על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

נו לפחות הפעם הוא לא חתם על מסמך בפריים טיים מול כל עם ישראל…

טיפת אמת בים של גועל נפש. אני לא מופתע.

כך נראה Virtue signalling טיפוסי:

וזה בארה"ב:

https://twitter.com/ivgiz/status/1532343490499289089

נו, מה זה אישה? שאלה נורא קלה שהנאורים מתקשים לענות עליה.

מחכה לסרט הזה ולכל יצירה מה Daily wire.

קצת מצחיק

אם זה לא היה מדובר בביטחון לאומי הייתי עוד צוחק מזה:

מה שהזוי בעיני זה התנאים המביכים הללו.
יש בסיירות גברים מתחת 78 קילו. זה לא צריך להיות אישיו בכלל.
מה כן צריך להיות אישיו? לעבור את המבחנים שהגברים עוברים.
אני הייתי מעל 78 קילו ולמרות כל הרצון שהיה לי, לא התקבלתי לסיירת (הייתי שיריונר). לא כי אני לא גבוה או כבד מספיק. אולי כי לא הייתי בכושר מספק, אולי כי לא הייתי נחוש מספיק, ואולי הרבה סיבות אחרות, העניין הוא שהגובה והמשקל שלי לא היו הפקטור פה וגם אצלן הוא לא צריך להיות.
עמידה במבחני הקבלה מצד שני - כן.

בנוסף צריך לראות איך עושים זאת לוגיסטית.
לפתוח את כל היחידות זה עסק מאוד יקר (לבנות המון מגורים) וגם יש את עניין האנשים שלא מוכנים לשרת לצד נשים.
אפשר לפתוח יחידה אחת מעורבת ולראות איך זה רץ. ככה מי שלא מוכן לשרת עם נשים ישרת ביחידות אחרות ונשים יוכלו לשרת בסיירות ובתפקידי לוחמה נוספים.
אפשר גם לא לפתוח חדשות אלא להמיר קיימות (בסוף חלק מהעניין פה זה וואסח שהן רוצות גולני ולא קרקל, ו669 במקום סיירת חדשה, בואו גם לנו הוואסח היה חשוב).

הוגנות מלאה לא תהיה פה כי היא לא משתלמת לאף אחד מהצדדים. צעד לכיוון אבל כן יכול להיות.

צבא במדינה כמו ישראל צריך לשאוף קודם כל לניצחון ולהיות הטוב ביותר . זה לא ערך רשות בצבא אלא חובה. ערך שיויון בצבא צריך להיות משני לאיכות.

הם לא רוצות לעבור מבחני קבלה כמו הגברים כי מה לעשות הם לא מסוגלות לעבור אותם (חלקם) נכון שאני מכליל והיו כמה שיעברו אבל בגדול יש הבדלים פיזוליגים בין גבר לאישה. sad but true.

שמקשקשים שהם יעברו מבחנים כמו הגברים מתכונים לזה שהצבא יוריד את תנאי הקבלה שלו לסיירות . מפסיק עם הפולטי קורקט.

דרך אגב זה מוזר שהם לא נלחמות למקצועות כמו תותחנים או רגמים. כאילו שהם מכונים רק לדברים שנחשבים “סקסים”

רוצים להתקבל לסיירות? אותם מבחנים שעכשיו עושים לגברים. אותו דבר. אבל כולנו יודעים מה יהיה התוצאות בסוף.

https://twitter.com/YehoshuaYosi/status/1534193434684182528

אני טוען שלשים תנאי סף של משקל וגובה זה גם מגדיל את האפליה (״למה גבר ששוקל 70 יכול ואישה ששוקלת 75 לא?״) ומצד שני פוגע במקצועיות הצבא (אדם שלא עבר מבחנים התקבל על חשבון אחד שכן).

אני אומר שאם רוצים שילוב אז אין לי עם זה בעיה עקרונית, אבל צריך לעשות את זה נכון. אותן דרישות, פשוט מאוד.

