דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

אוהדי ריאל כל קיץ

לפי המארקה פרלאן מנדי כעת “קרוב מאיי פעם” להארכת חוזהו בריאל מדריד. אומרים שבמועדון אופטימיים מאוד ומאמינים שיחתום או לפחות יגיע לסיכום על חוזה חדש עם חזרתו מהחופשה. החוזה של מנדי נגמר בקיץ הבא כמובן, ביורו הוא אמר: “העתיד שלי? אין לדעת, זה לא הזמן לדבר על זה” במסיבת העיתונאים של הנבחרת וזה היה לא פשוט. אין פרטים עם בשר כמו משך החוזה, אם יהיה שדרוג כלכלי וכו’ אלא הדברים הרגילים - הוא מאושר במדריד, קרלו אנצ’לוטי דוחף לכך שימשיך, מוערך בחדר ההלבשה ושבמועדון מרוצים מכך שחזר לכשירות.

חייב להגיד שהתחלתי לחבב אותו למרות שתמיד היה לי חיוך מריר כשהכדור הגיע אליו והוא באמת נגר בהתקפה כמעט כמו גבריאל היינצה (אגב חבל כי יש לו מהירות, אני זוכר מצוין בישול שלו ב-2020 לקארים בנזמה בדרבי - פשוט לרוץ לעומק בזמן הנכון ולהוציא כדור רוחב, הוא לא צריך לכדרר כמו מרסלן). אולי הוא באמת גם מתאים יותר מאלפונסו דייוויס בכנף שישחקו בה או ויניסיוס ג’וניור או קיליאן אמבפה ב-90% מהזמן והם לא עושים הגנה גם אם זה גמר ליגת האלופות.

כשאני רואה את הסגל הנוכחי הפנטזיה הפרטית שלי זה להביא את ברנרדו סילבה שישחק בקישור, לא יקרה אבל פה זה גם מדור פנטזיות.

כרגע אני חולם רק על בלם. אם העונה תסתבך לנו זה רק על זה. אין לנו מה לעשות עם ברנרדו סילבה כשיש את הטורקי, הוא יכול להתפתח להיות תואם סילבה ובשביל זה הוא צריך את הדקות.

זה אמור להיות התפקיד של ארדה גולר.

כשיגדל, וארדה גם יותר קדמי והתקפי, אני רוצה את ברנרדו שישחק נמוך ויזיז את האתלטים ימינה ושמאלה.

ארדה מאוד דומה לו. שני שחקנים שמאליים, קטנים, עם טכניקה רצינית והבנת משחק (אצל הטורקי היא עוד צריכה להתפתח).
הוא גם יכול לשחק אחורה ולהזיז את האתלטים ימינה ושמאלה. השאלה במקום מי ישחק.

ז׳ואן מרטינז,בלם בן 16 (עוד חודש בן 17) 1.90 גובה,מצטרף למסע לארהב.
הגיע לפני שנה מהנוער של לבאנטה,שיחק בקבוצות u17 u19 שלנו.

עריכה:מסתבר שהחדשות היו מוקדמות,הבחור קודם לקסטיליה🤦🏻‍♂️

האמת בכל פעם שאני רואה את ארדה אני מקבל פלאשבקים של ברנרדו סילבה. הרגל שמאל, הטכניקה, שינויי הכיוון והבנת המשחק. יש להם אפילו את אותם חסרונות שהן כמובן הפיזיות והמהירות.

בכללי הייתי שמח לקבל את ברנרדו סילבה לפני 4-5 עונות. עכשיו כבר מאוחר.

ארדה מאוד דומה ומזכיר את ברנרדו שחקן ההתקפה הימני של סיטי, אני רוצה אותו בתפקיד שפפ השתמש בו עד לפני שנתיים וזה כמעט קשר אחורי, שיקבל את הכדור בין הבלמים לקישור וינהל משם את המשחק, אי אפשר להוציא לו את הכדור, שחקן בלתי לחיץ.

קוואבנגה שלנו יחלוק עלייך, הצליח להפתיע אותו כמה וכמה פעמים עם הרגליים הארוכות שלו.

זה היה מול ברנרדו הקיצוני כשיש קו חוץ וכשסילבה מחוייב לדחוף קדימה וליצור, כשהוא במרכז המגרש ולא מחוייב ליצור ולדחוף קדימה אלא לשמור את הכדור להשתחרר מלחץ ולהמשיך להניע אותו זה סיפור אחר.
אני כתבתי כמה פעמים, הקבוצה שלוחצת הכי טוב שראיתי הייתה ליברפול של קלופ וכתגובה פפ היה מוריד את ברנרדו למטה והקוסם הקטן היה שומר על הכדור ולא מזיז לו כאילו זה אימון מנומנם של תחילת עונה, היה מעצבן ברמות לראות את זה כאוהד ליברפול.

