דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

מריו קורטחנה טוען שלונין מעוניין להישאר ולהאריך חוזה. חדשות מעולות! לא נמצא שוער שני טוב ממנו.

אני אוהב את החדשות לגבי לני ז’ורו אבל אני יותר מאמין לו בקטע של מה המועדון רוצה, פחות לדיווחים מהסוג הזה. זה שהמועדון הולך להילחם עליו זה ידוע אבל יהיה קשה מול פסז והאנגליות, בטח כשהסוכן שלו מנדש. אני לא אופטימי בקשר אליו. מקווה להיות מופתע.

אולי ראה את קורטואה של אחרי הפציעה ומריח דם ?

לונין בעונה מצויינת ויכול להיות שוער פותח ברוב קבוצות העולם, לא מבין למה ויבחר להישאר שוער שני בריאל.

בגלל שבוע שראה אותו באימונים אחרי פציעה של 7 חודשים?

נראלי תפס ביטחון וטוב לו.

קורטואה כבר בן 32… לא יחזיק עוד הרבה זמן לצערינו

אם חוזר טוב מהפציעה יכול לתת עוד 5 שנים.

32 זה לא גיל מבוגר לשוער.
שוער ששומר על עצמו יכול לשחק גם עד גיל 40.
במיוחד שוערים חכמים שלא מסתמכים על רק אתלטיות כמו טיבו.

אז הולכים להיות לנו את הכוכבים הכי גדולים של נבחרות אנגליה ברזיל וצרפת? צריך לצרף לזה רק איזה מוסיאלה או וירץ ואנחנו משלימים סריה.

עם כל הכבוד לעונה הנוכחית אני לא יכול לחכות לעונה הבאה.

רק צריך מאמן עכשיו שמכוון לתארים.

בדר’'כ בריאל מצליחים דווקא המאמנים הפרגמטים האלה שמצליחים להכניס את כל השחקנים המובילים לתוך מערך לא סטנדרטי שמצליח לספק את כולם איכשהוא, אבל יחד עם זאת הכדורגל היום הולך יותר ויותר לכיוון של קבוצות שמצליחות בגלל שהן אולטרה מאומנות.

יהיה מעניין לראות את הכיוון שפלורנטינו לוקח בעונות הבאות. אם זה יהיה להמשיך בקו של אנצ’לוטי, זידאן או אלגרי כדי לשמור על יחסי כוח סטנדרטים ואיך הם יתמודדו מול הקבוצות ה-‘‘מאומנות’’, או אם יקח כיוון אחר וילך על אלונסו, מיצ’ל, דה זרבי או קלופ אולי, ואיך זה יתנגש עם ערימת הכוכבים ומדיניות הרכש שלרוב אינה כוללת את הדעות של המאמן.

להכניס את זידאן לקבוצה הזאת ולהמשיך ולשים אותו באותה קטגוריית אימון כמו קרלו גורם לי לחשוב שאתה רואה אולי 3-4 משחקים של ריאל בעונה… לפחות בתקופת האימון של זידאן.

לא הבנתי מה אתה טוען.

שעל אף פרגמטיותו, ריאל של זיזו הייתה קבוצה מאוד מאומנת, בשתי קדנציות שונות, ועל כן לשים אותו באותה שורה עם אנצ’לוטי חסר המושג זה לא רציני.

חבל שלא נזכה לראות לעולם משחק נוקאאוט בין קבוצה של מוריניו בשיאו לקבוצה של זיזו. שני אמני התאמה טקטית ליריבה ברמה משל עצמם.

אתה בכוח רוצה לראות כדורגל שגורם למחשבות אובדניות?

עם מוריניו עוד היה לזה איזו חינניות כשנאבקנו עם ברצלונה. להכניס גם את הכדורגל ששיחקנו תחת זידאן לעוגה הזאת זה הרבה יותר מדיי.

זידאן ידע להתעלל ביריבות (ובאוהדים) נפשית. על זה אני כן אתן לו קרדיט.

