דעה לא פופולארית

ויני השתפר המון מנטלית והכל אבל אמבפה שחקן שעמיד בצורה מטורללת ללחצים. ב2022 הוא הגיע למפגש מולנו כשכל העולם ואשתו בטוחים שהוא הולך לשחק אצלינו בעונה שלאחר מכן והוא פשוט בא ודפק עבודה. הוא שיחק בנו ובפסז כבר 7 שנים בלי למצמץ, והעונה עם כל הלחץ שהיה עליו הוא עדיין דפק עשרות שערים. זה שחקן שרגיל להיות האיש המרכזי של הקבוצה שלו מגיל 17, בלי תירוצים ובלי שטויות. עם כל הכבוד להתקדמות של ויני, ובאמת שיש פה היסטוריה שלמה של הודעות שלי מגן עליו גם כשהרבה רצו להעיף אותו לפח, הוא מהבחינה הזאת לא היה ולא יהיה בליגה של אמבפה.

הטענה היא בעצם שהוא מרפד את הסטטיסטיקות שלו בשערים מול קבוצות קיקיוניות מהליגה הצרפתית. הטענה הנגדית שלי היא שגם מול ספרדיות הוא כובש, ולא מעט. בעצם, הוא כובש המון ללא קשר לזהות היריבה.

אבל כמו שאמרתי חבל סתם להתווכח על התיאוריות, אנחנו הולכים לראות אותו עכשיו כמה עונות טובות בליגה הספרדית.

לדיאס היה 16 שערים בחצי עונה טובה, לאמבפה כמה מאות. יחי ההבדל הקטן. אני בכלל לא מאמין שאתה עושה את ההשוואה הזאת.

ראית זאת ביורו שבו בערך כולם נראו זוועה והוא גם עם כאבי גב עם מסיכה ואף שבור. אם אתה חושב שאמבפה זה השחקן שראית ביורו, אז מצפה לך הפתעה נעימה.

אמבפה שחקן יותר טוב מויני, והיתרון של הסיומת והתנועה הנכונה הוא קריטי

ביכולת של ליצור כאוס ומצבים משום מקום ויני טוב בפער ענק מכל אחד אחר כיום

אבל בסוף כדור הזהב זה לא רק על מי שחקן יותר טוב באופן כללי, אלא מי היה שחקן יותר טוב ומשמעותי בעונה האחרונה ובנוסף גם התארים משחקים תפקיד משמעותי - ובכל השקלול הזה זה מגיע לויני

ראינו זאת בצ’מפיונס מול קבוצות שהן לא ריאל סוסייאדד…

מול דורטמונד היו לו כמה החמצות אבל פסז כקבוצה לא שיחקה כדורגל. הוא לא ויני מהבחינה הזאת שהוא יתפוס כדור כל 5 דקות ויפרק את ההגנה של היריבה לבדו, הוא צריך יותר את הקבוצה שלידו. בכל מקרה אם אחת הקורות שלו שם הייתה נכנסת היינו מדברים אחרת.

ואגב, ב73 הופעות בליגת האלופות יש לו 48 שערים. לא רע בכלל לשחקן בן 25.

בכל מקרה צפויה לכם אחלה הפתעה העונה. יהיו אולי קצת קשיי התאקלמות, בטח עם ההכנה הלקויה שהוא הולך לעבור אחרי שהוא יחמיץ את קדם העונה, אבל הוא פה לא לחודשיים שלושה ומתישהו אתם תכירו אותו.

אני מבין שלא כולם צופים בפסז, אני אישית עקבתי אחריה בשלושת השנים האחרונות, ואני מניח שבקבוצה בריאה ולא קרקס כמו שהולך שם הוא יהיה שחקן אפילו יותר מדהים. עם הסגל שיש לנו הוא בכלל יוכל לפרוח. נחיה ונראה.

ותזכרו דבר נוסף אחרון, פלורנטינו לא טועה, ואם הוא רצה אותו עד כדי כך - כנראה שיש סיבה מאוד טובה לכך.

איזה הפתעה ? שאמבפה שחקן מצויין ? הוא טופ5 בעולם ללא ספק, הדיון כרגע מי יותר טוב, הוא או ויני(או ג’וד).

אני שמח מאוד שהצב הגיע, רק שמאמצע העונה שעברה התחלתי להאמין יותר ויותר שויני שחקן מדהים ושלמעשה הוא הטוב בעולם, לקח לי זמן להתגבר על הגועל נפש שאני חש כלפיו כל פעם שאני רואה את הפרצוף המטומטם שלו עם החיוך הדבילי ולהצליח להתמקד רק בכדורגל שלו.

