דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

עושה רושם שבכל קיץ חלון ההעברות של ריאל לא מספק את האוהדים(כותב את זה נטו מההתרשמות האישית שלי) אבל בסוף הקבוצה מצליחה.

זה כבר די ברור שהמדיניות בריאל היא כזו שמשתמשים בכל השחקנים בהתאם למה שהמועדון צריך מהם ולא כזו שמביאים בדיוק את השחקן בעמדה שצריך.
אז אם מנדי וטשואמני ישחקו כבלמים העונה, זה יענה על הצורך והכל בסדר. בדיוק בשביל זה יש לכם את אנצ’לוטי.

כמובן שזה יכול להתהפך לכיוון השלילי ובוא יהיה לכם יותר מדי חוסרים טבעיים, אבל אתם ממש לא שם.
בסה’'כ עם אמבפה, אנדריק ואולי מסטנטואונו זה חלון די מדהים מבחינת איכות ואופק עתידי.

האוהדים תמיד רוצים יותר וזה טבעי, אני חושב שעם עוד בלם טוב הסגל שלנו הוא מ-ו-ש-ל-ם ולא מזלזל בזה שהשחקנים שלנו ורסטילים. אבל גם לא צריך להסתמך על ה-“יהיה בסדר הזה” אלא להשאיר כמה שפחות מקום למיקריות. בשנה שעברה הפציעה של טיבו קורטואה הייתה ה-מכה האמיתית מעבר לכך. ג’וד בלינגהאם סיפק כמה גולים נוספים שחלוץ בכיר היה מביא וחוסלו וברהים דיאס הפתיעו לטובה. הפציעה של אדר מיליטאו הזניקה להרכב את אנטוניו רודיגר - והוא בלם טוב ממנו, וכן נאצ’ו>>>דויד אלאבה שנפצע.

אגב יותר קשור לת’רד הפרה-טמפורדה ולא שזה ממש מרגיע מישהו אם הוא נמצא אבל חסוס ואייחו מכחיש את הניוז במארקה וטוען שהוא לא נפצע קרי ייצא למסע המשחקים:

דווקא אני זה שבכל פעם כותב את זה, רק שהפעם אין סתירה. אני לא מעביר פה ביקורת על המועדון אלא מציין שדברים הולכים לנו לא כמו שרצינו שילכו. בקייצים הקודמים הדברים הלכו לפי התוכניות לפחות בכל הנוגע לרכש. את מי שרצינו השארנו, את מי שרצינו להחתים החתמנו, למרות שהתחרות הייתה קשה. הפעם היינו רוצים שקרוס ימשיך והוא עזב, היינו רוצים שלונין ימשיך אבל הוא כנראה שבחר לעזוב, היינו רוצים את יורו אבל הוא בחר לחתום ביונייטד. הפעם הדברים לא מצליחים למועדון, לא שלא מספקיםמאת הרצון של האוהדים. הפעם זה אחרת.

אמבפה נסגר בפברואר, אנדריק לפני שנה. כן הם הגיעו בחלון הזה והשחקנים שעזבו מבוגרים ובכנות המצב שלנו לא רע בכלל, אבל זה לא סותר את זה שלאחרונה לא הולך חלק הכל.

אני יודע שלא הגבת לי, אני מבין מה שאתה אומר אבל קח את הרפרנס שלי על הדברים:
1.נאצ’ו התחבט מאוד לגבי עתידו כבר בקיץ שעבר ויש היגידו שקודם לכן כשהביאו את אנטוניו רודיגר. זה אולי “פוקס” שהוא נשאר ויכול להיות שללא סרט הקפטן זה לא היה קורה.
2.חוסלו על הנייר ישחק הרבה פחות, יש רצון עז של המועדון לשלב את אנדריק. אולי זה היה קורה גם ללא ההצעה הכלכלית המשתלמת מקטאר.
3.טוני קרוס כבר אמרתי, תמיד היה מסתורי לגבי העתיד שלו, אם לוקה מודריץ’ אמר “מתי חותמים” בסלנג, אצלו זה אחרת. זה מפתיע אבל אני מעריך בזהירות שפלורנטינו פרס ידע. ואם ג’וד בלינגהאם נספר כשחקן קישור כעת אז הכל בסדר.

