פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

במובן מסויים זה בדיוק מה שמסוכן. מה שפעם הצריך מלחמה ואלימות, היום מבוצע באופן הרבה יותר ‘אלגנטי’.

אגב, נניח שהממשל רוצה לאיים על גוגל, מה הוא יעשה לה? סתם לצורך הדיון, דמיין מה יקרה אם הם מורידים טיל על חוות השרתים שלהם… תחשוב כמה אנשים מאבדים את הפרנסה באותה שנייה

הוא ימגר/יסרס אותה בהינף חקיקה הרבה לפני.

אז היום שמתי לב שהמטורפים מטוויטר חסמו את Better Bachelor (ממליץ בחום על ערוץ היוטיוב שלו) אפשר להסביר למה זה?? אוריה כבר הזכיר את ההתעמרות בפטרסון… בנתיים זו לא רק מתקפה על הצד הימני של המפה הפוליטית אלא מתקפה על הגברים באופן כללי (בנתיים היטרו, לבנים, נוצרים/יהודים… בקיצור הגברים “הפרבלגים” ) ובקרוב זה יגיע לכולם כי כולם יודעים איך זה מתחיל, אבל אף אחד לא יודע איך זה ייגמר.

הבחור הזה כמעט ולא מזכיר פוליטיקה בכלל… מדבר על נושאים שגברים אוהבים לדבר עליהם, אינו קיצוני בשום אופן אבל הנה… הגיעו גם אליו.

השאלה שלי לכל הדוגלים ב"זו חברה פרטית": כמה רחוק היום שימנעו ממני לפתוח חשבון בנק? להשתמש בפייפאל? לטוס??? יש דילגטמיציה רצינית לכל מי שהוא ימני שמסרב להתיישר לפי הנרטיב הפרוגרסיבי ומסרב לכרוע ברך לבריונים שלBLM, הטרוריסטים של אנטיפה, להקת הלטה"ב על כל האותיות שהם מוסיפים כל יום, פלישת האיסלאם למערב ומה לא. הזוי, מסוכן ומטורף.

בנתיים תראו את הסרטונים האלה שלו אם אתם רוצים להכיר את הטיפוס:

Ps. מעניין מתי יעלימו גם את פול ג’וזף וואטסון, מרק דייס ובן שאפירו…

זה עצם המחלוקת. שאתה כותב ״לשלל חברות הביג טק אין פרומיל של כוח מול הממשלה״, אני חושב שאתה טועה. יש להם ועוד איך, מספיק לראות את העדויות של צוקרברג בקונגרס ואת הכלום שקרה איתם אחר כך. לא רק שהפוליטיקאים צריכים מהלך יוצא דופן כדי להגביל את החברות האלה, הם כנראה לא מספיק מתוחכמים בשביל לעשות זאת באפקטיביות. פעם, כשזה היה ‘מייקרוסופט מנצלת את כוחה כדי לשלוט בשוק הדפדפנים’, הם עוד יכלו להבין ולהגיב. וגם אז זה לקח שנים ואינספור אנרגיות. היום אתה כבר לא מקבל סי די רום בתוך קופסא והיכולת של הפוליטיקה לזוז מהר כמו חברות האינטרנט פשוט לא קיימת. וכל זה בצד - הכוח שלהם להביך כל אחד מאיתנו קיים ולכן זו תמימות להניח שלא יעשה בו שימוש, אם עדיין לא נעשה בצורה זו או אחרת. הרי כל מה שהם צריכים זה לתת קידום לאיזו כתבה על פוליטיקאי שבשנות השבעים בגד באשתו והיום יש מישהי שטוענת שזה נעשה תוך ניצול מרות או משהו כזה. איזה לייק קטן שעשית לכתבה שמשתמע ממנה בעקיפין שהיא נגועה בגזענות. הודעה ששלחת בצחוק אבל נשמות טובות ישמחו שתשמש נגדך… זה כל כך קל ומפתה עבורם. אפילו לא צריך שזה יבוא מצוקרברג עצמו. דמיין איזה עורך שחושש למשרתו בגלל חוק חדש שרוצים להעביר בקונגרס. ונניח שעולים על זה, מה בדיוק יקרה? השופט יתווכח עם המהנדסים שלהם על אלגוריתמים של בינה מלאכותית? איך? גם אם פייסבוק תנהל מאבק מול הקונגרס על איזו תקנה שתגביל אותה - זה הכל משחק. מאחורי הקלעים תיהיה בטוח שהם חשבו כבר מזמן איך לעקוף אותה.

