פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אתה יכול להגיד שמיכאלי מבלבלת את המח ושזה לא על דעתה של הנשיאה. אבל למה שהיא ציצה אין שום פרשנות אחרת.

היא מתוכנת שאסתר חיות עשתה מהלך בשביל כחול לבן ובני גנץ בגד בה. מה יש לפרש אחרת מזה? (אתה רוצה להתעלם, תבחר באפשרות שזה נאמר על דעת עצמה)

בית המשפט רמס כל עיקרון של הפרדת רשויות, בשביל התקווה שכחול לבן תקים ממשלת מיעוט. ובני גנץ עשה מהם צחוק.

אני באמת לא יתפלא, אם בימים הקרובים נשמע שחקירת המימד החמישי מקבלת תאוצה וצו איסור פרסום על חקירות אשכנזי פתאום נעלם…

1. גלצ ציצו. לא ראיתי את זה בדף שלה. אולי עוות . פרשתי אחרת. בכל מקרה, לדעתי היא טועה.
  2. גישתך אינה שונה מאלה מאלה שהאשימו את אוחנה בתחילה לגבי ביתי המשפט הסגורים . ספקולציות וחרטןטים נחמדים אבל חסרי הוכחה. לפעמים פסיקה משרתת אותך ולפעמים לא.
  3. כחלב יכלה לנצל את מינוי היור (ואז חקיקה) לשיפור התנאים במומ לממשלת האחדות או השגת תמיכה מבחוץ . תאורטית, גנץ עדיין יכול לעשות זאת עדיין . פורסם לפני יומיים
    [הסכמה ב"קוקפיט": ממשלת המיעוט ירדה מהפרק – רוצים ממשלת חירום | חדשות 13]
    .4 הצו על אשכנזי נעשה עי השופטים הימנים- שמרנים . חיות ושאר השופטים לא אמורים לפעול לפי הגחמות הפוליטיות של פוליטיקאים אלא לפי החוק הפסיקה וגישתם השיפוטית . זה חלק מעבודתם. אני חושב שהצו נצחי. אולי יריביו של אשכנזי יפרסמו מידע שאינו אסןר לפרסום כנקמה על מה שקרה היום. זו ספקולציה כמובן. הוא הסתכסך עם ליברמן , לפיד ובוגי. והמימד החמישי, היא נחקרת , אם יהיה חדש יפורסם ויהודהד כמו בימי הבחירות. הקמפינר והנאשם שמעודד את הגישה הזו (בנושא לערעור האמון ברהמ בשריו וצורך לנהל מדינה ומספר והסטנדט שהוא קבע לאולמרט) היא אחת הסיבות שלדעתי דהמ אמור לצאת לנבצרות ולצאת למשפט בזק . הנזק עולה על התועלת ושופטי המחוזי הבאים בתור.
    5 אני מניח שאתה אינך מפרש כרמיסה את הדילוג על הכנסת בעזרת צוי חירום ה(הרי היה אפשר לשתף פעולה ולהוציא את יריביו כרעים וסרבנים ואז צוים) , שיתוקה לתקופה מסוימת בזמן משבר(שיכלה להיות עד סוף המנדט של גנץ, כחודש. הרי נתניהו פוחד מחקיקה) והתעלמות מיחסי הכוחות בפרלמנט ורצונם של רוב החכים.
  4. בתי הממשלה ,הכנסת והממשלה לא מופרדות לחלוטין. הן מתערבות אחת בשניה. הכנסת והממשלה מעורבבות .

תמיכה מבחוץ לצרכי הטרלות זה לא כניסה למשחק הפוליטי, מה גם שזה כבר קרה בעבר.

שרים ערבים ובעלי תפקידים פקידותיים (כמו מנכלי משרדים, שופטים וכו׳) הם חובה. אפילו לחתור לכך בכח כהעדפה מתקנת.

מעבר לכך, לא מאמין לך שאתה באמת רוצה את מעריצי נסראללה וסמיר קונטאר משפיעים על משהו ביצועי במדינה הזאת. רוצה להאמין שרוב הציבור הערבי היה בוחר באנשים שמעוניינים באמת בחיים עצמם ובדו קיום בתוך מדינה יהודית ולא בחבר׳ה הנוכחיים. אינני יודע. אבל כל עוד אלה הנציגים והם בוחרים להדגיש בעשיה שלהם לאומיות פלסטינית ואנטי ציוניות (שזו זכותם כמובן) - לא מבין איך ציוני יכול לרצות בהשפעה שלהם על הנעשה פה.

האמת, גנץ הגיע להשגים מאוד משמעותים מול ביבי , קיבל את כל התיקים המשמעותים. הבטחה להיות ראש ממשלה.
אם המחנה שלו לא היה כל כך שקוע ב"רק לא ביבי" הוא היה גם מבין את זה. ביבי עשה מכירת חיסול בשביל גנץ. ויכול להיות שגם ימינה לא תקבל תיקים.

