דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

ברור שזה קורה ויקרה, אנחנו מדברים על האלאנד… לא שזה מדיד, אבל אני דבק בדעתי. זה בערך כמו שויני יכול להכריע משחק לבד

אני חושב שהשיקול של הליגות כמעט ולא משמעותי במקרה הזה.
אמבפה שחקן על והוא יבקיע באנגליה או ספרד בדיוק כמו שהוא מבקיע בצרפת, מול כל קבוצה בצ’מפיונס או בנבחרת.
בדיוק כמו השאלה אם האלנד יצליח להבקיע באנגליה כמו שהבקיע בדורטמונד או האם מסי יצליח להבקיע ביום גשום בסטוק זה נראה לי פשוט לא רלוונטי.

לדעתי השאלה המרכזית שצריכה להישאל בהקשר של אמבפה היא העמדה שלו- די ברור שהוא לא רוצה לשחק כחלוץ וחלק גדול מהחיכוך שלו עם ההנהלה בעונה שעברה היה שלא הביאו לו את לבאנדובסקי.
יותר מזה, העונה הביאו לו 2 כאלה (קולו מואני וגונזאלו ראמוס) כדי שיוכל לשחק אך ורק באגף כמו שהוא רוצה.
אצלנו יש את ויני שלא הולך לזוז משם וזה בלי לדבר על רודריגו.

אם השאלה הזו פתירה והצב יסכים “להתפשר” על עמדת החלוץ אין לי ספק שהוא זה שצריך להגיע, הוא שחקן טוב יותר, יוצר שערים מכלום ויכול להשלים את אחת מחוליות ההתקפה הטובות בהיסטוריה שלנו שגם תהיה אפקטיבית מאד אבל גם יפה לעין.

איך נקבע מי שחקן יותר טוב ?

אמבפה שחקן יותר שלם, אין ספק בזה(אגב הוא הרבה פחות שלם ממה שמייחסים אליו, הוא לא ברמה של הגדולים באמת אבל זה כבר דיון אחר), אבל האם לפי זה נקבע מי יותר טוב ? אם כך אז רודריגו ללא ספק יותר טוב מויני.

אצלי הכלל הוא מאוד פשוט כשזה נוגע לשחקני התקפה, התקפה זה קודם כל מספרים, האלאנד יותר טוב.

אם תרצה לקבוע מי יותר טוב לפי האסתטיקה של המשחק אז אמבפה.

אז מה יותר קובע ? התכלס או המסביב ?

כשאתה משווה שחקן של 40 שערים לשחקן של 10 אני יכול להבין את ההשוואה אבל פה אתה מדבר על שחקנים שגם אם נתעלם לגמרי משאר הדברים שהם מביאים למשחק המספרים וה"תכלס" שלהם די דומים.

בוא ניקח את 4 השנים האחרונות (מהרגע שהאלנד פרץ)-

אמבפה-

42 שערים ו11 בישולים ב47 משחקים ב2020,
39 שערים ו26 בישולים ב46 משחקים ב2021,
41 שערים ו10 בישולים ב43 משחקים ב2022 והעונה בינתיים 21 שערים ו2 בישולים ב22 משחקים.

האלנד-
41 שערים ובישולים ב41 משחקים ב2020,
ב2021 29 שערים ו8 בישולים ב30 משחקים, 52 שערים ו9 בישולים ב53 משחקים בעונה שעברה והעונה בינתיים 19 שערים ו5 בישולים ב22 משחקים.

עד כדי כך שונה?

אם היה אפשר לקבוע חד משמעית לא היה לנו פורום…

אותך מעניינת השורה הסטטיסטית, אותי יותר מעניין מה השחקן מביא לשולחן. הורסטיליות של אמבפה שווה לי הרבה יותר מהעוד כמה מעורבויות בודדות שהלאנד מסוגל להביא בעונה.