גם אני רציתי שלני יורו יגיע, אבל שוב, זה פחות מפריע לי שהוא לא הגיע מאשר זה שזה או הוא או כלום. שיעשו סטייל חוסלו אשתקד - יביאו שחקן פחות מבריק שיכול לתת עבודה. אולי בלם רביעי יצטרך לתת לנו 15-20 משחקים ולא יותר, חבל שרפאל ואראן נראה בפנסייה למרות שהוא צעיר והמועדון לא נוהג לעשות סיבוב שני.

ב2 ההצגות האחרונות (אמבפה ואנדריק) השחקנים נישקו את הסמל.
ברוב הקבוצות ברוב הפעמים זה סתם מחווה ריקה מתוכן לאוהדים, בשני הקרים האלה זה לא הרגיש סתם מחווה, זה הרגיש שהם ממש חיכו ללבוש את החולצה הזו, שהם חלמו על הרגע הזה.
מועדון בסדר גודל של ריאל מדריד יכול להרשות לעצמו להחתים שחקנים שממש ממש רוצים להיות פה כי הם אוהדים את המועדון מגיל צעיר.
יש לזה משמעות עצומה על פני שחקן שהגיע רק כי הסכומים דיברו אליו או שיש לו איזו שאיפה להתקדם בהיררכיית הכדורגל.
אם יצא (עוד) משהו טוב מההתנהלות הכלכלית שלנו והמגמה העולמית של קבוצות בבעלות מדינות, זה שהשחקנים מגיעים לריאל כי זה החלום שלהם.

אני מסתכל על זה אחרת, לקיליאן אמבפה “לא הייתה ברירה”, יש כאלה שעוד טעונים עליו, לא במועדון, יותר כתבים ואוהדים על כל הסחבת ומה שקרה במשך שנתיים. כמובן שבגול הראשון שלו הכל ישתנה. אנדריק ילד בן 18, הוא היה מנשק כל סמל של כל חולצה גם אם היה חותם בצ’לסי. אני לא מייחס חשיבות לדברים כאלה ולפעולה הזו. כשג’וד בלינגהאם כשחקן העתיד של נבחרת אנגליה מעדיף את ריאל מדריד על אף ששם טוני קרוס-לוקה מודריץ’-פדה ואלוורדה ולא את מנצ’סטר סיטי שסביר שהייתה משלמת לו יותר ואולי גם עליו קצת יותר - זה יותר מצדיק את התזה לדעתי.

אני חושב שמהצד שלכם לא באמת פיספסתם מטרה סופר חשובה. ניסיתם לנצל הזדמנויות.
זה גם חלק מהמצב המדהים של הסגל עצמו. רק שחקנים ממש ממש טובים יכולים לשדרג אותו, לכן מכוונים גבוה ולפעמים זה לא תופס.

בעד דה ליכט. גם שלוטרבק שחקן עם יכולות דומות. הבעיה היא שלפעמים הוא מתפזר קצת.
בכל אופן, בלמים טכניים שיודעים להוביל כדור ולשחרר אותו קדימה בצורה חכמה ומדויקת הם חתיכת נכס.

אני רק אגיד שאם אנחנו הולכים לשלם על בלם שאף פעם לא רצינו את הסכום שליל דרשה על השחקן שבדיוק רצינו, זה ייצטייר רע מאוד ולכן אני לא חושב שבמועדון ישימו סכומים גדולים על בלם. משום מה אני מאמין להם כשהם אומרים שאם תהיה מציאה הם ילכו עליה, ואם לא אז יסתדרו עם מה שיש.

המארקה בינתיים עובד קשה כדי לעשות ברצלונה ולפמפם לנו שיש לנו את בלם העתיד בקאסטייה.