הפתרון היחיד יהיה להתערב בשוק בגסות

פה קבור הכלב. אני לא מבין איך אפשר לחשוב שלמעשים האחרונים אין שום קשר לשימועים בקונגרס ולהבנה שיימשכו ביתר שאת עם משטר ביידן. צוקרברג, בזוס ושות’ מבינים שהם על הכוונת ושצריך להתיישר, אחרת יגיעו פירוקים/חוקי antitrust אחרים. העובדה שזה מתיישר, כנראה, עם הלך הרוח הכללי בארה״ב (נכונות להשתיק את הצד השני ה-״מרושע״) ועם ההטיות הפוליטיות הספציפיות של רבים מבחירי החברות האלו רק עוזרת. אני כמובן מבין את הנקודות שאתה מעלה ובמובן הזה יש לחברות כוח ועוד איך, אבל when push comes to shove וממשל כלשהו יחליט שפייסבוק מפריעה לו מספיק זה אפילו לא כוחות.

באופן כללי לא ברורים לי נימוקי ״זה שונה מהותית״ לעומת טכנולוגיות קודמות כי, ובכן… ברור לגמרי. זה תמיד היה נכון ותמיד יהיה נכון בהקשרי התפתחויות טכנולוגיות. אבל בעוד שאני ועתה יכולים להתווכח על יכולתו או אי יכולתו של השוק להתמודד עם דברים כללו ולהכיל אותם, או על המימד המוסרי של התערבות הממשלה בשוק כזה או אחר, אין לנו שמץ של ספק מה כמעט כל ממשל יהיה מעוניין לעשות עם כלים כאלה, או לחלופין עם גישה ושליטה מוגברת על חברות שמחזיקות בכלים הללו. אני לא תמים ולא חושב שפייסבוק, גוגל ואמאזון אינן ״מסוכנות״ בהרבה מובנים, אבל אני חושב שההשלכות של להזמין את המדינה לפלוש עוד יותר לעומק הנושא הזה היא צעד מסוכן, מכיל אינספור תוצאות לא צפויות פוטנציאליות ובעיקר בעיקר קשה מאד להיפוך.

הבעיה המרכזית בטיעונים מסוג זה שאתה מציע היא שמחד, ביסוד הטיעון הזה עומדת הטענה שבצע הכסף בלבד לא מספיק כדי לאזן את התאווה לכוח ושליטה אצל הענקיות, ומצד שני אתה מקטין (או לא מתייחס בשלב זה) להשלכות של העמקת ההתערבות הממשלתית באירוע הזה. המערכות האלה הרי נסובות סביב צבירת כוח פוליטי באופן מתוכנן/טבעי ולא ״מידרדרות״ לשם. לא חושב שזה טוב לארה״ב או לעולם שמעכשיו כל בחירות יהיו מלחמה על הזכות להחזיק בכפתור המיוט הלאומי.

אגב, למען הסר ספק אני חותם פחות או יותר על כל מילה שאוריה כתב. המהלכים מול טראמפ אולי מתקבלים על הדעת או קלים יותר לבליעה כפי ש-@Smer2017 מציע, אבל הצעדים כלפי פרלר בהחלט לא. יש הטיה חריפה בגופים הללו ללא ספק. אני פשוט חושב שהדרישה מהממשלה להתערב נראית כמו פתרון קסם עד שהיא תהיה בידיים של הצד השני/תנוצל לרעה באופן בלתי נמנע ע״י השלטון בהמשך.

לפני כמה ימים שלחתי הודעה ל @Aragones שהשמאל ילחם על זכותו של כל מחבל ותומכיהם לחופש ביטוי אבל לאנשי ימין יסתום את הפה. דוגמה מאוד טרייה:

תשימו לב לשאלות של הכתב. תעמולן התבלבלתי סליחה.

חופש ביטוי למי שמעליל עלילת דם על חיילים אבל לאנשי ימין לא!