אתה משווה בין שחקן שמשחק בליגה קקיונית בקבוצה שהשקיעה מיליארדים והביאה את מסי וניימאר שישחקו לידו, לבין שחקן ששיחק בליגה קצת פחות קקיונית בקבוצה נחמדה.

ההשוואה היא אחרי שהאלאנד מגיע לקבוצת על ששולטת, שם יש הבדל של 0.21 מעורבויות למשחק, שזה בעונה של 60 משחקים עוד 12.6 שערים.
למרות שגם אם ניקח בחשבון את המעורבויות של האלאנד בדורטמונד הוא עדיין מוביל.

והדברים שהם מביאים למגרש, האלאנד זה לא רק שערים, הוא מוציא מהמשחק את 2 הבלמים כל המשחק שעסוקים רק בו, הוא לוחץ, הוא טוחן את ההגנה, עושה המון דברים שלא יבואו לידי ביטוי בסטטיסטיקה.

אחד זה חלוץ 9 שיכול לשחק עם הגב לשער והשני זה קיצוני שמשחק חלוץ כדי שיבקיע יותר, אז הדברים שבנוסף למספרים שהם מביאים למשחק הם דברים שונים, הערך המוסף של האלאנד למרות שלא בא לידי ביטוי מספרית הוא יותר חשוב לדעתי.

בקשר לקבוצה שלנו, יש לנו 3 שחקנים שהם תואמי אמבפה(אחד מהם כבר היטם טוב כאמבפה מאמבפה, ג’וד) אין לנו חלוץ 9 שישחק בתוך הרחבה ועם הגב לשער(חוסלו לא וורלד קלאס ולא נספר) האלאנד הוא השחקן הכי טוב בעולם לעמדה הזאת, אם העדפתי את הארי קיין על אמבפה בתחילת העונה לבטח אעדיף את האלאנד.

זה עוד 12.6 שערים, כמו עוד חלוץ מצוי וטוב בליגה הספרדית, אנחנו לא צריכים ורסטיליות, חייבים טוחן הגנות מדופלם שגם יהווה קיר לדאבל פסים עם ג’וד.

האלאנד ואמבפה לא יגיעו בסוף כמובן, אבל דיון תיאורטי נחמד שכיף להשתתף בו :+1:t2:

אז המספרים שלהם לא שונים וחזרנו לנקודה הזו:

שים את אמבפה בסיטי תחת אימון של פפ עם דה בריינה, ברנרדו פודן והאחרים שיסדרו לו מצבים ואני מאמין שהוא כובש מספר דומה לשל הנורבגי.
שים את שניהם בריאל ואני מאמין שגם שם פחות או יותר המספרים יהיו זהים.
תשובה מוחלטת כנראה שלא תהיה אבל זו דעתי בכל אופן, אשמח לכל אחד מהם שיגיע כמובן.
לגבי הצורך היותר בהול בחלוץ 9 אני לגמרי מסכים איתך.

לדעתי לא, המספרים יהיו זהים למספרים הנוכחיים, בקבוצותיהם הנוכחיים, אמבפה רוב הסיכויים שיבקיע פחות כי ויני יקח לו הרבה כדורים והתקפות.

אם נחזור לדוגמא של מסי שהשתמשת בו, מסי בסיטי אצל פפ יבקיע כמו מסי בברצלונה, מסי בווסטהאם יבקיע פחות ממסי של ברצלונה.
לכן לא לקחתי את המספרים של האלאנד מדורטמונד(למרות שהם מצויינים), אם האלאנד היה משחק בבאיירן בגרמניה אז היה מביא מספרים הרבה יותר גבוהים מהמספרים שהיו לו בדורטמונד, לקחתי מספרים מאז ששניהם משחקים בקבוצות הכי טובות בליגות שלהן.

