דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

עזוב מה דווח.
אני מסתכל על מה שקרה בפועל.

אם יורו באמת היה משהו מיוחד בעיניים של פלורנטינו הוא היה מרים את ההצעה, אז כן לדעתי זה אגו של המועדון שלא רצה להיכנס ל"מלחמת מחירים"/התאהב במדיניות של עצמו או שלא החזיקו ממנו כמו שהדיווחים סיפרו לנו.

מה שקרה בפועל זה שריאל מדריד בחרה שלא להרים את ההצעה ולסגת מהמירוץ
למה? זה כבר פרשנות. אתה אומר אגו, התאהב במדיניות או מה שלא יהיה, אני חושב שמדובר בשיקול קר כמו כל ההחלטות שלוקח המועדון. העלתי תיאוריה אפשרית אחת, באמת שאין לי שום מקור לגבות אותה, אבל לטעמי היא עושה הרבה יותר שכל. אנחנו מכירים את פלורנטינו עשרות שנים, קפריזות זה לא משהו שמאפיין אותו.

תצאו מהדיון החסר משמעות הזה על יורו, ההתנהלות שלנו במיני סאגה הזאת לא נראית לי כזאת רעה, כי כנראה השחקן נכנע ללחצים של לשבת ביציע שנה שלמה וזה legit לגמרי, עם כל הכבוד לנו.

הדיון האמיתי והחשוב פי כמה זה למה לעזעזאל אנחנו מוכנים להתחיל את העונה עם 2 בלמים + אחד פצוע שגם כשהוא כשיר אני מעדיף את טשואמני בעמדה שלו.
אני לא אומר בוא נחתים עכשיו בלם בפרופיל גבוה (לא מילה גסה בכלל כי דה ליכט על המדף תמורת סכום מצחיק בעיניי, אולי לא יסכימו איתי אבל בעיניי אחד הבלמים היותר טובים בעולם היום) ואפילו לא אמרתי בוא נחפש את הלני יורו הבא (שגם לא חסר) - אלא בואו נחפש אפילו בלם מקומי שיודע לעשות את העבודה ולסתום לנו חורים, יש שיקראו לזה החתמה סטייל חוסלו, אני זורם.

יש לנו גם ככה סגל ללכת הכי רחוק שאפשר העונה, פשוט ההחתמה הסופר פשוטה הזאת יכולה לפתור כל כך הרבה בעיות בעקב אכילס המסתמן לעונה הבאה.
הRISK-REWARD פה מדהים ואסור לדלג על זה לדעתי.

חוץ מזה שאני מתוסכל מהעובדה ש42 מיליון יכלו לנחית את קלפיורי ומהעובדה ש50 יכולים להנחית את דה ליכט וזה לא יקרה, יש לא מעט אופציות לסותמי חורים בשוק היום, אני מוכן לעשות לכם רשימה אפילו.

סתם מעניין, מי?

האופציות הזולות:

• דויד גרסיה (אוססונה)
  • דני וויוויאן (בילבאו)
  • פר סחורס (טורינו)
  • חואן פוית (ויאריאל)
  • דויד הנצ’קו (פיינורד)
  • דה פריי (אינטר) אם כי לא זוכר מה הגיל שלו

ויש גם לבל אחד מעל במחיר:

• כריסטיאן רומרו
  • שלוטרבק
  • שקריניאר (לא באמת מקבל דקות בפסז’ אז יכול להיות שהמחיר שלו צנח)
  • קסטלו לוקבה מלייפציג
  • יורל האטו מאייאקס (צעיר מאוד)
  • סקאלביני מאטלאנטה, למרות שזכור לי שהוא פצוע

יש לי עוד שמות בקנה אבל לא רציתי להתפרע

מה שטענתי לא מעיד על התנהלות קפריזית. בדיוק ההיפך.

אני ממש לא חושב שטעינו עם יורו. לא עקבתי אחריו קרוב למספיק כדי אשכרה להעריך את הרמה שלו, ובטח ובטח לא כדי לאמוד אותה במחיר.
כשכתבתי, דיברתי על הסיבות ללמה קבוצה אחת יכולה להעריך אותו בX ואחרת בY, אפילו אם נתעלם מההבדלים ביניהם במצב הכלכלי.
הצורך של יונייטד בבלם גבוה מהצורך שלנו, אצלם זה להרכב, אצלינו מדובר בבלם שלישי או אפילו רביעי (אם טשואמני יהיה בלם שלישי וקאמבינגה ייכנס לקישור).

