פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

משה - ההבדל הוא לפני הכל במיתוג, במוסדות ובבייס, גדעון סער רצה אמנם לסגור מרכולים בתל אביב אבל ימינה היא מפלגה מגזרית-דתית. ניקח את זה לרמת הנציג - אישה חילונית מצפון תל אביב זה חידוש מרענן, אבל האם אמיר אוחנה יכול היה לצמוח במסגרת כזאת? לא וזה אומר המון ב2020. בנט בשום פנים ואופן לא הומופוב אבל הוא מגיע בעיסקת חבילה עם הומופוביה.

בני - ספק רב אם נתניהו “מנהל” את מערכת אכיפת החוק ואין ספק שמדובר בסוגייה לוהטת ב~שנתיים האחרונות, הפסיקה אתמול לגבי הריסת בית המחבל רק ממחישה את גודל הניתוק וכך גם הדיון לגבי הפיכתם של כתבים משפטיים לדוברים בפועל. אם הוא לא עשה מספיק עד עכשיו אז הביקורת הנ"ל רק משחקת לטובתו - זה לא שמשה יצביע פתאום לניסנקורן בשביל להגן על שומרי הסף כחומה הסתדרותית בצורה. רוצה מאקרו? אז קח את העניין המשפטי, זה לא ממלכתי אבל יש כאן רשות עם המון סמכות ועם אפס אחראיות. אור השמש מגיע פתאום לבתים עם חריגות בניה בראש העין

לפי הנאום על סוקראטס ואפלטון (בחייאת, אתם רואים את גנץ מייצר פאתוס כזה? מסתבר שהבבונים בכל זאת מכירים קצת פילוסופיה יוונית) נראה שנתניהו בחר את המתמודד החביב עליו.

מסכים, בגלל זה אני מצביע לימינה ומרגיש רע עם עצמי, כי אני לא “אוהב” את המצע הדתי שלה. אבל מה לעשות שימינה ובעיקר שקד ובנט הם הנציגים שאני מרגיש שהכי בצד שלי, אם זה במאבק נגד עריצות בג"ץ או המסתננים. שקד ובנט לא מפקירים אותי כמו שהליכוד הפקיר אותי ובמיוחד ביבי.

ובאמת , אתה בטוח שבליכוד אין הומופובים?

לצערי, כפיה דתית תהיה, כל עוד אין הפרדה של דת ומדינה או שינוי של שיטת הממשל . בלי קשר לימינה כן או לא .
אני מאוד ישמח אם תקום מפלגה רצינית. שתנסה להיות בית לימין חילוני ליברלי שמאמין בהפרדה של דת ומדינה. אבל עד אז אני ישקול לבחור בין הפחות גרוע לבין לשבת בבית. כאשר הנטייה שלי עכשיו זה להשאר בבית.

אם היתה הומופוביה משמעותית בליכוד אמיר אוחנה לא היה פופולארי בטירוף ובוודאי שלא היה מקבל תיק בכיר כל כך על חשבון חברי כנסת ותיקים ממנו.

בקלפי כולם מתפשרים.

לא באתי לומר שהבעיה בשיח המאקרו הוא רק ביבי. די להיפך. אבל הוא חלק מרכזי וכך זה יישאר כל עוד הוא בשלטון. ההחלפה שלו היא כמובן תנאי הכרחי אבל לא מספיק.ואני תוהה אם בכלל ישנם תנאים מספיקים כאלו בארצנו

איזה ביבי

https://twitter.com/lirishavit/status/1293808443703402496?s=19

באמת שאני לא מבין את התלונות לכחול לבן וגנץ. ההממשלה הזו עושה את כל הסדר יום של השמאל. הפריאר האמיתי זה הימין.

אם שני הצדדים מתלוננים אז כנראה ששניהם מתפשרים.

בינתיים נראה שביבי החליט שזו לא השעה לפרק והורה לעושי דברו למצוא פתרון (זמני, עד שעת הכושר שבה הוא יפרק את הממשלה). באמת מעניין אותי מי האנשים שקונים את השטויות שלו בעניין התקציב

קצת ספין כי אנחנו כבר בסוג של נורמליזציה, אבל יופי של הישג. והביבי אותו הביבי

הצד השמאלי עסוק רק בלשנוא את ביבי שהוא איבד קשר עם המציאות בעוד שהצד השני שבוי של ביבי ואין לו שום אלטרנטיבה.

אני ישאל אותך, מה לפיד בוגי ושאר הליצנים בשמאל השיגו יותר מכחול לבן ובתקופה הרבה יותר גדולה בפוליטיקה.

סיכלו את הריבונות.
סיכלו רפורמה במערכת המשפט.
ביבי מחלק כסף כאילו זה גדל על העצים.
אין טיפול במסתננים.

