דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

בדיוק, זה אחד מהמשתנים שאני מדבר עליהם. אין להם אינטרס לשחק באותה קבוצה. גם ככה הקבוצה תהיה עמוסה עם שלושה שחקנים שאקטיבית שואפים לתואר השחקן הטוב בעולם. אין מקום לעוד אחד.

שזה גם תסביך, יש לנו את ג׳וד , השחקן הטוב בעולם, ויניסיוס, השחקן הטוב בעולם לדעת פלורנטינו, ועכשיו יש מצב לצב, עם כישרון של השחקן הטוב בעולם ואופי נוראי.

יהיה מעניין איך זה ישתלב במרקם החברתי שלנו.

אם אמבפה מגיע אני חושב שהשלישייה של ויניסיוס רודריגו והוא תעשה היסטוריה, איזה סיוט יהיה לשחק נגדם, דמיינו קו הגנה שצריך לעקוב אחרי שלושתם.
צודק מי שמעלה את עניין גיוון ההתקפה, אבל לדעתי זה ניתן לפיתרון אם ג’וד לדוגמא יבלה יותר ברחבה.

אני חושב שזו בהחלט בעיה שצריך לתת עליה את הדעת אבל לא כמו שחושבים כאן, פשוט אנחנו יותר מדי זמן בלי חלוץ מרכזי שכל חוסלו נראה כמו מושיע…

אם השלישיה תפתח אז בליגנהאם ישחק במקסימום כמעין 50-50, אלו שלושה שחקנים שלא עושים הגנה בשום צורה או דרך- אי אפשר לשלוח גם את ג’וד לרחבה.
אני חושב שאם אמבפה כאן זה עניין של שנה-שנתיים עד שרודריגו הולך וברוב המשחקים הגדולים אמבפה ייכנס לסלוט של רודריגו במערך הנוכחי עם ג’וד מאחוריהם, אני מנחש שזו אחת הסיבות להרצה של המערך הדבילי הזה כמעין הכנה לצרפתי.

בכל הקשור לרודריגו- מאז חקימי לא היו לנו מכירות גדולות מבלי שהגיע תחליף ראש בראש בסכום דומה. אני לא בקיא במצב הספרים אבל היסטורית המועדון מוכר שחקנים חשובים פעם בכמה שנים כדי לאזן עניינים- נראה לי כמו עניין של זמן.

לא עושים הגנה אבל שלישייה כזאת היא אחלה הגנה, כי הקבוצה היריבה לא תבוא לתקוף כמו בדרך כלל, מי תעז לתקוף עם מספרים ותשאיר להם שטח ?

זה יפה על הנייר אבל בסוף יש לנו עונה שלמה להעביר עם מאמן שאלרגי לשלישיות התקפה, מה גם שהיסטורית כל השלישיות האמתניות בכדורגל היו מגובות בקישור הגנתי יחסית בלי מספרים, לא בקשר שמשחק כמו חלוץ שני.

אזכיר שיש לנו איזה מיליון קשרים ובהנחה שג’וד ממוסמר להרכב, אם רודריגו פותח לצד ויני ואמבפה נשארים שני סלוטים לטושאמני\קמאבינגה\וואלורדה ומי שיישרוד את הקיץ מבין קרוס\מודריץ’\סבאיוס.

אוהב את רודריגו והכל אבל וואלה הוא לא ברמה של וינסיוס ואמבפה, בטח לא בכנף ימין או כחצי חלוץ חצי רוח, הוא שווה ארגזתלפים כסף והוא כבר 3 שנים מנפק מספרים סבבה ולא יותר. תן לו להוביל איזו פריז או באיירן.

ג’וד למרות שהוא מביא מספרים עושה עבודה שחורה, אין שחקן שעובד יותר קשה ממנו, תוסיף אליו צמד מפדה, קמא וצ’ומה ויש לך את אחד הקשיורים הכי אמתניים שהכדורגל העולמי יכול להציע.

הבעיה היא עם הזקן שיש לו אלרגיות לשלישיות התקפיות ולחץ גבוה, תחליף אותו בקלופ ונצא לכבוש את העולם, זה גם יהיה סגירת קריירה הולמת לקלופ שסוף סוף יוביל סגל שהוא הטוב בעולם וייקח המון תארים במקום להילחם במעצמות על עם קבוצות מבריקות שהוא בונה מכלום כסף.