אם יש משהו שהמועדון הרגיל אותנו אליו בשנים האחרונות, זה שכשיוצאות הודעות מטעם המועדון שאין כוונה ללכת על אף רכש, אז לא מדובר באיזו טקטיקת משא ומתן אלא באמת אין כוונה ללכת על אף רכש. היו לא מעט מקרים בהם זה היה נשמע לנו חריג והנחנו שמדובר במשא ומתן ובסוף תמיד גילינו שלא, אכן לא הולכים על אף רכש.

זה טיעון מאוד מאוד מאוד הגיוני, וצריך לזכור שלא סביר שנוכל למצוא בלם נורמלי שבאמת יכול להתחרות על ההרכב במחירים סביר אלא אם כן הוא יחסית מבוגר ויגיע לעבות את הסגל בגרושים. זו עדיין אפשרות שאני מאמין שכן אפשרית ושהמועדון יחרוג קצת מהמנהג שלו לגבי שחקנים מבוגרים במקרה הזה.

נראה שריאל הגדירה לעצמה את כללי המשחק והיא לא חורגת במילימטר , לא עבור ״כישרון דורי״ ולא עבור עוד כמה דולרים לשחקן בסוף חוזה. אני יכול לבקר את זה ולחשוב שגמישות מסוימות ראויה מדי פעם אבל לא יכול להתווכח עם התוצאה-
המועדון הכי פופולרי/יוקרתי בעולם
הצלחה מטורפת בשנים האחרונות
סגל היסטורי ועמוס בכישרונות דוריים וצעירים
המועדון עם ההכנסות הכי גבוהות בעולם
וכמובן ההילה הבלתי נתפסת שיש לחולצה הלבנה, גם שחקנים שמגיעים ממועדוני צמרת בשוק מהפער ביננו לכל השאר.

רק שנמשיך ככה.

דוד הפעם לא הודיעו שאין רכש, אמרו שיחפשו ואם ימצאו מישהו הולם אז ינסו לרכוש אותו, אבל לא הולכים לעשות דברים בפאניקה ואם לא ימצאו מישהו שיאהבו אז אכן לא יהיה רכש. הפעם זה קצת שונה. נקווה שימצאו מישהו.

מה שכן, רכשים כמו דה ליכט או שלוטרבק, כנראה שלא על הכוונת בכלל. אולי שחקן מאוד צעיר שיהיה הימור לעתיד, או שחקן סטייל חוסלו. המועדון גישש אצל לאפורט, כיוונים כאלו.

בכל מקרה כבר לפני הרבה זמן פורסם שאנטוניו סילבה על הכוונת של המועדון ל2026. נראה מה יהיה עם זה.

ה “מניה” של אנטוניו סילבה קצת ירדה. הייתה לו עונה לא טובה השנה, בטח יחסית לעונה שלפניה שבה הוא באמת היה מעולה.
היה לו גם איזה כרטיס אדום אחד בצ’מפיונס כשהוא הרחיק עם היד (כשיכל להגיע עם הרגל) שקטלו אותו עליו.

בקיצור, אני לא אומר שהוא לא יגיע והוא עדיין בהחלט כישרון גדול אבל יכול להיות שהכיוון הזה “התקרר” קצת…

אנטוניו סילבה מיוצג ע"י זורז’ה מנדש כך שברור שהוא לא יגיע.

אנחנו לא צריכים לקנות בלם יקר או כוכב בסגנון דה ליכט. רודיגר ומיליטאו במילא יפתחו ברוב המשחקים.
על ואייחו אי אפשר לסמוך שיהיה זמין. אלאבה היה חלש עוד לפני הפציעה הקשה.

צריכים בלם שלישי-רביעי כמו שנאצ’ו היה. אם יש לנו מישהו מספיק טוב בקסטיליה או בנוער זה יהיה נחמד. אומרים שחואן מרטינס יכול להתפתח לבלם טוב אבל הוא יהיה בן 17 בחודש הבא ופה זה לא ברצלונה. אגב, אם יש משהו אחד שאפשר לקנא בבארסה זה האמון שלהם בשחקני בית.