וזה הסיבה ידידי, שהוא לא עידכן אותם. הוא מנסה למנוע מהם את ההישג שלהם. אם אני היתי איש שמאל, הייתי היום מבקש סליחה מכחול לבן . לא צוחק. מודה שזילזלתי בגנץ (כל מי שזוכר את התפקוד שלו בצוק איתן יודע שזה בצדק) אבל וואלה הוא מביא תוצאות. מספיק לראות ג’יי סטריט מברכת את ביבי בשביל להבין את זה.

אתה כל הזמן (אני מניח שזה קשור לדעות שלך) עושה הנחה לימין בארץ… “השמאל הזוי אבל הימין שבוי” זאת סיסמא יפה אבל בסופו של יום אין הבדל. פוליטיקה בארץ זה לא משחק סכום אפס, זהיותר כמו העבודה בסופר פלא שהחזקתי לפני יותר מעשור, כשלא היה לי מה לעשות הייתי מסתובב ועושה כאילו אני מסדר מדפים כדי להראות עסוק.

איזה הנחה אני עושה לימין?

אני גם מבדיל בין ביבסטים לימין. ומי שלא מבין , היום יבין את זה. מי שהולך אחרי ביבי באש ובמים , ישקר לעצמו ולעולם שביבי לא רימה אותו (בפעם המי יודע כמה) שלוש מערכות בחירות רצופות בנושא של הריבונות. אבל מי שנאמן לאידולוגיה . אם עד עכשיו לא הבין את זה .היום יבין את זה.

ודרך אגב. החמאתי פה לכחול לבן. לדעתי לא מפלגת ימין.

אין ספק שזה סיגנל לשלטון מתפקד והרמוני וראש ממשלה שלא שם את עצמו לפני המדינה

דרך אגב מישהו שמע מריקלין? הבטיח ריבונות עד סוף אוגוסט :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:

טוב לרגע חשבתי שריקלין יאכיל אותי כובע… באמת נבהלתי לרגע, עד ששמעתי את ה10 שניות האחרונות.

https://twitter.com/arutz20/status/1294000355097948162

דרך אגב, זה נקרא שטחים תמורת שלום

נקודה נוספת, שבאופן לא מפתיע מתעלמים ממנה, זה שההסכם מבטיח יותר מתפללים מוסלמים בהר הבית. לעומת זאת ליהודים אסור אפילו לנשום בצורה חופשית בהר הבית.

אני זוכר ראשי ממשלות מסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90, אך איני זוכר ראש ממשלה, ליכודניק או לא, שגרם לחוסר אימון במערכת החוק כמו נתניהו. ראש הממשלה הנוכחי אינו הראשון העומד למשפט-- קודמו גם העומד למשפט, אבל ההתקפות על מערכת המשפט הישראלית לעולם לא הגיעו לרמות האלה. Defund בג"ץ ברמות הנוכחיות זה משהו שאני לא מכיר.

לאורך אותן 30 שנים לא היה ראש ממשלה שמשפחתו התנהגה כמו משפחת מלוכה כמו זו של נתניהו. לא היה בן של ראש ממשלה שהתנהג כמו נסיך\יורש העצר כמו יאיר. על מנת להיות ברור, זה לא שהיו התקפות על בית המשפט בעבר וזה שלא היו סיפורים עם משפחות ראשי ממשלות, אבל הרמות אליהן הגענו עכשיו הן חסרות תקדים.

אמרתי לך לפני 10 שנים שממלכתיות חשובה. ישראל מזמן לא מתנהגת בצורה ממלכתית, וארה"ב בחרה פעם אחת באי ממלכתיות, והתוצאות הרות אסון. ב-14 השנים שאני כאן, ארה"ב לא הייתה בנקודה כה נמוכה כפי שהיא כרגע. כיצד הגענו למצב הזה? פולחן אישיות לנשיא וויתור על התנהגות ממלכתית\נשיאותית ראויה. בזמן משבר, זה בלט מאוד.

אני גם רוצה להיות ברור בנקודה אחת: איני קורא להקדמת בחירות או משהו בסגנון. נתניהו ראש ממשלה וגנץ אמור להחליף אותו. אני מקווה שזה מה שיקרה, אם כי אני בספק. אני רק חושב שישראל, בצדק או לא, לא תראה שקט כל עוד נתניהו ראש ממשלה. יש מנהיגים המוציאים מהאנשים דברים שאחרים לעולם לא יוציאו. ראש ממשלת ישראל הנוכחי ונשיא ארה"ב הנוכחי הם כאלה.

ראיתי את שרון כראש ממשלה, גם בהתנתקות וגם כאשר חרש את ג’נין, אבל זה עדיין היה שונה. נתניהו פשוט משהו אחר.

