פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אתה מיתמם. שתינו יודעים שהאישום ה"רציני" זה האישום בשוחד. ברגע שהפרקליטות מוכנה לותר על אישום בתיק הזה מראש בתמורה לקלון היא למעשה מודה שהאישום בשוחד הוא משהו לא רציני…

אם ביבי באמת אשם בשוחד לפי הפרקליטות, אז זה שערוריה שהם מוכנים ללכת לעיסקה כזאת. היתי אומר אפילו בושה וחרפה. יותר מזה, הם מוכנים להוציא את ביבי איך שמעתי היום בכיר לשעבר בפרקליטות מודה “בגזר דין מהחלומות” אחרי שביבי מאשים אותם בהפיכה ותפירת תיקים? וואלה אחרי זה אתם הולכים איתו לעיסקת טיעון? זה לא קשור למשל, שפילבר הוא העד הבא (תעקבו אחרי הציוצים שלו ותבינו לבד למה הם פוחדים מהרגע שהוא יעלה על דוכן העדים) ואף אחד מהאליטה התקשורתית לא רוצה להגיע לרגע, שבתיק של השוחד, נוני מוזס יעלה פתאום לדוכן העדים…

אם אנשים לא היו תקועים בפוזיציה הם היו מבינים מזמן שהפרקליטות עבדה על מדינה שלמה ועשתה פה הפיכה. כן תאהבו או לא תאהבו מה שאני כותב זה האמת. שיאיר לפיד וציפי ליבני ניסו לסגור את ישראל היום כי הם קיבלו הוראה מנוני מוזס אף אחד לא שאל שאלות. אה. מוזר

הבעיה בישראל היא שקיום של משפט הוא איום על המדינה. העובדה שכל הליך משפטי אורך פה כמה שנים הופך את כל נושא השפיטה לאבסורד. אין שום משמעות לחוקים שהעונשים על אי קיומם מושהה ברמת השנים. אין שום הגיון שההליך המשפטי מרתיע יותר מהעונש עצמו. המצב הזה הוא בלתי אפשרי ולא פלא שתמיד מנסים לסגור הכל בלי משפט. מערכת המשפט של ישראל פשוט לא מתפקדת. התרגלנו שהכל כל כך לאט. גם בפתיחת החקירה, גם בחקירה ואחר כך בהחלטות להגשת כתב אישום.

איך מערכת מושחתת ולא מידתית יכולה גם לתפקד בצורה נכונה? לכל מקום שאתה מסתכל אתה רואה שחיתות, אתה מצפה גם לתוצאות?

אני לא יודע מה בדיוק מושחת בה לפי דעתך ומה לא מידתי אבל אני חושב שהמבנה של מערכת המשפט ואיטיות התהליכים בו הופכים כל הליך משפטי לבלתי נסבל ובלתי אפשרי.

אני רואה שלא אמרו כלום על זה פה, אבל האמירה האחרונה של ביידן על תקיפה אפשרית של רוסיה היא האמירה הכי אומללה בתקופת חיי שאני שומע ממנהיג בסדר גודל כזה.
באמת שהאמירה הזו הזכירה לי את שיעורי ההיסטוריה וההתרפסות של מעצמות המערב מול גרמניה ההיא. עצוב, פשוט עצוב.

אל דאגה, אובמה כבר הוריד את הרף כל-כך שאין לאיפה לרדת יותר… רוסיה כבר ליטרלי פלשה לאוקראינה בימי אובמה וסיפחה חלקים מתוכה, וארצות הברית לא עשתה בערך כלום.

רגע חבר, אבל נדב אייל ושותפיו לא הסבירו לנו במשך ארבעה שנים שטראמפ הוא ככל הנראה סוכן רוסי ושביידן יעלה לשלטון הוא ילמד את פוטין ואת כל העולם מי הגבר?

בסוף מסתבר שהRUSIAN CULISAN זה בכלל סליפי גו…

הכי עצוב, שזאת הייתה מסיבת עיתונאים מתוכננת שמין הסתם השאלה הכי בוערת זה בנוגע למצב באוקראינה. ועדיין זו התשובה שהוא ניפק.
זה לא מקרי, ושלא ינסו למכור לי שהדברים יצאו מהקשרם, זה מה שהם חושבים באמת.