שכחתי להתייחס לזה וזה דיון מעניין בפני עצמו. לגבי ״רגולציות״ והגבלות אחרות ברור שאתה צודק, הן הרי עוזרות לפייסבוק פי כמה מלמתחרותיה (המערביות לפחות) כי היא כבר חברה עצומה עם מחלקה משפטית מפה ועד זימבאבווה, בודקי עובדות ושאר ירקות שיעזרו לה לעמוד בכל רגולוציה עתידית סבירה. זו גם הסיבה שצוקרברג כמעט תמיד בראש המנסחים של כל מיני רגולציות חדשות כאלה. אני לא מדבר על זה, אלא על כך שהמחוקק יחליט שאכן החברות האלו ״גדולות מדי״ ותפרק אותן בצורה כזאת או אחרת. לא צריך לדעת פייתון/ג׳אווה בשביל זה.

קודם כל - אציין שאולי העמדות שלנו לא רחוקות כל כך. האם החברות האלה במצב בו שום דבר שהמחוקק יעשה לא יפרק אותן? אז לא. מסכים איתך שכוח הזרוע בסוף גובר. הטענה שלי היא שכרגע הן עובדות קשה כדי:

1. לייצר מאזן כוח שלא מפרים אותו בקלות:
    א. תלות כלכלית עולמית (מה קורה אם מורידים מחר את הג׳ימייל וכו׳)
    ב. איסוף של מידע אישי אודות פוליטיקאים ובעלי השפעה
    ג. מונופול טכנולוגי שבו אם הם לא רוצים אותך - יתכן מאד ולא תיהיה
    ד. ברשותם כלים שאני מניח שרבים גופי הממשל שדווקא שמחים מאד לעשות בהם שימוש. אז אולי חוסר מוסריות קיימת כאן, אבל היא יכולה להיות בצד של הממשל האמריקאי (אולי הפנטגון עושה שימוש בכלים שלהם כדי לרגל, למשל).
    ה. ועוד רבים וטובים
  2. לייצר תחכום טכנולוגי איתו הדמוקרטיה העקיפה, שלא התקדמה כל כך הרבה מאז ימי יוון העתיקה, פשוט לא מסוגלת להתמודד

׳המחוקק יחליט׳ היא לא רפורמה בשוק הביטוח או הגבלים עסקיים כלשהם. כיוון שהמצב דרסטי ההתערבות תצטרך להיות דרסטית, באמצעים שהם לא הקיימים אלא מעבר להם. זה ידרוש מוכנות ציבורית ללכת למהלך כזה, שתבוא כנראה רק אחרי שהמצב ידרדר עוד הרבה. בסוף אי אפשר להתחמק מזה - (אם מה שאני אומר יקרה, כמובן) - זה יצטרך להיות יותר פירוק אלים ופחות הגבלה כלשהי פה ושם. בערך כמו שאני אגיד לך שבסוף אנחנו לא מפחדים מהאירנים כי נזרוק עליהם פצצות אטום ואז הם ימחקו ולא יוכלו להילחם בנו.

שאלה עם ניחוח יותר פרקטי:

מה החלופות ולאן אתם אישית עברתם?
טלגרם זו החלופה המוכרת ביותר, הורדתי את signal כתחליף לווטסאפ (ותודה למאסק?).

נראה לי התגובה של אנשים לשיתוף המידע עם פייסבוק מוגזמת, או שאני לא מבין נכון מה זה אומר בדיוק. בכל מקרה הורדתי סיגנל כדי להיות מגניב גם. כרגע עדיין משתמש גם בווטסאפ.

מספיק אנשים שאתה מכיר עברו לסיגנל? מבחינתי (וזה כמובן מאד נפוץ) הבעיה המרכזית היא קבוצות.

טלגראם שרתים ברוסיה. לא נראה לי שזה עדיף הורדתי סיגנל. תמצא אותי שם.

חיסרון , פופאלריות עדיין לא מספיק גבוהה.

יתרון אימא ואבא לא שמעו על זה , ואין סיכוי שינדנדו לי לבוא לעזור להם עם המחשב.

מה שיותר מגוחך פה, שכל אלו שמתלוננים, לא מבינים שפיסבוק לא באמת היתה צריכה לחכות לשינוי הנהלים בשביל שתדע את כל מה ששיתפנו בווטסאפ…

השינוי בחוקים זה בסה"כ בשביל “להלבין” את הפשעים שלהם.

