על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

גב כמיטב המסורת שלך אתה מוציא מהקשר וכותב מה שאף אחד לא רשם פה.

אף אחד לא רשם שאין נשים שחזקה מגברים. אבל יש מה שנקרא ממוצע .

הבעיה שהם לא רוצות להתקבל ולעבור מבחני כניסה כמו גברים, אלא הם רוצות להוריד את הרף של המבחנים. על זה כל הזעם שלהם.

לגבי גובה ומשקל מכיון שאני לא מומחה בתחום אבל רביע כן . הרי הוא למד ועוסק בתחום . אז אני יקבל את חוות הדעת שלו.

יש גם בעיות נוספות בגיוס נשים לקרבי אבל הפי סי לא מוכן לדון בהם.

נפילה בשבי אצל ארגוני טרור אכזרים. (לכו תראו מה דעאש עושים לנשים שהם תופסים בשבי…) גלעד שליט עלה 1000 מחבלים? גלעד שליט ממין נקבה יעלה לנו 5000 מחבלים. בעיות בשילוב עם חילים דתיים והסכנה שלשבור את הברית איתם. תקציב זה הבעיה האחרונה מבחינתי. נגיד כך, אם לא היו את הבעיות האחרות זה לא היה מטריד אותי.

הנה הם בפירוש מודים בזה בעצמם. בקורס טיס הורידו את הרף בשביל לקבל נשים לטיס

סגן-אלוף משה אדרי:

"“בניגוד לקורס הטיס, שבו הורידו באופן יחסי את סרגל המאמצים עבור נשים, אופי הפעילות הנדרש מלוחמי 669 אינו מאפשר פעולה דומה”, הוסיף אדרי. “היכולת הפיזית הנדרשת מלוחמי 669 היא אמצעי להצלחה במשימה, וזאת בניגוד לקורס-טיס, בו היא חלק מהחישול”.

עכשיו אולי להתקבל לטייס צריך פחות שיקולים פיזים לא יודע לא מבין בזה. אבל מישהו פה רוצה לחלוק על זה שלהתקבל לסיירות חובה לשמור על רף גבוה של סרגל מאמצים?

אוי כמה שזה חלש, שאני קראתי את זה בפעם השניה רציתי לתלוש את השערות מהראש שלי. אתה בכלל קראת את זה לפני שפרסמת את השטות הזאת? אלופת הmma תקרע אותי במכות. אבל אם תשים אותה מול לוחם זכר ממוצע של mma (אני מדגיש ממוצע) הוא יקרע אותה במכות. איך אני יודע את זה? מנסים את זה עם הטראנסים . הם עברו להתחרות בנשים ופשוט קורעים להם את הצורה.

הפוך גוטה, הפוך.

אני זה שכתב שיהיו נשים שחזקות מגברים ואנשים מגיבים לי הסברים פיסיולוגיים על דברים שלא טענתי מעולם.

אנשים תקפו את הטיעון שלי שאומר שיש נשים מעטות שיצליחו להתקבל ויצליחו בקרבי ובסיירות. אז כדי לסתור את
הטיעון שלי הם צריכים להראות שאין נשים חזקות מגברים בסיירות. אחרת הטיעון שלי נכון.
להגיד שיש נשים חזקות מגברים אבל פחות מגברים חזקים מנשים זה בדיוק הטיעון שלי, אז על מה ההתלהמות.

מי זה הן?
איגוד הנשים התכנס וסירב לזה?

וגם אם כן, אז איפה הטענה שלי שאומרת ״שנשים יתקבלו אם הן עוברות אותם המבחנים״ תומכת בכניסה שלהם ללא המבחנים?

כשאני אומר דעה שתלויה בנתון כלשהו, אז כמובן שהדעה שלי לא נשארת כפי שהיא במידה ואותו נתון לא מתקיים.
למשל, אני טוען שאם יורד גשם אני אקח מטריה. מבטיח לך שלא תראה אותי מסתובב עם מטריה בשמש למרות שבטענה שלי אמרתי שאני אקח מטריה.

וטענתי זאת שחור על גבי לבן שאני נגד כל הנחה לנשים בגיוס לקרבי! אז איך זה איזשהו טיעון כנגד הדעה שלי?!?

אבל אני טענתי שאשה ממוצעת תנצח גבר ממוצע?
אני אפילו בטוח שלוחם גרוע אפילו ינצח אותה.
אני רק טוען שכניסת נשים עם אותו סטנדרט ידאג שנשים כמוה יהיו לוחמות!

מנסים להפוך את הדעה שלי לאיזה pc קיצוני, אבל אם תעצרו רגע ותקראו את הטענה שלי תראו שזה בכלל לא ככה.

עזוב, אני אקל עליכם:
אני בעד גיוס נשים אם ורק אם:

• הן עומדות באותו סטנדרט של הגברים
  • נמצא לזה פתרון לוגיסטי שלא יגרור הוצאות כספיות או ימנע שילוב דתיים
  • לא נתייחס להרוגה/חטופה בצורה שונה משנתייחס להרוג/חטוף.

