דאנקה טוני: דיון פרידה מטוני קרוס

אני מסכים עניינית עם הנקודה שלך לגבי הקישור החדש, אבל אנחנו נפרדים מקשר 50-50 שרחוק מלהיות שובר שיוויון, ואם ג׳וד ירד למטה כתוצאה מזה אנחנו חד משמעית נצא נשכרים. אתם מערבבים את האהבה לסגנון עם החלשות מקצועית. אין הרבה שחקנים בסגנון של קרוס בקבוצות הצמרת, אם בכלל. אולי זה צירוף מקרים מטורף ואולי פשוט אפשר להצליח גם בלי אחד כזה, בטח עם יתר הסגל שיהיה מסביב.

קיץ שבו מגיעים דיוויס ואמבפה, ובנוסף ג׳וד יורד לקישור, בתמורה לעזיבה של קרוס ונאצ׳ו, הוא עדיין קיץ של התחזקות. גם אני כמו @titi_camara דואג מהעזיבה של נאצ׳ו יותר, אגב. אנחנו צריכים שני בלמים ואני לא בטוח שהמועדון ירכוש אפילו אחד.

עד שאני מסוגל לחבב את טוני אתם מגזימים שוב ומכריחים אותי לחזור להיות הייטר :slight_smile:

חכה. לא בטוח שזה יקרה, כבר החלו לחשושים

איך נשחק בלי קרוס זו כרגע שאלה גדולה אבל דבר אחד בטוח: הפיצ׳ר הזה של קצב איטי ומסודר שאפשר להפעיל ולכבות במידת הצורך והפך אותנו לקבוצה לא מאד לחיצה יחסר לנו. הפיתרון לזה בסגל נראה בלינגהאם או ארדה שכמובן יעשו את זה בדרכם אבל יצטרכו לנסות להיכנס איכשהו לתפקיד. לחילופין, רכש. ימים יגידו אם זה יצליח, הרבה ימים, כיוון שזו שאלה לא מאד מעניינת בהרבה מאד משחקים שהקבוצה משחקת בעונה נתונה. במקרה של בלינגהאם זה תמיד עומד מול שאר היכולות שלו, כיוון שבזמן שהוא עושה משולשים עם מנדי וקמאבינגה כדי להתנגד ללחץ הוא לא מחכה לכדור כדי לעשות את הפעולה בהתקפה.

בהגנה הוא היה מחכה כמו צבוע לכדור שהוא יכול לחטוף או למסירה הראשונה שאחרי החטיפה ואז מוציא את המתתפרצת. גם זה יחסר ושוב, גם כאן, יש מחיר ללתת לבלינגהאם לעשות את זה גם בהנחה שהוא יכול

אז זהו, שהחשש שלי שגם זה אפור מדי. ג’וד שחקן שחקן אבל גם הוא שחקן מאוד מאוד מאוד ישיר. ייתכן ולאחר עשר שנים התרגלתי למשהו אחר, אבל קשה לי לדמיין איך אפשר לשחק לאורך זמן, ובטח מול יריבות איכותיות, בהרכב בו אין אף שחקן שמסוגל לנווט משחק וכולם משחקים ישיר, כאשר רוב חוליית הקישור גם לא ממש יודעת להחזיק בכדור (למעט ג’וד). זה נשמע כמו משהו שיהיה מאוד מאוד מאוד קל ללחוץ ובלי קשר חוליה שבאמצעותה יהיה קצת קשה לפרוץ בונקרים. זה אפור מדי.

אם מודריץ’ עדיין היה רלוונטי הייתי מסכים לחלוטין, אבל כשמי שאמור לשחק הרבה בקישור במקום קרוס זה קמאבינגה… לא יודע. כמובן שאם זה אכן יהיה ג’וד זה יוכל להצליח, אני רק לא בטוח שיצליח. אם זה יהיה קמאבינגה אני די בטוח שזה ייכשל כישלון טוטאלי, ולכן אני חושש שקרלו לפחות ינסה להיכשל בהתחלה. השאלה כמה מהר הוא ייכשל עד שהוא יישנה, כי לרוב הוא משנה רק כשאין לו ברירה (ואז מקבל מחמאות).

לגבי נאצ’ו - אני מסכים שאם אכן לא יגיע בלם זו עזיבה הרבה יותר משמעותית. אבל קשה לי להאמין שלא יגיע בלם אם יעזוב, אני די מוכן לחתום על זה שאו שרפא מארין יחזור, או לני יורו יגיע, או אפילו גם וגם (אם כי זה כבר באמת נשמע לא סביר עם ההנהלה הנוכחית. אני בכל אופן הייתי עושה את זה ומעיף את אלאבה לכל הרוחות).

אולי יותר גרוע האמת. נאצ׳ו בבירור לקראת גמירת הסוס, עם כל הכבוד להתעלות האלוהית שלו בנוקאאוט. מעדיף אותו על אלאבה, אבל הוא לא צריך להישאר.

