פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

גדעון סער, בוגי יעלון. אשכנזי בנט (בתנאי שירוץ במפלגה חילונית ) לא יודע עם זה ריאלי, רובי ריבלין. כחלון,

אני בעיקר רוצה מנהיג סטייל בגין, אחד שייקח אחריות יתחיל למשול ויפסיק לסכסך בין כל העולם ואחותו כל הזמן. לא נמאס לך להתעורר כל בוקר למפלגה שמורכבת מחזן וממירי רגב?

אם הבחירות היו נערכות בקרב כתבי ערוץ 2 אז המועמדים הנ"ל היו ריאליים.

בנט היחיד שרלוונטי מהרשימה הנ"ל: ליעלון אין סיכוי למרות שהוא חורש את הארץ, גדעון סער זה אותו אחד שסגר את תל אביב בשבת כשר הפנים והוא עכשיו “מתחזק” - גם הוא התחיל במעין קמפיין שאף אחד לא ממש מודע אליו. רובי ריבלין? לא במימד הזה. לכחלון אין שום היבט מדיני אמיתי וקשה לאמר שהוא זוקף הצלחות רבות בתחום הדיור (מהבטחות לגבי ירידה במחיר עברנו ל"עליות מתונות") - הטיקט עליו הוא רץ.

למישהו יש מושג מה הדיעה הפוליטית של אשכנזי מעבר לעצם היותו “ביטחוניסט”?

נמאס לי מחזן ומרגב והרבה יותר נמאס לי מחיים כץ שכלל לא זקוק לחשיפה תקשורתית באותו היקף כדי לעשות נזק אדיר, זו הסיבה לכך שאני פקוד ומנסה לשנות את תמהיל המועמדים במפלגה שפחות או יותר משקפת את דעותיי הפוליטיות.

אוריה כל מועמד קיים אפשר לבטל בציניות ובכל מיני טיעונים שמנגד., כן יש בעיה של אלטרנטיבה אבל זה לא במקרה אלא בכוונת מכוון של הקיסר מבלפור שעושה את הכל על מנת לחסום כל תחרות. אתה באמת חושב שחזן אמסלם דודי לוי רגב וכל שאר חברי הכנסת הפח של הליכוד הגיעו במקרה? זה באמת יד הגורל שגדעון סער וכל שאר הנסיכים נבעטו מהליכוד? זה באמת צירוף מקרים שכל מסע הדלגיטמזציה הזו להפוך אותם לחסרי תועלת מגיע במשמרת של ביבי?

הם בנו את הליכוד להזכירך. מי היה שמיר?, בגין? מרידור? בזכות מי הליכוד יצא מהאופזיציה ועלה לגדולה?
עכשיו כל מה שאני שומע מהחסידים של ביבי זה כמה הנסיכים ושאר דור הותיקים של הליכוד הם חסרי תועלת ומפונקים. האם לצפות מראש ממשלה להיות מנהיג ולא טוקביסט זה דרישה חצופה מצידי?
דרך אגב, אם ראש ממשלה הוא טוקביסט מצוי, אז למה לא ללכת עד הסוף. אני אומר בא ונבחר ב"צל". אותו אחד שחושב שאכילת עגבניות מעזה עלולה להדביק אנשים באיידס.

אני לא מתפקידי בחיים ליצור מועמד אלטרנטיבי לביבי, החלום שלי שיקום אחד כזה

אני רוצה את שרן השכל כראש ממשלה. יש הבדל בין הרצוי לבין המצוי - אם הייתי ציני לא הייתי מנסה להתפקד ולפקוד פעילים.

ברור שלא במקרה, אבל זו גם בדיוק הסיבה לכך שלכל המנץ’ים לכאורה אין צל של סיכוי. כשבנט נכנס לתאקל עם שרה נתניהו הוא המציא את עצמו כמותג - לכן לדעתי הוא יכול להיות יורש אפשרי. גם לפיד לא מוכר מפלגה, הוא מוכר את עצמו כמעין תמהיל ניואייג’י-סוציולוגי מוזר - אבל הוא עדיין פנים מוכרות והוא לא נתפס כהומופוב, גזען או קיצוני.

