על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

היתממות.

שהחזק, בהכרח מעצם היותו החזק, אשם. מדכא. ראוי לכל גינוי.

אין לי אגב כמעט כל ספק שהתרבות הזו תעבור מן העולם בסופו של דבר. בין כי תקום לה תנועת התנגדות חזקה מבית (הלוואי) או פשוט כי היא תוביל להתפוררות מוחלטת של המערב (התסריט היותר סביר). ובעולם בו אין תרבות מערבית ליברלית שלטת הפרוגרסיביות לא יכולה להתקיים. קצת כמו שבעולם ללא קפיטליזם וכלכלת שוק חזקה אין סיכוי לראות מדיניות רווחה בת קיימה.

על זה נאמר מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו.

החזק הוא בהכרח החזק. לכן הוא מכתיב את המציאות. אני עדיין לא משוכנע שהפרוגרסיביות כל כך מסוכנת כמו שטוענים פה בטוטאל פוטבול. זה נחמד לצחוק עליהם והכל אבל איפה הם נמצאים תאכלס? בקמפוסים? ומה הסכנה בהם? נער שיסורס? ההתגרענות של איראן היא תוצאה של פרוגרסיביות או של בדלנות? הסכנות האמיתיות מגיעות מסין, מרוסיה, מאיראן… מה לפרוגרסיבים ולזה?

זה פשוט לא נכון. גם לחזק יש מגבלות, ובוודאי שלישראל שרחוקה מלהיות מסוגלת לעשות כל מה שהיא רוצה.

הפרוגרסיביות (כרגע) עדיין לא התפשטה מספיק כדי להגדיר מדיניות חוץ (אם כי אנחנו בהחלט בדרך לשם), הנזק שהיא יוצרת הוא בעיקר פנימי בכך שהוא מייצר שיח שטחי שמתמקד בזהות ותוצאות ולא בדרך וכוונות. יש לדבר הזה נזק עצום שרואים אותו כבר כיום.

אתה יודע שבכל הגשת מועמדות שלי לחברה אמריקאית אני נשאל מה הגזע שלי? ולא, זה לא כי אם אני שחור או היספני אז לא יקבלו אותי, להפך. המטרה היא להעניק לי הזדמנות טובה יותר אם אני מהגזע ה(לא)נכון. אתה מבין כמה זה אבסורד?

הדבר הזה נכון גם לאקדמיה כמובן שכבר מזמן לא מקדשת ביקורתיות ואיכות מדעית אלא שיח שאין לו דבר וחצי דבר עם מדע. אם אתה חושב שלדבר הזה לא יהיו השלכות בטווח הארוך על התרבות והקדמה המדעית אתה טועה טעות מרה.

אגב, כבר כיום יש לפרוגרסיביות השפעה על העובדה שחלקים לא קטנים מהעולם מהערבי תומכים בארגון טרור רוצח שפל שמתנגד לכל הערכים הליברליים שאתה רק מסוגל לחשוב עליהם, במאבקו נגד המדינה הדמוקרטית הליברלית היחידה באזור. זה לאן סגנון החשיבה הזה יכול להוביל אותך: תהליך חשיבה שטוח שבו אין חשיבות לערכים, לדרך, לכוונות. כל מה שחשוב זה מי אתה והאם אתה החזק או החלש. זה ייקח את העולם כמה עשרות, אם לא מאות, שנים אחורה.

בהגשת מועמדות לדוקטורט באוניברסיטאות Ivy League (לפחות בהרווארד) אתה נדרש לתאר כיצד תתרום לגיוון בקמפוס. מה לזה ולהישגים אקדמיים מי יודע.

זה קצת מצחיק שמדברים פה על כמה פרוגרסיביות מסוכנת כאילו ההתנהלות מול הקורונה או מול “משבר” האקלים היא לא האמאמא של הפרוגרסיביות.

הם והנרטיבים שלהם שולטים באקדמיה, הביג טק, בתי הספר הממשלתיים, רוב כלי התקשורת ומה לא.
הכל הכל הכל מתיישר לפי הרגרס והנרטיב שלו.
והם מסוכנים כי הם הורסים כל אפשרות לדיון הגיוני והגון ואם ישיגו את המטרות שלהם הם יהרסו את המערב לחלוטין.

מנרמלים הימצאות גברים במרחבי הנשים. כל יום אני רואה פוסטים עם תמונות של גברים בחדרי ההלבשה של נשים וילדות ואף אחד לא מעז להגיד שום דבר.

אנשים בוגרים מפחדים להגדיר מה היא אישה. תראה את הסרטון המדהים למטה: אנשים בוגרים מפחדים להגיד שהג’מוס לא יכול לשחק רגבי מול נשים ולפצוע אותן.

אני שומע מהורים מסביבי איך בתי הספר פה דוחפים רק נרטיב אחד בכל נושא, וזה תמיד נרטיב הווק והרגרס.

אז אולי אתה לא רואה עכשיו יותר מדי. חכה עוד קצת שהדור האבוד הזה יתבגר.
הדבר היחיד שנותן לי תקווה זה שהם דוחפים את זה כל כך חזק ובכל דבר שאנשים מתחילים לשים לב ולהילחם בזה.

כמה מזה זה מציאות וכמה מזה זה פשוט האלגוריתם של הפיד שלך?

אתה חושב שלא שאלתי את עצמי את זה? לצערי זו האמת.
אני יודע מה מספרים בבתי הספר. אני קורא את התקשורת.
אני רואה על מה הם מדברים וממה מתעלמים.
אני רואה את השקרים, את חצאי האמתיות, את הצביעות ואת הgaslighting.

