פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לכבוד החג אשיר שיר נחמד,
שישה עשר מי יודע ? שישה עשר אני יודע.

שישה עשר ח"כי יש עתיד ותל"ם

חמישה עשר שרים מכל צד (ח"כי כחול לבן\ הרשימה השותפת)

ארבעה עשר ימי הארכת מנדט למוענק הראשון.

שלושה עשר חוקי יסוד

שתים עשר סיעות

אחד עשר חודשי משבר פוליטי בערך

עשר ועדות שהיו בפגרת בחירות

תשעה חכ"י ש"ס

שמונה רשימות שנבחרו

שבעה חכ"י ישראל ביתנו (יהדות התורה)

שישה חכ"י ימינה

חמישה ממשלות בראשות נתניהו אולי

ארבעה פיצולי סיעות

שלושה חכי מר"צ (עבודה)

שני ראשי ממשלה ברוטציה (חכ"י דרך ארץ)

כנסת אחת מכהנת במדינתו.

אתם יכולים להציע גם.

“פעילי זכויות אדם”

אני מאלו שחושבים שמשפט נתניהו הוא תקדים מסוכן וכמעט אנטי דמוקרטי, וגם אני חושב שזה מגוחך:

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/99299191_10157401672357076_7763725653257486336_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=110474&_nc_ohc=Oqs4FDgDN14AX-lX4CI&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&_nc_tp=6&oh=8cf4e6ecba07491d7ad2e1a89775784e&oe=5EF0A513

קרקס שלם, בפנים ובחוץ

https://twitter.com/TheOmerOne/status/1264565700330430464

מה מסוכן ואנטי דמוקרטי?

אני ימני ולמען האמת אני לא יודע מה לחשוב על משפט נתניהו. כלומר אני לא ממהר לחשוב שתפרו לו תיק ושמחפשים אותו (אם כך למה לא חקרו את פרשת הצוללות?), ומאידך לא שותף לאנטי נגדו וחושב שהוא צריך להמשיך לכהן כרוה"מ בינתיים.

אני לא בקיא בפרטי התיקים ולא יודע מה קרה, לכן אני לא ממהר לתפוס צד אחד ולהשתלח באחר. חבל לי שרבים אחרים כן עושים זאת.

בכל אופן, לדעתי נתניהו בבסיסו לא אדם מושחת. זה לא אומר שלא יהיה כלום כי אין כלום.

הראיות הן חד משמעיות. אם הן יובילו להרשעה זה סיפור אחרי לגמרי. בית משפט מתבסס על ראיות ולא על ׳ברור׳ ו-׳כל אחד יודע׳. מלבד זאת הולך להיות לחץ ציבורי חסר תקדים (כבר בדיון בבגץ בעניין הקמת הממשלה היה ברור ששופטי בגץ לא באו לשאול שאלות קשות, וזה בדרך כלל מחלחל מטה למחוזי). בפרשת בזק, למשל, צריך להצטייד במידה גדולה של היתממות כדי לא לראות את הקשר (לכאורה) בין נתניהו, ההטבות לבזק, הסיקור בוואלה וכו׳.

השאלה כולה היא האם אתה מסתכל על העניין מהזווית המשפטית או המוסרית/ציבורית. בדרך כלל זה נקבע על פי נטייתו הפוליטית של אדם - וזה מאד חבל לדעתי. לא נוכל להעלות את רף הניקיון של הפוליטיקאים אם לא נבין שדברים כאלה אסור שיעברו, משני הצדדים.

אני בדרך לעבודה. שאני יגיע לעבודה אני יפרסם פה את אלי ציפורי ועוד תחקירן . שמפריך את כל התיק שדרוקר עבר על החוק ביום חמישי.

חשוב לי להגיד דבר אחד, אין לי רחמים על ביבי, את מה שהוא בישל כמעט 11 שנים הוא אוכל עכשיו. לי אין ספק שזה משפט הדחה . אבל ביבי בתור מגן בית משפט העליון יכול לבוא בטענות רק אל עצמו .

נב איילת שקד אמרה שהוא בין היתר חסם את ההצעה שלה להגביל את הכח של היועץ . לא איפשר לה אפילו להעלות את זה לישיבת הממשלה.

