דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

תקרא את הדיון שהוביל להודעה הזו. אני בכלל בכלל לא מדבר לא על הרמה המקצועית ולא על הליגה אלא על כמה שהכדורגל היה ״משמים״ בנוקאאוט של הצ׳מפיונס. חנן טוען שהיינו מבקיעים והולכים להסתגר. חוץ מאולי סיטי אף מפגש לא קרוב ללענות על ההגדרה הזו, כשחלקם ההפך המוחלט עם המון שערים ומצבים, דרמות ורוח קבוצתית משוגעת. כמה מהמפגשים הכפולים המהנים ביותר שהיו לנו אי פעם. מוזמן למצוא לי מאמן עם ריצה של 3 שנים ברצף עם משחקים פחות משעממים.

נראה לי שעכשיו אני מבין איך אוהדי בארסה מרגישים כשאנחנו קוראים להם מפונקים בצד השני. אם לא נהניתם משלושת הזכיות הרצופות, בלי קשר לחלק של זידאן בהן, כאוהדי ריאל מדריד, אתם הזויים לחלוטין. וזה מגיע ממני, שכתבתי איזה 100 פעמים בפורום הזה על כמה שלא היינו הקבוצה הטובה באירופה באף אחת מהזכיות הללו (אולי חוץ מ-׳17).

את הנראטיב על אנצ׳לוטי שהחיה את הקבוצה אני 200% לא מקבל אבל זה לחלוטין דיון אחר.

נברתי עכשיו קצת בסטטיסטיקות, ובהחלט זיכרוני מטעה אותי. בשנתיים הראשונות שלו בתפקיד היה לנו ממוצע של כמעט 3 שערים בליגה.

אני לא יודע למה פיתחתי את ההרגשה הזאת כלפי המשחק שלו, מעניין.

בגלל הקדנציה השניה.

אולי. ככל הנראה. שוב אני לא זוכר לפרטים מה קרה בכל עונה, ודברים מתבלבלים לי.

תתחיל לקחת אומגה 3 ומגנזיום, אתה כנראה מזדקן :stuck_out_tongue_winking_eye:

ממליץ על קופסת סרדין בבוקר :+1:

ובעניין הדיון עצמו, אם לא קלופ אז זידאן בחזרה לריאל, מאמן ענק.

1. זידאן מאמן ענק
  2. מערכים - זה היה 433 לרוב, יהלום כשהיה צריך את החליפה של האיומים (הדחות בצ׳מפיונס בעיקר). שלושה בלמים - אלו היו ניסיונות אנקדוטלים שלא צלחו
  3. בסגנון האימון שלו זידאן הרבה יותר קרוב לאנצ׳לוטי מאשר לפפ וצ׳אבי אלונסו. הוא לא מביא איתו הרבה תחכום טקטי בכלל
  4. מי שחושב שניהול חדר הלבשה איננו הסקיל עם החשיבות מספר אחת בריאל מדריד חי בסרט ולא מכיר את ההיסטוריה הקרובה
  5. נורא חבל לי שאין גישה לדיונים בספורט אנטר לפני עוד מעט עשור (אמאל’ה), גם על הקבוצה של זידאן התלוננו כאן בלי סוף. זכור לי ציטוט של טיטי (עוד לפני שנרמלו אותו פה :stuck_out_tongue:), שטען, לא משנה בתגובה למי, ‘מזל שלא הקשיבו לכם, אחרת מי היה מביא לנו גביע אירופה’. התלונות על הקבוצה של זידאן התאדו בערך כמו הטיעונים על טוני קרוס. מחר עוטפים עם זה דגים
  6. פלורנטינו תמיד צודק
  7. אם אתה לא מסכים, חזור לסעיף 6

