פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לא צריך לכבוש אותם לאורך זמן. צריך פשוט לגבות מחיר מהשילטון שם וזה מיטוט חמאס וגירוש המנהיגים שלו.

אנחנו כנראה המדינה היחידה בעולם שחושבת שאזרחים נועדו לשמש בתור אפוד מגן של החילים . אזרחים צריכים לספוג טילים בלונים ועוד כל מיני פיגועים רק שחס וחלילה חילים לא יפגעו.

אתה יכול להסביר לי מה המשמעות של כל כמה חודשים חצי מדינה נמצאת במקלטים תעשיה מושבתת ונתב"ג מושבת את המשמעויות כלכליות וחברתיות של זה?

אין פיתרון קסם ואין זבנג וגמרנו, אבל כל עוד לא נכריע את חמאס אנחנו בדרך להפסיד.

אריק שרון לפני התיקים שהוא חטף, אמר פעם שאסטרגית הביטחון של ישראל צריכה להיות “בעל הבית השתגע” שאתה מראה לעולם ולשכנים שלך רפיסות אתה לא תשיג רגיעה. שאתה מראה להם שאתה עומד להשתגע ולעשות דברים לא צפוים וקשים פתאום אתה משיג הרתעה.

אז ראיתי את סדרת הכתבות של אוהד חמו “להיות ערבי בישראל”. מצד אחד, אני מבין ערבים ישראלים שלא מזדהים עם סמלי המדינה (דגל, המנון וכד’) ומרגישים פלסטינים או חצויים. מצד שני, זו בעיה.

הסדרה הזו גרמה לי לחשוב, שוב, מה הפתרון לסכסוך. לא תופתעו לקרוא שלא מצאתי פתרון טוב. אז תימצתי (ואולי אני טועה…) את הפתרונות המוצעים על ידי הצדדים השונים במפה הפוליטית:

1. ימין קיצוני: ארץ ישראל השלמה, טרנספר, מדינה אחת ליהודים.
  2. ימין מתון: לנהל את הסכסוך, לא להחליט שום דבר שיזעזע בגדול. לא מדינה פלסטינית, לא החלת ריבונות. לבנות בהתנחלויות בשיטת הסלמי ובכך הלכה למעשה לתקוע מקלות בגלגלים ברעיון שנקרא מדינה פלסטינית.
  3. שמאל מתון: שתי מדינות לשני עמים* בגבולות כלשהם (בהצלחה במציאת הסכמה). מדינה יהודית ומדינה פלסטינית.
  4. שמאל קיצוני: מדינת כל אזרחיה בשטחי ישראל ומדינה פלסטינית ביהודה ושומרון.

בגדול אני משתייך לאג’נדה 2 למרות שהיא לא מציעה שום פתרון אלא רק דוחה את הבעיה, שגודלת עם הזמן. פשוט כי כל סעיף נשמע יותר גרוע/לא בר קיימא

מה דעתכם?
מנצל את זה שליאור פעיל לשמוע את דעתו (שכנראה תעצבן אותי) :upside_down_face:

*שקר. זו מדינה אחת לשני עמים ומדינה שניה לעם הפלסטיני, כי הרי שום ערבי ישראלי לא יעבור למדינה הפלסטינית אם תוקם.

הם לא מזדהים עם המדינה והדגל אבל הם מזדהים עם ביטוח לאומי מאוד חזק.

אני זוכר בשירות הצבאי עשיתי מחסום ליד רמאלה (התחלת אינתיפאדה שנייה) ששאלתי פלסטינים מה הם מרגישים על ערביי א"י קיבלתי תשובה מפתיעה. הם די בזים להם. הם מבינים טוב מאוד, יותר טוב מאיתנו, את הפינוק שלהם של לרקוד על שתי החתונות.

אני איבדתי כל רצון לדו קיום עם הגיס החמישי של א"י אחרי הפרעות שהם ניסו לעשות במבצע שומר חומות. (להבדיל עם הנוצרים והמוסלמים ואלו שבוחרים בדו קיום)

למה לדעתך? הרי תוכנית ליברמן קובעת בפירוש שאום אל פחאם תהיה חלק ממדינה פלשתינית ולמרות שמבפורש ליברמן אמר בזמנו שזה לא הפרדה פיזית או וכל הרכוש ישאר שלהם, אלא רק הפרדה טכנית הם זעקו וכמעט קיבלו התקף לב מזה. פתאום הם לא רוצים לגור במדינה פלשתינית…

אני עדיין בסעיף 3.

