פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

האמת שלדעתי זה סתם קטע פופוליסטי זול שהיא הפכה לסימן היכר שלה. מקווה שהיא תדאג למשכורות נשים ולדברים יותר פרקטים מאשר לחפור על תיקוני דיקדוק שהם המקסימום טרחנים יותר ישנם בעלי משמעות.

מצד שני שנינו מסכימים על משהו בפורום כדורגל שרובן אם לא כולו משתמשים זכרים. מעניין אם זה אשכרה בעל משמעות בעיני נשים, או שגם בעיניהן מדובר על טרחנות גרידא.

זה הדבר הפחות גרוע בה.

הדעות שלה לגבי נישואים , גברים, בנים שהולכים לצבא וכמובן כלכלה. הרבה יותר גרוע מטרחנות של הדיקדוק והדברים האלו.

אבל מצד שני היא חסרת תועלת ונזק כך שאני רק צוחק מזה.

אני מניח שזה בעל משמעות בעיני חלק מהנשים הפמיניסטיות, למרות שכאמור לא אמור להיות לזה קשר. נתקלתי לא מזמן בפוסט בלינקדאין של מישהי שכתבה עם סיומת ם.ן בכל מילה עם צורת רבים. מעיק מאוד.

נ.ב
עמית סגל באולפן שישי: “כשאני מתלבט מה לחשוב אני הולך ל’הארץ’ ואז לומד לחשוב הפוך” :rofl:

הטירוף הזה בדרך לארץ

מניח שבקרוב הם ינגו את ההמנון הסיני שם.

" Biden DEFENDS Brutal Chinese Ethnic Cleansing As ‘Part Of Their CULTURE’

מעניין אם קמה צעקה על זה…

מצחיק כמה קל למכור חצאי אמיתות היום לאנשים, במיוחד לכל ה"מעורים בפוליטיקה" שחיים על החרא שמאכיל אותם צד אחד של המפה (וזה קורה שווה ב2 הצדדים, לא מאשים רק את הרפובליקנים). מה שמפחיד זה שאתם אוכלים את החרא הזה עם חיוך, אומרים תודה ועוד מבקשים קינוח.

אם פעם חשבתי/נו שבעזרת האינטרנט יהיה קל יותר למצוא או לאמת מידע, היום זה נראה שזה פשוט מקל על האנשים “למעלה” להטביע אותנו בעוד זבל ושקרים.

אחי, דווקא אני מהסוג שלא מסכים להקשיב לשום פרופגנדה במיוחד אם היא בצד שלי. כשקראתי את מה שהסנילי אמר לא האמנתי עד שראיתי את זה בעצמי… והוא לגמרי אמר את זה וזה לא הוצא מהקשרו.

זה ועוד איך הוצא מהקשרו

לצורך העניין החל מדקה 56 הוא מדבר על סין. הוא מתבלבל במילים שלו ולא קוהרנטי אבל המנחה דואג להוציא ממנו תשובה חד משמעית - there will be repercussions for china. ואח"כ הוא מסביר יותר טוב מה הייתה הכוונה שלו - אי אפשר לדבר עם הסינים במונחים של צדק או מוסר, צריך לאיים עליהם במעמד העולמי שלהם. זה קטע בדיוק של שתיים וחצי דקות, או שראית חצי דקה וסגרת או שלא ראית.

אתה יכול לחשוב שהכל הצגה, וצריך לחכות למעשים של ביידן - לגיטימי.

המקרה הזה ספציפית - אחלה מקרה של פייק ניוז ושל לראות את הפוטנציאל ההרסני של ניו-מדיה. הניו יורק פוסט עושים כותרת מחצי ציטוט ואז באים בלוגרים עם כמעט מיליון עוקבים ביוטיוב ולוקחים את הכותרת ומתחילים לדון רבע שעה על קץ התרבות המערבית ומוכרים לצופים שלהם שהעולם בסכנה. כל אחד מותח את האמת עוד טיפה בשביל להשיג כמה קליקים וכמה צפיות ביוטיוב. והכי מצחיק שכל זה מתחיל מאיזה רצון של ביידן להיות שקוף יותר ולעשות town hall.

עכשיו שמתי לב לזה.
מודה שזילזתי בה בהתחלה, אבל אם היא תצליח להכניס את מפלגת העבודה לכנסת . מדובר בהישג ענק. ומה שמפחיד שמודבר במישהי שאסור לתת לה להתקרב למשרד ממשלתי.