יכול להיות שכן, אבל הוא הרבה יותר מתאים מויניסיוס להשלים את אמבפה, וכבונוס נפטר מהפרצוף והחיוך הדבילי שויניסיוס תוקע למצלמה אחרי עוד החמצה מזעזעת.

אמת ועם זאת כבר עכשיו אנחנו רואים הרבה פחות עבודה שחורה שלו(ו\או יותר עבודה על חשבון כניסה להתקפה), בסוף הוא משחק כמעט כל משחק ואי אפשר לרוץ 90 דקות כל שלושה ימים.

גם קלופ הקיף את השלישיה שלו בשני חוטבי עצים + קשר אחורי שהוא הר אדם ושיחק עם ה9 הכי הגנתי שראיתי ברמות האלו.

נכון ועדיין גם רודריגו בעצמו לא הכי מתאים ואין מצב שהמועדון ישחרר את ויניסיוס גם בעד 300M, פשוט כי היסטורית אנחנו לא משחררים כוכבים על אי התאמה טקטית. גלקטיקוס וזה.

אמת, עכשיו שמישהו יסביר לקרלו.

כי אין תקציב בליברפול, הוא רכש את נאבי קייטה וטיאגו כדי שיהיו ה 50/50 להחליף את וינאלדום והנדרסון כדי שליברפול תשחק כדורגל התקפי, הבעיה שהצמד הזה היה פצוע 90% מהזמן.
והנה העונה הביא את סבוצלאי, חראפברך ומקאליסטר(איזה שמות מסובכים ליברפול מביאה…) שישחקו 50/50 בהרכב, שחקנים התקפיים וזה עובד נהדר עד עכשיו גם בלי הר אדם שהיה אמור להגיע ולא הגיע.
אגב, וכתבתי כבר כמה פעמים, השלישייה שקלופ סימן כדי להחליף את השלישייה הישנה שהזדקנה הם צ’ומה, קמאבינגה וג’וד, הפסיד את כולם לריאל ויכול לקבל אותם עכשיו :slightly_smiling_face:

ראיתי מקודם קטע קצר של ניסים חליבה שבו הוא מסביר למה אמבפה יכול לשחק בצורה דומה מאוד לבנזמה.
שלישייה הכוללת את רודריגו ויניסיוס ואמבפה יכולה וצריכה להיות הרבה יותר דינמית וגמישה במיקומי השחקנים. אמבפה שחקן כזה. גם רודריגו. ויניסיוס מאוד מוגבל ויהיה חייב לעשות קפיצת מדרגה משמעותית. אני מתלבט אם דון קרלו הוא האיש לכך.

אם אמבפה אכן מגיע וגם אנדריק אנחנו מוצאים את עצמנו עם סוללה התקפית איכותית ועמוקה. בתוספת הקשרים הנוכחיים (כנראה מינוס מודריץ’) אני חושב שלא צריך להביא עוד שחקן.

אני מבין את התחזית לגבי מכירת רודריגו, אבל למה רובכם הגדול (לפחות כך משתמע) לא מעדיף מכירה של ויני והגעה של אמבפה? זה נכון שרודריגו לא מנפק הרבה מספרים בימין אבל הוא שחקן כל כך חכם וקבוצתי שאני יכול לראות ציוות נהדר שלו עם עוד שחקן שמבין משחק - אמפבה, מחליפים מקומות בינהם ועושים בלאגנים לקבוצות.

עם ויני גם כן נעשה בלאגן לקבוצות. אולי אפילו יותר. אבל הוא יעשה גם בלאגן לנו ואין לי כוח לזה.

כמו שאמרתי לפני המון חודשים, אני חושב שמעבר ל- 3-4-3 יהיה הדבר הכי נכון עבורינו או לפחות מצדיק בדיקה. עם קישור של קאמה-צ׳ומה-פדה-ג׳וד והתקפה של אמבפה-רודריגו-ויני (לפחות כרגע) אנחנו בכיף שוחטים קבוצות. יהיה לנו משחק אגפים אין מה לדאוג.