כרגע מתנהל סעיף 2

סעיף 2 מוביל לשילוב בין סעיף 1 לסעיף 4 (מדינת אפרטהייד בלי טרנספר).

בטווח הארוך אני מניח שזה מוביל למדינת כל אזרחיה (מדינה אחת לא שתיים)

כערבי ישראלי שיודע המון המון על מה שהולך שמה בקשר למדינה (לא ראיתי את הסדרה): כמעט אין שום סיכוי לדו קיום עם ערבי ישראל, ובטח לא עם העמים מסביב.
רוב ערבי ישראל חיים בהודנה עם ישראל, מוצצים את הביטוח הלאומי בשלל תעלולים, עובדים בשחור ולא משלמים מסים ובאופן כללי זה נוראי לחיות בכפרים שלהם.

ביום שישראל תיחלש או תותקף מכמה כיוונים אתה תראה מה זה אינתיפאדה אמתית.

מה הפתרון? יש לי פתרון, שבגלל שאני מכיר טוב מאוד את הנפשות הפועלות יהיה גם פתרון יעיל. רק מה, אם אכתוב את זה פה אנשים לא יאהבו את זה :joy::rofl:

ליאור כותב הרבה דברים שאנחנו לא אוהבים

בשביל זה אנחנו פה

לא מסכים בהכל, ברגע שאתה תפגין עוצמה מולם והם יבינו שישראל לא הולכת לשום מקום אז היה סיכוי לדו קיום.

1. המדינה חייבת להפעיל את כל הכוח שלה: שב"כ, צבא, יס"מ, ימ"מ, יחידות סייבר. כל דבר שיש שאני מכיר או לא מכיר ולעקור את כל הנשק.
    ואז לשבת חזק על כל תומכי החמאס ודומיהם.

2. להתנפל על כל העסקים שלהם ולהבטיח את החזרת המסים. המדינה גם צריכה להפסיק ליפול לתעלולי גניבת הביטוח הלאומי, כשלמשל הם מתחתנים עם יותר מאישה אחת בגלל חוקי האיסלאם אז המדינה משלמת לאישה מספר 2, כסף שמגיע לבעל בסופו של דבר.

3. עכשיו איכנס קצת לתחום האפור:
    הייתי מונע הנפה של דגל מדינת אויב;
    הייתי עוקב יותר מקרוב אחרי מה שקורה במקומות התפילות שלהם ובבתי הספר… יזעזע אותך מה הולך שמה האמת.
    הייתי נפרד מהמשלוש אתמול;

הייתי מטפל במחבלים בדרך בה הם מבינים:
רצחת? הוצאה להורג והגופה של המחבל נטמנת עם בשר חזיר…
כל מחבל שרצח היה יודע שפיגוע גורר פגיעה פיזית בבני משפחתו.
הבאים אחריהם יחשבו מיליון פעמים לפני שהם עושים עוד פיגוע אם זה יפגע באמא שלהם.
אמהות לא יעודדו את הבנים שלהם לעשות פיגועים אם במקום לקבל יחס מלכים הם יקבלו בראש.

מחבל שלא רצח, אבל היה שותף למעשה: כלא בבידוד מוחלט או עבודת פרך פלוס לאכול אך ורק חזיר ובמקום מים לשתות אלכוהול. כך שהוא יחיה בידיעה שבחיים לא ילך לבתולות שלו בגן עדן.
את שארית החיים שלו אני משדר בלייב לעולם כולו כדי להרתיע את המחבלים הבאים כשהם יראו כמה הוא סובל ואיך הוא משתגע לאט לאט.

שום דבר ממה שכתבתי לא בצחוק. אני מכיר את הנפשות הפועלות. לצערי הרב הם מבינים רק כוח.
אם ישראל חזקה וחסרת רחמים כלפי מי שפוגע בה, הם יכבדו את המדינה.
אם המדינה תראה חולשה, הלך עליה.

מי שיישאר אחרי כל זה יהיה מישהו איתו אפשר לחיות בדו קיום נהדר.