בנוסף, יש פה תדמית שאנחנו בונים לנו. ההתפשרות הזו הייתה עולה לנו הרבה יותר ממחיר הפשרה הנוכחי, כי קבוצות ושחקנים ידעו בעתיד שתמיד אפשר לנסות לכפות עלינו לשלם יותר. כשיגיע לני יורו הבא והקבוצה שלו תתעקש על מחיר מסוים, הם והשחקן ידעו שאם ריאל אמרה X היא לא תשלם 2X, השחקן ישקול את הצעדים שלו בהתאם וכך גם הקבוצה. לא תמיד תהיה יונייטד שתבוא עם הצעה כפולה משלנו, בטח לא כשיהיה מדובר בסכומים גבוהים יותר.

בהחלט יכול להיות שנצטער על זה, למדיניות שלנו יש מחיר ואחת לתקופה נפסיד שחקן שרצינו. אבל בואו נודה באמת, כנראה שיהיה מדובר בשחקן שלא רצינו יותר מידי.

חוץ מזה, בסכום הזה בהחלט אפשר להביא בלם גיבוי טוב לכמה שנים שיהיה מוכח יותר מיורו וייתן לנו אימפקט מיידי. לא צריך להמר תמיד על מיליטאו? לפעמים עדיף רודיגר ביד…

אם ההנהלה והצוות המקצועי היו בטוחים שמדובר בוראן הבא היו מחתימים אותו גם ב 65 מיליון, אבל מדובר בהימור ב 65 מיליון שאולי מדובר בוראן הבא וזה לא הימור שכדאי לקחת.
כבר כתבתי שדה ליכט שהוא הימור בטוח ושחקן שיכול לשדרג אותנו באופן מיידי אמור לעלות 50 מיליון בלבד, והוא גם עדיין צעיר.

אהבתי את צירוף המילים הלא לוגי הזה

גם האזרד היה הימור בטוח, רק אומר…

כן אבל הסיכוי ליפול עם שחקנים מוכחים כמו הזאר שהיה השחקן הטוב בפריימרליג לאורך כמעט עשור הוא הרבה הרבה יותר נמוך מאשר ליפול עם שחקנים לא מוכחים כמו יורו, יוביץ ודומיהם

אם היו בטוחים שיורו הוא משהו משהו ולא רק אולי ובעתיד אז היו משלמים עליו את ה60 מליון

גם קאקא לדוגמא היה הימור בטוח, והתקופה שלו בריאל היתה פחות מוצלחת, אבל אם היית לוקח אחורה כל אחד לקיץ 2009 אף אחד לא היה שואל שאלות למה להביא אותו

באותה מידה גם כל שחקן שעולה הרבה ואחרי שנים מוצלחות - די מריה וקאסמירו ביונייטד לדוגמא, טורס בצ׳לסי ועוד ועוד

בכדורגל בטוח זה תמיד בעירבון מוגבל, פציעה אחת יכולה לגמור שחקן.

דה ליכט זה בדיוק השחקן שריאל צריכה להרכב, גם אם לא יהיה וורלד קלאס בעבודה הגנתית(ורוב הסיכויים שהוא כן יהיה) ויהיה רק בסדר עדיין השקט שלו עם הכדור תחת לחץ יהיה שווה הרכב מבחינתי. נמאס לי מהגנה הכוללת את מנדי, קרבחאל והמחליקן שלא יודעת להניע כדור ברמה של קונפרנסליג.

ההימור על שחקן הוא פונקציה של המחיר המשולם. גם אם מסי בגיל נניח 33 הוא השחקן הטוב בעולם, לשלם עבורו באותה עת 100 מיליון יורו זה סיכון שונה מלשלם עבורו 500 מיליון יורו.
שחקן מוכח בגיל של שיא היכולת יקטין את הסיכון של התפוקה העתידית שלא לפי המצופה. שחקן צעיר אחרי עונה טובה הוא עדיין סיכון לא קטן, כי ההבדלים הפוטנציאלים ביכולת העתידית הם גבוהים.
ברור שפציעה מסיימת קריירה היא סיכון תמידי לכל רכישה, אבל אני מניח שאלו סיכונים מבוטחים.

אולי פספסתם את זה אבל אנצ’לוטי אמר בפה מלא שהסגל סגור ולא יהיו עוד רכישות. אני מאמין שגם אם תהיה זו רכישה זולה להחליף את ואייחו אולי, לא עסקה של עשרות מיליונים.

זה נראה שהכיוון הוא להמשיך ולחכות עד שתיפול אופציה חדשה בשוק. בינתים מה שיש זה מה שיש.

“דיון ההעברות והפנטזיות

ניסינו אולימפיאדה וזה משעמם יותר מכדורגל נשים, זה כל מה שנשאר לנו להעביר עוד חודש עד לדבר האמיתי.

האזרד היה הימור בטוח רק בעיניי האוהדים.
אני בתור אוהד שמעתי רק בדיעבד על הרגלי האימון הנוראיים של הבלגי והגישה שלו.
אם הצוות המקצועי בריאל לא ידע את זה ולא לקח בחשבון ששחקנים כאלה מתדרדרים מהר בגילאים מתקדמים זאת חתיכת פאשלה.