ואין מה לעשות, בסוף הרבה זה עניין של כסף. אי אפשר לפתוח את כל הפלוגות ל2 נשים כל פלוגה כי זה מאוד יקר. כל פלוגה שמקבלת אישה אחת צריכה עכשיו לבנות מגורים נפרדים ושירותים ומקלחות נפרדים.

בעיות נוספות אפשר לפתור עם הגיוס באמצעות חתימות ואישורים (למשל כניסה למגורים והפחתת נושא השילוב הראוי כי אין מה לעשות וצריך להוציא אנשים מהמיטה להקפצות לפעמים)

לגבי אחוז פציעות, אין מה לעשות. זה כמו שאם יגלו שאשכנזים נוטים יותר להפצע (לא אופתע אם זה נכון, בתור אשכנזי) אף אחד לא יגיד שמהיום אשכנזים ישרתו רק 8200 ומזרחים לגולני (רגע….)

גב חלאס עם הליברליות המוגזמת הזאת. צבא נועד להגן על המדינה לא להיות שיוויוני כלפי נשים. אם יש נשים שיכולות לשרת בתפקידים עורפיים שהם מאוד מאוד חשובים ללוחמה אז שיעשו את זה וזהו.

אתה יודע מה ייקרה פה כשיחטפו חיילות בנות, יאנסו אותן, ויתנו להן כדור בראש?

מלחמה זה חרא וזה הכל חוץ משיוויוני והוגן. יש מספיק תפקידים שבנות עושות בצורה מעולה ושצריך אותן שם. חוץ מזה שהמון מהן מתגייסות למשמר הגבול, קרקל, ושאר תפקידי לוחמה שהם לא סיירות וכאלה.

בארה"ב פתחו את השערים של אריות הים לנשים ב 2015. מאז אשה אחת ב 2021 צלחה את כל האימונים המפרכים והתקבלה ליחידה. אשכרה אשה אחת בכל ארה"ב צלחה את המבחנים… אבל כן, נשים צריכות להיות בקרבי בלה בלה בלה.

אם אין השקעה מיוחדת לתת להם להבחן - תפאדל, תבואו, תתאמנו, תצלחו את האימונים - אחלה. אם זה דורש השקעה גבוהה יותר - בזבוז כסף מטורף על פרומיל אחוז שתעבורנה את הקורסים. אם הן הנשים עצמם לא היו משקיעות שקל אחד בכזה סיכוי בבורסה גם הצבא לא צריך להשקיע משאבים על הסיכוי האפסי הזה.

יש לי שאלה.
בהנחה שיש לי 2 אנשים עם אופי זהה, הראשון מהיר יותר, חזק יותר ויורה טוב יותר מהשני, אבל לראשון יש פות ולשני זין.
את מי תעדיף לצידך בקרב?
אני לא שואל כמה זה סביר, אני שואל רק את מי תעדיף.
אני אעדיף את הראשון, עם הפות, שבמצב בו יש פצועים היא תפנה אותם מהר יותר ותפגע במחבלים טוב יותר.

אתה מבלבל בין שיוויון הזדמנויות לשיוויון. אני לא דורש שיוויון שיהיו אותו מספר נשים כמו גברים, אני אומר שאם מגבר דורשים x מתח, להרים y קילו ולרוץ z קילומטר כדי להתקבל וגם אישה עומדת ברף הזה אז שתתקבל גם (כלומר שיקחו את הטוב יותר מבין השניים). אם לא יהיו נשים שיעמדו ברף הזה אז שלא יהיו נשים ביחידה הזו.

אוקי, ו…?
הן מן הסתם מודעות לסיכון.
אספר לך שגם לגברים להחטף זה לא שיא הכיף.
אם הן מוכנות לקחת את הסיכון אז בהצלחה, אני גם אהיה נגד להתייחס לחטיפה כזו בצורה שונה מהצורה בה מתייחסים לחטיפה של גבר.
גם ״רק עינויים״ זו סיבה מספיק טובה בעיני כדי לא להחטף.