אף אחד לא ידיח אותו. הוא יכנס בראש מורם לבית הנשיא ואז יחון את עצמו

זה בכלל חוקי? או שזה עוד תאוריות קונספרציה ששמעת ממחנה רק “לא ביבי”?

רביב דרוקר ביום חמישי ציפצף על הסובידיצזה ולפי עו"ד שמחה רוטמן זה עבירה פלילית. היום בגלי צה"ל הוא גם “הטריד עד” שהוא דיבר על פילבר. אבל ז.לא.ד.

הנה הלינק שהבטחתי:

האמת שאין לי מושג, זו סתם השערה. אבל הוא בהחלט מיצה ולוקה בשיגעון גדלות קל, אז לך תדע.

להחשיב את סוג התקשורת המתוארת בתיק 4000 כשוחד. זה תקדים מסוכן מאוד (למיטב ידיעתי אף תקדים בינלאומי) שבעצם מפליל כל סוג של תקשורת בין פוליטיקאי לחברה פרטית.

יש דברים שהם במסגרת התחום האפור, וטוב נכון שיישארו שם. זה לא הופך אותם ל"ראויים" אבל זה מאפשר למרחב של פעולות להתצבע בלי להפוך את הפועלים לפושעים באופן אוטומטי. אני לא חושב שביבי הוא טלית שכולה תכלת (רחוק מכך, ומאוד מאוד מאוד ירד לי ממנו בשנה האחרונה), אבל הוא לא פוליטיקאי מושחת יותר מרוב הפוליטיקאים הבכירים שעברו כאן ואין אף אחד שיצליח לשכנע אותי שההתמקדות דווקא בו אין לה מניעים פוליטיים. וזה כבר אנטי דמוקרטי בעליל.

כמות הרפש שדווקא בו ובמשפחתו בשנים האחרונות (תיק 1000, 2000 ו-4000, חמגשיות, מועדון חשפנות של בנו, ועוד ועוד) דווקא הוכיחה לי שביבי אולי יעשה הכל כדי להישאר בתפקיד (וזה מה שאני סולד ממנו), אבל מושחת הוא לא. אם זה כל מה שמצאו עליו, כנראה שהוא בסדר.

לטעון שהפוליטיקאי המושמץ ביותר בתולדות המדינה בתקשורת קיבל שוחד בדמות סיקור תקשורתי אוהד זה כבר להפוך אותנו לעם של מטומטמים.

בשביל שזה יחשב לשוחד יש להוכיח שהוא קיבל זאת (השפעה על התכנים באתר) מתוקף תפקידו ושהדבר ניתן מתוך ציפייה לקבל תמורה. הראשון די ברור. השני, ובכן, העיכוב בהסרת המונופול על הטלפון הקווי היה שווה בזמנו 3 מלשח ליום וההפרדה המבנית מאות מיליונים במס. כל זה בתוך תהליכים לא תקינים כמו למשל דברים מאחורי הגב של המחלקה המשפטית וכו’.

זה ממש לא ‘כל תקשורת בין פוליטיקאי לחברה פרטית’ - יש כאן תן וקח ברור לטובתו האישית של נתניהו וכנגד האינטרס של מדינת ישראל.

אני כמוך סקפטי מאד אם זה יוביל להרשעה. פילבר כבר עכשיו מת מפחד

הראשון לא ברור כלל כי כאמור - ביבי הוא האדם המושמץ ביותר בתולדות המדינה בכלי התקשורת לרבות בוואלה. סיקור חיובי הוא מקבל רק בערוץ 20 ובעבר בישראל היום. ההמשך גם לא ברור, כי התמורה עברה תחת חתימת כל הרגולטורים. שני אלה יתבררו עוד עשור (?) בבית המשפט, נקווה שהקורונה לא תהרוג אותנו עד אז.