אבל אם היא תצליח להשאיר אותם בחיים זה הישג גדול מאוד שלה… כנראה שרת העבודה והרוחה בממשלה הבאה של ביבי…

בקשר להודעה שלי על סין. אני מבין שאין עם מי לדבר פה. ואף אחד לא ישנה את הדעה שלו, אז מחקתי את ההודעה… בכלל נראה לי שזו תהיה ההודעה האחרונה שלי פה על פוליטיקה.
יום טוב

זה רק אני או שביטול מצעד הדגלים הוא טעות אסטרטגית ממעלה ראשונה?

אני מבין שאתה לא גר בירושלים?

ולמה זה רלוונטי?

זה בערך כמו שהיית אומר לי שאתה מבין שאני לא אבא של גלעד כשהתנגדתי לשחרור מחבלים תמורתו.

יש דברים שמבחינתנו כמדינה אנחנו לא צריכים לעשות גם אם זה אומר בעיות פוטנציאליות נקודתיות באזורים מסוימים לטווח הקצר. אגב, גם עבור ירושלים עצמה זה עדיף לטווח הארוך.

זה היה בדיחה בגדול, אבל כן. זה מעיק פה בעיר מבחינה כלכלית וחברתית. אני לא יודע מה היתרונות האסטרטגיים מול החסרונות שאתה מדבר עליהם אז על זה אני לא באמת מביע דעה .

איך ארוע שמושך הרבה אנשים מחוץ לירושלים לתוך ירושלים פוגע מבחינה כלכלית בעיר? אני מניח שאותם אנשים משלמים על אוכל שתיה וקונים מתנות ומזכרות ואולי אפילו במקרים מסוימים משלמים על לינה. אז איך זה פוגע בעיר מבחינה כלכלית? ותפרט גם איך זה פוגע בעיר מבחינה חברתית? גם מצעד הגאוה יש כאלו שיגידו שזה פוגע “חברתית” בעיר. אבל אני מניח שאם אני יתמוך בזה יגידו שאני “הומופוב”…

ארגון טרור מצומק שקובע למדינה ריבונית שאסור לה להניף דגלים בשטח ריבוני שלה. לא צריך להיות באמת איש ימין קיצוני ואפילו איש ימין להבין כמה זה רע ותקדים מסוכן. מדינת ישראל מורתעת מחמאס ולא ההפך.

אבל בעיני אם כל החומרה שיש בזה וזה חמור, זה פחות מפריע לי. הלקח היותר קשה שאנחנו צריכים בתור אזרחים משלמי מיסים וחלקנו שעושה ועשה צבא להבין, זה את “הנדסת התודעה” שהשלטון, מהצבא, משטרה עד הדרג המדיני. עושה עלינו. רק לפני שלושה שבועות, ביבי והרמטכ"ל אמרו לנו שהחמאס “מורתע” “החזרנו את החמאס עשרות שנים אחורה” לא לקח כמה שבועות וחמאס יוצא מהחורים שלו מאיים בתגובה צבאית על מצעד דגלים ומדינת ישראל מגיבה בפניקה מוחלטת ונכנעת.

אנחנו הפסדנו. ואנחנו ממשיכים להפסיד, מי שאומר אחרת משקר לעצמו ולאחרים.

בנט ושקד הם צמד נוכלים מהגדולים שאני יצא לי לראות בפולטיקיה הישראלית. הם בגדו בי ובמאות אלפי אנשים שבחרו בהם. אין לי שום הגנה על הנוכלות שלהם. הממשלה הבאה היא ממשלה לא מוסרית , ממשלה חוקית אבל לא מוסרית. והיא ממשלת הכניעה הסופית של מדינת ישראל לאיסלם של האחים המוסלמים. אבל עם כל הביקורת שלי עליה, ואני עצבני אש עליה, ביבי רק על זה צריך ללכת הביתה. וזה חבל, כי ששופטים אותו בצורה כנה על 12 שנות שלטון שלו, הוא היה מראשי הממשלה מהטובים שהיו פה. אבל ביבי צריך ללכת הביתה. ויחד איתו הוא צריך לקחת את אמיר אוחנה (קשה לי עם זה כי אני חשבתי עד הפרעות שאמיר אוחנה הוא אחד הפולטיקאים המבטיחים והטובים שיש לנו פה, כנראה שטעיתי) אחריהם צריכים ללכת המפכ"ל והרמטכ"ל שבעיני הוא בלון נפוח של יחסי ציבור.