hard disagree. אם ממש מתעקשים אז שלושתם בשלוש קטגוריות נפרדות. פפ ואלונסו פריקים של בניית קבוצה ומכונת ליגה קלאסית עם מעט מאד התאמה ליריבה (אצל פפ. אלונסו עוד מוקדם להגיד). כשפפ כן מנסה לעשות את זה יוצא לו יום עסל יום באסל, אצל זידאן כל מאמני אירופה אכלו ממנו מט בשלושה מהלכים. דומה יותר למוריניו בשיאו כאמור, שידע לעשות דוקטורט על כל יריב ולהתאים את ההרכב והמערך. למשל ה-4-4-2 מול פ.ס.ז׳, מערך לא טריוויאלי בעליל עם שחקנים לא טריוויאליים בעליל בתפקודים לא קלאסיים בעליל. לא זוכר את אנצ׳לוטי עושה דבר כזה בהצלחה, אם כבר אז הוא בסל של פרגוסון ודומיו (חדר הלבשה ופוליטיקה ראשית, טקטיקה במקום השלישי ומטה. סליחה על העלבון פרגי).

כמובן שההשוואה בין זיזו לפפ עובדת גם לצד השני - הקבוצות של זיזו הרבה פחות ״דורסות על אוטומט״ ומפרקות את הליגה. גמישות vs מכונה משומנת.

זה הסרדינים :man_facepalming:

אני עם אורי כאן. היכולות הטקטיות של זידאן הן אנדרייטד רציני. אתה לא לוקח 3 צ’מפיונס ברצף ללא יכולות ניתוח והתאמות טקטיות ברמות הגבוהות ביותר, בייחוד כאשר כפי שרבים טוענים - שריאל לא הייתה החזקה ביותר באירופה בשנים האלה.

אם נחזור רגע לנקודת ההשוואה המקורית בין אנצ’לוטי לבין זידאן, זו שהתחילה את הדיון - “מאמנים פרגמטיים שמצליחים להכניס את כל השחקנים המובילים למערך לא סטנדרטי שמצליח לספק את כולם איכשהו” - אין משפט רחוק יותר מהמציאות בתיאור של זיזו. זידאן בוחר מערך, סטנדרטי למדיי לרוב, שממקסם את היכולות של הסגל שניתן לו (תוך התאמות טקטיות כשנדרש, כאמור), ואיכשהו מצליח לשמור על כל הסגל בפורמה גבוהה ובעיקר ברמת מחוייבות גבוהה - למרות שחלק מחברי הסגל הבכירים והמובילים עלולים למצוא את עצמם נדחקים לקצה הספסל וממש לא להיות מרוצים. כך לדוגמה שחקנים בכירים ביותר כמו בייל, חאמס, איסקו וגם הזארד (גם כשהיה זמין) - כשלא התאימו לתוכנית הכוללת המיטבית, מצאו את עצמם מיובשים משחקים רבים וארוכים. לא דומה הדבר לפוליטיקאי החביב אנצ’לוטי, שבעיקר מחפש לרצות כולם ע"פ ההיררכיה הברורה לכולם.

שוב, כפי שכבר נאמר - לשים את זידאן ואת אנצ’לוטי באותו משפט זה לא רציני, לא משנה מאיזו בחינה. הדבר היחידי בערך שדומה ביניהם זה כמות התארים שלהם, רק שאחד עשה את זה בכ-5 שנות קריירה נטו והשני ב-30 שנה.

מה שבעיקר זכור לי מזידאן זה השינוי בתפיסה של תפקיד המגנים במערך. מבחינתי, בכל אופן, הוא אחד החלוצים בשינוי ובחשיבות המשמעותית של מגנים בעת המודרנית.

בעיני, היהלום/433 של זידאן בזמנו היה מאוד לא סטנדרטי ובעיקר הצליח בגלל שזה היה הדרך להשתמש בכל השחקנים שלו בצורה הכי טובה.

לא בדיוק נכון, למשל אלגרי ופפ לא. שוב, לא מפחית ממנו, אבל גאון טקטי הוא לא. מזכיר לך שקראו לו בפורום ‘התחת’. זידאן שיחק כדורגל הרבה יותר ציני, משעמם ויעיל. זה גם בגלל הסגל שהיה לו, זה כן. רונאלדו כחלוץ ופריים מרסלו ודני. גם העניין של אנצ׳לוטי דיפלומט וזידאן לא הוא קצת מיתוס. אם היה לי הייתי מצרף את הסרטון שעשו כשחזר לקבוצה ואיך הוא כביכול מחבק את כל הוותיקים. עובדתית קרלו עשה עבודה יותר טובה ממנו עם קידום צעירים.