מה זה שצריך אותן? למה גבר לא יכול להיות בתפקיד עורפי? למה חסר גברים שלא רוצים קרבי.
אני לא טוען שמגיע להן לשרת בסיירת, רק אולי להתמיין ואם הן באמת טובות מהגברים.
אם יש גבר חלש ואישה חזקה אז שהגבר ישרת בעורף והאשה בקרבי.

אפילו הוספתי נקודה לגבי עניין המחיר, שכמובן רק אם זה מסתדר מבחינה כלכלית ולא דורש השקעה כספית גדולה.

אבל ישר תקפת אותי כאילו כתבתי שעדיף נשים בחזית על פני גברים. הרי הרבה יותר קל להתלהם מאשכרה לקרוא…

מה הבעיה? אז יש אחת מספיק חזקה לזה והיא התקבלה. אני לא אמרתי להוריד את הרף רק אמרתי שניקח את הטובים ביותר בלי קשר למה המין שלהם.

אריות אירופה פתחו את שעריהם לכדורגלנים ישראלים ב1948, מאז רק 2 הגיעו למועדון צמרת (רוזנטל ובניון, אל תהיו קטנוניים אם שכחתי מישהו).
אולי מועדוני צמרת צריכים להחליט להפסיק להסתכל בכלל לכיוון כדורגלנים ישראלים. או שפשוט שימשיכו להסתכל אם יש מישהו ששווה מבט ובמידה וכן שיקבלו אותו.
בניון היה אולי יחיד במינו אבל זה לא אומר שעדיף היה לקחת איזה אירופאי ממוצע רק כי הוא אירופאי ואירופאים כידוע טובים יותר בכדורגל באופן כללי. (מאמין גם שהאחוזים יהיו דומים אם נסתכל על מספר האירופאים בליגה הספרדית והאנגלית הראשונות לעומת ישראלים למספר הנשים שיצליחו להתקבל ליחידות הללו).

זה טיעון לגיטימי שגם התייחסתי אליו וכמובן שהוספתי את ההסתייגות הזו שצריך לפתור את הבעיה בצורה שונה מסתם לפתוח את הכל לכולן.

עזבו שטויות. עכשיו יש מכות, על מי תהמרו, בחור שנפל ממטכל כי לא היה מספיק חזק וטוב או את אלופת הmma במשקל כבד? אני אהמר עליה, לא יודע מה איתכם.
אף אחד לא אמר שיהיו הרבה נשים כאלה, רק טענתי שלא צריך להתעלם מהמעט שכן, במידה ומדובר בהשקעה כלכלית לא גדולה מידי

גב ידידי, התשובה לכל השאלות האלה נמצאת הגוף השאלה: זה יקר ולא יעיל לגייס 1 מתוך אלפים לשירות קרבי ביחידות כאלה. עלות מול תועלת. אגב, מבחינה פסיכולוגית אני חושב שלהילחם נשים וגברים ביחד זה לא כדאי, במיוחד כי אני נוטה להאמין (יכול להיות שאני טועה פה) שחיילים גברים ירגישו צורך להגן על חיילות נשים בזמן אמת — וזה חיסרון ומשהו שארגון כמו החמאס יישחק עליו. אם היינו נלחמים מול לוקסמבורג אז אולי הייתי חושב אחרת.

מצטער אם השתמע שהתלהמתי. בדר״כ לא מגיב בדיונים כאלה ואני חושב שהגישה הכללית שלך לגבי שיווין היא יפה ונחמדה אבל לא ברת ביצוע.

לגבי הריאליות אני איתך שזה כנראה לא ריאלי. אני לא באמת יודע בכמה נשים מדובר. הכוונה היא שנשים שמסוגלות לתרום יותר שגם יתרמו יותר.

אני לא בקיא בפרטים, אבל מהזכרון שלי (השתחררתי ב2017) היו בעיות סד״כ בפלוגות. לפחות בזו שלי היו כאלה מה שהוסיל לכך שבמקרים תכופים מידי השמירות היו 4-4 והסיורים 8-8, ולכל הכיף הזה התווסף לא פעם גם פעולה בלילה (מעצר, יזומה או מה לא), ומטבח ביום (לצעירים).
רוב התפקיד של הלוחמים הוא לא בעומק האויב אלא בשוטף. בסיורים, שמירות וכו. למה שבנות לא יקחו בזה חלק?