אני יודע שזה ישמע גזעני, אבל אני באמת לא גזען, אני חושב שזה עניין תרבותי והתרבות הערבית מכבדת רק דבר אחד וזה כוח. כל פעם שישראל מתכופפת, הערבים יזיינו אותנו. בכל התחומים ובכל המוסדות. בגלל זה אני חושב ששמאל זאת מחלה נפשית, ואין אמונה בערבים. הם תמיד יראו בנו ככובשים זמניים פה ושמקומנו לא פה. הם תמיד ירצו לגרום לנו להרגיש שהם בעלי הבית.

יש פיתרון אחד-זאת מדינה ישראל, הערבים לא חייבים לשיר את ההמנון כי הוא לא מדבר אליהם, אבל אל תירקו לנו בפנים. וזה מה שהערבים עושים כבר שנים. והכי מעצבן זה הפוליטיקאים הערבים, שזה הזבל הכי גדול כי הם מחרחרים מלחמה שנים בקהילה שלהם במקום לעזור להם.

רוצים פיתרון? מה שאראגוניס אמר. מחבל נקבר עם חזיר. ואני גם יורד לרמת הפרט. ערבים עושים בלגאן בהר הבית? סוגר להם את הר הבית. מונאס אומר בפייסבוק שאנחנו פושעים ושאלוהים יראה לנו מה זה? אין מונאס בנבחרת. פלסטינאים עוברים גבול מסויים שאסור להם בהפגנות ליד הגדר? כדור בראש לאחד שעובר. תאמינו לי שאחריו לא יעברו. אחרי מונאס שחקן יחשוב לפני שהוא מסית ומפלג, וכן הלאה והלאה.

בדיוק כמוך אני לא חושב שהפיתרון בר קיימא במציאות הנוכחית (לצערי הרב), אבל השאלה איך אתה מגדיר פה את העם שלנו - יהודים או ישראלים?

בהנחה שתהיה מדינה פלסטינית מתפקדת באופן מלא שתספק לפרט איכות חיים מכובדת ושלווה - אני לא רואה סיבה שפלסטינים אשר לא מגדירים את עצמם כישראלים במידת מה ולא תומכים במדינת ישראל יישארו כאן. אלו שכן יתמכו במדינה ייחשבו מבחינתי לישראלים לכל דבר, גם אם יש בהם צד פלסטיני, ונצטרך לפעול כדי לשלב אותם בחברה. בדיוק כמו הדרוזים ומיעוטים אחרים.

1. יהודים

2. קיום ההנחה שכתבת היא אחת הסיבות לאי-ההסכמה להקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. רבים מעריכים שלא תקום מדינה מתפקדת עם איכות חיים ושלווה- אלא מדינה שתהפוך לעזה 2, רק גדולה פי 20 ונמצאת בלב ישראל

הערכה זה אנדרסטייטמנט, זו תחזית מבוססת עובדות. חלק נרחב מהימין היה מוכן להיפטר מהם, מכולם, במידה והייתה אפשרות ריאלית למדינה מתוקנת שלא תגרום להרס וחורבן של המדינה שלנו.

זה אמור להיות מדינה דמוקרטית יהודית עם שיוין זכויות אזרחי מלא לבני מיעוטים. בפועל זה הפך להיות מדינה שהיהודים הם “אורחים” במדינה שלהם.

יהודים לא יודעים לנהל מדינה.

אני חושב שזו בעיה להכליל את כל האנשים לפתרון מסוים (או 4).
למשל אני תומך בפתרון 2 מדינות ל2 עמים בתנאים מסוימים (פתרון ששיחך לשמאל המתון לפי הגדרתך), אבל זה לא סותר שבאותה עת אני תומך במדיניות תקיפה הרבה יותר משהייתה תחת כל הממשלות ימין שהיו לנו. לצורך העניין אני בעד לקבור מחבלים עם חזיר (לדעתי זו אחת הפעולות הכי אפקטיביות שנוכל לעשות). גם חייבים לתקוף חזק על כל תקיפה, לגרום להבנה שפגיעה באזרח ישראלי זה מעשה מלחמתי שלא עוברים עליו בשתיקה. ברגע שכל טיל של חמאס יגרור יום תקיפות של חיל האוויר ותותחנים (שום כוח קרקעי לא הכרחי) אז מבטיח שכמות הטילים תרד.