חלומות לחוד ומציאות לחוד ובמציאות יש לך מספר מצומצם של מועמדים ריאליים. אלו שמתוך הליכוד חלשים או סתם לא מתקשרים, אלא שמחוץ לליכוד מוכרים את עצמם כמותג: לפיד, בנט ובאופן די משונה ופחות רלוונטי כחלון.

[quote=“mos56, post:159, topic:251, full:true”]
הם בנו את הליכוד להזכירך. מי היה שמיר?, בגין? מרידור? בזכות מי הליכוד יצא מהאופזיציה ועלה לגדולה?[/quote]

בזכות בגין האבא, בשנים בהם בגין הבן רכש השכלה בתחום שמתאים לרמת הכריזמה שלו - אבנים. (דוקטור לגאולוגיה)

מרידור האבא נלחם במחתרות כמו בגין האבא וכמו שמיר, דן מרידור נחרט בזיכרון הקולקטיבי הישראלי בתור מי שמחפש את החתולה שלו.

אין ספק ששניהם אנשים חיוביים, אבל הם לא פוליטיקאים משמעותיים ולמרות תנאי פתיחה נוחים הם לא השאירו חותם. זו הקללה של מי שיורש נסיכות מבלי להרוויח אותה. ה"פינוק" מסתכם במישור הפוליטי ולא בשום מישור אחר למען הסר ספק.

שמיר איננו נסיך ואיננו רלוונטי.

מיהו נשיא המעצמה הגדולה בעולם?

יש מצב שהתשובה לשאלה שלך היא כן וזה גורר אותנו שוב לדיון סביב הPC: ישנה ריאקציה שמובילה לריאקציה. אזרחי ישראל לא אוהבים פוליטיקאים מושחתים, אבל הם לא אוהבים גם הפגנות ממומנות בידי גורמים כמו הקרן החדשה לישראל.

דמוקרטיה היא משחק סכום אפס והבחירה היא תמיד בחלופה הכי פחות גרועה.

אני די מרגיש שמיצתי את עצמי בדיון הזה, אבל אני רק יכול לדמיין מה יקרה שיאיר גוניור ירוץ לראשות הממשלה ואיך ימצאו סיבות “להכשיר” גם אותו לתפקיד. ואיך יבטלו את המועמדים שרצים מולו.

הליכוד ימשיך במתכונת הנוכחית שלו, ושרן השכל גם תהפוך להיות “אויבת העם מס 1” . היא כבר עיצבנה את ביבי בחוק המרכולים. הוא יזכור לה את זה.

אוריה מכיון שאתה מתמצא בליכוד של היום, מה הסיפור של הליכודנקים החדשים?

המשילות של מנחם בגין הייתה מאוד מאוד בעיתיית, וגם אז לא כל הפוליטיקאים היו מודל לחיקוי בלשון המעטה. ההנהגה בישראל רק השתפרה מאז.

אני רק יכול לדמיין מה יקרה שיאיר גוניור ירוץ לראשות הממשלה ואיך ימצאו סיבות “להכשיר” גם אותו לתפקיד. ואיך יבטלו את המועמדים שרצים מולו.

בלי קשר ליאיר, כל פוליטיקאי מנסה למצוא סיבות שמכשירות אותו לתפקיד ומבטלות את המועמדים האחרים. זה המקצוע.

לא רואה שום מצב שבו יאיר ג’וניור יכול להפוך לפוליטיקאי משמעותי, מקסימום עומרי שרון לעניים.

אני לא באמת מבין גדול, אבל ממה שאני מכיר: ניסו לסמן אותם כסוס טרויאני ומהמעט ששמעתי העסקנים למיניהם מתחילים להבין שלא מדובר בקבוצה הומוגנית עם הנהגה מסודרת.

