דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

אני לא מבין למה החלטת שאצל ויני סביר שהוא יעבוד על עצמו ושהאופי שלו ישתפר בסוף, ואצל רודריגו אתה לא רואה סיבה לחשוב שמתישהו זה ישתחרר. להיפך - אצל רודריגו ככל הנראה מדובר בבעיות מנטליות וחוסר ביטחון שעוד עשויות להשתחרר ככל שיצבור יותר ביטחון בעצמו, בעוד אצל ויניסיוס ככל שיהפוך לכוכב יותר ויותר גדול, ככה הסיכוי גובר שהשתן יעלה לו עוד לראש והוא יהיה בטוח שהכול מגיע לו, וימשיך בשטויות.
בעיניי, אגב - שניהם קיבלו מספיק הזדמנויות ומשחקים מספיק שנים ברמות הגבוהות ביותר, כדי להראות לנו מי הם ומה הם יודעים ולא יודעים לעשות. ויני דומיננטי וחזק יותר אבל מטומטם ועם אופי בעייתי, ורודריגו מוכשר ואינטילגנט יותר אבל יש לו נטייה מובנית להיעלמויות לא מוסברות. אלה השחקנים.

ההבדל הגדול בין רודריגו לוויני מבחינת החסרונות הבולטים שלהם, זה שכשרודריגו רע אז רק הוא רע, וכשוויני רע זה מחריב את המשחק של כל הקבוצה.

אגב, גם את הביטחון שמאחורי הקביעה החוזרת שלך ש"ויני יודע לשחק רק בשמאל" אני לא מבין. הוא כמעט ולא נוסה בימין, ובמעט שכן הוא דווקא היה נראה לא רע בכלל.

אישית, אני לא רואה סיבה למה שלא נחזיק בכולם - ויני, רודריגו, אמבפה (אם וכאשר), חלוץ 9 ברמה גבוהה (לצד עוד כמה בראהימים וחוסלואים שנחליט להשאיר) - ושנשתמש בהם כראות עינינו. אם סיטי יכולה להחזיק ברפרטואר התקפי שכולל את הלאנד, אלברז, פודן, גריליש, סילבה, דוקו (לצד עוד כמה נספחים משניים) - גם אנחנו יכולים, בייחוד כששילמנו על רובם הרבה פחות מאשר הסיטיזנס. מילת המפתח צריכה להיות - בלי פרות קדושות. ויני לא חייב לפתוח כל זמן שהוא כשיר, והוא גם יכול לעבור לפעמים לצד ימין, וכנ"ל שאר השחקנים שישחקו איפה ומתי שצריכים אותם, לפי החלטת המאמן. זו הדרך הטבה ביותר להוציא את המירב מהסגל, תוך מיצוי מיטבי של היתרונות והחסרונות של כל אחד מהשחקנים.

לגבי רודריגו, אני לא מצליח להבין את התנודות האלה. הפער בין היכולת שלו בפעם הראשונה שויני נפצע והוא לא פגע בשיט לאורך מספר לא מבוטל של משחקים, ואז פתאום מפציץ בצורה מוגזמת לאורך כמה משחקים ואז שוב נעלם טוטאלית. הפערים רציניים מדיי, ואם הסיבה היא ביטלון למרות שהוא בקבוצה כבר 5 (?) שנים אז יש פה בעיה עמוקה.

אין לי שום בעיה להחזיק ברודריגו בקבוצה, להיפך. השאלה באיזה מעמד. אני לא יכול לקבל אותו כשחקן הרכב בגלל תקופות כמו הנוכחיות, ואלו קורות לעיתים תכופות מאוד. הבעיה היא שכשהוא ביכולת טובה הוא טוב מדיי, ברמה כזאת שאתה לא יכול להתייחס אליו כאל עוד שחקן בסגל. אם הוא מוכן לקבל על עצמו את הרול הזה אז כמובן שבשמחה, אני לא רואה אותו מקבל את זה בהבנה ומבזבז קריירה כשחקן רוטציה.