המארקה מתחת לכל ביקורת. אפשר לקחת שם ברצינות רק את חפד.

מסכים סילבה הוא אחד השחקנים הבלתי לחיצים שראיתי משחק, הכדור כמו סקוץ׳ צמוד לרגל. לפני כמה שנים בהחלט יכל להיות מחליף ראוי ללוקה.

מאז שהחתמנו את אמבפה אנחנו חוטפים הפסד אחרי הפסד. העזיבות של קרוס נאצ’ו וחוסלו, ה"בריחה" של לני יורו, וכנראה שלא נחתים גם את אלפונסו דייויס הקיץ הזה. בימים האחרונים דווח שלונין כנראה יבחר לעזוב, במועדון ידרשו 30 מיליון עליו.

במועדון מנסים לשדר שהכל בסדר בהגנה ומה שיש זה מספיק, אבל כן מחפשים בלם. נראה שהכיוון הוא למצוא פלסטר זמני והשם של איימריק לאפורט עלה, אבל אל נאסר לא מוכנה לשחרר בחינם, ובריאל מדריד לא מעוניינים לשלם כסף על שחקן בגילאים מתקדמים. בין לבין דווח שוב פעם שבריאל מדריד מודאגים מהמצב של אלאבה וההתאוששות שלו לא מתקדמת כצפוי.

אני מקווה שבמהלך החודש הקרובנמצא מישהו מתאים לחזק את ההגנה, מאוד חושש לפתוח את העונה עם בלם ורבע מיליטאו בלבד.

בסדר חנן אני די ציפיתי את הפוסט הפסימי הזה שלך. כנראה שאלפונסו דייוויס לא באמת היה כל כך קרוב ואחרי מה שעברנו עם סאגת קיליאן אמבפה כל שחקן אחר שיש כלפיו שמועות זה צ’יפס. אני הראשון שאמר כמה נאצ’ו חשוב בכל עונה, מתחיל כמו סמרטוט ובסוף משחק 40 ומעלה משחקים. באמת חבל שאין בלם אבל חוץ מזה הכל בסדר, שהחבר’ה לא ייפצעו יותר מדי ואני מאמין שיהיה כיף. ההתקפה שלנו אמורה להיות מאוד מגוונת אני לא חותם מעכשיו שנזכה באליפות ספרד כי אני מכיר את המועדון והשאננות שמחלחלת לשחקנים אבל אני מגיע הרבה יותר שליו אחרי שעשינו הכל. תראה מה זה גרמת לי להצטייר כאוהד אופטימי ואני פסימי, ככה אני, לא רק בגלל שאני אוהד הפועל תל אביב.

אמנם לא צריך להיות יהירים אבל אמרו שאין לנו סיכוי גם ב-2021 אחרי גל העזיבות וגם ב-2023, מדבר על נקודת הפתיחה בקיץ ובסוף היה בסדר. ימשיכו לא לספור אותנו.

אנדריי לונין אחלה אבל הוא שוער שני נו מה נעשה יש לך פיתרון אחר? הוא לא מקבל את המצב ואתה היית שם אותו ב-11? אני חושב שדי טיבו נפצע ונעדר מאיזה עשרה משחקים ב-2022/23 וגם בעונה שעברה, אולי החליף מזוזות בבית והשנה נוכל ליהנות ממנו באמת לעונה מלאה. לטעמי פראן גארסיה שחקן לא רע בכלל, צריך לשחק במשחקי הבית נגד הקבוצות הנחותות, פתיחת העונה בה כולם היו מבולבלים בהגנה ובעיקר הדרבי - עשה לו שירות רע מאוד. בעונה הבאה נראה שאם זה קיליאן אמבפה ואם זה ויניסיוס ג’וניור אף אחד לא יעשה הגנה אז הנוכחות של פרלאן מנדי לא רעה. אולי גם ננסה לפחות לקדם כבלם רביעי ילד מהקאנטרה.

משום שזה דיון שחוזר שוב ושוב בינינו לא אכפת לי אם אורליאן טשואמני יהיה בלם לדעתי אדוארדו קמאבינגה באמצע הרבה יותר אפקטיבי ממנו.

רק כדי להבהיר, אני לא טוען לרגע שאין לנו סיכוי וגם אם לא יגיע בלם ייתכן ומיליטאו יחזור לעצמו ונחווה עונה בלי פציעות בהגנה והכל ילך טוב.