בנוגע ליורו… גם אם יתברר שהוא הבלם הכי טוב בדור הנוכחי אז הוא ישחק 3-4 שנים באנגליה ואז יגשים חלום ויעבור לריאל… (אולי אפילו ב"חינם") הכל בסדר.

לא יודע אם שמעתם אבל לני יורו נפצע לשלושה חודשים באימון השני שלו במנצ’סטר, בחירה מעולה שלו.

אין מישהו שהוא חסין מפני @SantiagoBernabeu , אין אפס אצלו, הנה מה מה שכתבתי רק לפני יומיים, אני לא האמנתי שההתדרדרות תהיה כ’'כ מהירה, בקצב הזה הילד פורש עוד חודש.

זה כבר לא מצחיק :scream:

הקיץ הזה כנראה כבר נסגר ואם יהיו שינויים הם יהיו מינוריים בלבד. אז לפחות נדבר על הקיץ הבא?

יש 5 שמות שילוו אותנו במהלך העונה הזאת, ואולי עוד כמה הפתעות.

1. אלפונסו דייויס. הוא היה מטרה לקיץ הזה אבל גם אנחנו וגם הגרמנים לא מוכנים להתקפל. בשנה הבאה הוא מסיים את החוזה ויוכל לחתום בחינם. הדיווחים הם שהוא בעצמו עדיין לא סגור במאה אחוזים איפה הוא רוצה ללכת, ולכן בריאל מדריד ממהרים להחתים את מנדי על הארכת חוזה עד 27.

2. פלוריאן וירץ. במועדון עובדים על הרכש הזה עוד משלהי 2023. היו דיווחים שיש לנו איזשהו הבנה איתו בקיץ הבא נלך עליו. הוא צפוי לעלות הרבה מאוד כסף.

3. טרנט אלכסנדר ארנולד. גם הוא מסיים חוזה בעונה הבאה וריאל מדריד עוקבת מרחוק. אם הוא יבחר שלא לחדש חוזה ריאל תכנס לעניינים אבל לא תנסה בכח להחתים אותו.

4. פרנקו מסטנטאונו. בריאל מדריד כבר עובדים בצורה אקטיבית על הילד הזה. יש לו סעיף של 45 מיליון יורו אבל בריאל רוצים לשלם פחות. כרגע אף אחד לא ממהר משני הצדדים.

5. צ’אבי אלונסו. יש לו חוזה עד 2026, כמו גם לאנצ’לוטי, אבל ייתכן שכבר בקיץ הקרוב זה יקרה, תלוי בכמה משתנים לאורך העונה.

מלבד השמות האלו במועדון יעקבו אחר שוק הבלמים וישימו לב לשחקנים מבית. יש 3 בלמים צעירים שמדברים עליהם ומשחקים באקדמיות, ראול אסנסיו, ז’ואן מרטינס וג’קובו רמון. כרגע הכיוון הוא להמר על אחד מהם אבל במועדון עדיין יהיו עם האצבע על הדופק.

בסוף העונה דווח גם שהמועדון לא יביא מחליף לקרוס הקיץ, אלא בעונה הקרובה יעקוב גם אחר התפקוד של הקישור הקיים בלעדיו ויבחן את הצורך בהבאת מחליף בשבילו, כשבמקביל יחפשו אופציה בשוק לתפקיד הזה.

לטעמי אני לא אתבאס אם לא יביאו את וירץ. היסטוריית הפציעות שלו קצת מטרידה, וגם מרגיש לי שאנחנו עמוסים בחלק הקדמי והקישור ההתקפי ואין טעם להוציא שם עוד כסף.
את טרנט אני לא רוצה בכלל. יש לו חסרונות שאני לא מוכן לחיות איתן. אין מקום בימינו למגנים לא מהירים, וכל האילתורים שהוא משחק קשר לא לטעמי.

אז לאחר שדה ליכט עבר תמורת 50 מליון יורו, אני רוצה לשאול: למה בעצם לא אלינו? מדובר בבלם טוב, לא מבוגר בכלל, במחיר יחסית מאוד מאוד נמוך, ובעמדה שאנחנו זקוקים לה נואשות (האמת היא שאנחנו זקוקים אפילו ל-2 בלמים לדעתי ולא רק לאחד).

עצם זה שנדמה שזה אפילו לא היה על הפרק מעיד בעיניי על כך שפלורנטינו שוב נופל בחולשה המרכזית שלו: מימוש אסטרטגיות באופן קיצוני לחלוטין ללא יכולת לנהל דיון ענייני על ניצול הזדמנויות טקטי שחורג אפילו במקצת מהאסטרטגיה הכללית.