דעה לא פופולארית

לכן זו דל"פ…

אם הדעה שלך היא שקרוס לאורך הקריירה שלו שחקן ברמה של מודריץ’ אז זו אכן דל’פ וגם דל"נ (דעה לא נכונה) :slight_smile:

פעם למוריניו היה סגל שכלל את מוחמד סלאח, קווין דה בריינה, לוקאקו ואדן הזארד.
ראינו מה הוא עשה עם האיכות הזאת.

בכל מקרה מה שפפ עשה ב-08-12, היה גדול מסתם לקחת שחקנים טובים ולשים אותם בהרכב.
הוא שינה את הצורה שמשחקים היום כדורגל, ולרוב המאמנים אין מסי.

יש לו, כמובן. הוא גאון כדורגל, בוודאי המאמן הגדול ביותר שאני ראיתי בז׳אנר שלו. שלא יהיה ספק. אבל הוא נהג פרארי.

אריאל - הבנת הנקרא

בחייאת, כתבת את לוקאקו בקבוצת שחקנים שאמורה להשתוות למסי? תערוך מהר :slight_smile:

לא חושב שמישהו כאן טען אחרת.

אף אחד לא משתווה למסי.
נתתי דוגמא לכמה זה לא בהכרח כזה קל להצליח עם סגל של שחקנים מוכשרים מאוד.

זה לא עניין של “טוב”, זה עניין של מה הוא מוסיף לקבוצה. את מה שקרוס מביא למגרש אף אחד אחר לא יכול להביא. ברמת החשיבות והתרומה שלהם למשחק שניהם היו חשובים למערכת באותה מידה.

מודריץ’ שחקן שלם יותר, זו לא הנקודה.

@SantiagoBernabeu
שניהם נכונים.
מה שאורי כתב לך - שאנטוניו קרוס מוערך הרבה יותר מחוץ לפורום, וגם זה שמודריץ׳ זו ספירה אחרת. ואני אדבוקט רציני של קרוס ומתווכח על זה כבר קרוב לעשור.

זה לא דעה לא פופלארית אם מישהו פה לא כותב "בנזמה יותר גדול מראול "

:slight_smile:

הנה סוף סוף מישהו שמבין בדל’'פים :grin:

טוב אז אם כבר זה עלה, הנה דל"פ: הנעת כדור של שוער זה אוברייטד, ומשחק רגל זו התכונה הכי הכי הכי הכי הכי פחות חשובה אצל שוער, כמעט חסרת משמעות. מדובר באיזה קשקוש שנולד כחלק מהאהבה של אוהדי ברצלונה ללטף לעצם את האגו של המשחק היפה, ואיכשהו זה תפס גם כלפי חוץ כאילו יש לזה חשיבות.

שוער שיודע לשחק עם הרגל זה בונוס נחמד שיכול להיות שובר שוויון בבחירה בין שוערים אך ורק אם everything else being equal.

קשקוש. חסר חשיבות.

ויחד עם זאת משהו ששמים עליו דגש ברוב הקבוצות המובילות באירופה.

מסכים שזה כמעט חסר ערך ללא שיטה קבוצתית, ואפילו מסוכן - טר שטגן קיבל לא פעם גולים על הראש מהפרנציפ המרגיז לתת מסירה מושלמת ולא להעיף תחת לחץ.

אבל בוא, לבארסה ההיא הייתה טביעת אצבע שלא הייתה לאף קבוצה אחרת. לכל קבוצה יש את ההתנהגות הדיפולטית של להעיף כדורים בהגנה תחת לחץ, לשלוח כדורים ארוכים לשחקן וחצי וכו’.
בארסה ההיא הייתה לא לחיצה, מעולם לא ראית כדור ארוך סתמי או בעיטה תלושה מ30 מטר, תמיד היתה את האופציה לשבור לחץ ולהתחיל התקפה מחדש.
למשחק רגל של שוער יש משמעות בשיטה כזו.

אין לי מושג למה החלטת את זה, אני לא מכיר שום ראיה לכך שמדובר במשהו מעבר לפיקציה של אוהדי כדורגל. חוץ מזה, שגם אם זה נכון - אני בתרד הדל"פ…

ראשית, זו משמעות יחסית זניחה. שנית, זה לא סותר את מה שאמרתי, והוא שמדובר בתכונה הכי פחות חשובה שיש לחפש אצל שוער.

אגב, אם בשוערים עסקינן - שוער זו אחת מהעמדות הכי פחות חשובות על המגרש, כנראה הכי פחות חשובה (כשאני אומר חשובה, אני מתכוון שההשפעה של שדרוג העמדה היא הכי זניחה ביחס לכל שאר העמדות). אבל פה אני לא בטוח בכלל שהדעה שלי היא דל"פ, בטח בין כתלי הפורום.