רודריגו לא יימכר, הוא רק הולך ומשתפר. באף סרט לא מוכרים את השחקן היחיד שיכול לשחק בכל עמדה בהתקפה, עם כישרון כזה ועם מחויבות כזו. יהיה בסדר. כשג’וד יעלה קדימה יידעו לחפות על זה טקטית ברוב המוחלט של המקרים. במשחקים סופר מכריעים אולי יירד לספסל וגם זה כנראה שלא.

להזכירם כשיש לאנצ’לוטי כלים הוא כן משחק עם 3 - BBC
הוא בכל ראיון שני מסביר שהוא תמיד מתאים את עצמו לשחקנים הנתונים ולא דוגל בשיטה קבועה שמקדשת את האמצעים. בזה אני מאוד מסכים איתו.

שתי סיבות דניאל. הסיבה הראשונה היא שאנחנו ריאליסטים וויני לא יימכר. זה לא על הפרק וגם לא יהיה על הפרק.

הסיבה השניה, והיא סובייקטיבית לחלוטין ואני לא מדבר בשם כולם, היא שהתקרה של ויני לדעתי גבוהה יותר והוא מסוגל לדברים שאף אחר אחר, כולל אמבפה, לא מסוגלים אליהם. גם לויני וגם לרודריגו יש בעיות מנטליות, אבל לפחות עם ויני אני מבין אותן. רודריגו לפעמים נכבה ויש תנודות מאוד קיצוניות ביכולת שלו. הוא כבר המון זמן פה והסיפור לא משתפר.

ויני מטומטם לחלוטין אבל אני עדיין זוכר לו את השנתיים בהם הוא יצר הכל בהתקפה שלנו לבדו וכל מה שהוא היה צריך זה חלוץ לידו כדי להביא אותנו לרמות הכי גבוהות.

ב-90% מהמשחקים שלכם אתה תסתדרו לחלוטין עם צמד הצרפתים או אחד מהם ו-וואלורדה מתחת לג’וד, אמבפה, רודריגו ו-ויניסיוס.
במשחקים מכריעים אפשר להוריד את רודריגו בשביל עוד קשר, האחרים יתנו גם קצת יותר מאמץ.

הבעיה העיקרית אם כבר צפויה להגיע מענייני אגו ושכר. מאחר וג’וד, ויניסיוס ואמבפה צפויים להיות עם החוזה היקר ביותר. מי שעלול לדרוש יותר ממה שמגיע לו, ולקבל סטירה מפרז, זה רודריגו. ולדעתי, פרז לא יסרב בכלל ל-80-100 מיליון ולצאת עם רווח מהעסקה. יש כבר כישרונות חדשים שאפשר לצרף במקום.

אני באמת מתקשה להבין איך הבעיות המנטליות של רודריגו, שבבירור משחק בעמדה פחות נוחה לו, עולות על הבעיות של מוח הציפור ויניסיוס.

מילא היה מקבל ריצה משמעותית בשמאל הייתי מבין.

רודריגו לא התמודד עם מה שויני התמודד מבחינת השמירה עליו, הכניסות של היריבות וההתנקטויות. אני לא מנקה אותו מאשמה, אבל מרגע שהבינו שזו נקודת התורפה שלו כמות הרפש שהוא ספג היא חסרת תקדים. מפה קל לנו לומר איזה אידיוט הוא ושלא יתייחס, אבל הוא בנאדם ולא רגוע במיוחד. אני מאמין שככל שהוא ילמד להתמודד עם הרפש הזה גם יעזבו אותו לנפשו, בטח אם יבוא כוכב אחר כמו אמבפה שיוריד ממנו את תשומת הלב, גם של הקהל וגם של היריבות.

ראינו אותו לפני יומיים באחד המגרשים הכי מסריחים בליגה, מול השחקן הכי מסריח בליגה, ולחלוטין הקבוצה הכי מסריחה באירופה גם סטטיסטית, שומר על איפוק ולא מאבד את זה. הוא עובד על עצמו וזה אפשרי.

