דעה לא פופולארית

תגיב יותר.

זו הגישה שלנו, של המועדון, ולכן היא חשובה לנו. ריאל מדריד רואה את עצמה כמועדון הגדול בעולם והשאיפות בהתאם. כן, אנחנו לא נסתפק בשחקנים פחות מוכשרים כי…אנחנו המועדון הגדול בעולם. זו פשוט עובדה, דרך חיים.

כי אתם לא יכולים, הכי טוב שאתם יכולים זה כפי שעשה החבר שלך לרשום את ברצלונה באותה הרשימה עם ריאל ויונייטד.

אתם זה המועדון ההוא שיש לו מאמן שגדל במערכת ושחקנים שגדלו במערכת ואז משחקים כדורגל יפה ומסירות קצרות לא?

הם יותר ממועדון, תדייק.

בוא, במשך כ-15 שנה ברצלונה הייתה, בכל מטריקה רלוונטית של הכנסות, הצלחות ספורטיביות וכו’ המועדון הגדול בעולם.

אני עדיין לא זוכר התבטאויות כאלו מהצד הכחול אדום של ספורטאנטר (אבל כן מהלבן).

כרגע כמובן אנחנו פח אשפה

מה הקשר?

מביך פה המקצב של נסיונות העקיצות. כל אחד רואה במועדון שלו משהו מיוחד/רומנטי/שונה מאחרים. סבבה. אין פה אי אלו עובדות יצוקות המכריעות מי טוב יותר.

גם פיננסית זה לא המדד המדויק למדוד. יש ברשימת המועדנים העשירים ביותר את הניו יורק ניקס במקום התשיעי שלא זכו באליפות מאז 1970, את דאלאס קאובויז במקום הראשון עם פאקינג 9 מיליארד דולר שווי ואין לה אליפות מ 1995… נכון, ההון שעשו ב 20 שנה האחרונות הפטריוטס והווריורס בפוטבול ובכדורסל בהתאמה הקפיץ אותם למקום השלישי המשותף (למרות שהן היו בינוניות להחריד לפני), אבל הכסף לא מדד יחיד.

לפני שזה מתלהט - זה בצחוק וכו’, לא לקחת ברצינות.

לא הייתם המועדון הגדול בעולם בשום שלב,הייתם הקבוצה הטובה בעולם לאורך מספר שנים,זה הבדל גדול.
זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר,אי אפשר להיות המועדון הגדול בעולם לתקופה מסויימת,כי כשאומרים מועדון צריך להתייחס גם להיסטוריה שלו ולא רק ל 4-5 שנים שהמועדון החזיק בקבוצה הטובה בעולם ולפני ה 15 שנה האלו הייתה לכם אליפות אירופה אחת כשלאחרות היו כבר 9/6/5.

אז אם נגיד טבאס מחליף את עורו ומחליט יחד עם ממשלת ספרד שהגיע הזמן להעניש את ריאל על התמיכה של הממסד והממשלה לאורך השנים, ומורידים אתכם 3 ליגות, ונגיד שבעשור הקרוב לא תצליחו לעלות חזרה לליגה הבכירה, ריאל עדיין המועדון הכי גדול בעולם?

נגיד זה 30 שנה. ריאל עדיין המועדון הגדול בעולם?

אתה אומר, התואר כבר ניתן וזהו, זה לא ישתנה?

לא,אם תמשיכו לשלם לנגריירות ותקחו 10 אליפויות אירופה ו10 אליפויות ותעקפו אותנו בשתיהן אז התואר יעבור אליכם.

תהיתי איך יכול להיות שעדיין פראנקו לא עלה פה. בסוף הוא עלה.

“אבללל פראנקוווו :weary::weary::weary::weary::sleepy::sleepy::sleepy:

עד היום יש לי תמונה של פרנקו כשומר מסך במחשב.

פרנקו זה הגדווין של הכדורגל.

וכמישהו נייטרלי בדיון הזה שמתעב את שני המועדונים כמעט באותה המידה: ברסה כמועדון היא בשפיץ של הכדורגל יחד עם יונייטד, מילאן וליברפול ואפשר להתווכח באיזה סדר.

ריאל היא המועדון הכי גדול בכל סוגי הספורט. זה ההבדל.

ריאל מדריד היא מועדון הכדורגל הגדול בעולם. נכון.

אין דבר כזה מועדון הספורט הטוב בעולם… מעבר לסופרלטיב שהמצאת כדי להאדיר אותה בצורה מוזרה.

ככלל, אם זה כבר עלה אני אף פעם לא אבין איך מועדון כמו ריאל או אפילו בארסה וליברפול כשהן בכושר - לא מצליחות להעלות את ההכנסות שלהן יותר מקבוצות פוטבול כשיש להן בסיס אוהדים הרבה יותר רחב בכל העולם. פשוט הזוי שקבוצות כושלות ב nfl יותר עשירות ומכניסות מריאל מדריד. הזייה

כשאתה המועדון הגדול בעולם ובפער בספורט הגדול ובפער… מה זה עושה אותך?
שום דבר פלסטיקי שמגיע ממדינת הסוקר, ה"פרנצ’ייזיס" ומופע המחצית של ה"Super egg" לא נלקח ברצינות בעולם.

בשאר העולם שום דבר לא משתווה להיסטוריה, לשליטה ולבראנד שלהם.

אז העובדה שנתתם להם פייט למשך שני עשורים זה באמת נזקף לזכותו של מסי. חוץ מזה, שום דבר לא מתקרב להם. בשום ספורט. Hence הסופרלטיב שאתה חושב שהמצאתי.