ההשוואה למוריניו לא נכונה לדעתי. עם מוריניו הייתה נחיתות מובנית נגד כל קבוצה טובה, זה ממש לא היה המצב עם זידאן.

תן לי את פריים מרסלו וגם אני אומר לו ‘שומע גבר, תהנה’. לא היו פה המצאות חריגות פרט לשני מגנים מצוינים בפריים שלהם

1. אני כמובן מקצין, מדובר במאמן כדורגל ולא במכשף ולכן יש מגבלות ליכולת שלו להשפיע על משחקים. גם מוריניו נפל טקטית מול לא מעט מאמנים בשיאו, אין אחד שלא.
  2. אם זיזו לא גאון טקטי אני לא יודע מי כן… לאורך כל שלבי הנוקאאוט, בכל אחת מהעונות, היינו בטוחים שאנחנו עפים. היו ערמות של מזל, כן, אבל זיזו מיקסם את הסגל בצורה מטורפת ע״י התאמות של מערכים, הרכבים ותפקודים של שחקנים ספציפיים. טקטיקה התקפית מרשימה לא ממש היתה, אבל גם לא היתה סיבה/אפשרות שתהיה. במשחק בודד הוא הרבה יותר גאון טקטי ופפ/קלופ (ובטח שפרגי) יותר ״גאונים אסטרטגיים״.
  3. זיזו כמובן גם דיפלומט בחסד עליון, לא פחות מאנצ׳לוטי ועם ותק של שנים בתור האדם האהוב על פלורנטינו עוד בטרם התחיל לאמן (ולמעשה עוד בטרם הפסיק לשחק). הספסול היחסי של רונאלדו בליגה וכל הריצה של הרכב ב׳, למשל, היה מרכיב עצום בהצלחה שלו, וממש לא כל אחד היה מסוגל לזה. הפואנטה היתה לגבי סדר העדיפויות ומה שעושים חוץ מזה. אני כמובן מסכים שמאמן שלא טוב ב-״צד הפוליטי״ של המועדון חסר סיכוי להצליח פה. אפילו מוריניו הצליח רק לאורך התקופה שבה הצליח לנהל את האספקט הזה (והכל התרסק לקראת הסוף, מבחינת דינמיקה).
  4. ההשוואה למוריניו באספקט של מודעות לחסרונות הסגל שלך, שיעורי הבית שאתה עושה אל מול היריבה וההתאמות למפגשים ספציפיים. אצל קרלו זה לא קורה, הוא מאסכולת ״טקטיקה שמקטיקה״ בגדול (זה לא עלבון בפני עצמו, יש רבים שהצליחו ככה). כל שינוי בהרכב כמעט הוא כתוצאה מאילוץ פציעות או דברים בסגנון. באיזה מפגש נוקאאוט מהזכייה, נניח, אתה מייחס חלק מהניצחון למערך/הרכב יצירתיים שלו?
  5. כל תלונותי לזיזו מסתכמות בזה שלא התעקש יותר על רכש. הסגל נשאר מוגבל, והוא לחלוטין היה במעמד של לדרוש חיזוקים נקודתיים יותר או פחות ולגרום לזה שלא יצטרך לעבוד כל כך קשה להוציא מים מהסלע. אבל הוא הוציא אותם, פעם אחר פעם.

אני חושב ששני אלה פוגעים יפה, אתייחס אליהם.

מה אני מייחס לזידאן? המון. אחד המאמנים שהכי שמחתי עליהם, כנראה מקום ראשון. אני פשוט לא חושב שיש פה גאונות טקטית. הצבת היהלום בשלבי הנוק אאוט הייתה פרגמטית עד כאב. אני זוכר את הדיונים פה. הכוכב היה כמובן קרוס שהוא המייצג של הפרגמטיזם הזה, ואחרי זכיה ועוד אחת כבר לא היה נעים להודות אז הלך הרוח הפך להיות ‘צריך אותו במשחקים גדולים’ (אני אישית, אם כבר מדברים, מאד נהניתי מזה). אבל זה נתפס כפרגמטי עד כאב, מיושן ואנטי כדורגל. להניע לרוחב, להתיש, לא לאבד כדור, לתת לכריסטיאנו לדחוק. העובדה שמבערך היהלום הזה למגנים היה את כל הקו - לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין ולהשתמש בזה.

עכשיו, כמו שאני תמיד טען לגבי קרלו - אין כאן אפס תחכום טקטי. אתה בכל זאת מדבר על מועדון עם צוות מקצועי של אולי עשרות אנשים. וידאו, אנליסטים, עוזרים… מלא אנשים שהתפקיד שלהם זה לשפר כל פיפס בקבוצה. לא זידאן ולא קרלו עובדים לבד ולכן לייחס לשניהם חוסר הבנה בכדורגל זה… חוסר הבנה בכדורגל. השאלה היא מה זידאן עשה שבמבט לאחור אפשר להגיד שהוא חידש או המציא - לדעתי כמעט כלום.

ריאל מדריד ב’ בראשותם של מוראטה וחאמס (ואסנסיו…) היא דוגמה לכיוון הקרלו. גם הוא עשה את זה עם איקר ודייגו לופס. זה, בתוספת טיימינג (שני שחקנים כאלה לא תמיד יסכימו לאורך זמן להיות דרג שני כי הם יכולים לקבל הרכב בקבוצה דרג 1.5 באירופה ועובדתית מוראטה הלך) הם מבחינתי יותר ניהול ופחות תחכום.

זידאן הוא פרגמטיסט שידע שיש לו קבוצה שתמות בשבילו ושאיתה הוא יכול לנצח.

השאלה היתה לגבי הזכיה האחרונה עם קרלו, ואיזה מפגש אתה מסמן שבו היה לו תפקיד מרכזי בעקבות החלטה טקטית כזו או אחרת.

קרוס היה שם בכל מערך ששיחקנו בו לאורך כל התקופה שלו פה, לא הבנתי את הקשר שלו ליהלום. ״ה-כוכב״?!?!? נראה לי שאתה כבר מנסה להטריג אותי סתם. לא טוב מלוקה בשום גלקסיה, לטעמי גם מירו בליגה אחרת וכעדות לכך, בין היתר, עונת 2015 עם קרלו. ברוב משחקי הנוקאאוט גם איסקו לא נפל ממנו ואני אלחם על זה אם צריך, אפילו שאני בטוח שזו דעת מיעוט.

ה-שחקן שמייצג את היהלום זה איסקו, וזה עבד מצויין כי הוא משלים נהדר את הקישור המדופלם והלא באמת דומיננטי שלנו. שטח למגנים זה אכן לא איזה גאונות גדולה.

לגבי קרלו כמובן שזו הגזמה, אם נתחיל לקחת מילולית את כל מה שנאמר כאן אז אין טעם לדיונים ולא נתקדם מילימטר. מה זידאן ״המציא״ זה לא רלוונטי כי אתה לא ״ממציא״ כלום בד״כ כדי להתמודד עם קבוצה ספציפית ועל זה הדיון. פפ לא ״המציא״ כלום עם שלושה בלמים ודני אלבס חופשי שזירגג אותנו במאניטה. הוא פשוט השתמש בפתרון הנכון במקום הנכון כשזה לא היה מתבקש או מובן מאליו. הוא כן המציא די הרבה, לא מולנו ספציפית, עם אבידל בצד השני, מסי כפאלסו ועוד כאלה וכאלה. יתכן, אגב, שזידאן עם סגל עשיר התקפית היה יותר inventive, אבל אנחנו במחוזות הספקולציה. אני ממשיך להזכיר את פריז עם פאקינג אסנסיו ולוקאס באגפים ואתה לא מתייחס לזה משום מה, האם קרלו עשה דבר כזה פעם אחת בקריירה שלו? הדיון הוא לא על ״רמת ההבנה״ או על רמת התרומה וההשפעה בעולם הכדורגל קדימה, אלא על ההתאמות הטקטיות ליריב ומשחק ספציפיים. לא מי ממציא, אלא מי מהנדס. מה לעשות שקרלו לא ממש עושה אף אחד משני אלה (וכמוהו רוב רובם של מאמני הצמרת, אגב).

