פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לא זוכר שהשוו את נתניהו להיטלר… דיברו על ארדואן לא?

אתה יודע מי עוד היה בטוח בצדקתו? היטלר

לא כל כך ידעתי איפה לכתוב, מניח שכאן זה המקום.

מסתבר שלגייז מותר להטריד מינית סטרייטים. מעניין מה היה קורה אם היה מדובר בסטרייט שמטריד אישה.

מוסלמים/שחורים/להטבים מזמן ירשו את פרופיל המסכן המדוכא… הנשים? שייאנסו חופשי

איזה נס שנגמלתי מטלוויזיה, בהיותי צעיר יותר הייתי עוקב אחרי כל מיני תוכניות, היום אין לי זמן לכלום בעקבות הלימודים, וכשקצת מתפנה זמן תמיד טוב סדרה טובה או לשחק קצת במחשב. העיקר לא לראות את הברנז’ה היהירה שמתנהלת בטלוויזיה.

אוף טופיק: במה?

אף פעם לא אהבתי גיימינג תחרותי. כשאני משחק אני מתנתק אז צריך משהו שיהיה ריאליסטי עם גרפיקה טובה וסיפור רציני.

כרגע מחכים להתקנה -

Assassins creed valhalla
Ghost recon breakpoint
Red dead redemption

ובספורט -

Madden NFL 2022 וקצת ממש 2k22 של ה NBA ועוד יותר קצת F1.

רק לדבר על זה נהיה לי כיף אבל כנראה שרק עוד חודש וחצי יתפנה לי מעט זמן.

Factorio

הנאורים ממשיכים להתפתח כאילו היו פוקימונים והבוסטר החדש שלהם זה פדופיליה…
תמיד חשדתי שזה היה הend game שלהם, מה לעזאזל נסגר עם הנורמליזציה של הפדופיליה?? מה זאת אומרת שמי שנוגע בילד בצורה מינית הוא לא בהכרח פידופיל? טינופת.

https://twitter.com/usatodaylife/status/1480974683704987649?t=_BDCzZnr8vOKaa6y8Ae3xA&s=08

הם ניסו למחוק את זה, אבל שוחטים אותם בתגובות. הם כנראה ניסו לבדוק את המצב.

מה בדיוק אתה לא מבין? (אולי אני יכול לעזור בתור נאור :stuck_out_tongue_winking_eye:)

אתה שואל אותי?

כן

שום דבר, אני מבין בדיוק מה שהולך פה.
האנשים הטובים האלה מבינים שעכשיו אפשר לדחוף לאג’נדה האמתית שלהם ולעשות נורמליזציה לפדופיליה.

אבל זה לא מה שהולך כאן… כי מי בדיוק רוצה לנרמל פדופיליה? מה האינטרס? יושבים חורשי מזימות ואומרים בואו ננרמל אונס ילדים? מיהם כוחות הרשע?

הבנת לא נכון.
כתבו שיש הבדל בין משיכה לבין פעולה.
ההבדל בין פדופיל לבין נוגע בילדים הוא כמו ההבדל בין סטרייט לבין אנס.
להמשך ולפעול לפי המשיכה הם שני דברים שונים.

מה שכתבו שם זה שבן אדם נולד פדופיל, זה משהו שמתפתח ברחם.
זאת אומרת שילד בן שנה יתפתח לפדופיל ואין הרבה מה לעשות נגד היווצרות המשיכה. מה שכן אפשר לעשות זה חינוך כנגד הפעילות בנושא.

זה כמו קלפטומניה או הרבה הפרעות אחרות. אולי לגרום לאדם לאבד את הדחף לגנוב זה לא אפשרי, אבל אפשר לחנך להבנה שזה אסור. לא מספיק מבין בזה פסיכולוגית, אבל לא מעט אנשים עם מחלות נפש כאלה ואחרות מסתובבים בינינו בלי שאנחנו בכלל יודעים וחיים חיי שגרה רגילים לגמרי. לך תדע כמה אנשים עם משיכה ללא יודע מה מצליחים להמנע מאונס.

אז אני מקווה שהובן שלא עושים נורמליזציה לפדופיליה.
רוצים לדבר על תופעה שקיימת ולחשוב על פתרון יותר מוצלח כדי לטפל בבעיה מאשר לעצור אנשים לאחר ביצוע העבירה כאשר לא פעם קשה עד בלתי אפשרי להוכיח שביצעו את העבירה בכלל.
לא יודע מה איתך, אני אישית מעדיף למנוע את האונס לפני שיתרחש ולא אחרי.

לא נאמר שם לשחרר פדילים, לא נאמר שם להפוך זאת לחוקי.
מדובר בהכרה בכך שאלה אנשים שנולדים ככה, ובמקום להתעלם מהבעיה עד שהיא קורית אפשרי לטפל בה לפני המעשה. אני אישית מאוד תומך שינסו לעשות זאת.

