פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

ואתה חושב שלנשיא ארה"ב יש לגיטימציה מהתושבים שם ששבעים מעימותים בינלאומיים, לשלוח חיילים להתערב לא מול עיראק, או סומליה, או ויאטנם. אלא מול מדינה כמו רוסיה?

זה כנראה הדיון הראשון בו לכולם יש דעה דומה על כל מה שקורה.

הם שרטטו קו אדום ברור שהוא על פלישה למדינת נאטו. נצטרך לראות מה יקרה שם. לא חושב שיש לך מה להיות כל כך מופתע מהמדיניות.
ואני חייב לומר שגם במידה ומדינת נאטו תותקף אני לא חושב שיש מישהו שיכול לומר באופן מלא שהציבור האמריקאי ייתן לביידן לגיטימציה להתערבות צבאית מוחלטת של ארה"ב.

אני חושב שזה ברור לכולם שגם אם זו הייתה ישראל לא היו נשלחים ככל הנראה חיילים אמריקאים כדי להילחם כאן. גם ביום כיפור זה הסתכם במשלוחי נשק וזהו.

זה פשוט עניין של ציפיות.
(ולצד כל זה, גם לי קשה מאוד לראות את הרפיסות בתגובה של כל המערב).

מסכים איתך. בגלל זה אני חושב שטראמפ עבד נכון בזמנו.

ברגע שאתה או מייצר שיתוף פעולה עם היריב או יוצר מולו הרתעה, אתה מונע מעצמך להגיע למצב של מלחמה מולו. תשים לב שהרתעה עובדת, אלא רק בכיוון של רוסיה מול המערב… למה המערב לא מתערב מבחינה צבאית? כי רוסיה ופוטין מרתיעים אותו.

הבעיה שלי עם המדיניות של ביידן לא שעכשיו הוא לא שולח חילים אמריקאים להילחם (ברור שמלחמה עם רוסיה זה תסריט של אחרית הימים) אלא עם הרפיסות שלו לפני שהמשבר החל.

בהודעה הראשונה שלי כתבתי את הפעולות ההתקפיות שפוטין עשה מול המערב. אתה חושב שזה צירוף מקרים שכל הפעולות האלו נעשה בתקופת ביידן או אובמה (ביידן סגן נשיא).

זה מאוד תלוי מה אתה מתכוון ב"תגובה כלשהי". אני כן חושב שתגובה צבאית של המערב תגדיל מאוד את הסיכוי למלחמת עולם שלישית ומשם הדרך למלחמה גרעינית לא מאוד ארוכה. גם אם הסיכוי לכך לא גבוה, הסיכון כל-כך עצום שאני לגמרי יכול להבין את החששות.

אם אני צריך להמר פוטין ישאף לסיים את המלחמה הנוכחית כמה שיותר מהר עם כמה שפחות הרוגים, בתקווה אפילו לשיתוף פעולה אוקראיני (כבר אין להם מה להפסיד) שיגרום לעצם הסנקציות להיראות מגוחכות. הטעות הכי גדולה של המערב תהיה לקבל הסכם כלשהו וביטול הסנקציות, ואני לא אתפלא אם איכשהו זה בדיוק מה שיקרה בכל זאת.

דארקו מתי סנקציות אישיות ומוגבלות עזרו להגביל רודן? יש לך דוגמה לזה?

מהזיכרון שלי בלבד זה לא עזר מול סדאם חוסיין לא עזר מול אסד לא עזר מול קובה לא עזר מול ונצואלה .

אפשר להוציא את רוסיה מהswift ולהטיל עליה חרם בנפט אבל הם לא יעשו את זה. אבל אל דאגה , הוציאו אותם מהארויזיון ונתנו לכסף הקטארי בונוס בגמר ליגת האלופות…

האוקריאינים כבר מתחננים להפסקת אש (צודקים) אני מניח שהחלום של המערב לצרף אותם לנאטו נגנז לגמרי.

מישהו פה רוצה להמר נגד פוטין?

משה, חבל שמחקת, כי התגובה שלך הייתה הייתה מדויקת.