לדעתי התנפלתם על הבנאדם בלי סיבה - הוא טען שני דברים - שזידאן מאמן פרגמטי וזה נכון, ושהוא השתמש במערכים שונים כדי שכולם יהיו מרוצים - גם נכון חלקית.
היו תקופות של יהלום (מערך שחלף מהעולם), תקופות של 4-3-3 ואפילו ניסויים של 3 בלמים. הוא לא טען שאנצלוטי וזידאן באותה רמת אימון, אבל כן יש משהו בזה שמאמנים צעירים וחדשניים לא מקבלים אצלנו צ’אנס יותר מדי לאורך השנים. האחרון שעולה לי לראש הוא שוסטר, לפניו קאפלו, דל בוסקה - חבר’ה ותיקים ושמרניים, ואחריו לא משהו שונה מדי.

נו באמת, איזה בולשיט… באילו מהזכיות של זיזו היה לנו משחק משמים מחוץ לגמר של 16 (ואני נדיב, גם הוא היה סבבה של משחק)? מלא מהפכים, גולים, רבאק מטורף של כל השדרה המרכזית שלנו. מי שלא נהנה מהדרך שלנו בנוקאאוט בכל אחת משלוש הזכיות של זיזו לא אוהב כדורגל.

יכול להעיד על עצמי שלמרות שמאוד אהבתי כדורגל לפני, ואחרי, בתקופה של זידאן פשוט לא נהנתי מכדורגל. משיגים שער ופשוט קוברים את המשחק. אז כן זה היה יעיל. להגיד שנהנתי? לא.

אתה אולי מדבר על הליגה. בצ׳מפיונס תן לי משחק נוקאאוט אחד שעונה להגדרה הזאת. זה ממש שטויות, מי שלא מכיר עלול לחשוב שהיינו ליברפול של בניטז בשנים האלה.

נ.ב: אולי גם המשחקים מול סיטי ב-16.

אני לא זוכר מה היה בליגה או בצ’מפיונס, אני לא זוכר מה היה לפני שני משחקים אפילו. אני זוכר את הווייב הכללי ואת ההרגשה.

אז ״הוייב הכללי״ זה לא נימוק. מוזמן להציץ בעצים של התוצאות בנוקאאוט ולהזכר.

כמעט כל הנוקאאוט ב2016 היה על הפנים - מול רומא לא היה אתגר והיה משעמם נורא, מול וולפסבורג הפסדנו 2:0 במשחק הראשון שפה היו קוברים את אנצלוטי על זה, ואחרי זה היה משחק גדול עם מהפך לא פשוט ש90% ממנו רשום על רונאלדו…
חצי גמר משמים ודחוק מול סיטי, ועוד גמר מול אתלטיקו שאמנם היתה קבוצה שקשה להכניע אבל בכל זאת היינו זקוקים לדו קרב פנדלים
ואם נגיד תוריד את 2016 בהבנה בגלל שנכנס בינואר, ב2018 נראינו פשוט חרא, נכון - הראינו עליונות בנוקאאוט, אבל לאורך העונה שיחקנו גרוע ממש ובמיוחד ביחס לכלים ולשחקנים שהיו לנו ובמיוחד אחרי 2017 שהיתה עונה פצצה לפי דעתי גם ביכולת
וגם בגמר מול ליברפול ב18 נראינו גרוע ממש

בעונת 18 ויתרנו על הליגה וכבר יצאנו מהמאבק מאוד מאוד מוקדם, ההשעיה ההיא של רונאלדו פגעה בנו ולא היו פתרונות, גם אחרי שהוא חזר היינו בסוג של משבר ולא היה כדורגל טוב לאורך העונה (שבאמת הנוקאאוט עד לגמר היה היוצא דופן, ואולי באמת בגלל שאיבדנו את הליגה כבר אז ההשקעה האמיתית היתה שם, אבל לא יכול להיות תירוץ מבחינתי שבסוף רוב העונה אנחנו עולים עם אותו הרכב פחות או יותר ונראים גרוע, גם השחקנים הצעירים כמעט ולא שותפו ובטח שלא נראו טוב)

בקדנציה השניה פשוט היה כדורגל מסריח, אפשר להגיד שבצדק ובאמת לא היו יותר מדי כלים והיה חוסר מזל מהצד של איך הדברים התפתחו עם הזאר - אבל אנצלוטי לעומת זאת החיה את הקבוצה עם אותו חומר שחקנים עונה לאחר מכן, וגם זידאן ב21 היה עם עונת צמפיונס גרועה מאוד. החצי גמר מול צלסי היה מביש ומתסכל - אם כבר טקטיקה - לא היינו קיימים