(ולחברינו כאן שאף פעם לא שוחחתי איתם בפרטי אציין כי בסביבות 2011-2012 סיפרת לך כי, לדעתי, נתניהו לא ראש ממשלה טוב, אך הוא היחידי שיכלתי לדמיין בתור ראשון ממשלה. בזמן כתיבת שורות אלה, איני יודע מי יכול להיות ראש ממשלה. בנט? אני מקווה שלא. גנץ? לא הראה מספיק רצון להיות ראש ממשלה ולא נראה החלטי מספיק. לפיד? עדיין לא בטוח לגביו).

אם נתניהו לא היה ממאיס את עצמו על כחצי מהציבור הישראלי, הוא יכל בקלות להישאר בתפקיד עד יומו האחרון.

:clap:t2:

לפיד יכול אמנם לבסס תהליך קבלת החלטות מסודר משל נתניהו ולהיות ממלכתי ושקול ממנו, אך מבחינת חוכמה וחדות הוא פשוט לא שם. בעיה.

מעניין למי יש פולחן אישיות יותר גדול מועצת גדולי התורה ושס או ה"שמאל הישראלי ו"מערכת המשפט"

מספיק לראות איך ליאת בן ארי מצפצפת על חוקי הבנייה וההגנה האוטמטית עליה או שהבן שלה סוטר לשוטר בהפגנה והיא משקרת בבית משפט ואף אחד “מהמחנה הנאור” לא פוצה פה. ואני גם לא מדבר על התצהיר השיקרי שהיא הגישה בעברה ומנדלביט הלבין לחלוטין. ולרגע אני לא שוכח את התחקירים המרתקים של קלמן ליבסקנד (לא ביביסט) על ניגודי ענינים של אסתר חיות ושאר העמיתים שלה לבית משפט העליון, רק יכול דמיין שר מהימין או מהליכוד שהיה לו רבע מניגודי העינינים שלהם. ואו איזה דרמה היתה אז. אבל זה אסתר חיות ששופטת בקייס של בעלה וחברות הביטוח אז אין מה לראות פה , להתקדם…

אמרתי, ביבי הוא מגדולי הכנועים לדיפ סטיט. הוא במשך כל תקופת שילטונו לא רק שלא תרם לרפורמות הנחוצות אלא בלם בגופו כל יוזמה כזו (הוא הודה בזה בעצמו) אם ביבי לא היה ראש ממשלה שלי, היתי חושב שכל מה שהוא עובר בתפירה של התיקים נגדו מגיע לו. הבעיה שהוא ראש הממשלה פה. וזה הבעיה שלי ושלנו.

למעשה, שביבי יעזוב את התפקיד ואם ראש ממשלה אמיתי מהימין יגיע אני מבטיח לכם, שהם יתגעגעו אליו. ביבי עד שזה לא הגיע אליו. לא צייץ מילה נגד מערכת המשפט.

שמישהו יגן עלי אפילו חלקית בהצורה הקנאית שהשמאל הישראלי מגן על מערכת המשפט וללא הצדקה.

Defund בג"ץ

ריקלין כבר התיישר, תודה ששאלת

הוא לא עיתונאי אז אין לי בעיה עם זה, הוא מצחיק אותי האמת, לעומת זאת יש הרבה כותבי ימין שפשוט מאכזבים אותי, גדי טאוב. למשל.

מאז המהפיכה החוקתית בישראל היו בדיוק שני ראשי ממשלה מהליכוד: הראשון חתך שמאלה וקיבל איתרוג מהתקשורת, אולי גם מהמערכת המשפטית עצמה - “כעומק הנסיגה עומק החקירה” - זוכר מי תבע את הסיסמה? לא מדובר בביביסט גדול. השני הוא נתניהו עצמו.

אולמרט הגיע לבלפור דרך פלטפורמה שנהנתה מהאינרציה של שרון, לכשעצמו היה אחד מראשי הממשלה הכי פחות פופולאריים בהיסטוריה וגם הוא חתך אידאולוגית מההדר הביתרי. בניגוד לנתניהו כאן לא היו תיקים תקדימיים ותעלולים משפטיים באותו היקף - לא מדובר ב"סיקור חיובי" כשוחד אלא שוחד במלוא מובן המילה וספק אם יש מי שמפקפק בכך.

לראשונה בהיסטוריה הכתבים המשפטיים איבדו מהמונופול על העברת המידע: בניגוד לכתבים פוליטיים לכתבים משפטיים אין שום אינטרס לבקר את מי שמדליף להם מבפנים, הם בפועל הפכו לדוברים. משה ציין את גדי טאוב, יש גם את אדם גולד שנאלץ לנדוד לטלגרם לאחר שפייסבוק חסמו אותו והם לא היחידים. זה לא מהוקצע ומתוקצב כמו האולפנים של ערוץ 12/13 אבל לפחות יש לנו הזדמנות להאזין באמת לאנשים עם דיעות מהימין.