על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

אני אמרתי שזה צירוף מקרים?
לא רואה קשר ל’שלא ניהיה הונגריה’ בהקשר של המהפכה המשפטית. פשוט.

ההונגרים כנראה לא חושבים שאין להם חופש…

אבל אני לא מדבר על הרפורמה המשפטית.

0 מסתננים= 0 הפגנות של תומכי חמאס, יהודים מסתובבים עם כיפה בצורה חופשית. טקסים יהודים נערכים בלי שום הפרעות. ויותר חשוב מזה, יהודים יכולים להכנס לאונבריסטאות בהונגריה בצורה חופשית ולא רואים שום אוהלים של תומכי חמאס שם.

זה מה שאמרתי

מדינה שלא שומרת על הריבונות שלה סופה להיכחד.

יש להם הרבה מאד הגירה החוצה של אוכלוסיה חזקה. לא הכל ורוד שם.
לגבי מדיניות הגירה - הם שמרו על עצמם יותר טוב, אין ספק

מארחים את נשיא סין, מתחזקים קשר עם המערב אבל מגבים את עצמם עם המזרח, יש לנו מה ללמוד מהונגריה והרבה. לא הכל, אבל ההתנהלות שלהם בהרבה מובנים הרבה יותר נכונה בשבילנו בישראל מוקפת הברברים.

ההונגרים כנראה לא חושבים שאין להם חופש…

לפני שנה, בפסח, הייתי בחופשה בבודפשט. ממדגם של 2-3 אנשים ולא מעט מיצגים שנתלו, שמעתי לא מעט חששות לגבי החופש של האנשים בהונגריה.

LOL

היא מומחית האקלים שעכשיו הפכה למומחית הסכסוך.
צריך יותר הוכחות כדי להודות שהיא בובה?

אגב, שמתם לב איך מעריציה בווק הישראלי פשוט מתעלמים ממנה? כאילו היא לא קיימת והם לא מכירים אותה?
זה ה M.O. שלהם:
לצרוח את הריאות שלהם בעידוד אנשים שתואמים את האג’נדה שלהם ואז להתעלם מהמציאות כשהם לא אוהבים אותה.

איך זה התחיל

איך זה מסתיים

אלוהים אני רק מרחם עליה.

מניח שאתה מתכוון לדסקלים ודומיהם, שזה כמובן נכון. אבל בקרב ״סתם״ שמאלנים יש רבים שזה פקח להם את העיניים, לפחות בסביבה שלי.

זה מצוין אורי. אבל מדהים אותי שמישהו היה זקוק לטירוף הזה כדי להבין מי הבובה הזו.
והבעיה היא שהאנשים האלה ללא ספק חכמים, אז איך לעזאזל לא ראו את זה מקודם?

לפעמים קל יותר ליפול לפרופגנדה העולמית שדוחפים מכל מקום כי זה פחות מעייף. להיות חלק מהעדר מקל על המוח כנראה.

אני חושב שהיה לי דיון על זה עם אורי בעבר. אדם שהוא well educated או שהיית מגדיר אותו “חכם” בפרמטרים מסויימים לא בהכרח מחזיק בגישה ביקורתית על התכנים אותם הוא צורך.

פגשתי ה-מ-ו-ן אירופאים כאלה ולצערי לא מעט אנשים בארץ. בוגרי תארים, חכמים ומה לא.

לא כ"כ עקבתי אבל אחרי שחודשיים מפמפמים לנו שהעולם אנטישמי ושישראל תפסיד באירוויזיון הסתבר שהציבור האירופי לא כזה אנטישמי… יש כל הזמן תחושה של ניפוח תקשורתי של אקטיביסטים שההשפעה שלהם על המציאות היא מינורית. המפגרת מאירלנד הגיעה אחרי ישראל. ישראל ואוקראינה קיבלו את רוב קולות הקהל. מי עכשיו יגיד וואללה טעינו?

אתה לא עוקב שהיה חרם ברמת התקשורת האירופאית, האומנים ועוד. כן, הופתעתי מכך שהקהל נתן חיבוק לעדן, אבל קשה להתעלם גם מהעוינות כלפיה וכלפי ישראל בתקשורת הזה במשהו שאמור היה להיות מאוד פשוט כמו תחרות שירה.

שני הדברים קרו במקביל, היחס העוין כלפיה והאוהב מהקהל. אי אפשר אבל להתעלם מהעיניין הפוליטי שנוצר באירויזיון הזה.

עקרונית מסכים חלקית לגבי ההגזמה והניפוח, אבל נדמה לי שיש לך בליינד ספוט פה. למשל - אירוע דומה למה שמתרחש בקמפוסים האמריקאים, רק עם טראמפיסטים או מתנגדי הפלות. או לחלופין, אירוע דומה בארץ עם חסימת קמפוסים של ״אם תרצו״. גם אז היית חושב שמדובר באירוע זניח? או שהיית חושש, בצדק, מאלמנטים פשיסטיים ברורים במחאה (גם אם לא אלימות פיזית קשה)?

אורי אתה מדבר כאילו זה שאלה היפוטתית.

