פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

כמו שאמרתי, אנחנו אמורים לדעת יותר טוב.

הסנקציות נגד רוסיה בתחום הספורט זה בושה וחרפה. באמת. מה קשורים הספורטאים? איזה בדיחה. אני מקווה שרוסיה תגרום לכולם להתקפל.

לא פחות מגוחך שEA החליטה להוציא את הספורט הרוסי מפיפ"א…

ליצנים.

אני גם בכלל לא בטוח שאני מסכים עם הסנקציות עם אנשי עסקים פרטיים, זה מדרון חלקלק מאוד מסוכן וחתירה נגד כל הקונספט של חירות הפרט. איזה זכות יש למדינות להטיל סנקציות נגד רכוש פרטי של אנשים? מה זה רלוונטי המוצא שלהם או החברים שלהם?

אני חי הרבה יותר בשלום עם הסנקציות בתחרויות בינלאומיות (ספורט, אירוויזיון וכו’) מאשר עם הסנקציות על אנשי עסקים פרטיים.

שמעתי שיש חרם על וודקות בניו זילנד… אני מתחיל להבין שהעולם בכללי השתגע בלי קשר לדמוקרטים, השמרנים ממשיכים עם הקו המטורף של הקורונה ופשוט מאבדים את הצפון. זו נבילה וזו טריפה.

מישהו שיודע רוסית יצחק

ידיעה אמתית לגמרי, בדקתי את זה:

השתגענו לחלוטין.

עריכה 1: מסתבר שהBacklashn עבד, והאהבלים באוניברסיטה הבינו כמה הם יצאו עלובים, וכך בוטלה ההחלטה ההזויה.

עריכה 2: הייתי חייב

מה הוא טוען בעצם? מה רוסיה מחפשת?

אני מתחבר לסנטימנט הכללי, אבל אולי המקרה הרוסי יוצא דופן. ברור לי שזו הכללה, אבל ההון של אוליגרכים רוסים מקושר הרבה פעמים לשלטון. לא נראה לי שהוטלו סנקציות על כל אזרח רוסי פשוט שמתגורר בבריטניה. אפשר לומר שכל איש מאוד-עשיר מקורב לשלטון במידה כלשהי, אבל קשה לומר שג’ף בזוס/מאסק/גייטס/ווטאבר מקורבים לטראמפ, אובמה או ביידן כמו שאברמוביץ’ אוכל צהריים עם פוטין באהלן אהלן. אני לא מבין בזה מספיק, וכאמור זו הכללה ואני מודע לבעייתיות שבה, אבל על פניו לא נראה שהאוליגרכים הרוסים הם אנשי עמל תמימים.

מה זה רלוונטי? אם אני פותח מלחמה מותר לך לקחת רכוש של מקורבים אלי?

אני חי בשלום יחסית עם סנקציות על רוסיה כאומה ועל פוטין האיש בוודאי. הקפאת נכסים של אוליגרכים רוסים צריך להיות לא חוקי בכל מובן אפשרי.

מה עם התושבים הרגילים ?? רק מהעשירים אכפת לך ??

לא הבנתי. אם כי נדמה לי שאתה לא הבנת.

בסנקציות על רוסיה כאומה אין שום פגיעה בזכות הקניין. “שאר העולם” לא חייב כלום לרוסים וזכותינו להחליט לא לקיים שום קשרי מסחר עם הרוסים.

בהקפאת נכסים לאוליגרכים יש פגיעה בזכויות לקניין. אין לאף ממשלה שום זכות לשים את היד על קניין פרטי של אדם אחר. זה צריך להיות ברור מאליו והלאום שלו לא רלוונטי בעליל (או כמובן המצב הכלכלי שלו).

אגב אם באוליגרכים עסקינן, מודה שאני לא כל כך מבין את הקשר בינהם לשלטון וכל המשתמע מכך. ממה שאני מבין אחרי נפילת בריה״מ מספר אנשים רכשו מניות בחברות שהופרטו ולאח״כ המדינה רכשה את אותן מניות — וככה נוצרו האוליגרכים (כן?).

לא מתיימר להבין ולא אתיימר להתווכח בדברים שאין לי שום מושג בהם, אבל אני חושב שבזמן שרוסיה מאיימת בגרעין אז כל האמצעים כשרים. ואם החרמת היאכטות תפעיל איזשהו לחץ על פוטין אז זה היה שווה את זה.

לי אישית יותר כואב על האזרחים האוקראינים, והאזרחים הפשוטים ברוסיה שרק רוצים לשרוד ועכשיו המשימה הזאת תהיה הרבה יותר קשה להם. אוסף היאכטות של המיליארדרים פחות מטריד אותי.

אותנו זה צריך להטריד מאוד. היום זאת רוסיה, מחר זה ישראל. יש פה בריונות עולמית.

