על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

ועדיין כמויות ההתאבדויות של מי שעבר שינוי ומי שלא עבר שינוי הוא מטורף. (רק אל תבקשו ממני מקורות, למדנו על זה עוד כשהייתי סטודנט צעיר).
אגב, בסימואה נדמה לי ישנם עדיין תרבויות שבמשפחות עם ילודה זכרית גבוהה הן בוחרים באחד הילדים והופכת אותם לנקבה על כח המשתמע מכך וזה די מקובל על כולם (כמובן שהסרט היה ערוך בצורה מגמתית אבל לא היה נראה שיש ביקורת מתוך הקהילות שחיות במקום).
מה שאני בא להגיד שיכול להיות שהבעיה היא יותר עמוקה מאשר שינוי פיזיותוגי כזה או אחר?, יכול להיות שהטיפול צריך להיות שונה?.

אני חייב להבין אתה חושב שהם הופכים זכר ביולוגי לנקבה ביולוגית? או שלא הבנתי נכון…

לא הסברתי את עצמי טוב כנראה, הם פשוט קובעים שהילד הוא ילדה,ומלבישים אותו בבגדי נשים נותנים לו עבודות בית, כאלה דברים, אבל כמובן בלי שינוי פיזי וכשמראיינים את הילדים הם נראים מאושרים.
אם זה באמת מעניין מישהו אני יחפש את הסרט.
בכל מקרה מה שהתכוונתי זה שביטוי פיזי לא בהכרח ייפתור משהו הרבה יותר עמוק.

חחח שאתה כותב

אז לרגע חשבתי שהם מבצעים נס רפואי. חחח

משה, חשוב לי להגיד לך משהו בנוגע לפדופיליה.

להיות פדופיל זה לא פשע. נקודה. פדופיליה זאת סטייה מינית שמי ש"סובל" ממנה לא שולט עליה. להימשך לילדים זה לא פשע, אבל לעשות משהו זה כן. עם זאת, אני נגד התגובות החריפות שלך על סירוס לפדופילים.

אין לך מושג כמה פדופילים שונאים את עצמם. כמה מהם ניסו הכל בשביל לא לפגוע בילדים, כמה מהם סובלים יום יום על כך שזאת המשיכה שלהם. שלא תחשוב לרגע שזה משהו שכיף להם ושאצלם בראש זה משהו חיובי ותקין. הם מסכנים.

אתה יודע איזה טיפולים עושים לפדופילים? כמעט כלום בעולם ובארץ. אין שום גוף שעוזר להם, קבוצות תמיכה, טיפולים פסיכולוגים. נאדה. איך אפשר להתמודד עם סטייה כזאת בלי עזרה? איך אפשר להשתלב ככה בחברה?

ראיתי תוכנית דוקו על זה, שיש מקום אחד באירופה, לדעתי בגרמניה, שבו יש הוסטל כזה של פדופילים בלבד שיצאו מהכלא ורוצים להשתקם. הם מקבלים שם קהילה, הבנה, אוזן קשבת, הם תומכים אחד בשני ויותר מזה-הם מקבלים עזרה פסיכולוגית ונפשית. הם לא פושעים ואנשים רעים כי הם נמשכים לילדים, הם אנשים מסכנים שצריכים עזרה. אחד הדברים שהכי קשה להם זה החברה שלא מוכנה לקבל אותם בגלל היותם פדופילים, הם מוקצה בכל מקום שהם יהיו, והבושה אוכלת אותם. אתה יודע כמה מאותם פדופילים שפשעו חזרו להטריד מאותו מרכז תמיכה? פחות מ10%. אתה יודע כמה חזרו להטריד ולגעת בילדים פדופילים ברחבי העולם שלא מקבלים את התמיכה הזאת? מעל 90%. תעשה לבד את החושבים שלך של איך אתה מטפל בקהילה הזאת, ולא, סירוס זה לא פיתרון.

ראיתי עוד מקרה מצער שבו לקחו את הילדים של אב שהוא פדופיל. הוא לא נגע בחיים בילדים שלו וגם הילדים טענו שהוא בחיים לא עשה להם כלום, שהוא האבא המושלם. לא הטריד ולא נגע בחיים בילדים, לא שלו ולא של אחרים. הוא התחתן והביא שתי ילדים, והם נלקחו ממנו בגלל שאיכשהו גילו שהוא צופה בסרטוני פורנו של ילדים והוא פדופיל.

מסכים עם הצד ה-“מכיל” בדיון הזה בסהכ, עם סייג מסויים.