מה שהקורונה לימדה אותנו זה שחשיבה ביקורתית זה לא מספיק. תקשורת המיינסטרים מציגה את האמת שהיא רואה נכון להציג כאמת המוחלטת, תוך כדי התעלמות מכל נקודת מבט אחרת. במקרה הנוכחי, זה שפוטין לא צודק, לא אומר שהמערב כן. המערב עשה כל טעות אפשרית, ובמובן מסוים אפילו דחף את פוטין לפלוש לרוסיה.

פוטין זה בן אדם שרואה בנפילת ברית המועצות כאסון לאומי, והזלזול של המערב במעמדה של רוסיה לאורך שנים רק החריף את התחושות האלה אצלו. בנוסף, הבן אדם תוהה בקול רם לאוזני המערב מדוע 80 שנה אחרי WW2 ו30 שנה אחרי המלחמה הCW נאטו ממשיכים להתעצם, ומדוע הם רוצים את אוקראינה. הבן אדם אולי פרנואיד, אבל הוא חושב שלמנוע מנאטו לשבת לו על הגבול זה אינטרס לאומי מהמעלה הראשונה.

טראמפ, שכל כך זלזלו בו, הבין שעם פוטין זה ללכת יד ביד או ראש בראש. אמריקה עייפה ואין לה כוח ללכת ראש בראש עם אף אחד, וזה בסדר, אבל במקרה כזה אסור לעשות מה שג’וזף הפתט והסנילי עשה, וזה ללכך ולאיים על פוטין בכל במה אפשרית. בטח כשאלה איומי סרק ואתה לא מתכוון לממש אותם.

למערב היו 2 אפשרויות:
רוצים את אוקראינה בנאטו? צרפו אותה ושלחו את כל הצבאות של כל 30 המדינות החברות כדי לטחון את רוסיה דק דק. פוטין לא יעז להשתמש בנשק גרעיני, כי הוא יודע שזה יהיה שבאותו יום רוסיה תחדל להתקיים. הבן אדם אולי פסיכופת, אבל טיפש הוא לא. הסנקציות הכלכליות העלובות היו צריכות להגיע כבר לפני חודש, עם אולטימטום של “תסיג את הצבא או שנוציא אותך מסוויפט - תפלוש לאוקראינה ונאטו יפלוש לרוסיה”.
לא רוצים את אוקראינה בנאטו? אז למה אתם מטומטמים ודוחפים לפוטין אצבע לעין? הרי הכל היה נמנע אם היו מודיעים שאוקראינה לא תהיה חברה בנאטו. הוא ביקש את זה כמה פעמים, וכל פעם צחקו עליו ואמרו לו שהוא לא קובע את הטון. הפקירו את אוקראינה בצורה מבישה. כזאת שהילדים שלנו ילמדו עליה בשיעורי היסטוריה.

אז פוטין הרגיש שדוחקים אותו לפינה והחליט לצאת למתקפה. אבל כמו שאמרתי, פוטין לא איש טיפש. הוא עשה צעד קטן, בדק לראות האם המערב מסרטט קו אדום והבין שהוא יכול לעשות עוד צעד, קצת יותר גדול. עוד צעד ועוד צעד, וגם אחרי הפלישה לאוקראינה המערב יושב בשקט. אני חושב שבשלב הזה אפשר כבר להגיד בבטחה שהוצאה להורג של זלנסקי לא תהיה הצעד האחרון. סביר להניח גם מולדובה תיפול.

מדהים

https://twitter.com/i/status/1497620293459845120

ביידן: נחשו מה יקרה באוקריאנה אם טראמפ יבחר שוב…

https://m.maariv.co.il/news/politics/Article-900485

בחיי שאי אפשר להמציא את זה.

נו לפחות בזה הם לא האשימו את ישראל והציונות. מי אומר שהם לא מתקדמים :stuck_out_tongue_winking_eye:

האמת, אני לא חושב ואני דווקא הייתי מהמר נגד. המערב אמנם התעורר (כרגיל) מאוד מאוחר, אבל הוא התעורר. העולם כולו כמעט מאוחד לחלוטין נגד רוסיה ונדמה שמפעילים את הסנקציות הקשות ביותר. וזה כולל אפילו חברות פרטיות ולא רק פעולות ממשלתיות (והאמת שאני לא יודע מה אני חושב לגבי זה). ובשונה ממה שלפעמים מנסה להציג לנו, לסנקציות (הנכונות) יש כח.