אותך עוד אפשר להבין, אני שייסדתי את מועדון המעריצות של טוני הם הצליחו להפוך להייטר :person_facepalming:

לא כתבתי לא טכני, כתבתי לא טכני בטירוף, יחסית לקשרים דהוא התחרה איתם הוא היה סביר מבחינה טכנית, אין לו את הטכניקה של מודריץ’, צ’אבי ואנייסטה, לא התכוונתי שהוא התאום הבלונדיני של קסמירו.
הוא לא היה לחיץ כי עוד לפני שאפילו עשה את התנועה לקבלת הכדור הוא ידע מאיפה יגיע הלחץ ואיך ולאן הוא מיד ישחרר את הכדור לפני שסוגרים אותו, כי אם לא אז היה מאבד את הכדור כי אין לו את הלוקסוס הזה שיש למודריץ’ לחכות עם הכדור וגם אם הבעיות מגיעות לדלג מעליהן בקלות ובאומנות.

אני חושב שאתה קצת מגזים, קרוס לא מעט פעמים משתחרר מלחץ באמצעות דריבל. הדריבל שלו אמנם אין משמעותו להיפטר משחקן על מנת להתקדם לשער היריב, אלא לאפשר לעצמו עוד אופציות מסירה. אבל בכל אופן - הדריבל הזה כן קיים והוא מתבצע ברמה הגבוהה ביותר בשל השילוב של טכניקה די גבוהה עם IQ בליגה אחרת משאר המגרש.

אך ורק אם הלחץ לא חכם ויש לו נתיב מילוט שהוא מזהה בקלות עם ה iq שלו, כלומר הפעולה עצמה פשוטה מבחינה טכנית ומתבססת על קריאת המצב.
בניגוד אליו מודריץ’ למשל גם אם הלחץ מצויין ושל 2 שחקנים שסוגרים אותו יכול לעשות מהם בדיחה להשכיב אותם עם הטעייה קטנה, סיבוב מהיר או משיכת כדור קסומה ולהוציא מתפרצת.

בכל מקום שאני קורא אנשים לא מפסיקים לדבר על הפרישה שלו, ואוהדי ריאל כאילו שכחו שהם שבוע לפני גמר ליגת האלופות ואמבפה כבר סגור בקבוצה. דיכאון כזה לא זכור לי מאז העזיבה של רונאלדו. קרוס תמיד היה שחקן מאוד מוערך (ונעזוב שניה חלק מהמשתמשים כאן בפורום) אבל מעולם לא חשבתי שעד כדי כך. אני מתחיל לחשוש שאולי אני בעצם עוד לא מבין את גודל המכה. גם התגובה של המועדון והלחץ עליו שישאר לא אופייני לנו, הרי את אלונסו שיחררו בלי בעיות כשביקש, כנל רונאלדו, קאסמירו, את ראמוס דחקו החוצה אפילו. אני מקווה שזה לא יעלה לנו בתיארים שנה הבאה.

הנחמה שלי היא שהצעירים ירוויחו מזה זמן משחק וניסיון.

זה כמו שמישהו נפטר אז פתאום כולם אומרים כמה היה בנאדם זהב שאהב לעזור לאחרים שהעולם הפסיד, או כשצייר מת מיד כל היצירות שלו שוות פי 10, ככה עם שחקן שפורש.

כל שאר הדוגמאות שציינת עזבו לקבוצה אחרת, לא פרשו בריאל, יש הבדל.

בכל מקרה, להרבה אנשים מצפה הפתעה גדולה כמה מהר נצליח להתגבר על העזיבה של קרוס, בתחילת העונה הבאה בערך 395 פעמים אחרי כל משחק יזכירו לנו כמה שהוא חסר וכמה לא הערכנו אותו, עד המחזור ה 10 ישכחו שהוא אי פעם שיחק כאן.

הכי מצחיק אלה שכותבים שהקישור שלנו יהפוך לאפור כי טוני קרוס פורש…פאקינג טוני קרוס ! האיש שהגדיר מחדש את האפור.

המחזור העשירי לא מעניין. איך יראה הרבע גמר זה כבר יותר מעניין.

לא יודע, אבל כנראה שנצליח ללחוץ יותר טוב, נשחק יותר מהיר ויותר ישיר, התבנית משחק שלנו תהיה יותר מאוזנת ולא נוטה שמאלה עם המון פלסטרים.

באופן קצת יותר רחב- כולנו מפחדים במידה כזו או אחרת משינויים, והפרישה של טוני היא חתיכת שינוי כי כמוהו לא יימצא.
האם השינוי יצא לטובה או לא- ברור שהעתיד יוכיח. הרי מזמן לא היינו קבוצה שמשחקת באופן ישיר ולוחץ

מסכים, יש הזדמנויות ויש חסרונות ולכן צריך לחפש סגנון חדש ולא מחליפים. לכן אני אומר שיקח זמן. וגם אחרי שהזמן יעבור לא תיהיה לשאלה ‘האם התגברנו’ תשובה ברורה.

