דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

מקובל, מוערך ומרגש. שוב תודה, לך ולכל הקהילה המחבקת שלנו.

מי אמר שאין רכש בינואר?
ריאל מחתימה לקסטיליה את ג׳רמי דה לאון,הקיצוני הימני הפורטו ריקני בן ה 19 של קסטיון מהליגה השלישית,לפי פבריציו היה לו ביקוש מעוד קבוצות בלה ליגה והוא בחר בריאל.

ניסים חליבה כתב עליו כמה מילים,אומר שמדובר שחקן עם דריבל מעולה ואתלט ברמה גבוהה מאוד,נשמע מתאים לקונספט,השאלה אם יתאים גם ברמה,שיהיה בהצלחה.

הוא הוחתם לקאסטייה למיטב הבנתי, לא יודע כמה נראה ממנו אם בכלל.

חפד עם ידיעה מעניינת. יאן קווטו, המגן הימני של ז’ירונה ואחד השחקנים הבולטים שלה, על הכוונת של ריאל מדריד. הוא מסיים חוזה בסיטי גרופ ב2025. לאחרונה הוא התראיין ואמר שהחלום שלו זה לשחק אצלינו.

עוד שוער אוקראיני חותם אצלנו,איליה וולושין,בן 17, 2 מטר גובה,שיהיה בהצלחה.

טוב כמה אפשר להתעלם…

לפני כחודש סנטי אאונה דיווח שהגענו לסיכום סופי עם אמבפה והכל סגור. מאז היה שקט אירי, פסז לא הפעילה לחצים, אין כתבות בתקשורת ונראה שכולם שכחו מהעניין.

בימים האחרונים התחילו טפטופים מחדש. רודרה וחורחה פיקון דיווחו על אופטימיות זהירה במסדרונות הנהלת המועדון, וכעת גם הפריזיאן מדווח שבפסז מבינים שהמלחמה אבודה, ושאמבפה נעול על מעבר אלינו.

היינו בסרט הזה. אנחנו יודעים בכל פעם איך זה נגמר. אבל האם הפעם זה הפעם? הבטחתי לעצמי שלא להתעסק בזה עד שזה לא יהיה רשמי, אבל כולם אומרים שזה קרוב ואי אפשר להישאר אדיש. אם גם הפעם הוא זורק אותנו כמו שהוא זורק עוד אחד מהמגנים בליגה הצרפתית זה יהיה כואב מתמיד.

הפריזיאן לא היו אלה שפרסמו גם בפעם שעברה שהוא סגור אצלנו?
אני חושב שהעניין איתו זה שהוא באמת תכנן לעבור אלינו. גם בשתי הסאגות בפריז וגם בימיו במונאקו. אז כשחקן צעיר הוא בחר ביעד שנתן לו מקום מרכזי בפרויקט (בזמן שאצלנו הוא במקסימום היה המחליף של הגולפאי to be) ובבירת צרפת הוא שוכנע פעמיים על ידי כסף ובכירים ומה לא. אבל בסוף, עושה רושם שהחתימה שלו אצלנו באמת הייתה עניין קונקרטי שעמד לקרות. ומהבחינה הזו כל עוד הדלת פתוחה אצלנו(והיא פתוחה), הוא שחקן ברמה הגבוהה ביותר(והוא שחקן) ובפריז נסחטים להארכות החוזה קצרות הטווח האלו(והם נואשים) זה עניין של זמן עד שזה באמת יקרה.

עם זאת, דווקא השנה אני חושב שכל הקלפים ביד שלנו. כל הקבוצות הגדולות מלבד סיטי במעין שלב מעבר מוזר, לאף אחת אין כסף וגם הפרויקט הקטארי בשנה הכי שקטה\ מתה שלו. בהקשר של ריאל מדריד, הבעיות בהרכב יישארו זהות גם עם אמבפה ויש פנים חדשות למועדון שמספקות את הסחורה.
אני באמת חושב שהעונה הזו שהתחילה כמעין עונת מעבר ומתפתחת להיות עונה תחרותית, מייצבת אותנו לפחות בטווח הקצר כמועדון מס׳ 1 באירופה ובפער גדול מהשאר ומראה את ה״עוצמות״ של המועדון, דברים שמלבד עונת הזכייה באלופות לא ראינו מאז הקדנציה הראשונה של זידאן. ואני חושב שאמבפה גם מרגיש בזה.

אגב, יהיה ממש מצחיק אם ההסכם עם HP יכסה את המשכורת שלו.

האמת שממש לא נראה לי שיהיה כואב הפעם.
אם יבוא טוב ואם לא יבוא? גם טוב.
הוא צריך אותנו הרבה יותר משאנחנו צריכים אותו.
בכל מקרה שיפסיק לבלבל לנו את המוח ושיודיע לנו עד יולי מה החליט, יש לנו דרבי על הראש מחר.