כמובן שגם אני לא אתנגד לאמבפה :stuck_out_tongue_winking_eye:

ברור, הציטוט של האם מסי יבקיע ביום גשום בסטוק לא מדבר על כך שישחק בסטוק אלא נגדה עם קבוצה גדולה כמובן :).
זה ציטוט שאנגלופילים היו מרבים להשתמש בו כשאמרו שמסי וכריס מבקיעים המון שערים רק בגלל שהלה ליגה חלשה ומסי בפרט לא היה מצליח בפיזיות של אנגליה.

גם אני חייתי בשלום עם המחשבה הזאת עד ששוב פעם התחילו הדיבורים על אמבפה.

בחזרה למציאות…

רלבו ומארקה מפרסמים שיש לנו סעיף רכישה בחזרה בגובה 8 מיליון יורו על מיגל גוטיירז. היו דיווחים מוקדם יותר החודש שדורטמונד מעוניינת בפראן, ואני חושב שזו הזדמנות מעולה להחזיר להם על ג’וד אחרי ששדדנו אותם ולמכור להם את פראן גרסיה, להתחזק בעמדת המגן השמאלי, ולהחליש את אחת מהיריבות לאליפות.

שנה חדשה בפתח וכמו כל שנה מכבד המארקה את המסורת ומפרסם את הכתבה שמסבירה לנו שה’רכישות’ של חלון ההעברות הם הפצועים.

אנצ’לוטי חתם עד 2026…

אני רק מקווה שלא נפסיד את אלונסו בגלל זה.

בדיוק ראיתי את הפרסום ורציתי לשאול. זה רשמי? זה פרסום אמין? הוא לא סגר כבר עם נבחרת ברזיל?

הכחיש שסגר עם נבחרת ברזיל בניגוד לפרסומים של ההתאחדות שלהם.

מטה מורטו הוציא הודעה נחרצת והוא עיתונאי שאפשר לסמוך עליו במאה אחוז כך שזה באמת סגור. גם רלבו מפרסמים את הדברים.

זה אומר רק דבר אחד, תשכחו מאמבפה או כל חלוץ על אחר.

אנדריק זה החלוץ שיוביל אותנו קדימה, אנצ’לוטי כמובן ויישר קו עם פרז.

רשמית.

ביחד עם הדיווחים על ההארכה שלו, דווח שהוא ביקש ישירות מההנהלה בלם. נראה מה יהיה עם זה.

לא נראה לי שיש מישהו ביקום שרוצה את אמבפה בריאל יותר מפרז.

ולדעתי גם אין מישהו ביקום שיודע יותר מפרז שאמבפה לא יגיע לריאל.

אבל מצד שני כשאני חושב על זה…מי יותר מתאים מאנצ’לוטי לאמן את הקבוצה הזאת כשאמבפה יגיע ? הוא יצליח להתמודד הכי טוב עם כל האגו וישאיר את כולם מרוצים, פסקה במיוחד בשבילך סנטיאגו, שיהיה לך חלון חורף מעניין עד הסוף :face_with_peeking_eye:

לא מבין מה בוער,אמנם פתיחת העונה שלנו טובה יחסית ובתקופה האחרונה אנחנו נראים טוב והתוצאות בינתיים מעולות אבל זה רק חצי עונה שבה עוד לא זכינו בכלום,מי מבטיח שהעונה תימשך ככה ותסתיים עם תארים? ומה כבר שכחנו את העונה שעברה? את הביזיון בליגה? אנצלוטי כל כך מבוקש שלא היינו יכולים לחכות לסוף העונה כדי לבחון את המצב מקצועית כמו שצריך?
החתמה שמוכיחה לנו את מה שכבר חשבנו,אנצלוטי נשפט יותר לפי כמה הוא מיישר קו עם ההנהלה ופחות לפי תוצאות.

לא רלוונטי, פרז רוצה אותו ולכן אנצ’לוטי לא צד בנושא.

גם אני פסימי בהקשר שלו, אבל כל עוד המועדון לא ויתר הסיפור עדיין קיים.