בכל פרמטר של כדורגל אמבפה עולה על ויני, אבל ויני שחקן יותר טוב, לא יודע להסביר זאת, אבל ככה אני מאמין.

אין סיכוי שהייתי כותב ככה עד לפני כמה חודשים, אני אפילו כרגע לא מאמין שאני כותב מה שאני כותב.

איזה הפתעה? שאמבפה שחקן הרבה יותר טוב ממה שאתם מתארים. בחייך לפני שתי הודעות בדיוק הזכרת אותו באותה נשימה עם מריאנו. אגב שמרתי לי את זה, אני אזכיר לך את זה הרבה פעמים בשנים הקרובות, כמו זה שויני לא יכול לרוץ בקו ישר או שלואיס דיאס טוב ממנו. :joy::joy:

ואגב לגבי ג’וד, כשהוא יחזור ליכולת של המחצית הראשונה של העונה שעברה, הוא בעיניי יחשב לשחקן הטוב בעולם. אבל זו לא היכולת שלו כבר דיי הרבה זמן, לפחות לא באופן עקבי. יש לו נסיבות מקילות עם הפציעות, ההתבגרות המנטלית שהוא עובר ושינויי העמדות. אבל בשביל להיות השחקן הטוב בעולם צריך לספק יכולת ולא סיבות ותירוצים.

טוב שלא אמרת שלא אוהבים אותו כי הוא כהה עור. בעוד שאני יכול להסכים לדוגמא שבקהאם אוברייטד ענק בעיקר בגלל שיצר לעצמו סטאטוס מעבר להיותו כדורגלן (בין היתר בזכות איך שהוא נראה, אבל לא רק), הסיפור עם למה קשה לקבל את ויניסיוס הוא אחר.

הסיפור עם ויניסיוס יותר מזכיר את ההתייחסות לבנזמה. שחקן מושמץ שהפילו עליו כל סופרלטיב שלילי, אם לא מעט סימני שאלה אם הוא מתאים למה שריאל מדריד מחפשת. אני זוכר את הגיחוכים שעלו מטבאס כששאלו אותו על יקרה בלה ליגה ללא כוכבים בסדר גודל של מסי ורונאלדו והוא ענה “יש את ויני”. כמה זמן לקח לאוהדי ריאל מדריד להתגבר על התיוג של בנזמה כחלוץ כבד ומעצבן? כמה זמן לקח עד שהוא גרם לאנשים להתבאס על זה שהוא עוזב? יש לציין שהוא נהייה קונצנזוס רק אחרי עונות סבירות ברמת הנתונים, ועונת על לקראת הסוף שלו שהסתיימה בכדור זהב.

לא מתים על ויני כי לוקח זמן לשנות תפיסה כלפי שחקן, והוא יצטרך להיות טוב ועקבי אם הוא ירצה להישאר עם הפרובוקציות שלו. האוהדים לא נשארים נאמנים לשחקנים עם אופי בעייתי שמאבדים את היכולת שלהם.

לא השוויתי את אמבפה למריאנו, רק הגבתי לזה שכתבת שהוא מבקיע מעל 40 שערים כל עונה, ציינתי שהוא עושה זאת בליגה שבה דיאס הפציץ בקלות.

ואגב, ויניסיוס עדיין לא יכול לכדרר בקו ישר בשיא המהירות מה שמונע ממנו הרבה מצבים קלים.

בנזמה אחד השחקנים שאני הכי מעריך ואוהב, כבר מהנגיעה הראשונה שלו בכדור אצלנו.

אמבפה שחקן יותר טוב ובעונה הקרובה כולם ייראו את זה.
לגבי קבוצה מאומנת? זה לא אתה שטוען שאנצ׳לוטי לא מאמן וריאל הקבוצה הכי פחות מאומנת בספרד? @titi_camara

אין צורך להכין תירוצים מראש, אמבפה יהיה יותר טוב מויניסיוס גם בריאל מדריד והוא הרבה יותר טוב ממנו גם בנבחרת (מי שאיכשהו מנסה לצייר משהו אחר). הוא פשוט שחקן יותר טוב וזהו.

אשמח מאוד לאכול את הכובע.

כלומר שויני יראה שהוא טוב יותר אפילו מאמבפה? גם אנחנו בעד :slightly_smiling_face:

אמרתי בקבוצה מאומנת, לא אמרתי בריאל של אנצ’לוטי.

ויני זוכה בכדור הזהב גם עונה הבאה, אם עם 4 שחקנים על הגב שלו הוא משחק ככה, תחשוב מה יעשה שאמבפה בקבוצה ומוריד ממנו שחקנים.