"לפי הסיכומים עד כה, “חוסן לישראל” של גנץ תקבל את משרדי החוץ, הביטחון, המשפטים, התקשורת והכלכלה - וגנץ יהיה ממלא מקומו של נתניהו. עדיין לא ברור אם גנץ יעמוד בראש משרד החוץ ואשכנזי בביטחון "
שתי השרים המצטינים של הממשלה הנוכחית בנט ואוחנה נבעטים החוצה. ביבי קלאסי. וזה הסיבה שאני לא יכול להתחבר אליו.

בדרך לאחדות: הסוגיות שנותרו פתוחות.

מעניין שעל הבריאות והחינוך אין מלחמה… איפה התמונות והסרטונים מהקמפיין של כחול לבן על מערכת הבריאות בקריסה ומה עם ההשמצות לעבר שר החינוך החשוך רפי פרץ?

אני לא נאיבי, רק מעלה נקודה שהם לא שונים בהרבה מנתניהו והימין בתפיסתם לגבי תיקים שהם רואים בהם יוקרתיים וחשובים.

איך היית נוהג אחרת?

לפחות לגבי בנט זה היה ברור שהוא לא ימשיך בביטחון עם 7 מנדטים בלי ממשלת ימין צרה 61.

למה ברור לגבי בנט? מצב חירום, עושה עבודה מצוינת.

להבין את הביקורת שלי לגבי ביבי, צריך להבין שאני לא מתיחס רק לעכשיו. כן, זה מצב חירום. אבל ביבי 10 שנים בתור ראש ממשלה מתנהג בצורה הזאת. זה לא סתם שעמית סגל פירסם לפני כמה חודשים שבזמן שאיילת שקד היתה שרה ורצתה לעשות רפורמות, כל פעם שזה קרה , הלשכה שלו התקשרה לכחלון וביקשה ממנו לסכל אותם. (כמובן תמיד מאחורי הגב ותמיד באנונימיות) הוא תמיד מחפש את ממשלת האחדות בשביל לברוח מאחריות (פעם זה ברק אחרי זה לפיד וליבני המשיך בהצעה לגבאי ועכשיו גנץ)

דרך אגב, הוא לא הבטיח את ברקת לשר אוצר?

כמו שכתבתי לגביו, הוא לא מהפכן או נועז , שילוב של פחדנות ושמרנות.

זה היה ברור שתיק הביטחון ילך לגנץ או אשכנזי אם הם מצטרפים לממשלה.

ברמה האישית הייתי שמח שתיקי הביטחון והמשפטים יהיו אצל בנט ושקד בהתאמה, אבל זה לא ריאלי נוכח תוצאות הבחירות.

אם יש משהו שלמדתי הוא שאין טעם להתייחס ברצינות להבטחות שיש ספק לגבי יכולת המבטיח לעמוד בהן, כי בסופו של דבר אילוצי המציאות מנצחים. אין קשר חברי או זוגי בין כל שני פוליטיקאים וזה מיותר להתייחס להפרת הבטחות כבגידה ולהגיב באומציונליות. זה נכתב בראיה כללית לגבי מה שקרה בבחירות, ספציפית לגבי ברקת אתה צודק כי תיק האוצר נשאר בידי הליכוד.

כמו כן, לפעמים חלק מהאשמה מוטלת על הצד הנבגד כביכול כי הוא לא הבחין שמבטיחים לו דבר שייתכן והוא לא בר ביצוע. לדוגמא, כחול לבן הבטיחו שורה של הבטחות שטרם הבחירות מי שעינו בראשו היה יכול להבין בקלות שלא ניתן לקיים את כולן ביחד.

גם ההשתלחות של לפיד ובוגי בגנץ לא מובנת לי. מה לעזאזל אתם מציעים כדי שתקום ממשלה?? כמו לכעוס על חבר כי הוא קפץ ממכונית נוסעת לתהום בעוד אתה החלטת להישאר בה.

קודם כל אציין שאני שמח מהצעד וחושב שהוא הרע במיעוטו, מכל מיני סיבות.
לגבי העדפה מתקנת - מסכים.
אני נוטה לחשוב שברגע שתשלב ערבים והם יראו שאשכרה יוצא להם משהו מכל הדבר הזה שנקרא פוליטיקה - זה יחזק את המתונים (ולא, זה לא אומר שיעלמו הקיצונים). יש לנו ניסיון שנלמד מהסיפור הפלסטיני (קרה גם בעולם עם סדאם חוסיין) - כשאתה לא מתנהל או אפילו מדיח מישהו יחסית מתון, גם אם באותו רגע הוא נראה לך השטן, אתה מסתכן בזה שהבא אחריו יהיה יותר גרוע. פעם חשבנו שהשיח יאסין הוא הרע במיעוטו, היום יודעים שהוא זה שעמד כנגד ההשפעה האיראנית שאנחנו רואים עכשיו ברצועת עזה.

אצל החלק של יש עתיד…

טעיתי חלקית וגנץ כן דרש את תיק הבריאות. אני שמח על כך כי אני מעדיף שתיק הבריאות יהיה בידיים מקצועיות מטעם גורם חיצוני כפי שגנץ מציע לפי הדיווחים, ולא אצל ליצמן. לצערי גנץ כנראה לא קיבל דרישה זו…

מקווה שהנדל והאוזר יצטרפו גם הם.