מה שכן, מישור מרכזי שבו אפשר ״להתנתק״ מגוגל בלי שיקולי מעגלים חברתיים ויתרונות לגודל: מנועי חיפוש חילופיים (DuckDuckGo שמים דגש משמעותי על פרטיות), צעד שיהיה די חסר משמעות ללא החלפת כרום. יש את פיירפוקס שמוכר יחסית ונכתב בקוד פתוח, אבל למי שחושש מהמעבר/התרגל יותר מדי לפיצ׳ר כזה או אחר של כרום - יש לא מעט אלטרנטיבות מבוססות כרומיום, שזה המנוע של כרום והחלק היחיד בו שפתוח (וכמובן לא כולל את שלל אמצעי איסוף הדאטה ושליחתם לגוגל). אני אוהב את Vivaldi ואת Brave, האחרון מינימליסטי מאד, עושה את מה שצריך ושם דגש חזק מאד על חסימת פרסומות וטראקינג.

הלב נשבר למראה התמונות האלה:
https://twitter.com/KennethMoton/status/1349433731233308674

זה המקום הראשון בו ביקרתי בבוקר הראשון שלי בארה"ב. נדהמתי אז מהחופש ומהיכולת של אנשים רגילים להתהלך בקרבת אחד משני הסמלים האזרחיים החשובים ביותר בארה"ב.

לא היה דבר כזה מאז מלחמת האזרחים. 160 שנה לא היה דבר כזה. לינקלון היה הנשיא ה-16, הנשיא הנוכחי הוא ה-45 כמובן. כמעט 30 נשיאים עברו מאז ושום דבר כזה לא קרה.

עזבו שמאל וימין, כואב לי לראות דבר כזה. זו לא ארה"ב שהכרתי ואהבתי. זו אפילו לא מתקרבת לארה"ב שראיתי כאשר הגעתי לכאן באמצע מלחמת עיראק (והשסע שנגרם בגללה). 5 השנים האחרונות היו דבר שלא דומה למה שראיתי קודם, ואנשים שנולדו כאן מעידים על כך גם כן.

אני מקווה שזו לא הנורמה החדשה!

זה הכל תודות לCNN, פלוסי ושאר החבר’ה שלא הסכימו לקבל ניצחון טראמפ ב2016 ועשו את הכל כדי לשסע ולפלג… מחכים לנו שנים קשות.

בזמן שאנשי ימין מתפלפלים בין עצמם ומבלבלים לעצמם את השכל עם הקלישאה של “שוק חופשי” המרקסיסיטים האמיתים כבר מתכננים את המהלך הבא.

והתמונות מהקפיטול הם אכן קשות ומצערות. ומחייבות חשבון נפש מכולנו ימין ושמאל, אבל לדעתי זה הרבה יותר מסוכן. כי לאבד את חופש הביטוי והדמוקרטיה זה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות. במיוחד אומה שנלחמה בבריטים בשביל זה. ולכל מי שמוחא כפיים לסטלאניסיטים של היום, היום זה אנחנו מחר זה אתם. תזכרו את זה.

לנין וסטאלין יכולים להיות גאים היום.

" We are focused on one account

@realDonaldTrump

] right now but this is going to be MUCH BIGGER than just one account & it’s going to go on for much longer…“”

https://twitter.com/Project_Veritas/status/1349857189641510912

כל הכבוד!

חייב לשתף משהו, צפיתי בחדשות 13 במהדורה המכרזית עכשיו ובסיקור שלה למינוי של ביידן ובחיי שבצפון קוריאה לא משדרים תעמולה כמוהם. בוא נגיד כך, כל כך מביך והייתי אומר גם מביש. במיוחד הכתב שמסקר מארה"ב ששכחתי את שמו.

חבל שלא סגרו את הערוץ הזה.

דייייייייייייייייי להיות מעצבנת!

אולי ‘בית חולים’ צריך להיות מעכשיו ‘בית חולות’, מי יודע.

מה גם שזה לא תקין מבחינה לשונית. בעברית משתמשים בצורת זכר כשאין צורך להבחין במין. זה לא בא להנמיך נשים ולא שוביניסטי, זאת השפה עברית. י

אני זוכר שבמהלך קורס אבן פינה שלקחתי באוניברסיטה - שהיה על מגדר - המרצה פנתה לכיתה לעיתים בלשון נקבה רבים. לא אהבתי את זה, אבל בלעתי את זה כי לך עכשיו…