Fair enough, אז שקיליאן יהיה האלפא המובהק של ריאל/ויני יראה שהוא שחקן יותר טוב בריאל מדריד, לא יהיו תירוצים לאף צד.

לא יהיו לי תירוצים בכל מצב, בשני המקרים אהיה מרוצה.

רק מקווה שויני ישחק חלוץ ואמבפה בצד, אהבתי את ויני החלוץ המרכזי.

זה לא רק לא רע בכלל, זה היסטורי. עד לא מזמן מלך השערים בצ’מפיונס בכל הזמנים היה עם כמה, 70 גולים? ועוד פריז הייתה מקבלת תמיד נוקאאוט סיוטי.

אני תופס מויני אבל אין מה להשוות ביניהם כרגע, במאקרו כל דבר שויניסיוס יודע לעשות אמבפה עושה עדיף. כולל המהירות והצעד הראשון.

אפשר למצוא נתון כזה על כל שחקן. אז נגרדו וסולדדו היו דופקים 25 שערים בלה ליגה ומיצ’ו נתן מיליון גולים בפרמיר ליג.

בקהאם היה כדורגלן מעבר לכל הסטאטוס מסביב

מעבר ליכולת הבעיטה והמסירה האדירות הוא היה לוחם שרץ מתקל גולש ומשאיר מאחוריו שורה לא סטטיסטית יפה מאוד.

נוטים קצת לשכוח לו את זה ולחשוב שהוא סתם יפיוף של יחסי ציבור

לטעמי דיוויד בקהאם היה קצת שעיר לעזאזל מצד אלכס פרגוסון בשלהי 2002/03, לא ראיתי שיפור גדול למשל בגומלין רבע הגמר כשהוא סופסל ובסוף עלה וכבש צמד. התקופה בריאל מדריד עשתה לו רע בקטע הזה, ממש עוול. בקהאם לא היה אסתטי כמו לואיס פיגו או זינדין זידאן אבל היו לו את האיכויות שלו והצליח גם בלי להיות סילון או משהו כזה. הוא גם כבש שערים בלי כדורים חופשיים. עם קשר נורמלי, אפילו לא קלוד מקאללה, הצבתו במרכז השדה שהייתה סבירה בחצי הראשון של העונה - לא הייתה מסתיימת כל כך רע.

בשאלה “קיליאן אמבפה או ויניסיוס ג’וניור” אני גם כן נוטה לצד הצרפתי אבל הפערים לא כאלה גדולים. הוא גולר יותר טוב והוא קצת יותר…מלוטש, זו המילה שמצאתי.

אכן כן, היה שחקן טוב מאוד שנותן 200%, אבל האם בלי המראה היה נחשב לאחד הטובים בעולם ? לגלאקטיקו בריאל ? לאחד שכל העיתונות שמה אותו בשער לפחות 3 פעמים בשבוע ?
היה שחקן טוב אבל היו הרבה שחקנים טובים כמוהו רק שבקהאם הסתובב במועדון של הזידאנים כאשר בקבוצת האם שלו שיחקו יחד איתו כמה שחקנים הרבה יותר טובים ממנו.

ברור שהמראה של בקהאם יחד עם הספייס גירלז שלו הוסיף לו למותג וריאל אהבו את המותג.

אבל בסוף שאני מפרק את המותג ונשאר השחקן הוא היה יותר משחקן טוב בפני עצמו וגם בקבוצת העבר שלו כשלידו שחקנים טובים הוא הציל את התחת של פרגי לא פעם ולא פעמיים.

רוצה לדבר על דעה לא פופולרית ואוברייטד, אמרת את שמו-זידאן.
היה קשר אדיר שחקן מדהים, בשום שלב מלבד אולי יורו 2000 לא היה הקשר הטוב בעולם בשום טורניר ועונה, בטח לא בוודאות חורצת.

קשה להפריד בין המותג לשחקן עצמו. אני אישית לא יודע לכמת כמה הוא היה שחקן גדול, גם בגלל שאז לא הבנצי כדורגל בשיט, אבל נדמה לי שאחרי הכל זוכרים אותו יותר בגלל הפרצוף היפה שלו ופחות ככדורגלן האדיר שהוא היה. מדיי פעם אני צופה במשחקי עבר, אבל הפרספקטיבה שלי היום ורף הציפיות שלי מהשחקנים שונה לגמרי, הכדורגל השתנה.

@Raulito-7 :popcorn::popcorn::popcorn:

אהוד עכשיו -

fd35d5fa769a95e9085a42ebf5be0042