לגבי המונח, כמו שכתבתי למעלה, כנראה פדופיליה היא משיכה לילדים ולא מימוש המשיכה לילדים.

ברור שהחברים של אפשטיין, שלא התאבד כמובן, לא ינרמלו את זה מיד. זה יתחיל לאט. יבקשו “הכלה”, יבקשו “הבנה”… ינסו לשטוף את המוח שמישהו, בגלל שנולד פדופיל, זו לא אשמתו ויש לקבל אותו, רק נדאג שלא ייגע בילדים וכו וכו.
לאט לאט זה יהפוך להיות מקובל להכריז שמישהו הוא “פדופיל נזיר”… יהפכו את זה ללא נאור להיזהר מאנשים כאלה… יהפכו את זה ל"פדופוביה" אם אתה לא מסכים להיות בקשר עם אנשים כאלה.
והנאורים המפותחים ישימו את הנזירים הפדופילים בראש פירמידת המסכנות, מעל לטראנסים מוסלימים דו מיניים. זה כבר יהיה הישג.
בטוח יתחילו להכניס אותם לבתי הספר כדי להגיד לילדים שאם מישהו מבוגר נמשך אליהם הוא לא בהכרח פדו… הוא נולד כך!! זו לא אשמתו!! תבינו! תכילו!!

ברור ברור, אי אפשר לשלוט במחשבות או במשיכה אז כמובן שאי אפשר להעניש מישהו בגלל התשוקות שלו אם הוא לא עושה שום דבר, אבל ברגע שמישהו נוגע בילד יש למחוק אותו מעל פני האדמה, עם יסורים. כדי שאחרים ילמדו.
אין דבר כזה “שיקום” לפדופיל שפוגע בילד. פשוט אין.

תאמין לי שהבנתי. כך זה מתחיל. מנסים להגיד משהו שנשמע הגיוני, פותחים את הדלת ל"הבנה" של אנשים כאלה.
אסור בתכלית האיסור להתייחס לפדופיל כמישהו נורמלי עם משיכה מינית מוזרה. לא.

פדופיל שיש לו משיכה לילדים זה חולה נפש מסוכן ביותר וכך יש להתייחס אליו.
אסור בתכלית האיסור להבין מישהו כזה. זה בן אדם חולה ומסוכן. נקודה.

שטויות. לסטרייט יש משיכה טבעית ובריאה למין השני. משיכה מינית שבגללה שרדנו. פדופיל זה חולה נפש מסוכן. חולה. לא נורמלי.

אם אתה נורמלי עם משיכה נורמלית זה ברור.
אם אתה פדופיל חולה נפש אז אני לא סומך עליך שלא תפעול לפי המשיכה החולנית שלך.

אז… מישהו נולד פדופיל אבל הג’נדר זה משהו שהחברה קובעת?
גם אם היפותטית אסכים שפדופיל נולד כך, אז פשוט להכריז שהוא חולה… שהוא לא נורמלי. בדיוק כמו מישהו שנולד עם מספר שונה של קרומוזומים מהנורמלי (רק שהם לא מסוכנים ולהם יש לעזור).

יש המון מה לעשות: להרחיק את החולה מכל ילד בסביבה, לאסור עליו כל אינטקרציה עם ילדים, לעקוב אחריו או משהו כזה.
בשום פנים ואופן לא להכיל אותו… לא להבין אותו.
מדובר בטורף פוטנציאלי שיכול לפגוע בילידים. ואני לא הולך לסכן שום ילד שבעולם בגלל נאורות או איכות החיים של פדופיל.

עושים גם עושים… כך מתחילים. לאט לאט. מנסים לשחק אותה פתוחים ומכילים ודואגים, כמו שתיארתי למעלה, ואז כשהם השיגו מספיק כוח, הם חושפים את הקלפים שלהם.

תן לזה זמן חבר.

הייתי מסכים איתך אם הם היו נחרצים בזה שהם אומרים שמי שנמשך לילדים הוא פוטנציאלית מסוכן ויש לדאוג בכל הכוח שהם לא יסכנו ילד בשום אופן גם דרך עזרה להם אבל גם דרך כל מיני הגבלות ואז להראות שאנחנו מוכנים לתת עונשים מאוד קשים לפדופילים שפגעו בילדים.
הייתי מתייחס להם ברצינות אם הם היו קוראים לפדופיליה מחלץ נפש נוראית… אבל לא. מדברים על פדופיליה כאילו הייתה Down Syndrome.
תנסה לקרוא את מה שהם כתבו ותחליף את פדופיל בDown.
נו באמת.