נכון שעוד 1000 לוחמות זה לא מה שיעשה הבדל משמעותי מידי. אבל זה יעשה איזשהו הבדל.

עוד לוחמות שירגישו שהן יכולות להגיע לסיירות אומר אולי גם עוד לוחמות שיגיעו עם רעל גבוה יותר לגיוס וככה יגיעו גם לגדודים עצמם, בהם יותר הגיוני שיתרמו (בוא, ראיתי לא מעט גברים בגדודים, הם לאו דווקא טיפוסיים חסונים מאוד).

גם פה, לשמור על רמת הדרישות אחידה.

אבל הדבר הכי משמעותי הוא לא לפעול לפי דרישות הזויות כמו גובה ומשקל. לא זה המדד ללוחם.

אני לא חושב שזה המדד באמת. בטח קבעו זאת במכוון על מנת להמנע מסיטואציה שבה נותנים הזדמנות לנשים.

בארה"ב האופציות הן, א, יש מספיק כסף לבזבז על אימון נשים ליחידות מובחרות שבשם השוויון שווה לבזבז. ב, המיונים הראשוניים די קשוחים שכל ה’לא מתאימים’ נפלטים די זריז.

אני מהמר על אופציה א, משהו שלא יכול לעבוד בארץ הלא עשירה שלנו. אם אופציה ב היא הנכונה תפאדלו. באו לקרוע ת’תחת נגד כל הסיכויים (הפיזיולוגים).

לפי מה שהבנתי בדקו בצורה מדעית קרה, וראו שמתחת לנתונים האלה הסיכויים אפסיים.

קל: גם אם גבר ואישה הם באותו המשקל הגבר יהיה חזק יותר. נקודה.
אז האישה צריכה להיות הרבה יותר כבדה וחזקה מנשים אחרות כדי להגיע לרף המינימלי של גבר.

מזעזע איך הטבע לא מתחשב ברגשות הפיסי… נוראי כמה הטבע משהו-פובי.

Power Clean = PC

אבל זה מה שאני אומר. במתכונת הנוכחית לדעתי זה דפוק.

אוקי, אז למה גבר ששוקל 60 יכול ואישה ששוקלת 77 וחזקה ממנו לא?
לפי ההצעה שלי אם היא לא מספיק חזקה היא תיפול במיונים הרי. אז מה הבעיה פה שהיא תנסה בכלל? אם היא באמת פחות חזקה כמו שלדעתך זה יקרה (גם לדעתי ברוב המקרים) אז היא תיפול ולא תתקבל.
ההצעה הנוכחית אומרת שאם היא שתתה 2 ליטר מים היא פתאום מתאימה יותר. איך זה עדיף?

איפה אני דיברתי על משהו נגד הטבע?
אני לא דיברתי על רגשות הנשים, אני אמרתי שאם יש אשה חזקה מגבר (חזקה, לא ששוקלת יותר, פשוט בחרת לצטט חלק) אז מבחינתי היא עדיפה.

קמו עליי כל מתנגדי הPC נגד הטענה שאני אעדיף אשה שחזקה מגבר.
יש 2 טענות על המשפט הזה:

1. אין נשים חזקות מגברים - אשמח לראות אתכם מול אלופת הMMA בקרב. ואתם עוד לא התחתית (כנראה) של הכוח. אם היא לא תהיה חזקה מספיק אז שלא תתקבל.
  2. הטיעון הרלוונטי היחיד שנטען הוא הכסף שצריך להשקיע בשביל מעט מידי נשים.

רוצים להשתמש בטיעון של אין נשים מתאימות, אשמח לראות אתכם הולכים ושוברים את כל שיאי האולימפיאדה לנשים. עזבו הכל, אפילו אחד.