בכל משחק “בחירות” שבו כל צד בוחר בתורו שחקן ל-11 ומתחרים בסוף “ההרכב של מי מנצח”, כל מי שלא בחר את השוער אחרון הוא די טמבל.

אה, אין ויכוח לגבי זה. עם זאת, לפעמים קשה לומר מי הכי טוב מבין קבוצה של שוערים ברמה גבוהה, ואז לגיטימי לשבור שוויון על זה.

וכן, זכינו בליגת האלופות שלוש פעמים עם קיילור נבאס. העונה אנחנו עם ממוצע ספיגות היסטורי בלי השוער הכי טוב בעולם…

סתם מצפייה של משחקי כדורגל, קריאת ראיונות של מאמנים, ניתוח של אנליסטים.

אין בעיה שזה דל’'פ, אבל השתמשת במילים שהופכים את הדעה הזאת למנוגדת למציאות. קשקוש. חסר משמעות.
בכדורגל של היום כל קבוצה בעולם מתחילה את ההתקפות של דרך השוער. כל לחץ גבוה מוביל לבניית קו 4 או 5 עם השוער כדי להתמודד עם לחץ, ויש הרבה יותר קבוצות שלוחצות גבוה מבעבר.
העפת כדור? מדהים. מה יצא לך מזה? הכדור חוזר ליריבה שתוך שתי שניות יושבת לך על השער שוב.
תראה משחקים של ברייטון, אסטון וילה, ג’ירונה. תראה איך קבוצות שאפילו לא נחשבות לבחירות משתמשות השוער בהתחלת ההתקפות שלהם.

ריאל מדריד, סתם קבוצה, נחשבת לאחת הקבוצות הכי פחות לחיצות בעולם, והיא מעולם לא התמחתה בשוער עם משחק רגל מיוחד. יודע למה זה? כי שוער הוא שחקן 1 מתוך בערך 9 שאמורים להשתתף במשחק ההתנגדות ללחץ.

בסוף ברוב המכריע של המקרים, גם כששוער מעורב במשחק הנעת הכדור הוא עושה זאת על ידי מסירות קצרות שלא דורשות כישורים מיוחדים, וכמות המקרים במשחק - גם תחת לחץ - בו שער נדרש למסירה ארוכת טווח איכותית היא לא כזו גדולה. כשתוסיף לזה שבסוף למסירות האלו יש אחוזי הצלחה לא גבוהים במיוחד גם אם אתה שוער עם משחק רגל מדופלם, תבין שההבדל בשורה התחתונה הוא די זניח.

רוב ההודעה שלך מנסה להראות שיש הבדל בין שוער שיודע למסור לבין שוער שלא יודע למסור. אני לא טוען שאין הבדל, אני טוען שזו התכונה הכי פחות חשובה לשוער וכזו שאמורה לשמש כשוברת שוויון בלבד.

אתה טענת שמשחק רגל של שוער זה אוברייטד.
עכשיו אתה משנה את הניסוח ל-‘‘משחק רגל מיוחד’’.

אם אני מסביר את ההבדל בין שוער שיכול לשחק עם הרגל לשוער שלא יכול זה בגלל מה שאני קורא ממך.
יחד עם זאת, לא ברורה אם ככה הטענה הראשונית שלך כי אם אתה טוען שאתה מסכים שיש הבדל, אז למה אתה מנסה להוכיח שזה לא חשוב או “חסר משמעות”.

ריאל מדריד אגב זו דוגמא נוראית.
קבוצה שמלכתחילה לא מחפשת להניע כדור, אלא ההיפך, ולרוב נמצאת בפער איכותי אדיר מהיריבה.

וטוב שכך. שכחת לציין.

אני זוכר את הרנסאנס בספורטאנטר בתקופת פפ, כל המשוררים והפילוסופים שעשו תחרות אוננות אחרי כל משחק מי יותר טוב בלהשוות את בארסה לקונצרט. מאוד קל היה להשאב לזה בזמן אמת שהכל הלך חלק.

היום, בחלוף הזמן, אפשרי להסתכל אחורנית בעין קצת יותר ביקורתית ופחות רגשית.

האם המשקולות הן 90 ו10? לא יודע וזה לא העניין, אבל החלק של מסי בכך הוא החלק הארי ללא צל של ספק. אני מאוד מעריך את פפ אבל גם אם בא לי לפרגן לו במקסימום הוא עדיין פחות קריטי מצ’אבי (שהשתלט על הליגה הספרדית החל מ2004 בערך, ולא מאז שפפ הגיע כמו שאוהבים לזכור), שלא לדבר על מסי.