כנראה שאפשר להסתדר עם המצב כרגע כשטשואמני גם מחלטר בתור בלם מדי פעם. הבעיה תהיה אם רודיגר או מיליטאו ייפצעו. מכיוון שאנצ’לוטי לא מתלהב לשלב שחקנים מהנוער אז כדאי להחתים בלם סולידי בהשאלה או שחקן חופשי.

ראיתי דיווחים שדה בריינה אולי לא ממשיך בסיטי. הכיוון שלו זה ערב הסעודית?
או שאפשר לפנטז על מחליף לקרוס ששולח 3 טיסנים מול שוער 6 פעמים במשחק?

יכול להיות שבמועדון בונים גם על מנדי כבלם לעת הצורך?

רולטות 360 במרכז הרחבה במקום באגף? יאללה בלגן. מזה משנה אז ננצח 7-3 במקום 7-0.

באיחור קל, אבל המחיר של שחקן שונה ממועדון למועדון.
אם הצורך של יונייטד ביורו גדול משל ריאל, סביר בהחלט שהיא תשלם עליו יותר. בהתחשב בזה שבריאל הוא כנראה יהיה בלם שלישי בהיררכיה, וביונייטד יקבל את המושכות בהרכב הפותח (בליגה האנגלית גם) אז אני בהחלט יכול להבין את ה״בחירה״ של יורו ואת ההצעה של יונייטד.
האם זה חכם? רק הזמן יגיד. אזכיר לכולם שאני לא חושב שיש אוהד ריאל אחד שתמך בקניה של ויניסיוס, רודריגו (ורינייר) בסכומים שהם נקנו (110 מיליון). אחרי עונה גם היו לא מעט קריאות למכור ולמזער הפסדים, להביא שחקן אחד מוכח יותר, ולמרבה האירוניה אחד השמות הכי נפוצים אם אני זוכר נכון היו הזאר.
חשוב לציין גם שהקניה של יורו היא במקום בלם מעט זול יותר ולא במקום כלום. מה גם שזה לא שמחיר ממוצע לבלם בלבל של יונייטד עומר על מיליונים בודדים, וכנראה שלכל בלם בהם ירצו להרכב הם יצטרכו לשלם סכום דומה. יונייטד בניגוד לריאל לא נהנית מכוח משיכה שיגרום לשחקנים לוותר על שכר גבוה או להאבק במועדון שלהם כדי להגיע.
בנוסף, להציג את המחיר הנכון של יורו כ30 מיליון כי זה המחיר שליל סירבה לו זה גם שגוי.

בלם טוב בן 18 ב-65 מיליון יורו זה כלום כסף.
אם יש מישהו שלימד אותנו את זה יותר מכולם זה פלורנטינו פרז.
יש פה 2 אופציות: פרז טעה באמונה שיורו מוכן לחכות לריאל, או שלא היה לפרז כל-כך דחוף להחתים אותו מלכתחילה.
אני מאמין שזה השני, ולכן לא היה מוכן לדחוף עוד קצת בשביל לסגור את העסקה.

אני מאמין שיש לזה שתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא שיורו כנראה לא בעל יכולת שיווקית גדולה, הוא הרי בלם ולא שחקן התקפה, לא נראה טוב, ממדינה שמפוצצת בכוכבי כדורגל, הוא כנראה לא יהיה מדפסת כסף. פלורנטינו אוהב שחקנים שהם כוכבים במובן הפשוט של המילה, כאלו שיחזירו את הכסף שמושקע בהם. הסיבה השניה היא שבמועדון חשבו שהוא בכיס שלנו, טיפסו על עץ גבוה מדיי שלא היה דרך לרדת ממנו מבלי להיפגע תדמיתית.

לגבי עד כמה הם רואים בו פוטנציאל גדול, בזה אין ספק. רואים בו ככישרון של פעם בדוק בעמדה שלו, לפחות ככה דווח לאורך כל השנה האחרונה.