כל עוד לא אומרים את הדברים האלה, זו ההתחלה של הנורמליזציה.

אני לא ראיתי שם טענה כזו שאומרת לתת לפדופיל מורשע לחזור להסתובב. אולי יש המשך שלא קראתי.

כמובן לכל עבירה יש את העונש שלה. פה אנחנו נכנסים לדיון של על אילו עבירות מגיע לאדם צ׳אנס נוסף ועל אילו לא.

אוף טופיק קטן. אני רואה בנטפליקס סדרה מעולה בשם mind hunter. הסדרה מדברת על הקמת היחידה לחקר ההתנהגות של הFBI.
אתחיל מכך שממליץ בחום, זה סופר מעניין. מדובר בסדרה עלילתית שנבנתה על בסיס אירועים אמיתיים אבל העלילה עצמה לא באמת קרתה.
בסדרה מתארים את הסיפור של 2 בלשים שמראיינים רוצחים סדרתיים ובעצם מגלים על עצם העניין שמדובר בהפרעות נפשיות. הגילויים שלהם עוזרים לFBI לפענח פשעים ולמנוע אחרים.

הבנה של ה״רוע״ עוזרת לנו למנוע אותו.

זה נכון ככל הנראה גם בנוגע לפדופילים. היות שעד היום לא הצלחנו למנוע את הפצת ההפרעה הנפשית הזו, אני לא חושב שזה לא בסדר לפנות לדרכי טיפול שאינן רק טיפול לאחר מעשה.

אין פה שום כוונה של ״נורמליזציה״ של פגיעה מינית בילדים, ההפך, יש פה ניסיון למנוע את הפגיעה הבאה!

אם לא תבין את האויב, איך תדע להלחם בו?
לא סתם בצה״ל לומדים את דרכי הפעולה של הטרוריסטים וריאל רואה קלטות וידאו של אתלטיקו :wink: (הייתי חייב, חוזר להיות רציני).

חייבים ללמוד על אותם פדופילים. ההבנה שלהם לא נעשית כדי לקבל אותם כפי שהם, אלא כדי ״לתקן״ אותם.

יש כאן נושא של מחשבה על העתיד. אם אדם שנמשך לילדים ידע שכל עוד הוא לא פעל בנושא הוא לא עבריין אז הוא גם יגיע לקבל טיפול! זה חשוב מאוד מכיוון שהחלופה היא שאותו אדם כנראה שלא יצליח להתמודד עם הבעיה ללא תמיכה והיא לבסוף תכריע אותו.
אם לא נבין את הבעיה הנפשית הזו אז אותו פדופיל לא יגיע לקבל את הטיפול. לאותו ילד מסכן לא יעזור שהאדם בכלא, יעזור לו שאותו בן אדם לא יפגע בו מלכתחילה.

המטרה שלנו כחברה אינה לעצור כמה שיותר עבריינים, אלא לגרום לכך שיהיו פחות עבריינים.

דוגמה קצת רעה, מודה.
ניסיתי להראות שקיים הבדל בין משיכה לבין פעולה. אתה יכול להמשך לעובדת שתחתיך, אבל זה לא חוקי ואסור ולכן אתה תדע לא לעשות זאת מכיוון שמדובר ביחסי מרות לכל דבר.
אתה יכול להמשך לילדה בת 14 כי לא תדע את הגיל שלה (כמו אצילי ומיכה למשל). ולאחר שתגלה על הגיל כנראה שזה יגעיל אותך אבל עדיין הגיוני שתמשך למראה עצמו.

איך אתה תדע אם מישהו הוא פדופיל וחולה נפש אם אותו אדם יודע שברגע שיגלו שיש לו בעיה הלכו לו החיים?
אתה יודע מהן הסטיות המיניות של אנשים סביבך? אתה יודע מי בקטע של מה? אתה יודע רק מה שאותם אנשים בוחרים להראות ולספר.

זה בסוף פוסט של אדם מאוד מסוים. אני לא רוצה לבנות עליו מגדלים ולפתח תאוריות. אני רק טוען שאני לא מתנגד שיחקרו את הנושא ויחפשו פתרון טוב יותר לבעיה מלכלוא אנשים לאחר מעשה. עם כל הכבוד זה לא יחזיר את הזמן לאחור והילד עדיין נפגע מינית.
אם יש דרך לשקם אדם לפני המעשה ולמנוע אותו זה בהחלט משהו שארצה שיעשו. זה לא יקרה אם פדופיל יחשוש מלדבר על הבעיה שלו, והוא לא יפסיק לחשוש מבקשת עזרה אלא אם הוא ידע שחייו לא יהרסו אם כן.
בסוף אני מעדיף שהעבירה תמנע מאשר לכלוא את העבריין.