לגבי ויני אני לא נכנס יותר לדיונים, מי שמבין למה הוא מקבל את ההערכה שהוא מקבל אז סבבה ומי שלא מצליח להבין אז לא נורא. אין לי טעם לשכנע פה אנשים.

מסכים ב-100%, לצערנו החלק הזה לא רלוונטי כל עוד קרלו על הקווים.

במידה ואכן אמבפה חותם, 3 מתוך ארבעת השחקנים בעלי הערך הגבוה ביותר בעולם נמצאים אצלינו, או גם 7 מתוך 21 השחקנים עם הערך הגבוה ביותר. בזמנים כאלה שהמלחמה על השחקנים האלה כל כך קשה, לדעתי זהו הישג ענק של המועדון.

כשהערך של גאבי שווה לערך של טשואמני וקמאבינגה אני מבין שצריך לקחת את הדירוגים האלה בעירבון מוגבל.

האלגוריתם של טרנספרמרקט כמובן שלא מספר את התמונה המלאה, ובטח שלא מעיד על ערך השוק הריאליסטי של השחקנים, אבל הוא מאוד מוערך והמדד הפופולארי ביותר בתחום.

ספציפית לגבי גאבי, היה סביבו הייפ עצום, בטח בתקופה של תחילת הקדנציה של צ’אבי. מאז ההייפ קצת נרגע והוא גם נפצע, ולכן אני מאמין שהערך שלו יתאזן בעדכון הקרוב.

גם להרגשתי יש כמה שחקנים שם שהערך שלהם לא ריאליסטי ולא מעיד יותר מדיי, אבל זו סתם אנקדוטה נחמדה שנותנת רמז לגבי איכות הסגל שלנו.

השחקנים הכי יקרים זה מהקישור ומעלה, גם בהגנה אנחנו במצב מעולה, יש לנו בסגל את השוער הטוב בעולם(למרות שפצוע) ואחד משלוש הבלמים הכי טובים בעולם(רודיגר, שלא יהיו אי הבנות :joy:)

השאלה מה זה שווי של שחקן… זה מתחשב בזמן לסוף חוזה או לא?

הרביעי בצוותא עם אראוחו מבין הבלמים :wink:

אורי עד כמה שידוע לי זה לא מתחשב, אבל אני לא בקיא.

אם כבר מדברים על בלמים, אז בכל כמה שעות כתב אחר מצטרף לדיווחים על לני יורו, ומדווח שהמועדון רציני יותר ויותר לגביו עם הזמן. התחילו הכתבות המסורתיות במארקה שבו נשלחים מסרים שהשחקן צריך שלא לחתום על הארכת חוזה וכן הלאה.

כנראה לא מתחשב.
לקחתי את אוסמן דמבלה לדוגמא. הערך שלו עכשיו הוא 60M כשיש לו חוזה ארוך טווח ב PSG.
בקיץ כשהיה עם שנה לתום החוזה בבארסה היה גם 60M.
לפני כן ב 2022 כשחתם חוזה לשנתיים, הערך דווקא היה נמוך יותר.

מה?? לא מיליטאו?!
1000036688

המדד של טרנספרמרקט לא מתחשב בזמן לתום חוזה, אבל קל לראות שהוא כן מתחשב בגיל השחקן.
מה שהופך את השווי הגבוה של קיין לחריג עוד יותר (השחקן הכי מבוגר ב-Top 20 בפער), ומהווה מדד נוסף לפספוס שלנו איתו בקיץ האחרון - שחקן שנמצא בשיא כוחו ויכל להשלים את ההתקפה שלנו בצורה מושלמת ל-4 שנים בכיף.

