הקיץ בא:: יורו 2024

לא רק ברנרדו, כל השחקנים של סיטי בינתיים ממש מאכזבים.

אני חושב שזה טורניר הנבחרות שהכי נהנתי ממנו אי פעם. כל משחק בצבע.

אני חייב להגיד שאני מופתע. אני אשכרה עם טלויזיה פתוחה כל הזמן ומחכה למשחקים. זה לא קרה לי כבר תקופה שאני נהנה ככה מכדורגל (בערך מאז המונדיאל של ארגנטינה).

קבוצה שבהרכב שלה משחקים ג’וד, רייס, ארנולד, פודן, סטונס, ווקר וקיין לא מצליחה להניע כדור מול נבחרת בינונית, מדובר בשחקנים שיודעים להניע כדור מתוך שינה, מי אשם ?

אין להם מושג מה הם רוצים לעשות עם הכדור, מה הם רוצים לעשות בלי הכדור, שום תוכנית. אחרי משחק וחצי ומשחקי הכנה שעקבתי אחריהם, אני עדיין לא מבין מה הם רוצים לעשות. שחקנים רצים בצורה רנדומלית לכל מיני מקומות. זה נראה ממה לא טוב מבחינת האנגלים.

הוא תוקע את פודן בצד שמאל ולא מתאים לפודן שהוא לדעתי אולי השחקן הכי טוב של האנגלים, סאקה חייב לשחק וחייב לשחק בימין לפי המאמן וג’וד חייב לשחק מה שמשאיר רק את צד שמאל לפודן שנפגע הכי הרבה.
גם שואו השמנמן יתרום הרבה יותר מטריפייר

סרביה מאיימת לפרוש מהיורו כי אוהדים של אלבניה וקרטאטיה צעקו מוות לסרביה.
באופ"א לא יודעים מה לעשות כי קשה להם לקשור את ישראל לאירוע. אבל הם עובדים על זה.
אוהדים סרבים גם לא חסכו מקריאות נגד אלבניה וסרביה נקנסה בסכום סימלי כלשהו.

סאות’גייט חייב לעשות חילוף ולהוציא את עצמו אין אופציה אחרת

איזה פחים

תודה!!!

הלחץ של ספרד משוגע
לא נותנים לאיטליה לנשום

זה אומר שאיטליה תנצח

היכולת של ספרד + חוסר היכולת של שחקני סיטי גורמים לי לחשוב שכולם יותר טובים כשמאחוריהם משחק רודרי

השימוש של דה לה פואנטה במגנים מאוד מיושן.
במקרה של קוקורייה זה עובד, אבל קרבחאל מבוזבז וספרד עצמה יכולה להוציא משניהם יותר.

בין המונדיאל של ארגנטינה ליורו של עכשיו היית אוהד בארסה.

זו בדיוק הסיבה.

זה רק אני או שאין חלוצים בכדורגל האירופי?
האם התפקיד פשט את הרגל?
נבחרות כמו איטליה, ספרד, גרמניה, הולנד. אני תמיד זוכר אותם עם איזה חלוץ אימתני בחוד, ובטורניר הזה…כלום…
מוראטה או כל מני חלוצים אלמוניים מקבוצות קטנות בליגות המקומיות? יכול להיות?
אנגליה כרגע היא היוצאת מהכלל (בערך) עם הארי קיין

אני מנסה לשמור על דעה צלולה ולא ליפול שם במחשבות האלה אבל האמת שספרד נתנה אתמול הצהרה נפלאה נגד איטליה, אולי באמת אין לנו במה להתבייש וזה חשוב אחרי הטורניר העלוב האחרון. זו הייתה יריבה בעיקר עם שם גדול וסגל בינוני אך עדיין, לכולם ברור שה-0:1 משקר. ספרד יצרה מספיק מצבים לגול, היא יודעת גם להניע כדור כשצריך, גם להזיז אותו לאגפים. אני זוכר את ניקו משחק לפני שנתיים וזה הרגיש לי שהוא לא בשל, הפעם זה אחרת לגמרי ועל לאמין ימאל מה נאמר ומה נגיד. שוב, חבל שאין חלוץ כמו בימים היפים אבל כל הכבוד לספרד והאמת פביאן רואיס הפתעה נעימה. פדרי אגר את כל התסכול בברצלונה ומנצל את זה להרבה תשוקה בטורניר. מחמאות לקוקורייה.

במשחק השלישי לדעתי צריך למצוא את האיזון, ללמוד מ"טעות הולנד" ותסמונת ההרכב השני ביורו 2008, אז זה הוציא אותם מפוקוס. לא לעלות ממש עם כל אלה שקיבלו פירורים אלא מחצית כן בהרכב חזק לדעתי או לפחות חלקים מזה. אני מחכה גם לראות דקות של חוסלו.

אתם מכירים קצת את הרוח הנוסטלגית שלי, אל תכעסו עליי: היום נראה ביורו את נבחרת צרפת נגד הולנד ואני קצת מתגעגע - יורו 2008, בית המוות.