יהיה מעניין בפריימריז הקרובים…

אני רק אעיר שאל לנו להתרשם יותר מידיי מקרוסלת הpc שנמצאת כרגע למטה. גם לא הייתי ממהר לקבור את אמצעי החדשות הישנים ומתלהב מהחדשים (פייסבוק ושיט). זה נכון שנתניהו וטראמפ כרגע מסתמכים על זה שמרוב חרא מתרגלים לריח אבל גם זה יעבור. כמו טרנטינו כמו האחים כהן כמו משחקי הכס.

הדור של ההורים שלי היה עושה מנוי לעיתון וסוגר את הערב עם מהדורת החדשות, היום הרייטינג/תפוצה בכל הערוצים הללו צונח.

אני לא רואה כיצד אפשר להחזיר את הגלגל אחורה, לynet אין אותו יתרון לגודל שהיה לידיעות אחרונות בעבר.

היום החדשות נמצאות שם כל היום בכל הצורות. יש לך ארבעה ערוצים עיקריים שמשדרים בערך 16 שעות של חדשות/אקטואליה ביום בשידורים ישירים וחוזרים ו2 תחנות רדיו עיקריות ומובילות שמשדרות רק אקטואליה. אני לא אתפלא אם מחקרים יראו שאנשים היום צורכים יותר חדשות ממה שהדור של ההורים שלנו צרכו. אני לא רוצה מדורות שבט אני פשוט חושב שמוקדם להספיד אותן.

בן דרור ימיני על הקמפיין המתוזמן של השמאל:

קצת אירוני… בן דרור ימיני מתלונן על הנאציפיקציה שהשמאל עושה לימין (מה שווה השואה אם אסור ללמוד ממנה שום לקח?) ואתה באותה נשימה מדבר על ‘קמפיין מתוזמן של השמאל’ (יש את זה ביותר פאשיסטי?).

נכון שום דבר לא דומה לשואה. גירוש הפליטים האומללים לא דומה למחנות הריכוז וההשמדה הפולנים על אדמת גרמניה (אופס). עאהד תמימי לא דומה לאנה פרנק. אבל ההשוואה אף פעם לא נועדה לטעון לזהות אלא לדמיון.

בדיוק כמו הדמיון לפאשיזם כל פעם שפוליטיקאי ימני מדבר בשנתיים האחרונות על השמאל. דמיון. דמיון הוא פסע מזהות. בסוף מציאויות איומות מתחילות בסטים של חוקים קטנים ולכאורה חסרי משמעות.

מה קשור גירוש מחפשי עבודה שהגיעו לארץ לא כחוק ליהודים ולשואה? אין למדינת ישראל שום יכולת לא כלכלית ולא חברתית לקלוט את המספר הזה של המגרים , מחפשי מקלט או מה שתקרא להם.

שמנסים לעשות השוואה בין פולטיקאים ודמויות מסוימות מהשמאל לנאצים אז השמאל בצדק גמור מגנה וקורא לזה
הסתה. אבל כל פעם שיש לשמאל הזדמנות משלו להכניס את הטרמינלוגיה של השואה לסיפור, אז השמאל לא מפספס את ההזדמנות לעשות את זה.

,
את המיעוט שבאמת הגיע לארץ על תקן פליט צריך להשאיר (אין לנו ברירה), אבל מי שבא לפה בשביל לחפש
עבודה צריך לגרש.
דרך אגב, אנחנו הרי מדינת אפרטיד גזענית ואכזרית, למה הם כל כך רוצים לקבל מקלט אצלנו? זה מזכיר לי
את המוסלמים בארצות ערב ששונאים את המערב , רוצים לחיות תחת חוקי האיסלם, אבל כל השאיפה שלהם זה
למצוא מדינה מערבית חילונית או נוצרית שתקלוט אותם

לא נמאס על כל דבר לצעוק פאשיזם? זה מאוד מעייף… מה אתה רוצה להגיד שארגוני זכויות אדם לא מנהלים עכשיו קמפיין נגד הגירוש? אני רק מדמיין את זה או עכשיו כל החברים שלי בfb מהצד השמאלי צועקים נאצים שואה ואיזה מסכנים המהגרים? ואיזה אכזרים וגזענים אנחנו ווהיטלר היה גאה… ועוד שאר שטויות והסתה פרועה נגד מדינה שבסה"כ מנסה להגן על הגבולות שלה… אז זה לא מתוזמן?

