב שחיבים להעביר , צעדי חירום. גירעון עצום. שאתה תלוי באצבע אחת שתפיל אותך. הסיכוי שלך להחזיק מעמד יותר מכמה חודשים קטן מאוד.

לדעתך. לדעתי ברגע שסוגרים את הברז של הישיבות לחלוטין, מפסיקים קצבאות אברכים ומקצצים את קצבאות הילדים - החרדים רצים להצביע בעד תקציב שלא ייבש אותם, נכנסים לממשלה ואפילו מוכנים לתחבורה ציבורית בשבת בבני ברק.

קצת מוקדם לקבוע יש פה שקר או פשוט הם לא יכולים לקיים את ההבטחה (ואולי הם כן).
הממשלה של נתניהו בזמנו היתה הממשלה האידאלית (אולי פרט לממשלה שכוללת את הליכוד). גנץ (שלא דיבר על הפלת שלטון החמס אלא על משהו אחר) לא במצב הזה אבל הוא שואף אליו (אחדות) לגבי השאלה התאורטית, אני מודה שאני מקבל את הטיעון(שמוסק או נרמז לרוב) שתנאים משתנים ומתגלים. חלק מבוחרי הליכוד (הרוב פרגמטי לטעמי) אולי יצביעו אחרת.

אני חושב שאתה מגזים. הם נבחרים בשביל לשרת את הציבור שלהם ( דרך תקציב למשל) אבל עדיין יש השקפת עולם הקשורה לדת ומדינה.
גורל הבלוק ואופי הממשלה תלוי גם בתקציב חירום ובמשבר הקורונה , הנפות הפועלות ובעוד ערימה של גורמים. נגלה דברים, תהיה אבטלה וכו.

אתה מדבר על הממשלה של השנים האחרונות? הליכוד יודעים מה הם עשו ולכן הם חוששים ומחששים. [https://twitter.com/talschneider/status/1240222572303826946] או העבר [https://www.kan.org.il/Item/?itemId=67758]?
ההתנהלות וההתנגדות של כחול לבן והשאר נובעת בין היתר מכך בגלל חשש מהתנהלות נתניהו. גם חשש מחקיקה עתידית ומפוקפת של הליכוד ובלוקו בגלל ההליך המשפטי ולא בגלל השקפת עולם או הבטחות לרפורמות . חקיקה שתמשיך יוזמות מסוימות שהיו קודם. מעניין מה הם חושבים על מהלך החרום והדרך שהוא נקבע . אני מניח שמשהו יעתור(אושר שימוש שב"כ בכלים דיגיטליים למעקב אחר חולי קורונה - וואלה! חדשות)
שינוים הם ליגיטימים אבל צריך לדון עליהם ענינית (וכן אצל הרבה זה פוזיציה, בטח בימנו)בציבור ובועדות ולחשוב על ההשלכות. הרי היו רפורמות בעבר. שינוי תלוי בהשקפת העולם של חברי הכנסת הבטחות וגורמים נוספים. יש גם עניין של חוקתיות ואיזון בין גורמים . תהיה ביקורת והיא ליגיטימית. כך פועלת דמוקרטיה בשגרה. (Redirecting...)
אני מקוה שהמערכת הפוליטית תתאפס ותשתחרר מהסחרור.

אני חושב שהדיון הזה מנוהל מוקדם מדי. בסך הכל המליצו על גנץ, לא נשבעו להקים ממשלה בכל מחיר. אין לגנץ אפשרות להקים ממשלה אם ליברמן והמשותפת לא יגיעו להבנות. ברגע שליברמן יסכים לשבת עם המשותפת יהיה על מה לדבר.

אופציה אחרת, ולא ממש ריאלית, היא שהממשלה הזאת מוקמת והיא לא יכולה לקבל שום החלטה חוץ מלדפוק את החרדים.

בכל מקרה זו לא ממשלה רחבה מספיק כדי לתפקד בצורה יציבה.

ליברמן תמיד היה מושחת ועסקן פוליטי מהדרג הכי נמוך, אבל אפילו אני לא חשבתי שהוא ירד לשפל כל כך נמוך, אבל אפילו אותי הוא הצליח להפתיע. הוא כבר הדליף שכל העסק שלו זה נקמה פוליטית בביבי (הוא הדליף לערוץ שתים שהוא חושב שביבי עמד מאחורי החקירות נגדו ובתו) אין לו יותר גבולות. לדעתי כבר לא אכפת לו הקדנציה הבאה כמו שלנקום בביבי.

בכל מקרה , היזבק אומרת את האמת , "“פירוק המדינה ממהותה הציונית והיהודית”

כן , זה בטח “גזענות” מצידי להירתע מהם .
https://twitter.com/danamarss/status/1238897889272827904