עם אקטים פדופיליים צריך להתמודד בענישה חמורה, עם מחשבות בשום פנים ואופן לא. חופש המחשבה הוא קדוש, אסור לאפשר פתח לרדיפה מהסוג הזה, בין היתר כי תוביל בהכרח לציד מכשפות ולפגיעה קשה ברבים, פדופילים או לא. אין שום בעיה שהפתרון המיטבי עבורה הוא משטרת מחשבות, גם כי זה איום ונורא רעיונית, גם כי זה איום ונורא בפועל (+מדרון חלקלק, וכו’) וגם כי זה לא משיג את המטרה.

מה שכן, התשובה לשאלה “איך מתמודדים” לא חייבת להיות במישור החוקי. זה מעולה שנורמטיבית פדופיליה היא דבר בלתי נסלח, גם רעיונית, ומוטב שכך יישאר. צריך לשאוף להמשיך ולהפיץ את המסר הזה בחברה, בדרכים של הסברה ושכנוע. לאו דווקא שפדופיליה היא משהו שצריך להדחיק (זה בד"כ לא נגמר טוב), אלא משהו שנתפס כרע וראוי לנסות ולטפל בו, או לפחות לשלוט בו. מוסדות תרבותיים “אורגניים” הרבה פעמים אפקטיביים יותר מחקיקה ועונש “פורמליים”.

האנלוגיה לרצח ומחשבות על רצח מדוייקת לחלוטין, כשחושבים על זה.

פורנו ילדים זה טריקי… האדם ששביט מתאר אולי לא פגע בילדים שלו, אך פגע בעקיפין בילדים אחרים. יש לכל הפחות חשש שיעשה משהו גם לילדיו שלו. מחקרית אין שאלה - פדופילים מרבים לתקוף בתוך המשפחה, ובדרך כלל תוקפים יותר מקורבן אחד. האם קידוש חירות האב שווה את הסיכון לילד? זה לכל הפחות מקרה גבולי, אפילו עבור “ליברלים”.

אני לא בעד סירוס אנשים על מחשבותיהם, אבל ראוי לציין שהאימרה “פדופילים הם מסכנים” יכולה להיות נכונה לכל פושע ולא רק לפדופילים. רוב מוחלט של פוגעים מינית נפגעו מינית בעצמם כשהיו ילדים. רוב הפושעים האלימים גדלו בסביבה קשה ואלימה, בין אם סבלו מאלימות בבית או מאלימות בסביבה הקרובה. גם פסיכופתים למעשה לא אשמים בכלום, פשוט המוח שלהם בנוי אחרת, ואיזורים שעובדים אצל הכלל לא עובדים אצלם, באמת אין להם יכולת בחירה.

אם כך, רוב הפושעים לא אשמים, אלו הנסיבות, הביולוגיה ומה לא. אף על פי כן, חברה מצפה מאינדיבידואלים לקחת אחריות על המעשים שלהם גם אם החיים הסלילו אותם לפשע (קשה לצאת מחיים בגטו אמריקאי למשל לא פחות משקשה להיאבק בתאווה מינית כלשהי) או דחפים ביולוגיים מכוונים לכיוון אסור.

בעולם אידיאלי כל פושע היה מקבל סל שיקום עצום, שיפחית משמעותית את הסיכוי שיחזור לפשע. בפועל, עקב מחסור במשאבים (או בהחלטות אמיצות) מעדיפים קודם כל להרחיק את הסיכון מהחברה, ובעדיפות שניה לשקם את הפושע. יש לי השגות על בתי כלא ויעילותם (ממליץ על לפקח ולהעניש של פוקו), אבל אם הייתי מתעדף שיקום פושעים, פדופילים היו האחרונים ברשימה.

פאקו, אל תתפוס אותי במילה על איך גילו שהוא פדופיל. לא בטוח שזה בגלל פורנו. בשורה התחתונה הוא לא נגע בילדים שלו בחיים, בשום מצב ובשום גיל. עדיין, לפרק משפחה נורמטיבית כאשר האישה טוענת שלא עשית כלום, הילדים שלך בוכים כי לא נותנים להם לראות את אבא ואין נגדו אף מקרה אחד? מדובר באדם שהצליח להתגבר על יצרו והוא מטפל בעצמו. למה?

במקרה כזה אני מסכים איתך, כפי שאפשר להבין מההודעה שלי :slight_smile: הפואנטה היתה שיש שטח אפור שאני לא סגור על הפתרון לגביו.

אני לא טענתי שצריך לסרס ישר. כמו שכתבתי, הצעד הראשון שלי הוא לתת להם עזרה נפשית ורפואית כולל טיפול עם תרופות . אבל אם זה לא עוזר. אז אתם מצפים שאני יסמוך על יצר האיפוק שלהם שהם מתקרבים לאחיניות המתוקות שלי?

אני לא מתיחס למקרה בו אותו אדם יש לו רק מחשבות מלוכלכות והוא נכנס רק לפורנו, גם את זה כתבתי. אל תכתבו חלק מהדברים ותצטטו את מה שנוח לכם.