עם רודריגו אני פשוט לא מבין מה קורה שם. הוא יכול חודשיים לשחק בשמאל ולא לתת מעורבות אחת, ואז פתאום לתת 12 מעורבויות ב8 משחקים ופתאום להשתבלל חזרה. אני לא חושב שההבדל הגדול הוא בגלל שהוא משחק בשמאל, שכן הוא הוכיח את עצמו דיי והותר בימין, וכן העונה הוא קיבל את ההזדמנות בשמאל לאורך תקופה ולא הצליח, ולמעשה התפוצץ רק אחרי שויני חזר באותו משחק ליגת אלופות ולאחר מכן מול ולנסיה. את שני המשחקים הוא שיחק חלוץ חצי ימין.

בגלל שאני לא מבין למה כל פעם הוא הולך צעד אחורה אין לי שום סיבה לחשוב שמתישהו זה ישתחרר. הוא עדיין צעיר ותנודות ביכולת זה שם המשחק, אבל התנודות אצלו תכופות וקיצוניות מדיי, ויש לו מספיק ניסיון. אי אפשר שמשחקים שלמים הוא יעלם ולא יעשה כלום, זה פשוט בלתי מקובל.

אין לי משהו נגדו, אני אוהב אותו על פני 10 ויניסיוסים ביחד, וכשהוא ביכולת טובה הוא השחקן השני שאני הכי אוהב בסגל, אחרי ג’וד. אבל הוא מאוד מוגבל מבחינה מנטלית וחייב להיות אובייקטיביים.

כרגע הוא מוכשר מדיי כדי לשבת על הספסל ולא להיות שחקן הרכב, אבל מנגד אי אפשר לבנות עליו כשחקן הרכב כשהתנודות ביכולת שלו כל כך גדולות ואנחנו מגיעים לשלב המאני טיים של הפרויקט והגיע הזמן להביא את התיארים. בסופו של דבר זו הסיבה שאני חושב שימכרו אותו, או שישאירו אותו כחילוף ראשון, למרות שזה הזוי ששחקן כזה יהיה שחקן מחליף.

אני רק מזכיר שהמשחק הכי טוב של רודריגו העונה היה מול ולנסיה שם הוא שיחק ב4-3-3 בצד ימין כשויני בצד שמאל וכבש 2 שערים ובישל עוד 2.
זה ברור שיותר קל לו כשהוא משחק בשמאל וחותך עם רגל ימין החזקה כדי להיכנס לאמצע ולבעוט אבל זה באמת לא מספר את כל הסיפור, יש תנודות עצומות ביכולת שלו ולא משנה אם הוא משחק בימין, בשמאל או באמצע.
שחקן מעולה אבל ממש לא אחד שהוכיח שהוא צריך להיות ממוסמר להרכב בקבוצה כמו ריאל מדריד.

פאבריציו מפרסם עכשיו:

:rotating_light: Real Madrid keep advancing on Kylian Mbappé deal with confidence — but nothing has been signed yet.Formal decision on player side expected soon.:arrow_right_hook: Nasser Al Khelaifi & PSG have not received any formal communication yet.It’s a crucial step, part of the pact with Kylian.

הפרסומים שהוא קרוב הם מהצד שלנו. פסז רגועה. לא מן הנמנע שהוא עוד הפעם יעשה עלינו דאחקה. למרות שרוב הכתבים ה"אמינים" מיישרים קו שהוא יגיע, אי אפשר לדעת בוודאות שהוא לא משטה בכולם שוב.

נראה אם השבוע הוא אכן יצהיר רשמית מה הן כוונותיו.

הרשימה המורחבת שלנו לקיץ 24.

טוב אז אמנם אנחנו רק בפברואר ויש עוד שלושה חודשים עד לסיום העונה, אבל יש המון דיווחים והקיץ הזה הולך להיות משמעותי, כבר שנים שמכוונים אליו. במקור אולי הקיץ הזה תוכנן ל22, בסוף קיבלנו רכש “צנוע” בדמות רודיגר בחינם וטשואמני במקום אמבפה. הפעם אנחנו, לפחות לפי הדיווחים, הולכים אול אין.

אז מי בפנקס?