מעבר להתפלפלויות המשפטיות, צריך להיות מאוד תמים או מוטה פוליטית כדי לחשוב שקיימים פוליטיקאים שאין להם יחסי תן וקח עם כלי תקשורת. אין שום מצב שהוא נופל על יחסיו עם התקשורת שכאמור משמיצה אותו כבר שנים, בזמן שמריצי חוק ישראל היום, ויאיר לפיד שעבד שנים אצל נוני ומשחיר פגישות איתו ביומן, וגבי אשכנזי שמוקלט אומר “נוני מה שאני אגיד לו הוא יעשה” ועוד ועוד אינספור דוגמאות - כל אלה בקושי נחקרים. זה בהיבט ה"מוסרי". כמו שדוד כתב, יש כאן תקדים מסוכן מאוד.

מצד אחד זאת תהיה הזיה אם הוא יורשע ב2000 ו-4000, מצד שני המערכת לא יכולה להרשות לעצמה זיכוי מלא בשלושת התיקים כי זה יוביל לחורבנה. אני מהמר על הרשעה ב1000 במסגרת עסקת טיעון עוד כמה שנים. יודה באשמה, ישלם קנס והמדינה טומטמה לשווא במשך שנים על חמגשיות וסיגרים כי כמה פרסונות ניסו לקדם את הקריירה שלהם על הגב של ראש הממשלה. הבעיה היא שאם כלום במערכת “שומרי הסף” לא ישתנה נעבור את אותו סרט גם עם ראשי הממשלה הבאים.

אתה צודק בכל מה שכתבת. השאלה שלי, אם אתה לא חושב שלביבי יש גם אחריות . בכל זאת עוד מעט 11 שנה ראש ממשלה (בלי לספור את קדנציה ראשונה) כל הזמן מחפש לעשות ממשלת אחדות או איזה קומבינה עם השמאל. מגן על המערכת בגופו. (אומר את זה בקולו שלו) ומשאיר את משרד המשפטים כמעט תמיד לאיש שמאל.

ולפני שתגיד לי שלא היתה לו ברירה בגלל הקורונה. זה הנוהל עבודה שלו מאז שהוא נכנס לתפקיד. אהוד ברק ציפי ליבני בני גנץ יאיר לפיד ניסה בכל הכח לעשות ממשלה עם הרצוג וגבאי. (לא הצליח בגלל הצד השני)

הוא כרגע אוכל את מה שהוא בישל במשך כמעט 11 שנה.

בודאי שיש לו אחריות, וזאת הסיבה שאני אישית לא מצביע ליכוד.

הוא קיבל את השוחד כיוון שהוא ראש ממשלה/שר התקשורת. אם, למשל, זה היה בשביל להשפיע על שרה שכאייקון אופנה תקנה בגדים בזארה ולא במנגו אז אתה יכול לטעון שזה לא קשור לתפקידו.

כאמור, צריך להיות מאד תמים כדי לא לקשר את שלל ההתכתבויות והעובדה שהתהליכים לא נעשה באופן תקין (ארדן, אגב, לא חתם).

יש יחסית קח ותן. הסיקור שלפיד מקבל מנוני צועק לשמיים. ליברמן אני יודע ממקור ראשון לכאורה על זה שיש לו אוזן קשבת גם כן. אשכנזי, אם מה שהבנתי מפרשת הרפז נכון, לא צריך להיות איפה שהוא נמצא. אולמרט היה ראש ממשלה טוב לדעתי, אבל מה לעשות שציבורית (וגם משפטית) מעטפות הכסף שלא לא יכולות לעבור את הסף. רק מה, פה יש לך הוכחות לטובות בלפחות מאות מיליונים על חשבון הציבור. אם נתניהו יורשע זה כי יצליחו להוכיח את אשמתו.

שחיתות היא רוצח שקט של הדמוקרטיה, מצויין שתופסים פה ראשי ממשלה, נשיאים, שרי אוצר…

אם היית אומר למי מהפוליטיקאים בארץ שהוא יצטרך לאכול את מה שבישל אחרי שישן בבלפור 11 שנה, הוא היה מוכן אפילו לעוגת הביסקוויטים של שרה.

גם אם זה אומר להכנס לכלא?

בחיאת, באמת סיקור חיובי? וואלה? כמו לכתוב שעיתון הארץ זה עיתון ציוני…

שיעמידו לדין את ציפי ליבני איתן כבל יאיר לפיד ועוד אינספור פולטיקאים שעשו אותו דבר. (חוק ישראל היום) אז תבוא ותדבר איתי.