מאוד קל להשוות להתרפסות של העולם לפני מלחמת העולם השנייה, וזה אכן דומה וצריך בהחלט ללמוד מהעבר. אבל צריך גם לזכור את ההבדלים: רוסיה של היום חזקה בהרבה מגרמניה של אז, הנזק שהיא יכולה לגרום גדול בסדרי גודל, ובעידן של נשק גרעיני האיום של “אם תעזו לפלוש כולנו נפתח במלחמה נגדכם” הוא הרבה פחות אמין.

לעולם יש הרבה הרבה הרבה יותר מה להפסיד היום ממלחמה ממה שהיה לו להפסיד אז, הסיכון עלה, אני יכול להבין הססנות מסוימת. (אני לא אומר שבפועל זה צעד מוצדק או שיתברר ככזה בדיעבד, אני רק אומר שאפשר להבין זאת)

מצטער, אבל אני לא יכול להסכים עם הטענה הזאת. שארהב לא תעשה כלום בפועל זה ידוע לכולם, אבל היא אף פעם לא הצהירה על זה בגלוי. תדמיתית זה נזק קשה מאוד.
ועוד על מי, על המדינה שליטרלי התפרקה מהאיום הגרעיני שלה בגלל הבטחה מקלינטון וארה"ב שהם יישמרו עליהם ועל הטריטוריה שלהם.
הם הפירו את זה כבר ב2014, אבל לאובאמה היה שכל וכבוד עצמי לא להצהיר על זה בגלוי.
כמות המדינות שחוות לארהב את עצם עצמאותן כמדינות יישאלו את עצמם הרבה שאלות אחרי ההתנהלות הזאת (ביניהן גם אנחנו כמובן).

קצת ספורט וקצת פוליטיקה:

בושה וחרפה של התנהגות מצד איגוד הטניס. עידן ה’מי טו’ עלק, עד שזה מגיע לסין ואז יאללה, שיאנסו ויעלימו את מי שהם רוצים. לא ראינו לא שמענו. המערב בפשיטת רגל מוסרית.

אני יגיד לך בכללי ובלי קשר לביידן הצבוע.

לאמריקאים היום נמאס להיות השוטר של העולם. נמאס להם להסתבך במה שנקרא אצלם “endless wars” לאמריקאי הממוצע לא אכפת אירן או רוסיה, אכפת לו הארנק הפרטי שלו הבריאות והרווחה שלו. מעניין לו את התחת אוקריאנה או ישראל לצורך העניין. ובצדק גמור מבחינתם. למה שהם ישלחו חיילים אמריקאים כל הזמן לעשות עבודה של אחרים. איפה בעלות הברית האירופאיות?

דרך אגב, היום הימין האמריקאי הצעיר ברובו תומך בבדלנות ובחוסר מעורבות ובצדק .

ובכלל, המזרח התיכון בשנים של אובמה קלינטון ובעיקר בוש, רק סבל ממוערבות יתר של ארה"ב וניסון עלוב ליצור דמוקרטיה במקומות שאין סיכוי לזה. דוגמה עירק ולוב. ניסו להדיח את סדאם וקדאפי ויצרו בלוב ובעירק גיהינום עלי אדמות.

שלא נתבלבל - ארה"ב תמיד פעלה מתוך האינטרסים של עצמה, ואף-פעם לא מתוך אלטרואיזם כזה או אחר של “זאת הדרך הראויה”. החל מימי רוזוולט העליזים, ועד ימי אובמה הכושלים.
שלא נתבלבל 2 - יש מרחק די גדול בין מה שחושב המצביע הממוצע, בטח בענייני חוץ, לבין איך שהממשל פועל. לצורך העניין - אני מניח שאם היו שואלים את המצביע האמריקאי הממוצע, יחסי ישראל-ארה"ב היו הרבה פחות טובים ממה שהם.