-האם אפשר לערבב בין ההגנה ההולנדית של היום לבין שחקני ההתקפה הנפלאים שלה מפעם? אריאן רובן עדיין קטלני עם החיתוך מימין לשמאל אם הוא לא פצוע - גם באותו משחק לא פתח וסביב כל משחק גדול היה את סימן השאלה איתו, ווסלי סניידר בטטה אז לא יודע אבל רוד ואן ניסטלרוי מבקיע גם היום. אולי רפאל ואן דר וארט ישחק.
-ריאל מדריד “ההולנדית” לא ממש הייתה הצלחה מסחררת, באותו יורו היו לנו שלושה נציגים ומאוד חיבבתי אותם.
-כילד שגדל על צרפת הווינרית והמדהימה של זינדין זידאן ובאמת הערצתי אותם בין 1998 ל-2006, לא הערכתי נכון את חסי הכוחות וחשבתי שיש לטריקולור סיכוי. אבל זה גם המשחק שמבחינתי גרם לי להבין שהולנד תכניס אותה לאשלייה ובסוף ברגע האמת תפשל - מה שקרה נגד רוסיה…

במשחק עצמו: הולנד הגיעה אחרי 0:3 ענק על איטליה אלופת העולם המכהנת במחזור הפתיחה, צרפת גרמה לפיסימיות עם 0:0 עלוב נגד רומניה. הולנד של מרקו ואן באסטן שינתה קצת סגנון זה לא אותו 4:3:3 הולנדי וסקסי אלא נבחרת שעובדת, 4:2:3:1 עם השילוב בין סניידר לוואן דר וארט וגם קאוט. חאליד בולארוז, ההוא שבעט בליאו מסי אין סוף פעמים והגיע לצ’לסי, נחשב לשחקן ההגנה הבכיר וזו הבעיה.
בקיצור קאוט כבש, רובן לא היה כשיר במאה אחוז ועלה מהספסל ובישל לוואן פרסי מחליף נוסף את השער השני. הנרי צימק מבישול של סניול אבל מייד רובן כבש שער גדול ושער עוד יותר גדול היה של סניידר בבעיטה מסובבת בתוספת הזמן. ואיך מאמן כמו ריימונד דומאנק המשיך לעוד קמפיין ועוד קמפיין?

וגם לה אין יורש - פאלמר, פודן, ג’וד, סאקה, ראשפורד (ח), סאנצ’ו (חח), כולם שחקני כנף / קישור התקפי. היחיד שיכול להתפתח לחלוץ על זה מייסון גרינווד (ואפילו הוא משחק בכנף כרגע) אבל לי יש יותר סיכוי לשחק בנבחרת אנגליה מלגרינווד.

אז זה אמיתי.
מה הסיבה? כבר אין מקום לשחקנים מסוג אינזגי/ראול/ניסטלרוי/טרזגה?
אם כן, האלאנד נמצא בבעיה קצת…

זה סוג שחקן שכבר לא מספיק בכדורגל המודרני?

אני גם לא רואה קבוצות שמשחקות יותר טוב בזכות חלוץ מרכזי טבעי. בדיוק ההיפך.
סיטי הפכה הרבה יותר סטטית ומשעממת עם הלאנד.
ליברפול הייתה מדהימה עם פירמינו כ-9 מזויף.
ריאל זכתה בדאבל בלי אף שחקן שם.
ארסנל משחקת יופי של כדורגל ומתחרה על אליפות עם 9 מזויף.
טוכל זכה באליפות אירופה עם האברץ מקדימה ואז החליף אותו בלוקאקו ונפל.

זה סוג שחקן אינדיבידואליסט בעולם של כדורגל הרבה יותר שלם.

לבנדובסקי מוביל ברצלונה בינונית לאליפות, האלאנד מוביל את פפ סוף סוף לצ’מפיונס המיוחל בלי מסי, גם ריאל חייבת את חוסלו מדי פעם כדי שיציל אותה מהטעויות של אנצ’לוטי, והבארץ משחק חלוץ בארסנל ושיחק חלוץ בצ’לסי.

ה 9 המזוייף מצליח רק בקבוצות שיש להן שחקני כנף שמבקיעים בכמויות כמו ליברפול של סלאח ומאנה(מעל 20 שערים כל אחד) אז חלוץ שמפנה שטחים ומשחק בעצם בונה משחק הוא הכרחי, אבל כשהקיצונים שלך מבקיעים כמו קיצוניים סטנדרטיים חייבים חלוץ ששם כדור ברשת.

כרגע יש מחסור חמור בחלוצים מצויינים בכדורגל העולמי, זה לא שכבר אין מקום לשחקנים כאלה זה פשוט אין שחקנים כאלה כרגע בנמצא, כל נבחרת ביורו משחקת עם חלוץ מרכזי רק שהחלוצים של היום לא ברמה מספקת.

איזה שער גדול של יארמצ’וק.
העצירה שלו של הכדור עם קצה הנעל הזכירה לי את המהלך המיטולוגי של דניס ברגקאמפ.