באותה עת, אני חושב שאין לנו הרבה ברירה אלא להתחיל תהליך של קירוב העמים. בסוף קל להגיד שערביי ישראל ״רעים״, אבל זו סיטואציה דומה לשחורים בארהב במובנים מסוימים. באוכלוסיה עניה יותר תהיה יותר פשיעה.
לכן חייבים כן לשפר את מצב חייהם. בסוף תסכימו איתי שיש פחות משכילים מלא משכילים בכל ההפגנות האלימות? בסוף בדרך כלל הרופאים והמתכנתים הערבים הם לא אלה שזורקים אבנים.
חייבים להמשיך עם מתן הפינוקים לעזה בזמני שלום, שיחתכו מיד עם כל אקט מלחמתי.
אין מה לעשות, בסוף לא במקרה הקיצוניים עולים כשהמצב קשה, וככל שהמצב שלהם יהיה פחות קשה הם יהיו מתונים יותר

מה???
למדתי בטכניון לפני שעזבתי לאיטליה והיו לי חברים באוניברסיטת חיפה, אני יכול להבטיח לך שהאנשים שהכי שונאים את ישראל ורוצים להקים פה את פלסטין הם הכי משכילים והכי עשירים.
חוץ מזה, ערבי ישראל לא עניים בכלל בכלל.

אתה לא חושב שבהנתן מצב סוציואקונומי גבוה יותר הם יתמתנו?

חוץ מזה שההשוואה שלך היא סטודנט ולא בוגר תואר.
ידוע שצעירים יותר קיצוניים ממבוגרים

כמו שאמרתי, לא מכיר משפחות ערביות עניות. מכיר את רוב המשפחות שחיות בנצרת והסביבה, כולם חיים סבבה לגמרי והעוינות לישראל ולמוסדות המדינה, חוץ מהביטוח ליאומי, היא ברמת העוינות של עזה.

ההבדל בין הצעירים למבוגרים זה שהמבוגרים מבינים שהם יכולים להסתבך, זה הכל.

טוב, מקבל.
אני לא אתווכח איתך על דברים שאתה מכיר יותר ממני.
ובכל מקרה, אני עדיין דבק בעמדתי בנושא הזה. להרע את התנאים של ערביי ישראל לא יועיל לנו בכלום. צריך להתמודד איתם.
כל מה שאני אומר לא סותר פעילות משטרתית כשצריך.

@Aragones האמת שלא היכרתי את כל הסיפור והרקע שלך, שלא לדבר על ההפתעה שלי מהעמדה שלך בהתחשב בעובדה שאתה ערבי ישראלי.

אני במקצוע שלי (פיזיותרפיה) עבדתי המון עם ערבים ישראלים, אחד מהם הוא כמובן המנהל שלי מבאקה אל גרבייה, שתיאר לי כמה דברים הוא עבר בחייו בתור ילד בכור במשפחה ענייה מרובת ילדים. כרגע הוא דיי בטוח גם שאין מצב לדו קיום אמיתי שכן שום צד מנבחרי הציבור לא באמת מחפש את זה (מסכים לחלוטין) והוא טוען שעדיין החלק העיקרי שמפריע לו זה בעיקר הגזענות, אך יחד עם זאת הוא לא סובל את המסכנות הערבית.

מצד שני, אני גם עובד הייטק. עובדים איתי שני אנשים במגזר הערבי, ואחת מהם היא בחורה צעירה מטירה סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה באקדמית יפו, שמאשימה את ישראל והכיבוש בכל דבר שקרה לה. אפילו אם מדובר על זה שבעיר שלה לא “משחררים” הרבה נשים ללמוד. הכל באשמת ישראל, אם כי נפל האסימון לא מזמן כמה היא כן משתמשת בהזדמנויות שהיא כן מקבלת מהמדינה.

מה שאני מנסה להגיד כמה ההסתגלות שונה וקשה לי להגיד באופן חד משמעי מה נכון בהסתכלות של “מה כל צד רוצה?”. אני כן מקבל רושם שכל מי שדיברתי איתו אומנם מתקשה ים היחס, אבל הוא מבין לחלוטין שהוא מקבל יותר ממה שיכול להיות לו במקום אחר במדינות השכנות. הנקודה המצחיקה היא שמה שמשותף ביניהם (ולצורך העיניין אצל כמעט כל האנשים שהיכרתי מהמגזר) זה היעדר הסובלנות כלפי הקהילה ההומו לסבית מבחינתם כל אלו הם חולי נפש.

אבל מי בכלל הציע דבר מטורף כזה??