במקום טוב יותר או פחות אני חושב על זה בתור כמה אנחנו חסינים לסוגי משחקים וסגנונות שונים שנפגוש, ומה התקרה של הרמה שלנו. כאמור, פחות מעניין אותי הרמה ה’ממוצעת’.

אני כמובן חלוק על תיאוריית הפלסטרים אבל אין לי מה לחדש פה.

זה לא רק השינוי, זה מימד במשחק שבלעדיו פשוט יחסר לנו. כמובן שהכדורגל יהיה שונה וטוב בצורה אחרת כי יש לנו סגל טוב, אבל את המימד שהוא מוסיף התרגלנו לקחת כמובן מאליו ואין לנו תעודת ביטוח שזה יצליח באותה המידה.

קרוס העונה היה מצוין (לפרקים) בנוקאאוט אבל כבר בזכייה האחרונה הוא לא היה משהו- משהו, רוצה לומר שבליגת האלופות תמיד היינו משחקים במעין מגננה והוא לא שחקן אידיאלי לזה בין כה וכה.

דווקא כששיחקנו נגד לייפציג, קבוצה שהיא לא איזה שוס- הלחץ שלהם ביטל אותנו לגמרי, לא השגנו את הנצחון בזכות השליטה של קרוס במרכז השדה אלא בזכות יום טוב של לונין ויום רע של החלוצים שלהם.

הזדמנות טובה להזכיר שמקצועית נאצ’ו לגמרי גמר את הסוס, אם השארות שלו תלויה בדקות הרכב משמעותיות אני נגד, גם אם זה אומר לסבול עם איזה ראפה מארין כבלם רביעי. עדיף צעירים בינוניים שיזרזו הגעה של שחקן הרכב מפלסטרים שלא מכסים את הפצע.

מודריץ חוזר להרכב קל אחרי 3-4 מחזורים, אף אחד מהקשרים שלנו לא יודע לנהל משחק. יקיפו אותו בכל המפלצות שלנו והוא ידע לתת לא פחות מטוני העונה.

אוי ואבוי לנו אם זה מה שיקרה.

יש הפרש של 5 שנים בין קרוס של השנה לבין מודריץ’ של שנה הבאה, בשנים שגם ככה הגוף רק הולך ונחלש בצורה משמעותית. מה גם שסגנון המשחק של מודריץ’ דורש הרבה יותר אתלטיות מזה שלקרוס, ולכן צפוי להיכשל הרבה יותר בפעולות שהיו עובדות לו פעם בקלות.
וגם לא צריך לדבר בספקולציות - כמעט כל פעם שמודריץ’ פתח השנה, הוא היה נראה כמו שחקן עבר. אפשר לעבור בקלות על דיוני משחקים מאמצע השנה, כשאנצ’לוטי עוד התעקש לתת לו “כבוד”, ולראות מה היו התגובות שלנו בזמן אמת למחזות הקשים שראינו. רק לקראת סוף השנה, כשמודריץ’ נכנס בחלקים מתקדמים של המשחק אל מול הרגליים בעייפות של היריבות, הוא הצליח להביא את עצמו לידי ביטוי.

אני מבין שהפרישה של קרוס מפתיעה וגם קצת מלחיצה, אבל אין שום טעם להיתקע בעבר. זה רק יפגע בנו. תנו ל"ילדים" לשחק.

זה כבר לא יקרה. אנחנו פשוט נצטרך להמציא את הכדורגל שלנו מחדש ולשחק כדורגל אחר ולסגל לעצמינו חוזקות אחרות. לטוב ולרע הכדורגל שלנו ישתנה בעונה הבאה ויהיה אחר ממה שאנחנו מכירים. הקישור שלנו יהיה פחות אלגנטי וחכם אבל יותר עוצמתי וישיר. מודריץ’ בכל מקרה שחקן שונה מקרוס והוא יותר ישיר.

זה היה חצי בצחוק האמירה, הכוונה היא שבאמת תהיה מצוקה בקשר שיודע לנווט משחק ואין אפחד חוץ מלוקה קשישא לתת את המענה, אני צופה הרבה משחקים שיתחילו ״להתבלגן״ וקרלו ישלוף אותו מהבוידעם.

כדי שלא יתבלגן צריך לשחק כדורגל מסודר עם תבניות ברורות שכל שחקן יודע את התפקיד שלו, הבעיה שעם קרלו אין את זה ואז היינו חייבים את קרוס שיהיה מאמן על המגרש.
בלי קרוס קרלו לבד יבין שהשחקן הזה הוא ג’וד, וגם אם קרלו לא יבין ג’וד עדיין יעשה את זה, אבל מה שבטוח שג’וד לא קרוס ולכן יכול להיות גם המאמן על המגרש ולארגן את הקבוצה במקום קרלו וגם יאפשר לשחק 433 ולפנות מקום לאמבפה על חשבון קרוס.
אחרי שאלונסו יגיע ויהיה לנו בעל בית על הקווים נתחיל גם לשחק כדורגל מצויין.