בסופו של דבר קרו מספר דברים שבמועדון היו רוצים שילכו אחרת ולחלקם לא היו מוכנים. במועדון לא אהבו את זה שחוסלו ונאצ’ו בחרו לעזוב, שקרוס יפרוש, וראו בלני יורו העברה בטוחה. עכשיו אנחנו במצב שבו התוכניות השתבשו ואני רק ציינתי את זה.

ושוב אני לא פסימי, פשוט דברים הולכים לנו בצורה עקומה ולא לפי התכניות. אין פה משהו נסתר בין השורות.

אני חושב שלגבי טוני קרוס זה כן היה מורגש, זה לא היה “בום” כל כך גדול בטח בהתחשב באופי שלו. חוסלו באמת היה משחק פחות עם הגעתם של קיליאן אמבפה ואנדריק. מבחינתי ההפתעה היא נאצ’ו. אני חושב שאם כולם היו נשארים וגם אמבפה מצטרף זה היה טוב מדי וזה אף פעם לא המצב בכדורגל. לגבי בלם אני איתך, אפילו איזה מריו חילה כזה. פשוט ניסיתי כביכול להיות עם “פרופורציות”.

שוב אני לא צפיתי באדר מיליטאו בקופה אמריקה זה היה מאוחר מדי בלילה ולא מעניין אותי. נהגת לציין שהוא על הפנים. הוא יהיה חייב לשנות את הסגנון שלו בהנחה ואין לו את היתרון של השתי שניות זריזות או מהירות על פני שחקני ההתקפה. המועדון עם אסטרטגיה של או שחקנים בחינם או פרוספקטים לעתיד. ואם ליל איימה על לני יורו שיישב ביציע עונה שלמה זה חמור. נכון זה רק דיווח במארקה ונוח לי לתפוס טרמפ על זה כאוהד אבל מצד שני לאוהדי מנצ’סטר יונייטד (לאו דווקא כאן אלא ברשתות החברתיות, הדף של מועדון האוהדים) נוח להציג את זה כ"ניצחון" על ריאל מדריד. קצת היינו שאננים עם הצעה מאוד נמוכה עליו זה כן.

אני לא מצפה למספרים האלה בהגנה כמו בעונה שעברה וגדלתי על ריאל שחושבת התקפה. אני חושב שהעונה נוכל תיאורטית לכבוש יותר שערים ונהיה יותר בלתי צפויים, מבחינתי על אף עונה מדהימה אשתקד חווית הצפייה לא הייתה משהו. לפעמים ניצחנו אוססונות במוד של גמר ליגת האלופות וזה לא ככה. למעט ה-3:3 עם מנצ’סטר סיטי, נניח פעמיים ג’ירונה, הסופרקופה נגד ברצלונה - לא היה מספיק כיף. זה ישתפר אני מניח.

לא נעים מה שקורה לואייחו, הוא כל הזמן נפצע. נקווה לפחות שהפציעה הנוכחית תעיר את ההנהלה וידאגו לבלם נוסף בסגל. אף אחד לא יודע איך ומתי אלאבה יחזור.

הולכים לקראת עונה ארוכה במיוחד וחייבים סגל עמוק בכל העמדות. למעשה בלם זאת העמדה היחידה שצריך לחזק. חוסלו עזב אבל התחזקנו באמבפה ואנדריק. קרוס פרש אבל בלינגהאם יחזור לקישור, גולר וסבאיוס יקבלו יותר דקות.

אין לנו הרבה על מה להתלונן מבחינת חלון ההעברות. באסה שפספסנו את לני יורו, אבל אפשר להבין למה ויתרו עליו עם תג מחיר גבוה וסוכן בעייתי.

זה שרשור העברות ופנטזיות, והאמת שאין יותר מדי על מה לפנטז שם בחוץ. אני מחכה רק לצ’אבי אלונסו כמאמן הבא שלנו…

מאוד מקווה שנחתים את דה ליכט, לפי הפרסומים באיירן רוצה למכור אותו וביקשו מיונייטד 50 מיליון יורו.
יכול להתאים לנו בול בעיקר בגלל יכולת טכנית וניהול משחק מאחורה מהרמה.כי גבוהה שזה משהו שמאוד חסר אצלנו, יכול לשחק גם בלם צד שמאל מה שישאיר את רודיגר בצד המועדף עליו, וכבונוס מקבלים עוד איום בקרנות וכדורים חופשיים.

יכול מאוד להיות שאצלנו סוף סוף יצליח להראות את היכולת שכולם ציפו ממנו, הימור הרבה יותר בטוח וטוב מלני יורו לדעתי.