מדינת ישראל הפסידה. ממשלה נוראית מסיימת את תפקידה בזמן שאני מקליד את ההודעה הזאת, וממשלה לא פחות נוראית עומדת להחליף אותה. לא יודע מי יותר גרוע מבין שתיהם. הנחמה היחידה שלפחות המסכה של “ממשלת ימין” תוסר ועכשיו יש לנו ממשלת שמאל בראש. בנט ולפיד . איזה בדיחה עצובה.

אני פסימי לגבי עתיד המדינה. אם אני הייתי יכול לחזור בזמן, הייתי חוזר לגיל 20 פלוס אחרי הצבא ומקבל את ההצעה של קרובי משפחה שלי לבוא לעבוד ולגור בקנדה. הבית נשרף. ואני חסר אונים.

עכשיו אני בטוח שאתה לא גר בירושלים :wink:
כלכלית- רב הצועדים הם קבוצות שמגיעות לעיר באוטובוסים, המון ילדים שיותר באים עם אוכל מהבית מאשר מבזבזים פה. גם סוגרים את כל מרכז העיר מה שמוריד מהתנועה ומרחיק את המקומיים. וזה בלי להזכיר את העסקים שנכלאים בדרך התהלוכה ו"נסגרים" מחוסר ברירה ואת העסקים שממש מכריחים לסגור בעיר העתיקה.

מבחינה חברתית- יש בעיר אווירה נפיצה ומלא הפגנות בכל מקום (אלימות וכאלה מכל מיני צדדים), הצעירים של מרכז העיר לרב יוצאים מהעיר או מתרחקים מהמרכז וזה משפיע גם על עסקי המסעדנות והבילויים.

כל מה שאמרתי תקף גם על מצעד הגאווה ועדיין, יש ניואנסים שמבדילים בין השניים.

זה מוזר, אבל אני יקבל את מה שאתה אומר, אני לא משתתף בזה, יוצא מנקודת הנחה שארוע רב משתתפים שקורה בעיר אמור לעזור לאותה עיר. לא להפך. זה כך ההגיון אומר.

אכן , אני לא גר בירושלים. אלא בפתח תקווה. שזה עונש מספיק גדול בשבילי. :slight_smile:

הארוע הזה הוא חמור , כי בלי קשר, מדינת ישראל נכנעת לתכתיבים של החמאס. חמאס מרתיע אותה. מחר חמאס יחליט שתחרות מלכת היופי לא בא לו טוב. והוא יאיים בלשגר טילים… ברגע שמתחילים להאכיל את המפלצת התאבון שלה רק גדל.

זאת פשוט עוד דוגמא ברמת המיקרו שנובעת ממדיניות מאקרו: להמנע מעימותים מיידים במחיר עימתוים עתידיים גדולים יותר. כמו גם ההכלה של טילים/עפיפונים/בלונים מצד החמאס - בעניין הזה התגובה כלפי חמאס לדעתי צריכה להיות לא מידתית וראנדומלית (כלומר להגיב על בלון בשטח פתוח בעוטף כאילו ירו מטח על תל אביב, ולעשות את זה לאו דווקא מיד אחרי שיגור הבלון). אנחנו מפחדים, מכילים, לא יוזמים אלא מגיבים. הרגלנו את אויבינו וגם את העולם שאנחנו נחמדים, הגיע הזמן להחליף דיסקט.

מילה לגבי בנט: הונאה.

כל עוד לא יקום פה מנהיג אמיץ שיבין שבלי כיבוש מחדש של עזה והפלת שלטון חמאס לא ישרור פה שום רגיעה איתם. אנחנו פשוט נעבור מסבב לסבב.

מלחמת לבנון הראשונה היתה נוראית. אבל דבר אחד טוב היה בה. שערפאת גורש מלבנון לתוניסיה זה היה “תמונת הניצחון”. ועם זה היה צריך לסיים.

אותו דבר צריך לעשות בעזה.

אפשר להתווכח על המילה “אמיץ”.
נניח שנצליח להכיל מאות חיילים הרוגים ואת המשמעויות הכלכליות והחברתיות של מהלך כזה, מה אחרי זה?

אין פתרון קסם, אם היה כזה כבר היו מבצעים אותו, אבל לקבל 2 מיליון פלסטינים על הראש שלנו זה בטוח לא כיוון טוב.