דעה לא פופולארית

לא חושב שזה המקום. זו דעה פופולארית מאוד. קשר לא רע ולא יותר, עוד שחקן מרשימת הרכש האינסופית של צ’לסי שנרכש אולי בלמעלה מפי שלושה מהשווי שלו, והם לא עוצרים. אפשר לומר את זה על הרבה מאוד שחקנים בפריימרליג אבל מה שקרה שם גרם לי לסלידה גדולה עוד יותר לצ’לסי שאף פעם לא אהבתי אותה, גם לא בתקופת ז’וזה מוריניו, אבל תמיד הערכתי אותה.

“אל תכניס גוף בריא למיטה חולה”. זו ההגדרה לכל שחקן שהגיע לצ’לסי.
לכן מעט קשה לי לשפוט.
כלומר, אוברייטד בהחלט בגלל תג המחיר הלא שפוי ששמו עליו, אבל אני לא חושב שאיזשהו אוהד כדורגל אי פעם חשב שזה מחיר הגיוני עבורו. לצורך העניין בדיונים שלנו כאן לדעתי הפסקנו לדבר עליו כשתג המחיר הגיע ל70-80 מיליון.
לגבי סכום כזה, אני ממש לא בטוח שהוא לא שווה. פשוט קשה לשפוט שחקנים בצ’לסי היום.
אם נרצה זה קצת כמו ברסה של פפ רק הפוך, שם כל בויאן קרקיץ היה סופרסטאר

לא יודע, לא ראיתי הרבה ממנה.

המיטה חולה גם בגלל אנזו. הוא כמו הרבה אחרים בצ’לסי פשוט אוברייטד. בכל פעם שאני רואה אותו אני חושב איך לעזאזל תפסו ממנו. היום זה ממש זעק לשמיים, פשוט כדורגלן בינוני, אפילו לא סתם “טוב”.

זה קטע של בארסה למתג כל צעיר כסופרסטאר. כאן אשכרה שמו עליו סכום כסף לא פרופורציונאלי. שאפו לבנפיקה.

האם המנוחה של מעל שבוע לה זוכות המעפילות הספרדיות עקב גמר הגביע שנערך בשבת מועיל או מזיק לשלושת המועדונים הספרדיים שהגיעו לרבע הצ’מפיונס? אני ממש לא בטוח שזה לטובתם, כי זה מוציא אותן מהקצב, ולטעמי זה (מעט) משמעותי יותר מההימנעות מפציעות של שחקנים (שכידוע נוטות לקרות יותר במשחקים אינטנסיביים מאימונים שמדרך הטבע פחות).

לדעתי היו יכולים לעשות את זה טוב יותר, בלי משחקים בשבת ואת שני המשחקים של הפיינליסטיות לדחות לאן שקבעו את מחזור אמצע השבוע הבא.
בכלל, מחזורי אמצע זה דבר נורא.

ליגה מטומטמת, עם מושחת שעושה הכל כדי להרוס אותה.

הספרדיות שיחקו ב-16/17 למרץ, יצאו לפגרת נבחרות ולמעט המחזור האחרון המשחק הבא שלהן הוא ב-9/10 לאפריל. כמעט חודש שפשוט לא קשור לעונה.

דל"פ:

אנדריי לונין לא שוער טוב, או לפחות לא כזה טוב כמו שעושים ממנו.

הוא יותר נקלע לסיטואציה - באיזשהו שלב החליף את קפה (לא ברור לי ממש למה - במיוחד אחרי הדיבור על זה שחשוב שלשוער של ריאל יהיה משחק רגל, והמשחק רגל של קפה הרבה יותר טוב משלו, ללא עוררין לדעתי) ומאז הוא ממשיך סתם כי אין סיבה להחליף אותו.
הוא אף פעם לא נתן איזושהי תצוגה מעוררת התפעלות, והוא טועה לדעתי לא פחות מקפה.
כמובן שאי אפשר להאשים אותו בזה שההגנה שלנו עובדת טוב, אבל זה גם לא נקודה לזכותו.
המשחק של סיטי ממחיש את זה יפה. לונין “גיבור המשחק”, למרות ש - בואו - מה הוא כבר היה צריך לעצור?
(הפנדל של ברנרדו זה חוכמה וביצים אא"כ הוא ידע מראש - חשוב, אין ספק, אבל יכולת זה לא. קובאצ’יץ’ בעט רע.)