למרות מה שנחמד/מקובל לחשוב, התערבויות כמו של בוש בעיראק צריכות להימדד ביחס לאינטרסים של ארה"ב ולמצבם בסוף המלחמה, לא למצבן של השחקניות המקומיות בסוף המלחמה (עיראק במקרה של בוש). האם מאגרי הנפט ומחיריהם נשמרו? האם ארה"ב עדיין נתפסת בסוף המלחמה כחזקה? האם זה היה שווה את מחיר הדמים ששילמה ארה"ב? אלה השאלות שצריכות להישאל, ולא “האם השלטון בעיראק דמוקרטי יותר בסוף המלחמה”.
ודווקא על רקע השאלות האלה, אני חושב שאובמה וממשיכו ביידן, עשו ועושים שמות ביחסי החוץ של אמריקה. לאמריקה אינטרס עליון להיתפס כחזקה בעולם, ולשם כך בין היתר היא מתערבת בשלל מאבקים וקונפליקטים ברחבי העולם - “השוטרת של העולם”. כשרוסיה שלחה חיילים לסוריה להילחם (ולמות) במורדים, אף אחד לא חשד בטוב ליבה (או לחילופין ברוע ליבה הטהור). לכולם ברור שיש פה אינטרס רוסי מובהק ש: א. אסד יישאר יציב בשלטונו. ב. הוא יישאר קטן ו"חייב לה".
באותם פרמטרים בדיוק צריך לשפוט את ארה"ב. אין שום סיבה אמיתית לעשות לה הנחות, למרות שהיא “בצד שלנו”, הצודק לכאורה.

ארה"ב חלשה תוביל למלחמות.
יש להם אחריות גם אם הם לא מעוניינים בכך.
הם לא יכולים להרשות לעצמם תדמית כל כך עלובה כי בסופו של עניין, יוקרתה (ורמת החיים) של ארה"ב תלוי במדינות ובממשלות שמוכנות לספוג בשבילן. כשאותן מדינות יחליטו שלא משתלם להתחייב לארה"ב הם פשוט יחפשו ספונסרית אחרת שתפרוס עליהם חסות. אזרחי ארה"ב יכולים להמשיך לטמון את הראש אבל בסופו של דבר ההתנהלות הרופסת של הממשל ייפגע גם ובעיקר בהם, גם אם הם ישחקו אותה תנועת ילדי הפרחים החדשה בסופו של דבר כשזה ייפגע בכיס שלהם אני בטוח שהם ייתקפו ויאשימו את הממשל שהם בחרו. וכמובן שהם גם לא ייקחו אחריות אישית על הבחירה שלהם.
יכול להיות שבסופו של דבר לא יהיה כלום, אבל הנזק התדמיתי כבר נעשה. היום לדוגמא הממשל הרוסי ללא שום בושה הודיע שהוא יצא לגיחות של כלי טיס התקפיים בגבול שלנו ושמעכשיו זה יהיה קבוע וממש לא עניין אותם שאנחנו במצב תקין ומנורמל עם הממשל שלהם. (הם ליטרלי השתינו בטריטוריה שלנו). וזה משהו שהנזק שביידן וממשלת הבובות צריכים לא רק להתבייש בו אלא בעיקר לדאוג ממנו.

@mos56 @Aragones
זה בשבילכם

מבין האימוג׳ים החדשים ל - iOS: גבר בהריון

כרס בירה אחי… כרס בירה.

זה ארנולד שוורצניגר בסרט ג’וניור

התלבטתי איפה לשים את זה אבל מכיון שאורי פה שם את האימוגי של הגבר אז זה ל@whykds

וופי גולדברג אמרה שהשואה לא קשורה לגזע כי לבנים הרגו לבנים. רשת ABC השעתה אותה לשבועיים. כשכלב נושך לעצמו את הזנב והכלב שלידו נושך לעצמו את הזנב הכל כל כך מטומטם.

כשאנשים (ודמוקרטים בארה"ב…) עסוקים בלהתקרבן בגלל הנסיבות ולא להתרומם למרות הנסיבות, המצב לא ישתנה הרבה. מחלה של מזרחים להתבכיין ואפילו עשו מפלגה על זה (שס), או בארה"ב כל שחור זועק שיורים עליו, מפלים אותו, בלה בלה בלה, לא אומר שאין עדיין את הגזענות אבל במקום שנתקדם ממנה מי שדואג להנציח אותה ולהשאיר אותה חיה הם דווקא המזרחים/שחורים, 2022 לגמרי זמן להתקדם ולהניח את זה מאחור. אפליה מתקנת זו עוד סיבה למיסוד הגזענות, לא צריך שיוויון ולא צריך גיוון, אם יש מרצים איכותיים זכרים שיהיה רק זכרים, אם יש בנות איכותיות שיהיו רק בנות, חלאס עם איזונים קוסמטיים ומטומטמים.

כחרדי, אני יודע שאם צריך באוניברסיטה העברית ציון מסוים בפסיכומטרי כדי להתקבל, אם אתה חרדי/ערבי אתה תכנס גם בפחות. בהתאמה, החבר’ה הפחות כשרוניים יהיו החרדים/ערבים, העמקת הפער בשם אפליה מתקנת. מגעיל