הרכב הרכב מ-2 יריבות

טוב, עלה לי רעיון למשחק חדש, אולי תהיה השתתפות -

המטרה היא לבנות הרכב משחקני 2 יריבות גדולות, מהסגל שהיה ל-2 הקבוצות בשנה מסויימת.
למשל - ברצלונה נגד ריאל ב-2012, יונייטד נגד ליברפול ב-2004, סביליה נגד בטיס ב-2019 וכד’. הבנתם את העיקרון.

3 החוקים היחידים:

1. מערכים הגיוניים. לא לעשות פיפ"א/אופ"א ולאנוס מערך כדי שיתאים לשחקנים שאתם רוצים להעלות.
  2. תנסו להיות אובייקטיביים.
  3. שוב - 2 קבוצות יריבות, מאותה עונה.

כמובן שדיונים על ההרכבים והסברים יותר ממבורכים.

לצורך ההתחלה - בנו הרכב משחקני ברצלונה וריאל מדריד של 2023-2024 (נכון למצב הסגל כרגע לפחות).

כשזה יימצה את עצמו - כמובן שכל מי שרוצה להעלות רעיון ליריבות אחרת, בשנה אחרת - יותר ממוזמן להעלות את האפשרות.

לצורך הדוגמה, דוגמה בלבד, ולא להיתפס אליה -

אתרים לעזרה:

שחקנים פצועים נכנסים?

כן. ואני יודע שאתה מתכוון לקורטואה ולא לאיניגו מרטינז, משום מה.

מציע הצעת ייעול לגבי המערכים -

• מינימום 3 קשרים
  • מינימום קשר אחורי אחד
  • מינימום מגן אחד
  • מקסימום 3 בהתקפה

2 שינויים קטנים, ואתה צ’אבי.

טר שטגן
קונדה-כריסטיאנסן-אראוחו
פרנקי
ואלוורדה-מודריץ’-בלינגהאם
לבנדובסקי-חוסלו

אם זה מגיע לריבר-בוקה אני לא משתתף …

כאן איבדת את אנצ’לוטי.

וכאן איבדת את צ’אבי.

אובייקטיבי סה"כ.

למה זה הצעת ייעול? המערך המודרני ביותר כרגע הוא 4-3-3 אז למה להכריח 4 בקישור?

שלי:

בגדול, אני מסכים שלשילוב שתי הקבוצות יש הרבה היגיון במערך עם 3 בהגנה (פשוט כי יש הרבה הצדקה להוסיף את אחד מבין מיליטאו, קונדה וכריסטנסן במקום קרבחאל ופראן גרסיה), אבל אני לא רוצה לאנוס את המערך רק כדי לשים שחקנים יותר טובים. אני לא מאמין במערך 3 שחקני הגנה ולכן אני נאלץ להרכב את שני המגנים הדי בינוניים הללו בהרכב שלי (וזה בעיקר מעיד על מה שיש בסגל של שתי הקבוצות).

זו לא. טעיתי. התכוונתי מינימום 3 קשרים, כמו גם מינימום 3 בהגנה.

פשוט ראיתי כל מיני דרוגים שהשאירו בכל חוליה בכדורגל (הגנה/קישור/התקפה) רק 2 וזה היה נראה מופרך.

כן, מכיר את כל הרכבי ה"זידאן קשר אחורי ומראדונה 50/50" האלו. די מאבד את כל הפואנטה של המשחק.

אגב, למה דווקא 2 יריבות? אפשר להרחיב את זה לכל מיני קומבינציות מעניינות. אני למשל אשמח להרכיב (תחת מגבלות) הרכבים all-time של העידן המודרני, וכו’ (ברגע שיימאס פה לאנשים מהרכב הקלאסיקו הזה נעבור לזה אולי).

אז בעצם התכוונת לזה -

אכן, פספסתי את הפיסקה… מתיישר לדור האינסטנט המאמלק תוך כדי קריאה ודולה את מה שבא לו.

צריך לעשות סימולטור של פיפא (משחק מחשב) של הקבוצות שנבנו ולתת לו לשחק 10 משחקים ולראות מי גובר על מי. נמצא איזה מערך הוא האולטימטיבי ביותר.

לא, כי לקחת רק שחקן אחד מחוליית הגנה שספגה רק 20 גולים ב40 המשחקים האחרונים.

קורטואה
אלאבה כריסטנסן רודיגר פדה
קמאבינגה צ’ומה בלינגהאם
ויני לבנדובסקי רודריגו

מה שמאוד בולט בהשוואה הזו, זה שברוב העמדות זה don’t-care כמעט מוחלט את מי לוקחים, אבל בכל פעם מסיבה אחרת:

• שוער - אולי שני השוערים הטובים בעולם כיום. לדעתי אין שום הבדל את מי מהשניים לוקחים.
  • מגנים - קרבחאל/קונדה, מנדי/גארסיה/באלדה - כולם בינוניים ואנמיים באותה מידה.
  • קישור - פדרי/בלינגהאם, דה-יונג/קמאבינגה, גונדואן/פדה - לכל אחד מהם האיכויות הייחודיות לו, וזה בעיקר עניין של טעם וריח (או של פוזיציה). אישית אני חושב שפוטנציאלית הקישור שלנו טוב יותר בסדר-גודל, ולא רק בגלל הסכום שכל אחד מהקישורים עלה, אבל ייתכן שזו הפוזיציה שמדברת.
  • קיצון ימין - רודריגו/ראפיניה/טורס - הכול די אותו meh. רודריגו הכי מוכשר לטעמי, אבל לראפיניה יש את היתרון שזו אשכרה העמדה שלו. בכל מקרה - לא להיט גדול.
  • חלוץ - לאור הכושר של לבנדובסקי בחצי שנה האחרונה - אם היה לנו חלוץ, כלשהו, כנראה המצב היה דומה.

העמדות היחידות שיש בהן יתרון מהותי לאחת משתי הקבוצות, הן הבלמים אצלכם (בדגש על אראוחו), וקיצון שמאל אצלנו.
ובאופן לא מקרי - זהו בדיוק המאצ’-אפ המעניין ביותר שנוצר בין שתי הקבוצות בשנה שעברה.

חילופים.
חלוץ- רודריגו
קישור “התקפי”- מודריץ
קישור הגנתי- טשומי
הגנה- נאצ’ו
שוער- לונין (סתם נו…)

מאוד התלבטתי בין פדרי, פדה וקרוס. בכל מקרה קצת הזוי לי שהקישור של ריאל טוב משל בארסה בפער, ופתאום ההגנה של בארסה טובה משל מדריד.

אגב @sh4rky בשביל הצחוקים, תעשה הרכב של יונייטד וסיטי.

חכה!

היו כמה אפשרויות - הרכב סיטי-יונייטד כשכל השחקנים מסיטי, הרכב ליברפול-יונייטד משנת פרגי אקראית כשכל השחקנים מיונייטד, או הרכב רציני. הלכתי על הרכב רציני שמשלב בין יונייטד וארסנל של 98/99:

יורק עדיף על ברגקאמפ בכל פרמטר סטטיסטי, אבל תמיד חלמתי לראות את ברגקאמפ ביונייטד. הוא הרבה יותר מסטטיסטיקה, תאווה לעיניים. הקישור הזה עומד יפה לדעתי גם מול קישורי העל המודרניים. הבעיה שויירה וקין ילכו מכות אחד עם השני עוד במנהרה.