דעה לא פופולארית

הדל"פ שלי הוא שהיורו הזה זבל לא רק בגלל איכות הכדורגל.
אין קבוצות מרגשות, התוצאות מגעילות (ככה אני מרגיש) והמפגשים הגדולים מבוזבזים מוקדם מדי.
אנגליה שגורמת להקיא וצרפת שעדיין בלי פאקינג שער שדה אחד בחצי כשלכ"כ הרבה נבחרות מגיע יותר…

(בנוסף לפפה, מודריץ’, כריסטיאנו וקרוס שמסיימים זוועה אבל כבר פרסונלי)

הדל״פ שלי זה שזה לא רק היורו, איכות הכדורגל בכללי ירדה מאוד. גם הכדורגל של המועדונים נראה חרא, הכל טקטי מדי, אין הרבה שחקנים וקבוצות איכותיים באמת, בקושי יש יצירתיות ודמיון והכל פיזי וטקטי. אין לי בעיה עם פיזי אבל כשזה מגיע בלי תוספת של כשרון ואיכות בצד, או פשוט דרך משחק טובה אז זה אפור ומשעמם

לדוגמא - ריאל עם איכות כדורגל די בינונית, לא מתקיפה ומשחקת עם שחקן התקפה וחצי (בואו נראה איך תהיה העונה הקרובה), וסליחה שאני לא ככ מתלהב מסיטי

אילו עוד קבוצות משחקות בצורה איכותית? את לברקוזן נבחן השנה אם הם ממשיכים באותה צורה

זה לא דל’'פ בכלל, זה כבר ככה כנראה בעשרים שנים האחרונות.

עם ההתחדדות המשמעותית של פירמידת הכדורגל, כדורגל מועדונים ברמות הגבוהות עקף ויצר פער ענק מכדורגל נבחרות.
מה שנשאר לכדורגל נבחרות ברמה הטקטית זה הפירורים.
מאמנים סבירים שגם ככה יש להם מעט מדי זמן.

צריך לאמר את האמת, הפיל שבחדר. אנחנו בחודש יולי, שחקנים לא נחים, זה שיא העייפות. בטורניר כזה עמוס וצפוף זה דורש המון, המון אנרגיות מצד השחקנים כדי לשחק ברמה גבוהה 7 משחקים תוך חודש. ניהול העומסים פה קריטי. וגם בנבחרת ספרד רואים חילופים תמוהים.

אז ככה נראים המשחקים. וככה זה ייראה בכל טורנירי הקיץ, גם במונדיאל הקבוצות בעונה הבאה. אני צופה שבתחילת העונה כנראה נראה בשיא הכושר שחקנים שלא שיחקו בקיץ, ואת השאר נראה נשמרים בכל מיני דרכים (או נפצעים).

יוצא דופן הוא המונדיאל בקטר, אליו רב השחקנים נשמרו והגיעו רעננים או נכנסו לכושר די מהר תוך כדי הטורניר (כי היה בקושי שבוע הכנה).

בגלל זה אני לא חושב שמאמני על מהמועדונים יחוללו שינוי מי יודע מה. טקטי כן, פיזי לא.

זו דעה מאוד פופולארית.
מה לעשות שהכסף הוא המלך, ואופ"א תעשה הכל כדי למקסם רווחים. השחקנים הם חליפיים ואם כוכב נפצע, ברמת הנבחרת תמיד יש מחליף. עכשיו שחקנים נחים פחות, מי שכבר הודח תוך שבוע יתחיל את ההכנות לעונה העוד יותר מפרכת 2024/25, והיתר לא יכנסו לעונה באופן מיטבי, כאשר יש פצועים (פדרי, אראוחו?), וכאלה שלא ינותחו בזמן (ג’וד, הצב).
באופן הזה אני לא אתפלא אם יהיו קבוצות שיפלו במחזורי הפתיחה, ואחרות שיצליחו לברוח לפער שקשה יהיה להדביק בהמשך. שיא הרנדומליות.

דל"פ:

דיון ‘השחקן הטוב בעולם’ = ויניסיוס ג’וניור vs קיליאן אמבפה.

בקצרה: לאור השיפור שויני הציג העונה, והיכולת הלא טובה של אמבפה בכל טורניר שהוא לא הליגה הצרפתית, לא רואה סיבה שזה יהיה אחרת - קרי - אמבפה לא בהכרח טוב מויני שמהווה קונטנדר משמעותי לתואר.

מה דעתכם?

שמותר לשחק הטוב בעולם לא להיות שחקן ריאל :exploding_head:

אמבפה השחקן הכי טוב בעולם ועוד שנה מהיום (אם לא פחות) זה כבר יהיה די קונצנזוס.

אני לא חושב שויניסיוס ברמה הזאת ואני לא חושב גם שהוא שני מובהק (ברור שהוא שחקן טופ).