אני לא חושב שהוא לא חיוני עבורנו. ההתקפה שלנו מאוד דלילה, ושערים מרגישים כמו ניסים עדיין. ג’וד נחמד אבל כבר כמה משחקים שהוא לא כובש כשהוא לא מתופקד קדימה, ויני מטורלל והקריירה של רודריגו נראית כמו פונקציית סינוס. אנחנו צריכים מישהו שיהיה אפשר לסמוך עליו שיתן את השערים.

יש לי חשש מההשלכות האפשריות של דחייה שלו. מה זה אומר לגבי הפרויקט ומי תופס את המשבצת שייעדו לו, אם בכלל יש מישהו כזה. מה ההשלכות התדמיתיות והפיננסיות שיגרמו עקב זה. אמנם אמבפה יעלה לנו הרבה מאוד כסף אבל יכניס לנו גם הרבה מאוד כסף בעקיפין כמו כל גלקטיקו.

מדובר בשחקן עם עצבי ברזל, שדופק הופעות על הבמות הכי גדולות מאז היה ילד בין 17. שחקן שמשחק בנו, בקטאר ובצרפת כאילו היו בדיחה. שחקן כזה, שלא ממצמץ, ישנה לנו הקבוצה, יוריד את הפוקוס מעל ויני ויאפשר לכולם לפרוח מסביבו.

אנחנו נהיה בסדר גם אם הוא לא יבוא, אבל אם הוא יבוא אנחנו נהיה במקום אחר לגמרי.

באופן כללי אני מסכים איתך לגמרי ובטח שאני אשמח שיגיע, אנחנו בטח שצריכים שחקן כמוהו כמו כל קבוצה בעולם בערך.
העניין הוא שבאמת שכרגע הוא צריך אותנו הרבה יותר משאנחנו אותו- אנחנו חייבים חלוץ והיינו חייבים אחד כזה גם העונה אבל איכשהו מסתדרים ובעונה הבאה יש גם אנדריק, הוא לעומת זאת השחקן עם הפער הכי גדול שיש בין מה שהוא לבין איך שהוא נתפס, הוא ככל הנראה השחקן הכי טוב בעולם היום שנתפס בעיני רוב האוהדים הנייטרליים בעולם כליצן שמשחק בליגה קיקיונית ומבזבז את הקריירה שלו.

אני מאד מאד אשמח שיגיע, ריאל איתו תהפוך בין לילה למפלצת שקשה מאד להתמודד איתה אבל נהיה גם בסדר בלעדיו.
אגב אמרתי כאן מספר פעמים שאני לא חושב שיש תכנית ב’ למקרה שלא יבוא, זה או אמבפה או שרק אנדריק יגיע ויהיה יחד עם חוסלו וגם זה לא כל כך נורא.
האלנד לא יגיע בעונה הבאה, על קיין ואוסימן היינו יכולים ללכת בקיץ והחלטנו שלא.

להישאר בעונה הבאה עם אנדריק וחוסלו זה אמנם לא נורא, אבל ממש לא מספיק. אני עד היום קיבלתי בשיא הסבלנות את העניין של הבניה, וחיבקתי את הבינוניות של הקבוצה מתוך מחשבה שיגיע יום והקבוצה הזאת תושלם ואז נתחיל לספור תיארים. ביקשו להמתין בסבלנות עד קיץ 24? אז המתנו, אבל יותר מזה אי אפשר לחכות.

אנחנו לא יכולים להסתפק ב"לא נורא" כשאנחנו לא בעונת מעבר. היו לנו הרבה מאלה, הגיע הזמן שיהיה לנו יותר, הרבה יותר מלא נורא. מבחינתי להסתפק בלא נורא עוד עונה - זה נורא.

אוקיי הדיווחים לא פוסקים. אישור נוסף של ז’וליין לוראן שגם מצטרף לדיווחים. הוא מוסיף שההודעה שבוע הבא (השבוע אצלינו).

אמבפה כבר מתחיל להרגיש די סגור, מזל טוב לנו, מן הסתם שזה חתיכת רכש.

אבל להביא את אמבפה רק כדי שיהיה חלוץ חוד כל הקריירה זה די טמטום, אני לא ממש מבין למה אמבפה, ויניסיוס ורודריגו (3 מ-5 הקיצוניים השמאליים הטובים בעולם?) צריכים להיות כולם בקבוצה אחת. אשמח מאוד לראות מכירה של ויניסיוס כדי לממן איזה הלאנד קטנצ’יק.

אל תדאג יש לנו את קרבחאל להחזיק את אגף ימין, הקיצוני ימין הטוב בעולם( לפחות לפי ריאל שלא רכשה שחקן על לעמדה כבר עשור).