אנדריק

מקור: רשמי

העברה היחידה בינתיים שרשמית לקיץ הקרוב. עדיין לא ברור האם ישלח לקאסטייה בדומה למסלול בו עברו ויני ורודריגו או יצטרף ישירות לקבוצה הראשונה. בכל מקרה הוא פרוספקט לעתיד שאת הפירות ממנו נאכל בבוא העת.

אמבפה

מקור: כל שם של עיתונאי שעולה לכם לראש

אחסוך מכם את המלל המיותר שאני כביכול אמור להכניס פה.

אלפונסו דייויס

מקור עיקרי: פבריציו רומנו

במועדון לא מרוצים ממנדי, ולא בונים על פראן גרסיה כשחקן הרכב. מי שבמועדון רוצים שירש את העמדה הזאת הוא אלפונסו דייויס. הבחור מסיים חוזה בעוד עונה, כך שבבאיירן ימכרו אם הוא יסרב להאריך חוזה. לבינתיים דווח שההצעה מריאל נחותה מזו שיש לו בבאיירן, ואם הוא ירצה לשחק אצלינו, הוא יצטרך לוותר על כסף. בינתיים הוא התראיין ואמר שמאוד נוח לו בבאיירן. המשא ומתן הבלתי רשמי החל. זו לא תהיה העברה פשוטה, ולמרות שבינתיים המומ להארכת החוזה שלו לא קיים, גם איתנו דברים לא הולכים בקלות. זו תהיה עוד סאגה מתישה.

מיגל גוטיירז

מקור עיקרי: חפ"ד, מאטה מורטו, מריו קרטוחנה ועוד

לריאל יש אופציה בסך 8 מיליון יורו על המגן השמאלי שגדל בקאסטייה ואף שיחק כמה משחקים בקבוצה הראשונה. עתידו תלוי גם באלפונסו דייויס, למרות שריאל צפויה לרכוש אותו בכל מקרה ואולי למכור חזרה כפי שעשתה בעבר עם חכימי, במטרה להרוויח עליו כמה גרושים.

יאן קווטו

מקור עיקרי: חפ"ד

יאן קווטו אמנם שייך לסיטי, אבל הוא הוא מסיים חוזה בקיץ 25. הוא התראיין ואמר שפה מלא שחלומו לשחק אצלינו, ולפי הדיווחים של חפד הוא בהחלט נמצא על המכם של המועדון. במועדון מעריכים אותו באיזור ה10 מיליון יורו עקב זה שהוא נכנס לשנת חוזה, ובשלב הזה שוקלים אותו לחיוב.

לני יורו

מקור עיקרי: מאטה מורטו, פבריציו רומנו ועוד

הבלם בן ה18 של ליל מעורר עניין בכל רחבי היבשת, וגם אנחנו לוטשים בו עיניים לפי הדיווחים. עם זאת, עדיין מוקדם לחגוג, שכן ליל דורשת מעל ל60 מיליון יורו על הבחור. עם זאת, זה מחיר לא ריאליסטי עבור שחקן שמסיים חוזה בקיץ הבא ומסרב להאריך את החוזה. בשלב הזה המועדון עוקב בצורה פאסיבית אחר המתרחש סביבו.

בקיץ ייתכנו גם עזיבות. השחקנים הבאים מסיימים חוזה הקיץ וייתכן כי לא ימשיכו בעונה הבאה:

לוקה מודריץ"

הוא לא מרוצה ממעמדו החדש. דווח שבמועדון שוקלים שלא להציע לו חוזה חדש.

טוני קרוס

מבחינת המועדון להחתים אותו עכשיו, אבל הוא רוצה לפרוש בשיא וישקול האם להמשיך או לפרוש אחרי העונה.

** נאצ’ו **

הקפטן ביכולת מאוד ירודה העונה. בקיץ האחרון רצה לעזוב אך התחרט והאריך חוזה לעוד עונה. לאחרונה הוא אמר שהוא רוצה למשיך לעונה נוספת אבל לפי הדיווחים בריאל לא ממהרים להאריך לו את החוזה בעקבות היכולת.

לוקאס ואסקז

גם הוא מסיים חוזה ועדיין לא קיבל אף פניה, שזה קצת הזוי לדעתי וחובה להאריך לו את החוזה. ייתכן ויעזוב לליגה האיטלקית שם יש כאלה שרוצות אותו.