אגב, ראיתי סרטון היילייטס שלו כדי לראות אם אני בכיוון או שזה רק הרגשה שלי, וזה פחות או יותר אישש את מה שחשבתי.

אין ספק שהוא התקדם העונה, בעיקר מבחינת ביטחון, אבל מבחינתי הוא לא הרבה - אם בכלל - יותר טוב מקפה לצורך העניין, ורחוק מאיך שמציירים אותו.
אני אהיה הרבה יותר רגוע כשקורטואה יהיה בין הקורות, בתקווה כמה שיותר מהר.

אני חושב שהוא שוער מצוין אבל מאוד חסר ניסיון,יש לו משחקים שבהם הוא שולט לגמרי בכדורי גובה ומשחקים שהוא מפחד לצאת מהקו וכל כדור גובה זה התקף לב,משחק הרגל שלו מצוין אבל הוא נוטה לקחת קצת יותר מידי סיכונים,הגול של ברנרדו שהעמיד חומה לא טובה ואז הופתע מהאפשרות שסילבה יבעט בכלל לשער,זה חוסר ניסיון נטו.
ראינו בכמה וכמה משחקים במיוחד נגד לייפציג בגומלין את הפוטנציאל האמיתי שלו,כי מבחינת נתונים יש לו הכל.

לגבי המשחק נגד סיטי-הוא היה ענק לא בגלל הצלות מיוחדות,הוא פשוט התמודד בצורה מושלמת עם המכבש שסיטי הפעילה,18 קרנות ואינסוף כדורי רוחב שרקו לו ברחבה והוא התמודד עם זה מושלם ואז קינח בפנדלים.

אני מאמין שהקבוצה שתיתן לו המשכיות והזדמנות אמיתית תזכה בשוער לעשור,לא חושב שזה יקרה בריאל מדריד,מקווה בשבילו שלא יאריך חוזה.
לגבי ההשוואה לקפה-לא מסכים,קפה שוער בינוני עם נתונים לא מרשימים במיוחד,נוטה לעשות טעויות ומשחק גובה הכי מלחיץ שאני זוכר,התעלה על קיילור.

לא זוכר הצגות שלו, הוא עשה לא הרבה יותר מלקחת דרדלות מחוץ לרחבה.
לא אומר שאין לו פוטנציאל אבל לדעתי הוא רחוק מלהוכיח את עצמו ולחלוטין לא פריצת העונה או משהו כזה. הוא עשה התקדמות בעיקר מבחינת ביטחון, זה נכון.

חד משמעית

פריצת העונה זה לוקאס ואסקז😅

הדל״פ שלי: חידת ניימאר

שמו של ניימאר עולה לא פעם בנשימה אחת עם הגדולים ביותר שזכינו לראות בתקופתנו כצופי כדורגל.

לאחרונה עלה סקר בטוויטר בחשבון פופולרי ששאל מי הם 5 הברזילאים הגדולים ביותר ושמו של ניימאר אוזכר כאחת מהאפשרויות מה שנתן לי את ההשראה להעלות את הנושא כאן לדיון.

הטיעון:

• ניימאר עשה בסופו של דבר קריירה די ״פושרת״
  • לא משחק באופן סדיר עונות מלאות כבר כמה שנים טובות
  • בזירה הבינלאומית לא הגיע להישגים עם צוות מסייע לא רע
  • בטורנירים גדולים עם מירב הפוקוס לא התעלה
  • גם התקופות המוצלחות שלו היו בברזיל (ליגה קיקיונית) או כחלק די שקט בברצלונה ההיסטורית.

ולכן הדל״פ שלי היא ניימאר לא רק שלא שייך ל-5 הברזילאים הכי גדולים אלא גם לא ל-50 ובקושי ל-100.