התקדמות הלחימה בינתיים באוקראינה מחזקת את המחשבה שלי שלא, פוטין הוא לא היטלר. אני חושב שניתן לראות בבירור שיש נסיון ראשון במעלה של הכוחות הרוסים שלא לפגוע באזרחים ואף שלא להחריב כמה שאפשר את אוקראינה, וזה למרות שבינתיים זה די בבירור פוגע בהתקדמות שלהם. פוטין אימפריאליסט שמונע משיגעון גדלות, וצריך להעיף אותו מהשלטון כמה שיותר מהר, אבל משוגע הוא לא. אם באמת כל העולם יתאחד נגדו ויציג בפניו מחיר שיחזיר את רוסיה כלכלית עשרות שנים אחורה, אני נוטה להאמין שייתכן מאוד שהוא יחפש את הסולם לרדת מהעץ.

פוטין לא מנסה לכבוש את אוקראינה, הוא מנסה להפיל את השלטון.
הוא לא מחפש להיות ראש ממשלת אוקראינה בעצמו אלא שתקום שם ממשלה פרו רוסית שתתנגת לנאטו.
בתכלס ככה או ככה הוא ישלוט באוקראינה, השאלה אם בעקיפין או בצורה ישירה.
החשש שלי הוא מה יעשה כאשר לא יצליח ליל את השלטון, כנראה שאם לחימה עדינה יחסית תוך כדי ניסיון להמנע מפגיעה באזרחים תכשל הוא יהיה קיצוני יותר. הוא נראה לי כמו אדם שאם הלחץ שהוא מפעיל לא מספיק אז הוא יפעיל יותר לחץ.

אם זה נכון זה פוגם לא מעט בנראטיב שאוקראינה מנסה (ומצליחה) למצב בעולם, ויהיה די חבל. חשוב מאוד תמיד לדבוק באמת כדי לא לערער את האמון גם במקומות בהם היא לגמרי לצידך.

:rotating_light: פיפ״א מודיעה על הסנקציות על רוסיה: ישחקו ללא דגל, ללא השמעת המנון, ללא אוהדים, ובמגרש ניטראלי ללא ביתיות.

אגב, בהקשר ישראלי, יש לטעמי גם צד בעייתי בהתאחדות הזו של העולם כולו (הממסדי והעסקי כאחד) נגד רוסיה עם שלל הסנקציות. מוזר לי גם שלא שמעתי עוד אף אחד מדבר על זה בתקשורת, כאילו יש אפס יכולת לקרוא את המפה מראש. בעצם, נשבר פה איזה מחסום סנקציונרי והעולם לומד כרגע שאפשר ומותר להפעיל לחץ באמצעות סנקציות רחבות מאוד גם בתחומים שבעבר היו טאבו: ספורט, עסקים, תשלומים, וכו’. ברגע שהמחסום נשבר, השימוש בכלי הזה ייעשה גם בעתיד ואני די חושש מהפעם הבאה שישראל תמצא את עצמה באיזשהו מבצע צבאי. ולך תסביר שאתה לא פוטין…

האמת שדווקא ראיתי לא מעט פעילי שלום עכשיו ודומים להם מעלים את הנקודה הזו ברשתות. זה בסוף המשך ישיר של bds. בהחלט יהיה לנו כיף בסבב הבא.

מה הסיכוי של השיט הזה להיגרר למלחמת עולם?

למי שיש כחצי שעה פנויה לקרוא, ממליץ בחום.

הוא מפרט לפרטי פרטים את ההיסטוריה של מה שהוביל למה שקורה באוקראינה היום.
הוא מציג גם את הצד השני, ה״לגיטימיות״ של רוסיה לתקוף, המעשים של המערב שהובילו לכך שרוסיה תוקפת ובסך הכל את הצד שהתקשורת המיינסטרימית די מסתירה מסיבות כאלה ואחרות.