תראה, מהכרותי עם האומה האמריקאית הסופר-שופונית והפלסטיקית, אני מסכים אתך בהרבה דברים. אבל כיף לעצום עיניים שזו המדינה עם הכי הרבה עשירים בפער, עם קבוצות הספורט הכי עשירות בפער, זה ועוד.

מאוד רומנטי כדורגל שהוא אוניברסלי ונצפה בכל העולם, אכן. מכאן ועד הכסף וההצלחות - יש עוד דרך לעבור. אין סנכרון בין ענפי ספורט מעבר למילה ‘ספורט’. זה כמו להשוות את טום בריידי לאדי מרקס או את מייקל ג’ורדן למסי - אידיוטי. אפשר לדבר על תופעות, אבל בסוף זה בלתי ניתן להשוואה.

היה לי ויכוח לפני איזה שנה או יותר, אהוד היה בדעתי שהיורוליג יותר מסקרנת מה NBA שנהייתה ליגת ההטבעות והמנוחה עד לפלייאוף וגם שם רוב מוחלט מהחוקים לטובת ההתקפה. זה בסדר לחשוב את זה, רק עובדתית מבחינת הייפ פרסום וכסף ה nba לא רואה ממטר את היורוליג, גם לא ליגת המכללות.

זה גם כתוב הרבה מאוד פעמים בספר שלי “המלכים של אירופה: סיפורה של ריאל מדריד” שאנחנו המועדון מספר אחת בהיסטוריה, צר לי אם זה לא מתאים. תתמודד…
תספרו לאוהד ברצלונה שוב כמה שנים לא לקחנו אליפות גם כן בעידן פרנקו עד שבא אחד בשם אלפרדו די סטפאנו, נו טוב, שיהיה.

@asafbarca, אתה ציינת שתמיד ריאל מדריד וברצלונה היו מבחינתך שני המועדונים שמעל היתר, אז אני פשוט הגבתי שזה לא נכון. לא באתי עם התבנית הזו “מראש”. לטעמי, וזה בסדר שתחלוק עליי - אתה הרגשת נחות בין 2000 ל-2004 - בוא, היו עונות של פער של 20 נקודות וגם שברצלונה מגרדת מקום בגביע אופ"א. לואיס פיגו פותח את עידן הגלאקטיקוס וכדומה, וכשרונאלדיניו הגיע היה ברור שהוא בינגו אבל עד לחודש מרץ עדיין ריאל מדריד הובילה והשקר שלה החזיק מעמד. אני מניח שגם אחרי עזיבת ליאו מסי חל איזה שינוי אצלך בקטע הזה אבל מדובר בפרק זמן קצר.

ריאל הייתה בלוף כמה שנים אבל עדיין היו אדי הדלק האחרונים של הגלאקטיקוס ואחרי הטרבל של ברצלונה הגבנו עם מסע הרכש וכריסטיאנו רונאלדו ב-2009.

בכדורסל נדמה לי שריאל מדריד גם זכתה הכי הרבה פעמים ביורוליג וכן באליפויות ספרד אבל אני עוקב ממש אחר התוצאות שבוע אחר שבוע רק מהעונה הזו, מאז הזכייה הדי הזויה בעונה שעברה.

@Raulito-7, קודם כל לא טענתי שריאל מדריד לא מועדון יותר מצליח היסטורית, עם עובדות אי אפשר להתווכח.

אני התכוונתי למשהו אחר, יוקרה של מועדון, עניין סביבו, כמות אוהדים והשפעה. כאשר בארסה בתקופה חזקה, היא לא מרגישה לי פחות יוקרתית או גדולה מריאל גם אם ריאל חזקה באותה תקופה. רוב חיי אגב זה היה מצב, יכול להיות שאם הייתי אוהד ותיק יותר שהיה סובל מיותר שנים של בינוניות הייתי מרגיש אחרת.

לדוגמא, כפי שאתה יודע אני גם אוהד הפועל תל אביב בישראל שהוא בהחלט מועדון גדול בישראל, אבל בתקופת חיי לעולם לא היה באותה השורה של מכבי תל אביב או מכבי חיפה הנוכחית מבחינת העצמה והיוקרה שלו.

אני לא מדבר על הישגים או תארים אלא על המהות- להפועל לעולם לא היו את כמויות האוהדים של מכבי או חיפה או את הסיקור התקשורתי הנרחב באותה מידה. זאת לפחות התחושה שלי.

בברצלונה אני ממש לא מרגיש ככה, אין שום דבר שאני מרגיש שחסר לי או שיש לי רגשי נחיתות כשאנחנו מצליחים (בניגוד להפועל נניח). לא פחות קהל, לא פחות כבוד מאף אחד, לא פחות סיקור, לא פחות יוקרה והערכה מעולם הכדורגל. אתה רוצה לטעון שרוב השנים הצלחתם יותר? תפאדל, כבר הסכמתי.

חייב לציין שלגבי כדורסל בכלל לא הבנתי מה הקשר, בואו נספור גם כדורגל נשים אז. אם יורוליג קובע עצמה של מועדון כדורגל אז גם מכבי תל אביב ופנאתינייקוס נותנות פייט לליברפול ויונייטד. מה זה השטויות האלה, הלכתם רחוק.

אנחנו חיים ב-2024, אז אנחנו חושבים שמאז ומתמיד גביע אירופה היה יוקרתי כמו שהוא היום.

גם ב-1992 ברצלונה היה מועדון מהגדולים בעולם שהגיע להישגים מקומיים ואירופיים, זה לא התחיל רק משנות ה-90, אם יש מישהו שחושב ככה.