האם מדובר בעילוי generational talent שעקב חוסר מזל לא הפיק את המירב מהכישרון שניתן לו? או שמא מדובר במגה פרוייקט יח״צ שהוציא אקזיט פיננסי יוצא דופן משחקן די ממוצע?

אשמח לשמוע את דעתכם.
אני לא נכנס למספרים כי לדעתי זה פרמטר שהוא די מלאכותי וכמובן יש את מקרה הבוחן של אינייסטה שאע״פ שהייתה לו שורה סטטיסטית די עלובה, הוא היה שחקן בעל השפעה מונומנטלית.

ניימאר זה רוביניו יותר משודרג. יותר כשרון, יותר הישגים (גם אם זה כחלק מבארסה של לוצ’ו) אבל בסך הכל ובטח ביחס לכשרון הנדיר - מפוספס ביותר.

בדר"כ לברזילאים כשרוניים יש קריירות מפספסות, הם משיגים את הכל בזכות כשרון ולא בדיוק בזכות עבודה קשה והם די נתקעים שם, בחגיגות ובחיים הטובים.

מבחינת כשרון הוא בטח טופ 10 בכל הזמנים מברזיל. אבל רק כשרון לא מספיק מעניין…

לא בטוח שאני מסכים. בשנים שלו בברצלונה, למרות ההתנהלות הלא מקצועית בעליל, הוא היה שחקן על.

טופ 5 ברזילאים בהיסטוריה זו רשימה קשוחה וצפופה, אז לא נראה לי, אבל הוא כן היה כישרון דורי וממש לא רוביניו משודרג. אני לא סובל אותו, אבל לא יכול להכחיש את היכולת.

אפשר לשאול את אותה שאלה על רונאלדו השמן ורונאלדיניו- אחד לא הגשים את הפוטנציאל בגלל פציעות קשות והשני ובגלל אורח חיים לא ספורטיבי וזריקת זין. אצל ניימאר זה היה שילוב.

אי אפשר להזכיר את שני אלו באותה נשימה. רונאלדו השמן ורונאלדיניו היו למשך תקופה השחקן הטוב בעולם בלי תחרות - קונצנזוס לגמרי. ניימאר אף פעם לא היה בדיבור הזה בטח שלא תקופה של שנתיים שלוש ברצף. ייתכן שזה בגלל היות בצילם של רונאלדו ומסי, אפשר בגלל שהוא בפועל לא היה יציב לאורך עונה שלמה אפילו.

אם ניימאר לא היה עוזב את ברצלונה הוא כן היה ממשיך פה ושם לזרוק כי זה ה-DNA שלו, הוא גם לא באמת היה יכול לרשת את ליאו מסי כי אי אפשר, אבל אני משוכנע שהוא היה נזכר בראייה היסטורית גם מבחינת הכדורגל במקום הרבה יותר טוב, הוא היה מקבל שם את הכאפה הנחוצה ולא מתעסק בשטויות. הוא כן “התחרה” בכריסטיאנו ומסי בשיאם לכן אני לא חושב שרונאלדו-פנומנו או רונאלדיניו היו בתחרות עם שחקנים ברמה הזו.
אני זוכר איך בעונת הבכורה של שניהם בספרד גארת’ בייל>>>ניימאר, ומיד לאחר עונה זה התהפך, ובכלל, עד המספרת ההיא של הוולשי.

לגבי אנדריי לונין - הפונטציאל קיים, לדעתי עדיין לוקה בחסר בכדורי הגובה ובמשחק הרגל. מאוד לא יציב. לא רוצה להיות מאנייק ולהגיד שבפנדלים לעתים זה יותר בועט רע מאשר שוער שעושה עבודה טובה…

ברמת ההיסטוריה ניימאר לא יזכר כאחד הברזילאים הגדולים
כישרון היה לו מפה ועד ברזיל אבל בפועל הוא הצליח להנפיק אותו בצורה יעילה בגג עונה וחצי.

אי אפשר להשוות אותו לריבאלדו, רונאלדו המקורי, קאקה ורונאלדיניו ואם נרצה אפילו אדריאנו עשה בסוף קריירה טובה יותר כנראה.