לפני עשור הייתי המשוגע היחיד בסביבה שלי שראה והתריע. למזלי אני רואה שיש התעוררות כי אנשים מתחילים לראות.

תקרא את המוות המוזר של אירופה. אולי זה יעזור לך לראות מה באמת קורה.
ואני לא חושב שהסרטון למעלה זה אלגוריתם. זו מציאות מזעזעת שמתפשטת במהירות.

הסרטון (הארוך מידיי כדי להיקרא סרטון!) הוא לא האלגוריתם. הסרטון הוא איזוטרי והוא עוסק באיזוטריה. האלגוריתם הוא זה שעושה לאיזוטריה הזו אמפליפקציה. איך אני יודע שזה הפיד שלך? כי בפיד שלי זה לא הופיע. מישהו אחר נתקל פה בסרטון הזה?

יש לי ילדות בבית ספר. לא מדאיג אותי מה שמספרים להם על טרנס (כי לא מספרים להם כלום) מדאיג אותי מה שמספרים להם על אלוהים.

"Titania McGrath predicted much of today’s woke madness.

Was she giving them ideas?"

https://twitter.com/i/status/1771496945380405327

זה מזכיר לי את התחזיות של הסימפסון רק יותר מדויק.

נותן ווייבס של “Chickens for KFC”

כמו כל מיני מחלות, יש פה סימפטומים שאפשר לזהות בקלות:

• לא מזכירים מי ירה עליהם
  • מאשימים את כולם רק לא האשימים האמתיים.
  • מצדיקים את הירי בהתחשב ב"קונטקסט".

אההה קונטקסט, זו מילת השנה החדשה אחרי קונספציה.
ראיתי ראיון עם מפגין בעד פלסטין באמריקה. שאלו אותו אם זה בסדר לרצוח ילדים חפים מפשע. הוא כמובן ענה שלא.
אז שאלו אותו: “אז מה שעשה חמאס בשבת ההיא עם רצח הילדים נחשב לפשע?”
והוא ענה: “אההה, יש להתייחס לקונטקסט נו… הילדים האלה האם בני כובשים שחיים על אדמה לא שלהם”

אותו דבר בדיוק. אותה המחלה בדיוק.

קראתי סיפורים עם הדפוס הזה בספר שכל ליאור חייב לקרוא, המוות המוזר של אירופה.
אני רואה את זה בחיי היום יום שלי עם אנשים שאיבדו כל טיפת היגיון.

הכי מצחיק/עצוב שהחבר’ה האלה שנואים על ידם הרבה יותר ממה שהם שונאים ישראלים נורמלים.
הפלסטינים מרגישים את הPandering ואת הגזענות של ציפיות נמוכות ואת ניצול המצב למימוש פנטזיית הSaviour שיש לאנשים האלה.

https://twitter.com/nypost/status/1775757974146806008?s=46

בית ספר למחוננים נסגר כי אין בו מספיק שחורים והוא לא מגוון… המראה של האוניברסיטאות, שחורים בציון 70 ייכנסו להרווארד ואסייאתיים חייבים 97 כדי להכנס.

סתם כי הרבה זמן לא צחקנו, ואפילו רבנו לא מעט תודות לשופטים שעשו עבודה מעולה בקלאסיקו :upside_down_face:

הגיע לפה גם הטרלול. שאפו לאקדמיה ללשון או איך שלא קוראים לשקר הזה.

ברור שהוא יהיה סטודנט לתקשורת חזותית בבצלאל אבל.

סורי לא הצלחתי לעבור את הפזקה הראשונה.

זה סאטירה נכון?

https://twitter.com/i/status/1785919433468158116

אני מבין שאנחנו חיים בתקופת הגאסלייטינג הגדולה אי פעם כנראה, אבל זה באמת מטורף. הם “מודאגים” מהקשרים עם ישראל אבל לא מודאגים מהקשרים עם מי שזורק אותם מהגגות?

איך לעזאזל עובד הראש של המערביים? איך הם משקרים לעצמם ומאמינים לשקרים האלה? האם נותרה בהם טיפה היגיון?

אני כאילו תוהה אם העולם המערבי כל כך ‘התקדם’ שהוא לא נערך למסעות הצלב נוסח האיסלם הקיצוני, ברית נשים, התעמרות בנשים, טבח בקהילות הלהטב, כל מערך הצניעות של החרדים יהיה כאין וכאפס לעומת שלטון דתי איסלמיסטי, כאילו, מה?? לאיפה אתם רוצים להגיע?

לא יכול לישון.

תשימו לב לחמיצות של גל הר.

מדהים, מדינה ששומרת על גבולות שלה והפלא פלא אין קריאות לרצח עם נגד יהודים. יהודים מסתובבים עם כיפה… אין הפגנות גדולות. אין בכלל אנטי וזה במדינה עם היסטוריה רעה של שיתוף פעולה עם הנאצים במלחמת העולם השניה… אורבן מלך. להביא אותו לארץ.

@whykds מה דעתך?

אבל איך כתבי החוץ והמשפט בילבלו לנו השכל במשך שנים “רק שלא נהיה הונגריה”. חבורה של גנבי דעת.

דעתי היא שלא בהכרח יש קשר.
העובדה שהונגריה לא הכניסה מהגרים לא קשורה לכמה חופש יש שם.

האמת עניין אותי להשוות בין הונגריה לבין מדריד.

אם כבר , אתה באמת רוצה להגיד לי שהמדינה שכנראה הכי בטוחה ליהודים זה המדינה שבה יש 0 מסתננים .

זה צירוף מקרים כזה.