חשוב להגיד - אני לא מעריץ של פוטין, אני חושב שהוא פסיכופת וחד משמעית לא הייתי רוצה לחיות ברוסיה תחת שלטון שלו, אבל הוא מנהיג חכם וחזק שיודע לדאוג לאינטרסים של המדינה שלו.
אני משתדל לא לתפוס צד, וזאת עומדת להיות חתיכת כאפה לעולם המערבי שאני אוהב סך הכל והוא עדיף על משטרים חשוכים ורודניים, עם השלכות שישפיעו גם עלינו מול איראן, אבל זה כלכך מגיע לארהב ולמערב לקבל בראש, עם המון קושי אני ממש נוטה לצד של פוטין ורוסיה בראייה האסטרטגית-בינלאומית לגבי המצב באוקראינה.

ממש ממש עצוב על כל החיילים והאזרחים הפשוטים שמעורבים פה באסון שנובע בגלל שפוליטיקאים מושחתים משחקים איתם, ומלחמה זה תמיד דבר מזעזע שלא מגיע לאף אחד לחוות.

ארהב ואירופה המערבית פשוט עושים מה שבא להם וחושבים שמגיע להם הכל ובישלו את המצב הזה במו ידם.

ציטוט קטן מתוך הטקסט(מצרף את ההקלטה המודלפת שעליה מדובר) - ״פקידים בכירים אמריקאים, מדברים על איזה שלטון הם הולכים להרכיב באוקראינה, לאחר שיפילו את ינוקוביץ. הם מחליטים שאחד מגורמי האופוזיציה עוד לא בשל להנהיג את המדינה ולכן בוחרים באחד אחר ומדברים על איך יפעילו את האו"ם כדי שיקדם את המהלכים, כך שיראו כאילו היו מהלכים טבעיים ודמוקרטי, הנמצאים באינטרס הבינלאומי.״
https://youtu.be/WV9J6sxCs5k

הקלטה שבה שומעים בכירים אמריקאים אומרים בגלוי איך הם מתכננים להתערב בשלטון האוקראיני, אבל כל מה שהתקשורת העולמית והישראלית התמקדו בו זה המשפט , ״fuck the eu” בלי להגיד מילה(!) על זה שבכירים אמריקאיים מתערבים באופן בוטה וליטרלי קובעים איך ייראה השלטון במדינה אחרת.
אבל אם היו מקליטים בכירים רוסים מדברים על מי הם מתכננים לקמבן בתור מנהיג של מדינה אחרת - אוי ואבוי.

גם כן ״כלב השמירה של הדמוקרטיה״
התקשורת המיינסטרימית מאז ומתמיד הייתה מוטה ובמיוחד אחרי הקורונה אני הבנתי שאם כל התקשורת מתגייסת לטובת נרטיב אחד, כנראה הסיפור האמיתי שונה לגמרי ואסור לי להאמין למילה שהם אומרים.

מצד אחד אני מבין את מה שאתה מנסה להגיד, אבל בסופו של דבר פוטין פלש למדינה ללא שום הצדקה וטובח באזרחים חפים מפשע.

הוא צריך קודם כל לשלם את המחיר על זה ואחרי זה אפשר היה לדבר על ארה"ב והמערב.

ללא שום הצדקה? נאטו נגד רוסיה בסופו של דבר כי מי שמנהל את זה היא ארה"ב. פוטין סיפר שהוא רצה להצטרף וארה"ב בזמנו עם קלינטון לא ממש הסכימה. מה ציפו החמודים, שהם יצרפו מדינה עויינת לרוסיה שהיא על הגבול במקום אסטרטגי, ישתמשו בשטח שלה מבחינה צבאית והכל יהיה בסדר? נו בחייאת.

ארה"ב הלכה צעד אחד יותר מדי, בוא נראה עכשיו את הביצים שלהם. הם כוסיות, והדם של אוקראינה על הידיים שלהם. זה לא באמת מזיז להם, סתם סתם רוצים לצייר את רוסיה כרעה. דווקא אנחנו אמורים לדעת יותר טוב שלא תמיד הצד החלש הוא הצודק.

אתם קונים פרופגנדה פוטיניסטית על עיוור. פוסט מומלץ מאד וגם המלצת מעקב חמה: