דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

הבלם החדש לעונה הבאה.

פלורנטינו ממש לא ידע יותר טוב במקרה הזה. כמו שקרה הרבה פעמים בעבר, וזו כנראה מחלה של פלורנטינו שקצת קשה לו להיגמל ממנה, כשיש לו איזו אסטרטגיה שקצת מצליחה לו הוא דבק בה לאחר מכן שנים בטהרנות מוחלטת.

כעת, האסטרטגיה היא שמביאים אך ורק פרוספקטים לטופ קלאס, אך ורק בגיל צעיר כשהם עוד לא עולים הרבה, ואך ורק במחירים מוזלים על ידי ניצול הרצון של השחקן להגיע רק אלינו (הרבה פעמים תוך כדי איום בלחכות לסיום החוזה).

במקרה של לני יורו, האסטרטגיה פשוט כשלה טוטאלית. היו מתחרים, יורו אמנם מאוד רצה להגיע אבל גם לוותר על שכר גבוה יותר וגם הסיכון לחכות עוד שנה לסיום החוזה היה קצת יותר מדי בשבילו, והוא בחר (ובצדק) לממש את האופציה של יונייטד.

וריאל, שהאמינה שמדובר בבלם הגדול הבא, הפסידה אותו ל-15 שנה לבגלל שסירבה להוסיף עוד 20 מליון יורו. סכום שאנחנו מוציאים כל שנה בלי להניד עפעף על דויד אלאבה המיותר.

אני מסכים עם רוב מה שכתבת, כולל שזו אסטרטגיה עם סיכון. חבל שריאל לא הציעה סכום מתאים יותר, אבל זו אמירה בדיעבד.
מצד שני השחקן עצמו בחר באסטרטגיה שלא נראית המיטבית עבורו. יתכן שהוא פחד שהעונה תהיה ירידה בכושר או פציעה משמעותית, כך שהוא יהיה פחות אטרקטיבי בעוד שנה כשיהיה חופשי. ברור שאם ההייפ ישאר, ואני לא מדבר על פוטנציאל אמיתי לעליית ערך שלו כשחקן צעיר מאוד, כולל שדרוג בנבחרת צרפת, הרי שבשנה הבאה קבוצות שיעוטו עליו כבר ישלמו לו את מענק החתימה שאחרת היו משלמות לקבוצתו על הרכישה (כמו ששילמנו לאמבפה השנה). וכאן אין מה להאשים את השחקן, ולבטח לא את הסוכן החמדן.
לגבי 20 מיליון יורו (שמשלמים ללא ניד עפעף לאלאבה)- מה לעשות שזה החוזה לשחקן שהגיע יחסית בטופ שלו ובחינם. ב 2021/2 זה נראה מצוין, והיום הרבה פחות עם הירידה הדראסטית ביכולת וזה עוד לפני הפציעה).

דוד…

הוא הודיע לריאל שהוא הולך ליונייטד ערב לפני, בריאל אמרו לו שא ברכה ולא ניסו לשכנע אותו. היה למועדון את ההזדמנות לתקן את זה ולהיכנע והם פשוט בחרו לוותר. החלטה מושכלת שאני אישית לא מבין ומבואס ממנה, אבל זה הזמן שלנו ללמוד.

כנראה היה חשוב לנו יותר להראות שאנחנו מוכנים לאבד שחקן אם הוא והקבוצה שלו לא יכנעו לדרישות שלנו, מאשר להיכנע ולהרוס את התדמית שאנחנו עבדנו עליה כל כך קשה בשנים האחרונות. סתם תיאוריה אפשרית להחלטה הזאת.

זה יתכן. כשאתה הולך בדרך מסוימת זה כולל את המחירים. אז זה לא עבד עם לני יורו אבל יעבוד עם לני יורו הבא. כלומר, ההפסד הוא ממש לא רק 20 מיליון ברגע שבצד השני יודעים שיש פתח ל-50 מיליון.

מצד שני - כמה המועדון שילם על טשואמני?

קשה לדעת וגם קשה לדעת כמה משוכנעים שהוא הדבר הבא ושהוא מתאים או אם יש בקנה אלטרנטיבה.

כמה שהוא הקציב. האנגליות ופסז היו מוכנות לשלם יותר. המועדון קבע את המחיר של לני יורו כל כך נמוך בגלל שהוא נכנס לשנת חוזה. עד כמה שזכור לי טשואמני לא היה במצב הזה. קמא כן.

בכל מקרה אני לא הולך להגן על התיאוריה הזאת בחירוף נפש, אין לי מושג, אני סתם זורק משהו אפשרי. בטוח יש להם את הסיבות שלהם, אנחנו פשוט צריכים להבין אותם.

צריך להתייחס לשני דברים:

1. האם לני יורו הוא באמת בלם העתיד או שפמפמו את זה במארקה כדי להצדיק רכישה יקרה שלו אם וכאשר.
  2. ההחלטה של השחקן לעבור למנצ’סטר יונייטד שכל שחקן הגנה שחתם בה כבר יותר מעשור נע בין כשלון סביר לבדיחה שמקבלת נאצות.

בגדול אם 1. נכון ובאמת פספסנו מישהו שמסומן במועדון כmust have אז זו פאשלה ענקית, ואז אפשר לתהות מ2 כמה מעליבה הייתה ההצעה שלנו שהשחקן העדיף לוותר על הרכב מובטח ב90% בזוכה הטרייה בליגת האלופות כדי לחתום בקבוצה שחצי מהזמן לא משחקת שם בכלל.

לי נראה מאוד מאוד מוזר שאחרי ששילמנו פרמיות אקסטרה בכל רכש בשנים האחרונות, על שחקנים בשלל עמדות שאנחנו עמוסים בהן, דווקא כשיש כשרון בעמדה שאנחנו צמאים לחיזוק בה אנחנו משחקים lowball- במיוחד כי יש בו צורך מיידי ולא רק עתידי.

אגב, כל התיאוריה של “יורו בשנת חוזה אז אנחנו לא מוכנים לשלם XYZ” לא ממש הגיוניות, אנחנו על בסיס קבוע משלמים יותר מסעיפי השחרור של הצעירים שאנחנו קונים- גולר, רודריגו, לדעתי גם ויניסיוס היה עם סעיף שחרור ואפילו פאקינג ייראמנדי ואודריוזולה- דווקא עכשיו סגרו את הברז?

לשמחתנו יש המון בלמים טובים במחירים די בסדר, אם זה לאפורט שכתבו עליו היום או דה ליכט שהיה אמור לחתום ביונייטד לפני המחטף- נראה אם המציאות תאפשר לפלורנטינו והצוות לצאת מהקופסה ולענות על הצורך או שנמשיך בגישה של “אנחנו ריאל מדריד ואם צריך נעביר עונה בלי בלם ובלי שוער”.

אני עדיין לא מבין את הטענה שמדובר בבלם הכי טוב בעולם בעוד 3-4 שנים, אני כמעט ולא ראיתי אותו משחק ואני מניח שזה המצב אצל רוב מוחלט מבאי הפורום, אז איך זה הפך לעובדה מוחלטת ?
רוב הסיכויים שמדובר בעוד שחקן צעיר ומוכשר שהמועדון רצה להביא בכלום כסף וכך היה שווה הימור, אבל לא בסכומים שיונייטד משלמת עליו, במחירים האלה עדיף כבר להביא בלם מוכח וסביר שגם אם כבר לא יהיה הכי טוב בעולם בעוד 3 שנים לפחות יודעים מה מקבלים ויכול לתת דקות כבר עכשיו.

הימורים יותר גדולים מבחינת כסף לוקחים על שחקני התקפה ששם אם אתה פוגע בינגו חסכת 150 מיליון יורו ולא שחקן הגנה צעיר בהמון כסף שגם אם פגעת בינגו חסכת 30 מיליון יורו.

זה מה שפורסם מההתחלה ועד הסוף על ידי כל הכתבים הרלוונטיים. על זה אין עוררין.

ככה תפסו אותו במועדון לפי מה שפורסם. אף אחד מאיתנו לא באמת ראה אותו.

אם השוק לא היה מלא בבלמים איכותיים או כאלו עם פוטנציאל אז אני חושב שהמועדון כן היה מציע יותר, בסוף כמו שרשמתי - לא אבידה גדולה מדי ואפילו גם אם יהפוך להיות הבלם הטוב בעולם בגיל 20

יש מספיק בלמים טובים ויש מספיק בלמים צעירים עם פוטנציאל שיוכלו להתאים ולהשתלב, וכמו שהם הימור גם יורו

יורו פשוט ממש צעיר, ובמועדון אוהבים את זה כדי להחדיר דנא של המועדון ולתת את המעטפת הזאת שהשחקן יגיע עם תחושה שהמועדון גידל אותו וירגיש פה בן בית
בנוסף הוא היה בשנת חוזה אז רצו להביא שחקן צעיר, עם פוטנציאל ושהרשים קצת גם עכשיו ובמחיר טוב. הגיוני מאוד, וברגע שזה לא במחיר שהמועדון העריך אני דווקא מבסוט שלא התאבדנו עליו

רק לזרוק שמות של בלמים שיכולים להיות טובים הרמה כזאת או אחרת בשבילנו
רובן דיאש, סאליבה, קוטי רומרו, אנטוניו סילבה, איגנסיו, ניקו שלוטרבק, סקאלביני, מיקי ון דן ון, ואפילו זקנים ששניים מהם אגדות מועדון ועדיין מציגים רמה גבוהה בשביל להיות שחקני סגל לגיטימיים בשביל עונת פלסטר או שתיים במקרה הכי גרוע כמו ראמוס, פפה, הומלס

בקיצור, הפסד של יורו זה לא סוף העולם, ובניגוד לסטיואציות עם טשואמני וקמא שלא היה במקומם שחקן איכותי עם פוטנציאל בקישור - למצבת הבלמים יש המון אפשרויות, והמועדון קודם כל בונה על רודיגר ומיליטאו ומשלם עדיין הרבה כסף לאלאבה. לא יתאבדו עכשיו על בלם וגם אם יש בלם טופ על הכוונת זה כנראה לעתיד
כן יהיה נוראי, באמת נוראי, אם לא יביאו עוד בלם משלים לרוטציה - זה ממש בגדר חובה ואני לא מבין ככ את האדישות, גם אם בונים על טשואמני אז צריך אחד כזה לקישור כי גם שם הרוטציה התקצרה

אני חושב שבדיון הזה אתם יוצאים מנקודת הנחה שמיליטאו גמור, ועוד יותר מזה, שבמעודון מסכימים שמיליטאו גמור. אני דיי משוכנע שבמועדון ממש לא ויתרו עליו וגם אם יורו היה מגיע הוא היה בלם שלישי בהיררכיה אחרי רודיגר ומיליטאו.

יכול להיות שיביאו איזה בלם רביעי בינוני בסכום זניח כי ואייחו זה באמת אסון, ואז מנקודת ראות המועדון יש את רודיגר ומיליטאו כבלמים הבכירים, אלאבה כבלם שלישי שיקבל המון דקות, ועוד בלם רביעי למילויי מקום זמניים.

אני אישית לא יוצא מנקודת הנחה שבמועדון מסכימים שמיליטאו גמור, אני פשוט מנסה להדחיק את העובדה שקרלו בונה עליו יותר מאשר על רודיגר.

אני חושב ששני השמות האלה הם דוגמאות מצויינות איך המועדון עובד, קמאבינגה זה בסגנון של יורו, כלומר שחקן צעיר עם פוטנציאל גדול ששווה לזרוק עליו 30 מיליון יורו ולהמר.
טשואמני מהצד השני זה כבר שחקן מוכח ושחקן הרכב קבוע בנבחרת צרפת הגדולה שאנחנו מוכנים לשים עליו 80 מיליון כדי שיחליף את קסמירו שהודיע שהוא רוצה לעזוב.
אם יורו היה במצב של טשואמני של אז, כלומר שחקן מוכח ברמות הגבוהות ותפס מקום קבוע בהרכב של צרפת היינו משלמים עליו מה שיונייטד שילמה.

המועדון לא חושב שמיליטאו גמור, זה בוודאות, אבל גם עם מיליטאו ונגיד שהוא חוזר לעצמו, אנחנו חייבים בלם ברמת הרכב ראשון זמין. לרוב בלם שלישי משחק המון, לפעמים אפילו לא פחות משני הבלמים הראשונים.

על ואייחו לא בונים, ועדיין מצפים שהוא יעזוב, מה שאומר שאנחנו פותחים את העונה עם רודיגר ו(רבע) מיליטאו כבלמים. הזיה.

לדעתי, אנחנו במצב הרבה יותר גרוע ממה שאנחנו חושבים בעמדה הזאת. אני מקווה שמנסים שלא לשדר פאניקה אבל עובדים על משהו מאחרי הקלעים.

אני בטוח שאם זה היה שחקן שהמועדון חושב שהוא הפנים העתידיות של הקבוצה, היו שופכים עליו כסף. המועדון הוכיח לא פעם שכאשר יש שחקן שמאמינים שהוא שווה את זה, הכיס נפתח.

כנראה שסכום של 50 מיליון יורו (שיכול להגיע ל60-65) על ילד בן 18 שנכנס לשנת חוזה ושלא עשה כלום בקריירה, זה סכום קצת מנופח.

המועדון צריך ונהנה מהיוקרה שלו. שחקנים לא עושים טובה שהם מגיעים וצריכים לעשות ויתורים כאלו ואחרים על מנת להיכנס לסגל של המועדון.
עוד לא נכנסנו לשאלה האם האופי מתאים למועדון, וכן לעניין של מנדש כסוכנו של השחקן.

ישנם מועדונים ששורפים עשרות ומאות מליונים בפזיזות, ואצלנו נבנה הסגל הטוב בעולם (גם צעיר למדי), כאשר אנחנו די רחוקים מהטופ 5 בנט-ספנד.

אני נוטה לסמוך על התכנית של המועדון, היא הוכיחה עצמה כאפקטיבית, כלכלית והישגית למדי. מפה לשם אנחנו עם סגל של פיפא אחרי 5 עונות במוד קריירה. זה די מטורף.

כדאי שבהנהלה יוותרו מראש ובכלל לא יתעניינו בשחקנים שמיוצגים ע"י מנדש.
מאז שהוא הסתכסך עם פלורנטינו אי אפשר לסמוך עליו.

גם כשהיו למנדש שחקנים בסגל תמיד היה צריך לחדש להם חוזה כל שנתיים או שהיו מלא כתבות בתקשורת עם איומי עזיבה. לא צריך את כאבי הראש האלה. חידושי חוזה הם כמובן לא דבר חריג, אבל עם המיוצגים של מנדש זה תמיד היה עם המון רעש בתקשורת. אי אפשר להשוות להארכות החוזה של ויני, רודריגו, פדה וכמעט כל שאר הסגל שעברו בשקט מופתי.

היום בסגל שלנו רק לונין מיוצג של מנדש. מאז שהוא הצטרף לסוכנות של הפורטוגלי לפני חצי שנה, נתקע גם המו"מ להארכת חוזה שלו…

מאכזב להפסיד כשרון על כמו יורו אבל אין לי טענות למועדון. יש לי הרגשה שאם יורו היה בוחר סוכן אחר הוא כן היה פה.

לא זוכר איפה קראתי אבל לא דובר על זה יותר מדי, שליון אמרה ליורו או שאתה חותם ביונייטד או שאתה יושב שנה ביציע.
מניח שדבר כזה יכול לגרום לו לוותר על ה"חלום" ולחתום ביונייטד.

רק היום ראיתי שהסוכן שלו זה מנדש,אם הייתי יודע לפני הייתי גונז את התקוות שלי לגבי המעבר הזה מזמן,אגב,גם של לאמין ימאל,הוא כבר דורש העלאה בשכר,בהצלחה להם איתו.

הרבה זמן שלא כתבתי כאן, כיף לחזור.

מצב הסגל שלנו לא רע בכלל, עם עמדה אחת בעייתית במרכז ההגנה, וגם שם, מדובר על מחליפים.

הרי בצדדים ואסקז וגרסיה הם גיבויים טובים בהחלט, ואחרי העונה האחרונה של קרבאחל ומנדי אנחנו גם שם במצב נהדר (במיוחד בצד ימין).
בהחלט כדאי לחשוב על פתרון לגיל של קרבאחל וואסקז באגף ימין, אך לא מדובר בצורך מיידי.

בקישור מצבינו נהדר גם כן, בלינגהם, קמא, טשואמני ופדה יתפסו את נתח הדקות המשמעותי, כשניקו פז ומודריץ משלימים את המצבה. עונה הבאה כנראה נזדקק לרכש נוסף שם, אבל ממש לא צריך להתפרע. גם בראהים וגולר יכולים לטעמי למלא שם את החלל במידת הצורך.

בהתקפה עם ההגעה של אמבפה בכלל אנחנו סגורים יפה, עם גולר בראהים ואנדריק כגיבויים מהספסל.

מה שמשאיר לנו את הבלמים.
מיליטאו ורודיגר זה צמד טוב מספיק, אך בגלל המצב של אלאבה והעזיבה של נאצ׳ו אנחנו זקוקים לבלם נוסף.
מארין יכול להיות אופציה טובה, אבל זה לא מספיק.
מקווה שנמצא בלם שימלא את החסר, אפשר אפילו להסתפק באחד מבוגר שיבוא להיות גיבוי מהספסל, באמת שאפילו אחד כמו פפה יכול להיות פתרון.

אם היו משאירים את נאצ’ו ואת הגיס שלו לעוד עונה אז מצבנו היה כמעט מושלם לדעתי.

ברוך השב אלינו :rose:

הוא הגיס של קרבחאל.