אדריאנו של ה-PES והימים היפים שכל בעיטה מהחצי היא שער אולי כן. אני חושב שניימאר היה שחקן מגוון ממנו וכן היה לו מה לתרום, זה לא רק שנוח לשחק ולהצליח ליד ליאו מסי ולואיס סוארס וכן הלאה. ואדריאנו קיבל את הג’ננה בגיל מאוד-מאוד מוקדם, מאז סוף 2005/06 הוא מאוד לא רלוונטי. אני גם כן חושב שריבאלדו גדול מניימאר.
*לדעתי הסיפור הקורע-לב של אדריאנו עם ההתמכרות לטיפה המרה וכמובן אבא שלו וכדומה והאהבה האינסופית מאוהדי אינטר - הוא לא היה ‘בוגד’ - זה מוסיף קצת לרבים לניתוח המקצועי כלפיו.

תחליף בין ניימאר ורונאלדיניו, אם ניימאר היה השחקן מס’ 1 בבארסה של רייקארד הוא לא היה לוקח כדור זהב או שניים? אם דיניו היה משחק לצד מסי וסוארז, הוא היה נזכר ככזה גדול?

הקריירה של ניימאר מפוספסת אבל לא עד כדי כך. היו לו 3 עונות יפות בבארסה, בפאריז בהתחלה הוא נתן מספרים מטורפים וגם שם היו לו שלוש או ארבע שנים בטופ- לא רק זכיות בליגה הצרפתית אלא גם חלק אינטגרלי במסעות של פריז באירופה.

7 עונות בטופ של אירופה זה לא מדהים אבל זה בטוח לא רע. זה לא פחות מרונאלדיניו, רומאריו, ריבאלדו, קאקא ורוב הבריזלאים הגדולים.

וגם בסוף כמו שאוהבים לכתוב כאן יש את מבחן העין. ניימאר גם אם היה שטותניק היה כל כך טוב- שליטה בשתי הרגליים, דריבל אלוהי, גולים, אסיסטים.
עושה רושם שהוא צדק בהחלטה לעבור מבארסה- עובדה שלמרות 3 עונות של מעורבות במעל ל30 שערים בכל עונה נראה שההיסטוריה תזכור אותו כפחות טוב משהיה. חבל רק שהיעד היה… פ.ס.ז

רונאלדו לא התחרה בכרסטיאנו ולא במסי, אבל רונאלדו בשיאו לפני הפציעות זכה לכבוד שרק מסי זכה לו, כל שאר השחקנים העריצו אותו והיו בטוחים שהוא הטוב בעולם בפער גדול ושהוא הכדורגלן הכי טוב ששיחק את המשחק, זה לא קרה עם רונאלדיניו, קאקה, ריבאלדו, ניימאר ולא עם כריסטיאנו או זידאן, הכבוד הזה שמור רק לשמן והגמד, מדבר על שחקנים שאני ראיתי אותם משחקים, בטוח שמראדונה ופלה גם זכו לאותו כבוד.

ניימאר הוא מהדור של מסי וכריסטיאנו, הוא זה ש"התחרה" בהם - לא פנומנו. זו כוונתי. בכל מקרה קשה לפרגן לו על תקופתו בפריז סן ז’רמן כשהוא תמיד היה פצוע לפני משחקי הנוקאאוט. אין לו עונה שם עם 35 משחקים במועדון. זה לא רק ניתוח ‘כועס’ על היותו בוגר ואיכסה שהלך לליגה הצרפתית שאין שם כלום.

לגבי פנומנו, שוב, אני לא מוריד מגדולתו ומאוהדיו הגדולים - היום אגב 21 שנה בדיוק לשלושער המדהים באולד טראפורד - תתחום לי את זה בזמן בבקשה. 1997 קונצנזוס, גם 1998. הוא נפצע כבר ב-1999/00 וכדומה, החמיץ כל כך הרבה שנים, ומ-2007 הוא לא משחק. בריאל מדריד היו לו באמת שנתיים גדולות ואז היה בלתי אפשרי לבלמים לנצח אותו באחד על אחד, אבל זה לא היה אותו רונאלדו.