רק לי היה ברור שמשה התכוון לסירוס רק כמוצא אחרון??

במסגרת העבודה שלי, גם בבית הסוהר וגם עם ילדים שנאנסו הייתי עד ליותר מדי סיפורים… אני באמת לא הולך לכתוב מה עובר לי בראש בנוגע לפידופילים והנורמליזציה שכמה חולי נפש מנסים לעשות להם… אבל משה היה עדין מדי בשבילי.

חברה תתחדדו קצת בבקשה. איך תסרסו או תטפלו בפדופיל שלא מממש את משיכותיו? הרי אתם לא יודעים שהוא כזה… מה תעשו לו? מבחן זקפה?

פדופילים שביצעו עבירה או כאלו שרוצים מיוזמתם לקבל עזרה. אם הם לא ביצעו עדיין את העבירה מן הסתם אי אפשר לסרס אותם, זה אמור להיות מובן מאליו.

דרך אגב לגבי אנשים שנתפסים עם תוכן מיני מפורש של ילדים במחשב. אומנם לא סירוס או טיפול כימי. אבל צעדי מנע והגנה כמו הפרדה שלהם מאוכלסיה הסיכון שזה ילדים אמור להיות צעד בסיסי.

תחזור שוב על הדיון של 24 השעות האחרונות ותבדוק את עצמך

הנה מיוחד בשבילך ליאור:

עוד ציטוט:

“המרחם על אכזרים סופו שיתאכזר על חלשים” פעם אחר פעם המשפט הזה מתגשם במציאות.

איך מגדירים מי הוא פדופיל שאינו בשטח האפור לפני שהוא עשה מעשה פדופילי? זו לא בדיוק ההגדרה של השטח האפור?
הרי ברגע שהוא כבר נגע בילד או אמר דברים לא במקום לילדים הוא כבר לא בשטח האפור, ולפני שעשה את זה הוא במקרה הכי גרוע צפה בפורנו ילדים.

בגלל זה לא חושב שיש פה כל כך שטח אפור, או שבן אדם פדופיל או שלא, לצורך העניין אדם שצפה בפורנו ילדים לא פדופיל, כמו שאדם שצפה בפורנו של אונס לא אנס ומאותה סיבה שאני לא הייתי מתפשט כשאני מחכה לשליחת פיצה.

היום כמעט לכל אחד יש בעיה כזאת או אחרת. לכל אחד יש את הטריגרים שלו. כל עוד בן אדם יכול להתגבר על הבעיות שלו הוא בסדר. נגלה שהוא לא יכול להתגבר על הבעיות רק לאחר שהבן אדם לא יצליח, לא לפני.

אתה רציני? לא שמעת בחיים על כאלו שעשו עבירה השתחררו בזול וחזרו שוב לזירת הפשע?

וכמו שכתבתי, נתפסת בביתך עם חומר מיני על ילדים למטרות הנאה? אתה צריך להיות מוגבל בגישה שלך אל ילדים.

אני די בטוח שאחזקת פורנוגרפיית ילדים היא לעצמה מעשה פלילי, כך שמי שנתפס עם חומר כזה במחשב אמור לקבל עונש על פי חוקי המדינה (הייתי מחפש כדי לוודא אבל אני לא מעוניין שזה יופיע לי בהיסטוריית החיפוש :smiley:).

בטח ששמעתי, פשוט הם לא תחת הקטגוריה של אדם שלא עשה מעשה פדופילי.

נושא הפורנו ילדים הוא אסור לא בגלל שזה לא בסדר לראות את הפורנו, אלא בגלל שתמיד מדובר בניצול ילדים. לא כי זה לא בסדר שמישהו יצפה בפורנו. כלומר, מוסרית בעיניי זה לא בסדר, אבל איש לא נפגע מעצם הצפיה עצמה.
זו אותה סיבה שזנות אסורה, לא בגלל שסקס בהסכמה הוא מעשה לא מוסרי (מן הסתם), אלא כי זה מעודד ניצול ומכירה של נשים.
אגב, בנושא הזנות לדעתי זה לא צודק. לדעתי כמו עם לגליזציה מדובר בתופעה אותה אי אפשר באמת לעצור, אז לפחות שיהיה עליה פיקוח וכך נשים שבחרו בזנות יקבלו תנאים הגיוניים.

בנתיים המרקסיסטים הארורים מנסים עם כל הכוח לערבב ילדים עם מין, אם זה עם ילדים דראג, ילדים טראנס וכמובן ילדים קטנים שהולכים לג’יי באר.
אפר לתת לילדים סתם ללכת לגן חיות וזהו?

הטירוף הזה חייב להיעצר.