יש דברים של אתיקה ויש פלילי. סימנו מטרה ואז בום.

איך אמרו על שרון “כגודל העקירה גודל החקירה”

כתבתי את זה בפייסבוק לגדי טאוב. המשחק מכור, לדעתי המערכת לא יכולה להוציא אותו מתיק של וואלה (לא זוכר את המספר) הוא יקבל הרשעה לפחות בתיק אחד

“ברגע שביבי יעזוב , הם יתגעגעו אליו. אין פוליטקאי אחד בימין שהגן על המערכת כמוהו. (פוליטיקאי מכהן)
המנהיג הבא של הימין ילמד את הלקח, את הכישלון של ביבי מול המערכת, הוא לא ירצה ללכת כמוהו.
אני בוחר לראות את האור בקצה המנהרה. הראש ממשלה הבא מהימין יבין שזה לא יעזור לו אם במשך שנים הוא ישמור על המערכת. בסופו של דבר , המערכת תקפוץ עליו.
הם גוזרים את גזר דינם. ימין לא ישכח ולא יסלח”

אני היתי בוחר בעינים עצומות באוחנה. אני אוהב את בנט ושקד, אבל לאוחנה בניגוד להם יש גם “רוע” .

נ.ב אולמרט לא היה צדיק והיה גנב לא קטן, אבל הסיבה שהם פעלו נגדו , כי הוא מינה שתי שרי משפטים שהיו נגד המערכת (פרידמן ורמון) וגם בגלל מלחמת לבנון השניה שהוא היה ברווז צולע.

מעניין למה ברק פרס תמיד יצאו נקי, למרות שכל מי שעקב אחריהם ידע טוב מאוד את הסירחון שעומד מסביבם.

וכן לאהוד ברק היה ממש קר בזמן שהוא ביקר את הפדופיל אפשטיין. ממש קר שהוא נכנס ישר לתוך מאורת הגהנום שלו. עד כמה נאיבי צריך להאמין לזה?

אענה על השאר, אבל זו הבעיה שלך עם ברק? יש הקלטות של אולמרט אומר שהוא מספנסר במיליונים. מדובר באדם שלדעתי הוא מסוכן מאד. יש לו גם מבט מטורף.

יש לי הרבה בעיות עם ברק, מלבד הנסיגה שלו מלבנון, הוא בור שלם של טפלון ושחיתות , שהמערכת וערמה של עיתונאי חצר מכסות אליו. אבל אני לא יודע מה איתך. הקשר שלו עם אפשטיין לדעתי זה הכי מטריד מתוקף העבירות של פדופיליה וסירסור קטינות שאפשטיין היה קשור אליהם. עד היום לא קיבלנו שום הסבר מברק על זה.

אולמרט כמו שכתבתי , היה מושחת . אני רק אומר שהעיתוי שהם בחרו לנהל נגדו משפט הוא חשוד. את כל העבירות שהוא ביצע, זה היה הרבה לפני שהוא היה ראש ממשלה. למעשה אם אני לא טועה זה היה בכלל שהוא היה חבר כנסת בליכוד או ראש עירית ירושלים. “הם פתאום” נזכרו שהקרירה הפוליטית שלו עמדה לפני סיום ואחרי שהוא עיצבן אותם עם רמון ופרידמן.

וסתם אופטופיק:

קלמן ליבסקינד אומנם איש ימין אבל אף אחד לא יכול לפקפק באתיקה שלו ובזה שהוא גם “לא ביביסט” בלשון המעטה (חטף מהם הרבה פעמים)

מעניין אם היה תחקיר כזה שבמקום על אסתר חיות , היה על חבר כנסה מהימין. בוא נדמיין, שהם עכשיו תופסים את אוחנה בדברים דומים. יותר מזה, חמש אחוז ממה שקלמן פירסם. זה לא תהיה הנחה מוטעית מצידי, לחשוב שחמש דקות אחרי שזה היה מפורסם , היתה נפתחת חקירה פלילית. אוחנה היה מועמד לדין וכל התקשורת היתה רצה עם חבל תלייה.

אבל פה , שקט, צרצרים… noting to see here move along!