זה לא מונע את המשיכה, רק את האופציה של האדם לממש אותה.
זה גם בדיוק מה שלדעתי מדברים עליו! אם אדם לא יפחד להגיע לבקש עזרה אז יוכלו לדאוג לעשות פעולות כאלה. אבל אדם לא יגיע לבקש עזרה אם החיים שלו יהרסו בלי שעשה משהו רע.
איך אתה תדע איזה אשם להרחיק מילדים אם אותו אדם לא יגיע לבקש עזרה? אתה תדע רק להרחיק אדם שכבר פגע בילד אחד לפחות, שזה מאוחר מידי.

מישהו דיבר על זה בכלל?

אתה לקחת את הפוסט והסקת מסקנות שלא נאמרו.
אם ההצעה שתעלה היא לתת לאדם שכבר פגע בילדים לעבוד עם ילדים אז תאמין לי שגם אני נגד, פשוט לפי מה שקראתי זה לא מה שנכתב ולא הכוונה.

היו צריכים לזרוק את השניים האלה לכלא. רק במדינה שבה הכל חאווה אפשר להגיד “אה הם לא ידעו” ולהמשיך לחיות כרגיל.

אני אגיד את דעתי בהתבסס על מה שידוע לי.

הבנות סיפרו להם שהן מעל 18.
אני בכנות לא יכול להאשים אותם על פדופיליה במקרה כזה.
מאמין שלכל אחד מאיתנו יצא להכיר מישהי מבלי לראות לה את תעודת הזהות וללכת למשטרה לוודא שהיא אינה מזויפת.

כמובן שאם הנתונים שבידי שגויים אז הדעה שלי תשתנה בהתאם.

זה פשוט לא נכון. ראיתי תוכנית על זה, פדופילים שפגעו בילדים וגם כאלה שלא נחשפו לעיניים המצלמות. הם סיפרו על מצוקה נפשית קשה-הם ניסו להתאבד הרבה פעמים, התביישו בעצמם, לא יכלו לנהל מערכות יחסים זוגיות, הם תמיד הרגישו חריגים וחולים. אתה חושב שמישהו רוצה להרגיש ככה? אתה יודע שאין בכלל גופים שאחראים על שיקום? טיפול פסיכולוגי? כלום. יש אחד בגרמניה אם אני לא טועה. הפרופילים שנשלחו לשם לטיפולים הגיעו לתוצאות מדהימות, פחות מ10 אחוז ממי שהיה שם מטופל חזר לפגוע בילדים. במצב נורמלי, מעל 90 מהפדופילים שפגעו פעם אחת בילד פגעו שוב לאחר שחרורם ללא טיפול.

הסיבות ברורות-הפדופילים במכון שיקום הזה יכלו לדבר אחד עם השני, לחזק אחד את השני, קיבלו טיפולים פסיכולוגיים והייתה להם סביבה תומכת שמנעה מהם לעשות את הפשעים האלה. בסופו של דבר, לא כל פדופיל הוא אדם רע, והם לא רוצים להיות חריגים לפגוע בילדים. במקום הזה לדעתי גם מביאים להם כלים להתמודדות עם הדחפים המיניים שלהם, וכמובן מעטפת של תמיכה פסיכולוגית והרגשה של קבלה ושייכות.

הפיתרון של לנדות ולסרס פשוט לא תעבוד בחיים. יש פה בעיה, יש פה בני אדם כמוני וכמוך, שרובם לא רוצים לפגוע באף ילד. הדחף שלהם, בהיעדר עזרה מקצועית, אחרי שנים, ינצח. במקום לנדות לבייש אותם ולשים אותם עם הגב לקיר שאין להם כבר מה להפסיד, אתה צריך לטפל בהם.

אם אני לא טועה עשו את התוכנית הזו אחרי איזה סערה, באיזה קהילה גילו שפדופיל בשיקום התחיל לגור ולעבוד באיזה מפעל באיזור. מצטרף חדש שרצה להתחיל חיים חדשים וחלק מהשיקום שלו היה לעבור עיר והוא היה בתוכנית שיקום עם מלווים והכל. הקהילה כשגילתה פשוט לא איפשרה את זה-הפגנות וכו’. זה גם הוביל לעוד תחקיר על מקרה שבו אב ל2 לדעתי שהוא נשוי והכל איבד את ילדיו כי הוא פדופיל, למרות שלא עשה בחיים שום פעולה. לא בטוח איך גילו, נראלי מצאו פורנו ילדים אצלו או שהוא הודה בזה. גם על זה היה רעש-האיש מנהל אורח חיים נורמטיבי כל חייו, לעולם לא פגע בשום ילד ולא בילדיו, איזה הצדקה יש לקחת ממנו את הילדים ולהרוס לו את החיים?

אני אחפש את התוכנית הזו. בדחיפות.