״פרגמטיסט״ זה מין מושג מטריה לא ברור. אפשר להתווכח על הגדרות אבל הדיון המקורי היה על טקטיקה והתאמה ליריבה במפגש ישיר. אני עוד פעם מבקש ממך לתת לי דוגמה למאמנים שמתעלים על זיזו בזה, אני לא חושב שראיתי פרט אולי למוריניו של השיא כאמור.

דיווח של חפ”ד, לא חושב שהוא מספיק אמין לומר מה השחקן עצמו רוצה, אבל לא אכפת לי להאמין לו. הלוואי וזה יקרה.

מטאו מורטו בידיעה מפתיעה. המועדון עוקב אחר טרנט אלכסנדר ארנולד כמטרה לקיץ 2025, שאז השחקן יסיים חוזה בליברפול. המטרה היא שהוא יהיה המחליף לקרבחאל.
השחקן מצטרף לרשימה של שחקני טופ אחרים שמועמדים לקיץ 25 מבחינה תיאורטית.

לפני שנה או שנתיים הייתי הכי בעד, אבל האיטיות והיכולת ההגנתית שלו קצת מפחידים אותי. המינוסים והפלוסים שלו מאוד קיצוניים והייתי מעדיף שחקן שהוא יותר מאוזן מבחינת סט היכולות שלו. הבעיה שאין אחד כזה באופק.

יש רעש גם בגזרות אחרות, אם כבר מדברים. בימים האחרונים גל של דיווחים שאנחנו מובילים במירוץ להחתמתו של לני יורו (או ז’ורו? אני כבר לא יודע), ועכשיו מדברים רק עלינו ועל פסז שנמצאות במירוץ, וכבר לא מדברים על האנגליות ועל באיירן כמו שהיה לפני כחודש או חודשיים. לפי דיווחים של מספר כתבים הוא מעדיף אותנו.
באיירן עדיין לא הרימה ידיים בנוגע לדיוויס, והציגה לו חוזה משופר. ההערכות הן שהוא החליט לעבור לריאל ולא יאריך חוזה. מדברים על בין 40 ל50 מיליון יורו עסקה, שאלו הסכומים המקסימליים שבמועדון מסכימים להוציא עליו.

בנוגע לאמבפה, פבריציו דיווח השבוע שהגענו לסיכום איתו. אין Here we go אבל גם משתמע מדבריו שזה רק עניין של זמן.
ואם כבר הזכרתי את אמבפה, רק נספר שידידנו היקר לאפורטה מאוד דואג לשלום חדר ההלבשה שלנו ומזהיר את ריאל מפני ההחתמה שלו. כמובן שמדובר בדאגה ולא אינטרסים חלילה. הוא כמובן כמובן לא היה מחתים אותו. הוא גם דואג למצב הכלכלי שלנו וטוען שניאלץ למכור את השחקן שחולק איתו את העמדה. מכאן נשלח לו מסר תודה על הדאגה אבל אנחנו מסתדרים.

אם טרנט יגיע ויניסיוס ישמח מאוד זה בטוח,יחגוג באימונים.
בתור מגן לא הייתי מביא אותו אבל בתור קשור מנהל משחק יכול להיות שהוא יהיה מתאים לרשת את קרוס.

מתאו מורטה גם הוסיף שריאל עוקבת אחרי כל השחקנים שיהיו חופשיים או מסיימים חוזה בקרוב.
לא רק טרנט אלכסנדר ארנולד ספציפית.
אם הוא לא מחדש חוזה, ליברפול תמכור אותו בקיץ הזה. מורטו אומר שאין בכוונת ריאל להיכנס למלחמת מחירים עליו, אז מה הסיכוים שהוא יהיה זמין בחינם ב 2025?

לא ראיתי את הדיווח המלא אלא רק את הסיכום של הדיווח בציוץ בטוויטר. אגב, גם פבריציו הצטרף לדיווח ולפחות אצלו אני יכול לומר שמדובר בדיווח ספציפי לגבי ארנולד.

בכל מקרה זה דיווח ראשוני בלבד. יש עוד מספר שחקנים שמקושרים אלינו ל25 ואף אחד מהם כרגע לא קונקרטי. מגן ימני יצטרך להגיע מתישהו, טבעי שנתעניין בTAA.