מותר לגרש גם פליטים אם מדינת היעד נמצאה בטוחה.
כמובן שהקמפיין מתוזמן. ממש כמו אנשי אונר’'א לוחמי זכויות הפליטים חוששים שכשיילכו המסתננים, יילך גם התקציב מהספונסרים האירופיים. שמתם לב שחוק המרכולים עבר די בשקט? לשמאל לא היה אינטרס אישי להיאבק בו.

בוודאי שיש. הרי רק בדיון האחרון כאן סיפרו לנו איך מדינת נתניהו היא אחת העשירות בעולם.

ברור שהם מנהלים. זה תפקידם. מי ינהל? הבעיה היא עם המילה “מתוזמן”. מי ש"תזמן" את הקמפיין הוא מי שקבע שעכשיו מגרשים.

אף אחד לא מגיע על “תקן” החיים לא כאלה פשוטים. השאלות המטרידות הן מדוע המדינה לא טרחה במשך כל כך הרבה זמן לבדוק את בקשות מחפשי המקלט ומדוע כשהיא כבר בדקה חלק היא קבעה שאף אחד מהם לא כזה (בניגוד לאירופה).

אין לי דיעה מגובשת לגבי תופעת המסתננים, אבל אני לא חושב שיש בעיה של ממש לקלוט אותם היות והם לא מהגרי רווחה.

ביקרת בדרום תל-אביב?

מדי פעם מגיע לשם להקלטות :slight_smile:

כאמור - אין לי דיעה מגובשת, בעיקר מכיוון שהמצב לא משפיע עלי ישירות ואני לא בקיא מספיק בפרטים.

עם המספר שלהם היה כמה מאות או אפילו רק כמה אלפים, הייתי בדעה שאין בעיה לקלוט אותם. הבעיה שהמספר שלהם הוא גדול הרבה יותר, ופה מתחילה הבעיה. דבר נוסף זה שהם לרוב באים מקהילות שאיך אני ינסה להשאר פולטי קורקט באים ממקומות מאוד שעוינים את היהודים וישראל, אז זה לא מתכון בריא לדו קיום.

מספיק לראות, את הילדים של חלק מהם צועקים על הדירים הותיקים שם “לחזור לפולניה” או "לחזור לרוסיה"
למה השכונות בצפון תל- אביב או הרצליה פיתוח לא מסכימות לקלוט חלק מהם? זה צירוף מקרים?

אני אישית גר בפתח תקווה :sob::sob::sob: קמה מאות מטרים מאיפה שאני גר “מהגרי עבודה” פלשו לדירה ואנסו נערה בביתה, לבית הורי פלשו מחפשי עבודה ורק בזכות הנביחות של הכלבה של הורי (מזל שהם רק שמעו את הכלבה כי הכלבה ז"ל היא פינצרית קטנה ולא מזיקה) לא נבדקה מה מטרת הפלישה שלהם, העם למטרת שוד או אונס. אז אל תספרו לי שכולם הם מסכנים ופליטים.

ראשית כל אני לא חושב שהם פליטים אלא אם אנחנו מגדירים יותר מחצי עולם כפליטים. בעיני לחיות באפריקה, סין או הודו זה להיות מסכן כמעט בהגדרה ומן הסתם ישראל תהווה שיפור אסטרונומי מבחינת רוב אנשי העולם.

לגבי עניין העוינות והפשיעה אני לא בקיא מספיק בשביל לענות, כך גם לגבי הפגיעה במרקם החיים בשכונות הרלוונטיות.