האוליגרכים הרוסים הרוויחו את ההון שלהם (לרוב בדרכים לא חוקיות) אחרי נפילת בריה"מ, חלקו כשקיבלו היתרים לקנות בפרוטות נכסים אסטרטגיים של המדינה, בתמורה לסיוע (כספי ותקשורתי) לבוריס ילצין להיבחר לנשיאות. כשפוטין החליף את ילצין, בגדול, הוא הציב להם תנאי; או שהם איתו או שהם נגדו. חלקם מצאו את עצמם מתרוקנים מהון ונכנסים לבתי כלא, אחרים מצאו את מותם בנסיבות מצערות. אלו שהסכימו, בין היתר רכשו את צ’לסי. השמועות אומרות שגם הרכישה הזו נעשתה כדי שאברמוביץ’ יהיה דמות ציבורית ויהיה יחסית מוגן ממקרים מצערים כמו שקרו לקולגות.

האם נכון להחרים להם קנין? אפשר לדון על זה, אבל מי שחושב שמדובר באנשי עסקים לגיטימיים פשוט אינו בקי בפרטים.

בינתיים רוסיה סוגרת רשתות חברתיות והחל מה8.3 לא מוציאה יותר טיסות מלבד לבלרוס, הבוהמיה בורחת ומסך הברזל יורד על המדינה.

כמו שאמרו חברים של ההורים, “תודה לגורבצ’וב שאיפשר לברוח ולפוטין על שהזכיר למה היה צריך לברוח”.

זה ממש לא משנה האם הם אנשי עסקים לגיטימיים או לא, ובין כה זה לא מקומי, מקומך או מקומו של ביידן לקבוע זאת. אם למישהו יש בעיה הוא מוזמן לגשת לבית משפט. אם אין בית משפט נורמלי ברוסיה, באסה. אבל אין לאף אחד זכות לשים את היד על רכוש פרטי של אנשים רק כי הוא חושב שאולי זה הון שנצבר בדרך קצת מסריחה.

תבינו, המדרון הזה כבר חלקלק באמת. אם היום מעקלים לאנשים את רכושם הפרטי רק כי הם רוסים והיום כיף לרדת על רוסים, מה יהיה מחר? אני מעדיף לחיות בעולם בו קיימים אוליגרכים שצברו הון בדרך מושחתת מאשר בעולם בו ממשלות מעקלות רכוש פרטי של אנשים ממניעים אידיאולוגיים.

שמעתי פרשנות מעניינת ממכרים אירופאיים שלי, על רקע החשש (המוצדק) שיש לחלקנו פה להעתקת הסנקציות החריפות גם כנגד ישראל בבוא הזמן - בזמן מלחמה/מבצע וכדומה.
לדבריהם, אין מה להשוות את מה שקורה עכשיו למלחמות שלנו, כי מה שפוטין עושה כאן מנוגד לכל ההסכמים שנעשו באירופה לאחר מלחמות העולם, לשלום שאירופה לכאורה מבוססת עליו מאז והלאה, ושלא יהיו מלחמות יותר באירופה. מבחינת האירופאים (והמערב), המצב הרגיל במזרח התיכון הוא של מלחמות, ולכן לא יתערבו בנעשה כאן. משהו בסגנון של “שהברברים יריבו ביניהם”.
לפעמים יש “נחמה” מסויימת בלגור בבית השחי של אירופה.

מצד אחד מדובר בפרשנות אחת של אזרחים אירופאיים, ולא במדיניות רשמית מוצהרת של אף מדינה מן הסתם, וזה גם לא מפיג את כל החששות כמובן. מצד שני אני יכול מאוד לראות את הלך הרוח המאוד אירופאי-אופייני הזה מתממש במציאות.

איך זה שבענייני הקורונה לא הרגשת שיש פה מדרון חלקלק (והיה חתיכת מדרון), ופה כשנלחמים בקבוצת אנשים מאוד ספציפיים שמקושרים לרודן (על המשקל של להרוס בתים של משפחות מחבלים) אתה זועק מדרון מדרון? מנסה באמת להבין את הלוגיקה מאחורי.

פשוט: אני לא מאמין שיש סיכוי שלמגבלות הקורונה תהיה המשכיות כלשהי ברגע שהקורונה תהיה מאחורינו, ועובדה שאכן כמעט בכל מקום כבר אין שום מגבלות, וזה אגב למרות שהקורונה לא באמת מאחורינו. הסיבה אני מניח היא שמדובר במגבלות על ההמון ואין סיכוי שההמון יסכים לזה.

מנגד, המגבלות כאן הם מגבלות על אנשים פרטיים מסוימים, ואת ההמון זה לא באמת מעניין. להפך, ההמון מונע מרגש וייתכן שלפעמים אף יסכים וייאשר מגבלות שכאלו. בנוסף, אני לא רואה שום מוטיבציה לממשלה להטיל מגבלות קורונה סתם כך. אני רואה המון מוטיבציות לממשלות להטיל עיצומים על אנשי עסקים פרטיים בתואנות שונות ומשונות.

לכן, זה בעיניי הרבה יותר מסוכן כי קל יותר יהיה להשתמש בכלי הזה בעת הצורך, ותמיד יש צורך. האפשרות שההמון יתרגל שמותר לו לפגוע בחירות הפרט (דרך נציגיו בממשלה) היא רגרסיה של עשרות שנים לאחור לפחות בכל הקשור לזכויות אדם. לא תודה.