15 שנה זה היה שחקן ברצלונה, שחרר ותהיה אובייקטיבי :slight_smile:

אני חושב שזה כבר היום קונצנזוס אבל היכולת השיווקית של ריאל מדריד גרמה לתואר הזה להיות מירוץ בין שני השחקנים שלה. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה זכה בתואר הזה שחקן שלא משחק בריאל מדריד למעט מסי.

יכולת שיווקית ובעיקר זכייה בכל התארים. ברור שלאמבפה יהיה קשה עד בלתי אפשרי לזכות בכדור הזהב כשהוא משחק בליגה הצרפתית ולא נראה טוב באלופות וגרוע ביורו. זה לא קשור לריאל מדריד.

מסי זכה בתואר הזה 8 פעמים ולפני העידן שלו גם רונאלדיניו, כריסטיאנו שהיה ביונייטד וקאקה זכו. אם נלך עוד קצת אחורה אז גם רונאלדו הברזילאי, ריבאלדו, מייקל אואן, זידאן כשלא שיחקו בריאל מדריד.

הייתי נותן את התואר העונה לרודרי.
אני יודע ששחקנים לא התקפיים זה פחות סקסי, ועדיין.
ויניסיוס הוא לטעמי אוברייטד, לאמבפה יש עוד המון מה להוכיח.

ג’וד בלינגהאם מרשים אותי יותר משניהן כרגע, אם כבר.

כתבתי לא פעם, אמבפה שחקן יותר מלוטש, המשחק שלו יותר אסתטי ונראה יותר טוב, ויני כרגע שחקן יותר טוב, אם היה משחק בצרפת במקום אמבפה הם היו זוכים ביורו, את אמבפה אפשר לעצור את ויני לא.
בקבוצה מאומנת שמשחקת נכון אמבפה כנראה יהיה יותר טוב.

אמבפה זה צ’יטה, ויני זה גירית הדבש.

טענות כמו דה בריינה/רודרי מקובלות עליי, הנקודה היא שאמבפה לא בהכרח טוב מויני.

אמבפה היה לא טוב בצ’מפיונס וביורו, לעומת ויני ששכלל מאוד את סט היכולות שלו, מנטאלית ועל המגרש.

מסכים עם טיטי שבקבוצה מאומנת אמבפה כנראה יהיה טוב יותר, אבל כרגע ויני לפחות טוען לכתר.

מציג יכולת סבירה מינוס כבר קרוב לחצי שנה… (יש לו סיבות וכו’ ובכל זאת)

ויני אנדרייטד בגלל שהוא מכוער.

כי אמבפה, מסי, ורונאלדיניו הם שיא היופי.

אמבפה שחקן שנותן כבר 7-8 עונות 40 שערים בעונה. יש לו 70-80 אחוז מיכולת יצירת המצבים של ויני אבל הוא מפלצת מנטלית (בניגוד לויני), יש לו תנועה קצרה מעולה, הוא יותר ורסטילי ומסיים טוב יותר. כשויני יהיה כל זה יהיה אפשר לדבר עליו במונחים של אמבפה.

ויני צעיר מאמבפה בשנה וחצי בלבד.

אני התאהבתי בויני העונה למרות שהוא מכוער ומעצבן, מהיום הוא השחקן המועדף עליי, לדעתי הכי טוב בעולם.

גם מריאנו דיאס הפציץ בליגה הצרפתית.

טוב אני מניח שאחרי שהוא יפציץ מול אימפריות כמו אוביידו לגאנס ואייבר הכל יתבהר.

אגב, יש לו 6 (?) שערים מול ברצלונה, 3 מולנו, 2 העונה מול סוסידאד, לא יודע מול איזה ספרדיות עוד הוא כבש. זה לא שהוא ממש מתקשה מול קבוצות ספרדיות.

דיאס הפציץ מול הצרפתיות ולא הצליח להפציץ מול אייבר וכאלה.
אבל העניין זה לא אייבר וכאלה, לדעתי אי אפשר לסגור את ויני, מה שתנסה הוא ימצא משהו, אמבפה כן אפשר לעצור וראינו זאת.

אם כבר דל’'פ אז לדעתי דקלן רייס אוברייטד ענק יחסית גם לשחקן אנגלי.

מכל מה שציינת היתרון הבולט היחיד הוא הסיומת (ויני העונה השתפר מנטלית ונהיה הרבה יותר ורסטילי) שלעומתה הדריבל של ויני הרבה יותר טוב.

לפי ההיגיון הזה הוא לא אמור להיות טוב מול ספרדיות כי הוא לא היה טוב מול בארסה, וכנראה שגם בליגה הגרמנית הוא לא יסתדר כי ראית איך הוא שיחק מול דורטמונד.

ולמרות זאת, הערך של שער בצרפת נמוך יותר משל שער בספרד. ורוב מוחלט של השערים של אמבפה צרפתים.

מסכים, העונה נראה אותם כמעט באותם תנאים ונהיה הרבה יותר חכמים, יכולה להתפתח פה תחרות מאוד מעניינת.