ספוילר, הוא דרש את זה בשביל יחצי ציבור. ידע מראש שהוא לא יקבל את זה. התיק החשוב שלו זה שר המשפטים ועל זה הוא לא מוכן לוותר. בשביל להבין לאן מנשבת הרוח… ולמה ביבי עומד למכור את הימין בשביל לשמור על התחת שלו.
רק לשמוע את רשימת הדרישות של גנץ. ביטול חוק קמינצקי , אי חזרה של יולי אדלשטיין לתפקיד יושב ראש הכנסת ועוד…

אבל לעמוד על זה שכחול לבן יתקנו את החוק של כתבי האישום, על זה ביבי ממש נלחם. מעניין למה.

בשיטת ממשל הדפוקה שלנו, ליצמן יכול לתפוס את ביבי בביצים ואף אחד לא יכול לגעת בו. זה לא ביבי אשם, זה השיטה.

אחמד טיבי מפיץ עלילת דם אנטישמית על חילים ישראלים שיורקים על פלשתינים בשביל להדביק אותם בקורונה.

כן איתו לעשות ממשלה. אני סתם גזען. שלא מוכן לתת לחלאה הזה תקפיד ביצועי בקואליציה…

@Paco-Pavon אפרופו דמוקרטית מול יהודית.
ביבי ניהל עם ליצמן מו״מ במשך שבועיים על המעמד של הישיבות…

כמובן שלא כל החרדים, אבל המספרים ברורים.

לא הבנתי מה הקשר. אלא אם אתה חושב שחרדים בברוקלין פחות יהודים מהאלה בבני ברק.

המדינה מתקשה להחיל ולאכוף על הציבור הזה חוקים, זה הקשר.
אני לא מעורה במה שקורה בברוקלין, אבל הדיבור על ההתפשטות שם החל הרבה לפני שהודיעו על הסגר.

מתישהו הכחשתי שיש בעיה קשה עם הציבור החרדי? זה קשור הרבה יותר לבן גוריון ושאריות ומוטציות של סוציאליזם, והרבה פחות למה זה מדינה יהודית. מבחינת רוב החבר’ה האלה מדינה (יהודית או לא) היא מטרד.

השאלה אם אתה מסכים שחוסר האכיפה נובע מכך שהפעולה שמפרה בידודים היא פעולה דתית ולא מהיותם חרדים

חד משמעית. פשוט עובדת היותם חרדים מייצרת פער מידע מאד מאד גדול וחוסר אמון בממסד. לכן אתה לא רואה שום דבר שאפילו מזכיר את זה אצל הסרוגים.

הויכוח בינינו אף פעם לא היה (מבחינתי לפחות) על האם יש מתח בין הדת היהודית לדמוקרטיה.

אצל הסרוגים זה קרקעות לא חוקיות בשטחים, מאחזים ואי ציות לפקודות הצבא כשמגיע הרגע שזה באמת מתנגש.
כל אחד איפה שזה נוח לו.

הויכוח היה סביב מה שנקרא ׳מדינת העם היהודי׳. הדעה שלי הייתה שכיוון שיש לעניין פרשנויות שונות על ידי ציבורים שונים וכיוון שפרשנויות אלה מקבלות ביטוי פוליטי ובמדיניות בשטח (כלומר לא רק ׳מתן כהנא ואריה דרעי׳ ולא רק עניין הרוב היהודי - שבמאמר מוסגר הבטחה שלו משפיעה על המדיניות הרבה יותר ממה שנראה) אז מה שכתבתי לפני ארבע הודעות הוא רלבנטי לנושא הזה.
בניו יורק חרדים יכולים, אולי, להתנהג באותה הצורה, אבל כשיגיע הרגע להפוך יהיו הרבה פחות היסוסים.

מצטער, זה מייצג את הסרוגים כמו שבצלם מייצג את החילונים. רוב האנשים עם כיפה סרוגה על הראש הם לא כאלה. אין שום דימיון לחברה החרדית שבה אי-הציות הוא מקובל בהרבה ובמקומות מסויימים וסיטואציות מסויימות אפילו מיינסטרים.

לגבי הפיסקה השניה - אני יודע, אבל גם בדיון המקורי אני ואתה לא דיברנו על אותו הדבר. בנוגע לתפיסות שרווחות בציבור אני איתך, אני פשוט לא חושב שהן מעידות על בעיה עקרונית עם מדינה יהודית אלא רק עם הפרשנות. אני אפעיל פה את חוק גודווין למרות הקלישאתיות - גרמניות לא סותרת כעת דמוקרטיה ולא סתרה את עקרונותיה גם ב1933-1945, למרות שבפועל לא היה דבר דמוקרטי בגרמניה, במרבית הגרמנים או ברעיונות שמתרוצצים להם בראש. בעיני זה משנה, כי התפיסות בתחומים הללו דינמיות לאורך זמן (ההיסטוריה של גרמניה ושל התנועה הציונית כראיה). חוץ מזה שזה דיון הרבה יותר מעניין כשלעצמו.

לא הבנתי את המשפט הזה, אשמח שתסביר.