כולנו זוכרים מה התקשורת עשתה מ9 בינואר (או שישי כבר לא זוכר…) בארהב יש ארוע דומה של פלישה של מפגינים למוקדי שלטון שם כל שני וחמישי. ראית את אותה פניקה?

על התקשורת מסכים לגמרי כמובן והכל ברור לי, אני שואל את ליאור כי יש לי יותר הערכה אליו מלתקשורת :slight_smile:

הם כל כך נאורים עכשיו שכבר לא צריך לעשות עליהם פרודיה. הם כבר פרודיה בעצמם.

בוא נאמר שדי זלזלתי בחשיבות של מה שקרה בקפיטול אחרי הבחירות.

הסכנה בניפוח התקשורתי היא דווקא בהגעת הקיצונים למיינסטרים. זה שטראמפ היה נשיא ושבן גביר הוא שר המשטרה אלה הסכנות האמיתיות של הניפוח התקשורתי. האקטיביסטים עצמם לא יודעים לתרגם את זה לכוח ממשי.

אוי אוי ליאור. אתה בן אדם חכם מאוד אבל מאלה שהדת שלהם מעוורת אותם לחלוטין. נכון?
חוץ מהאהבה לארחנטינה, בשר וההסכמה שהייתה פסיכוזה עולמית מיותרת לפני שלוש שנים (וזה כמובן מספיק כדי לאהוב אותך אהבת נפש) אני לא מסכים איתך על שום דבר כמעט, אבל אני אוהב לקרוא אותך כי אתה תמיד נותן לי פרספקטיבה שונה וזה חשוב כדי לצמוח כבן אדם וללמוד. וזו כל הנקודה בפורום עם אפס PC.

אבל ההתעקשות שלך על כמה טראמפ רע וקיצוני גובלת בהתנהגות דתית קיצונית יא אח.
בארבע השנים של טראמפ אני זוכר עולם הרבה יותר טוב ורגוע למרות שלא נתנו לו לעבוד עם רדיפה פוליטית מחליאה, טרלול מוחלט של התקשורת שדחפה נרטיבים שקריים אחד אחרי השני בלי בושה, הגנה על היריבים שלו, צנזורה ומה לא.

TDS, Trump Derangement Syndrome הוא משהו אמיתי לגמרי כנראה. ואנשים טובים וחכמים חלו בזה. כמעט אותם האנשים שהאמינו שסוף העולם קרב ב2021.

למרות הרדיפה הפוליטית והניסיון למנוע ממנו להיות מעומד, טראמפ כנראה יהיה נשיא שוב בנובמבר. אלא אם יקרה אסון מתוכנן כמובן, כי רק כך יהיה אפשר למנוע ממנו לזכות.

אני מקווה שאם הוא יעזור בשיפור העולם הנוראי שהביא עלינו הרגרס הנאור, תודה סוף סוף שטעית ביחס לטראמפ.
ואם אטעה אשמח להודות שסמכתי על הבן אדם הלא נכון.

נחכה ונראה.

אפרופו ניפוח תקשורתי של קיצוניים לא רלוונטיים:

בחיי שאני לא מבין למה בכל פעם חבורת המטורללים האלה מקבלים במה וסיקור תקשורתיים, כאילו הם רלוונטיים למשהו בעולם. עשרות אנשים אני אוסף מחר בערב בשביל משחק כדורגל שכונתי, איך זה לעזאזל אייטם חדשותי?

אגב, למי שחושב שהקיטוב שאייטמים כאלה מייצרים זה דבר שלילי מבחינת חברות החדשות, אז שיחשוב שוב. זה לא באג, זה פיצ’ר:

אפשר לשמוע ממש את האכזבה של העורך שהאירוע נגמר ללא אלימות.
התקשורת היא אשכרה כמו ילד מטומטם בחטיבת ביניים שצועק “יאללה מכות!!” ואז מצלם את הכול כדי להעלות לטיקטוק.

כי לגרום לנושא הזה להיות בשיח משתלם להרבה אנשים…
בעיקר מבחינת רייטינג. התקשורת כבר מזמן מזמן לא פה כדי באמת לתת לך מידע על אירועים חשובים או מהותיים, בסך הכל עוד מכונת רייטינג.
כי הנה עובדה שאותך הם הצליחו לטרגר ללחוץ על המבזק הזה ולהקדיש לו יותר מחצי מאית השנייה שמגיעה לו, וכנראה יש עוד מאות-אלפי אנשים שהם הכעיסו ועכשיו כותבים להם טוקבקים זועמים/משתפים את זה בפייסבוק.
הם מקבלים במה וסיקור כי הציבור פועל לפי החליל שלהם, אנשים יפרסמו פוסטים וידברו על זה וynet או כל גוף תקשורת אחר מקבל מנת רייטינג ופרסום על עבודה של 2 שניות, כל מה שהם צריכים זה ללחוץ על הטריגר, משם זה כבר מתגלגל לבד.

תאמין לי שלשם שינוי המשפט צודק - אם תתעלם זה ייעלם.