אפרופו פנטזיות - יש לי מין פנטזיה כזאת, שהסיבה שפלורנטינו לא הלך על קיין למרות שהכול לכאורה התאים לכך שכן יגיע בקיץ האחרון, היא בגלל שהמקום של החלוץ המוביל שלנו שמור ל…הלאנד, עם סעיפי היציאה היחסית נמוכים שלו ע"פ הפרסומים. כזכור, בפעם הקודמת שהלאנד היה חופשי לעבור קבוצה, אנחנו פספסנו אותו בענק בגלל שעמדת החלוץ המוביל הייתה “תפוסה” ע"י בנזמה המזדקן, ולפרז יש אולי תוכניות שונות להפעם.

נתתי לך לייק, אבל חייב גם להגיב כדי להוסיף :crossed_fingers:

אני חושב שזה wishful thinking מוחלט, אם יש משהו שלמדנו בשנים האחרונות על ריאל מדריד, זה ש:

1. מאוד מאמינים במינימליזם, העידן של לפוצץ את הסגל בכוכבים נגמר.
  2. באמת מאמינים שיש לנו קבוצה מספיק טובה ושאמבפה זה כל מה שחסר.
  3. אין אש בלי עשן. אם אין תחושה של התעניינות במשהו, זה כי אין את ההתעניינות הזו.

יותר סביר שפרז ויתר על קיין כי הוא לא מתאים למדיניות הרכש שהמועדון הנהיג בשנים האחרונות.
100 מיליון שמים על בני 16-23, כבר לא על בני 28+.

אל תמהר לדרוש זכויות יוצרים על הפנטזיה הזאת, היא קיימת אצל עוד הרבה אנשים. יתרה מזאת, סעיפי היציאה בחוזה של הלאנד לא עוזרים להרגיע אותה, כמעט כל הכתבים דיווחו על פלירטוטים הדדיים של שני הצדדים ופפ גווארדיולה נאלץ להדוף שמועות על אפשרות שהוא יעבור אלינו כל מסיבת עיתונאים שניה.

הדיווחים הכלליים הם שהוא בתיאוריה רוצה לשחק בריאל מדריד, שריאל מדריד בתיאוריה רוצה אותו, אבל בפועל אין לו כוונה לעזוב כרגע את סיטי ובריאל קיימות מטרות אחרות. אולי ב25 או 26 זה יהיה יותר רלוונטי, כרגע אין על מה לדבר או לתכנן על זה.

אם כבר מדברים על פנטזיות וחלוצים אז שם שבטח נתחיל לראות מקושר אלינו יותר ויותר זה לאוטרו מרטינס שבעונה מדהימה. האמת? לא יהיה קל להוציא אותו מאינטר אבל כן יש לי תחושה שהוא לא יגיד לא לריאל (מתחיל להגיע למיצוי שם?).

לגבי הלאנד- לדעתי הוא לא ירצה להגיע לקבוצה שאמבפה כבר משחק בה (וגם ג’וד). זה קצת כמו שמסי ורונלאדו בשיאם היו משחקים ביחד. מבחינת המרוץ לתואר “הטוב בעולם”, לא מבחינת הרמה (כי הלאנד ואמבפה עוד לא שם).

תארו לכם את שהקבוצה שראינו הערב, בעונה הבאה תהיה מחוזקת ב

• קורטואה
  • מיליטאו
  • אמבפה
  • אלפונסו דייויס
  • לני יורו
  • אנדריק

וכמובן אסור לשכוח גם את רודיגר בתוך כל זה.
פנטזיה משכרת, אבל הם עוד צריכים לעבוד קשה כדי שזה יקרה. זה אפשרי אבל.

נו באמת…אולי אם היינו קבוצת הוקי קרח :grin:

חחח תרצה או לא הוא הבלם הבכיר שלנו בעיני המועדון. אולי יום אחד תצליח להבין גם למה, מחזיק לך אצבעות.

מה שאלונסו עושה בלברקוזן זה מדהים. הייתי בטוח שאתמול זה ייעצר אבל הנה הוא ממשיך להיות הקבוצה היחידה ללא הפסד באירופה.

נראה כרגע שיהיה מחליפו של קלופ. הלוואי ואיכשהו יגיע אלינו.