העניין שגם אם ויניסיוס ילך (וזה לא יקרה בקרוב) עדיין זה לא פותר את עניין רודריגו הוא הרי עדיין ישחק או בקו ימין הפחות מועדף עליו או שהוא יהיה שחקן ספסל אם אמבפה אכן מגיע.
אני מאמין שאחרי העונה הבאה ואם וכאשר הצרפתי באמת יגיע אז ברזילאי אחד יעזוב אבל זה לא יהיה ויני, זה יהיה רודריגו.
אם העונה הוא ניפח את המספרים שלו ברגע שויני נפצע מצד שמאל החל מהעונה הבאה הוא לא ישחק יותר בעמדה הזו.
ריאל תשחק בעונה הבאה בדיוק באותו מערך של עכשיו +קיליאן במקום רודריגו ו/או 4-3-3 עם חוד של ויני אמבפה רודריגו במשחקים נגד קבוצות מרכז טבלה ומטה.

מכירה של ויני ורכישה של הלאנד על פניו היא הדבר הנכון ביותר לעשות. השאלה היא האם יש קשר בין שני המהלכים האלו. האם הלאנד רוצה להגיע, והאם צריך לממן את ההעברה של הלאנד על ידי מכירה של ויני או שיש יכולת להחזיק אותם ביחד.

כרגע מהלך שכזה הוא בגדר פנטזיות והברזילאי כאן כדי להישאר. צריך להתכונן למציאות שבה יש לנו 3 קיצוניים שמאליים, אין חלוצים או קיצוניים ימניים.

אני עדיין לא יודע איך נשחק, אבל מה שבטוח זה לא הולך להיות פשוט. אמבפה רוצה רק את אגף שמאל, ו-ויני יודע לשחק רק באגף שמאל. איך שנשחק לא יהיה אופטימלי. אני מקווה שקרלו והמאמנים שיגיעו אחריו ימצאו לזה איזשהו פיתרון יצירתי. אני מאמין שהניסיון העונה לשחק עם ויני פנימה יותר קשור איכשהו להגעה של אמבפה, אבל בינתיים הניסיון הזה הולך כל כך לא טוב שאני מניח שלא בונים עליו להמשך ויצטרכו למצוא פיתרון אחר…

מסכים עם ששי שככל הנראה רודריגו יעזוב בשנים הקרובות.

אמבפה מגיע וויני עוזב, גם אם לא מביאים מישהו אחר, זאת הפנטזיה הפרטית שלי.

הקטע הוא שהצורך בחלוץ 9 זועק לשמים, רק לראות את מה שחוסלו מציע ומוסיף כשהוא משחק
במיוחד מול הבונקרים והפיזיות של קבוצות קטנות וציניות
אמבפה זה תוספת כח ענקית, אבל הוא לא יפתור את כל הבעיות שקיימות ושלישיה התקפית של אמבפה, ויני ורודריגו היא עדיין עם הרבה מוגבלות במיוחד בסגנון המשחקים שציינתי בהתחלה

מסכים עם זה שזה נראה שעוד שנה שנתיים רודריגו כבר לא יהיה איתנו, לדעתי מקווים גם שאנדריק יסתגל לעמדה מצד ימין

אני לא חושב שנראה סיטיואציה בה גם אמבפה וגם האלאנד יגיעו (גם אם זה בחלונות אחרים)
אם כן, ועוד עם ג׳וד, זה פשוט יהיה game-over לכל אירופה. סתם רק בשביל לפנטז

הקטע הזה של להביא את האלאנד אחרי כולה שנתיים באנגליה - יש לזה סימוכין כלשהו מעבר לפנטזיות?

מדברים על הלאנד המון בתקשורת. יש איזושהי הסכמה בין כולם (כולל פבריציו אגב) שיש לו רצון לשחק בריאל, אבל אף אחד לא דיווח שריאל מתכננת להחתים אותו.

לא זוכר מי פרסם ששוקלים אותו לקיץ 25. יש לו סעיף שחרור שהולך וקטן מקיץ לקיץ, אז תיאורטית זה כן אפשרי. אני חושב שבשלב הזה אין מה להתחיל ולחלום עליו. יש בעסקה שכזאת המון משתנים שאין לנו שמץ של מושג איך הם ישפיעו וכמה משקל יש להם.

הסוכנים של הלאנד ואמבפה לא יתנו להם לעולם לשחק יחד באותה קבוצה.

חוץ מזה, מה רע באמבפה כסוג של בנזמה ליד ויניסיוס?
חלוץ עם הרבה חופש תנועה. יעבוד אפילו יותר טוב עם בלינגהאם והתנועות שלו לעומק.