אבל זה הבעיה הגדולה פה. הם רוצים להוריד את הסנדרט… קולמיבאני פה סיפר לדוגמה, על אריות הים, שרק אישה אחת הצליחה לעבור בשלוש שנים שם את המבחנים. מבטיח שבנות ישראל לא מפותחות בצורה קיצונית לטובה יותר מבנות ארה"ב…

אם לא יורידו את הסנדרט, הרוב המוחלט לא יוכל לעבור את המבחנים. ראה ערך קורס טיס… ואז יבואו לצבא ויאשימו אותו באי שיויון ואיך הצבא יגיב? בגלל שהביצים שלו מפחדות מבג"ץ הוא יוריד את רף הכניסה.

לא מעניין אותי כסף, דתיים? הם מהוים את הכח הקרבי שלנו. כל אלו שדוחפים את הנשים לסיירות שייכים לצפון תל אביב. נחש כמה מהם עושים צבא…

אוי ואבוי, פה אתה פשוט מזלזל באינטלגנציה שלנו. הרי כולנו יודעים בדיוק מה יקרה שהראשונה תיפול בשבי ואיזה קמפיינים השמאל והתקשורת יתחילו לעשות ברגע הזה:

“אסור להפקיר את החיילת לרחמי החמאס. הפטראילכיה השובינסטית שוב דופקת את הנשים. בשביל גלעד שליט שיחררו אלף מחבלים ובשביל החיילת המסכנה לא רוצים? גברים זה פויה איפה אמבר הרד שצריכים אותה!!!”

אני לא חושב שטרנסיות צריכות להתחרות בספורט עם נשים
אבל רק כדי להיות הוגן, הבחור(ה) שאתה מדבר עליו הפסיד לבחורה ופרש מהmma.

עם הורדת הסטנדרט כתבתי מאז ומעולם שאני נגד.
אם לא היה ברור אני יוצא נגד הפתרון של הורדת סטנדרט והשמת סטנדרט של גובה ומשקל.
זה לא כי אני רוצה לבטל את הסטנדרט של הגובה והמשקל וזהו. זה כי אני רוצה לשים את אותו סטנדרט של גברים שאינו תלוי בגובה ומשקל.

ואז יש את העניין שהוא ההבדל בין שיוויון לשיוויון הזדמנויות.
הרבה אנשים מבלבלים בין המונחים, אבל פה קבור הכלב.
שיוויון אומר שאם לך יש יותר ממני אני אקח ממך.
שיוויון הזדמנויות אומר שיהיו לי אותן הזדמנויות כמו לך כדי להגיע למצב בו יהיה לי יותר.

אז כמובן שגם זה לא קורה באופן מוחלט, ועדיין זה השיוויון בו אני תומך.
לצורך העניין
זכויות מקלות בקבלה לאוניברסיטה לאוכלוסיות חלשות - שיוויון.
אפשרות לקבלה זהה לאוניברסיטה ומלגות מימון לתואר - שיוויון הזדמנויות.

אני תומך בשיוויון הזדמנויות. לא בשיוויון. אני הרבה יותר קפיטליסטי משזה מצטייר פה (על אף שאני קיבוצניק).

בגלל זה אחד התנאים בדעה שלי הוא במידה וזה לא יפגע בדתיים.
אני גם מגיע מאיזור בו אחוז הגיוס לקרבי גבוה (תמיד הבית ספר שלי בטופ של אחוזי הגיוס לקרבי לצד כל הישובים הדתיים), ובתור אחד ששירת בקרבי אני גם יודע כמה מחבריי דתיים.
אפשר למצוא לזה פתרון. כמו שהקיצו בזמנו גדודים מעורבים אפשר לעשות גם עם סיירות מסוימות בהן זה מתאפשר מבלי לפגוע במקצועיות. ככה גם לוגיסטית במקום לערבב גברים ונשים ב100 יחידות זה יקרה ב1 למשל.

אוקי ו…?
היום הקמפיינים של השמאל הקיצוני טובים יותר? אז יהיה להם קמפיין נוסף?
אגב, בתור שמאלני אני כותב לך שאני נגד זה. אז אולי באמת מדובר בשמאל קיצוני שפשוט חייב לקבל פחות במה בחיים שלנו בלי קשר?

חוץ מזה שיש כבר מספיק תקדימים לגברים שלא שוחררו מהשבי אז הטענה לשוביניסטיות תיפול מאוד מהר.

תמיד יהיו אנשים שיטענו טענות הזויות, בואו נתייחס יותר לרוב המתון ולא לקיצוניים. גם ימין זה לא ״בואו נהרוג ערבים״ למרות שיש גם כאלה.
לא צריך ליפול לכל פרובוקציה באשר היא.

ובתחרויות שחייה ובתחרויות אופניים הם.ן פותחים את הצורה לבנות שנולדו בנות (כלומר, בלי זין) והתאמנו כל החיים שלהם רק כדי שגבר שהדביק לעצמו ציצי ייקח את המקום הראשון… והשני…

זה נהיה פתטי.

אצרף כמה דוגמאות בהמשך כי קשה לי מהפון.

https://twitter.com/IdoBenp/status/1536430073104019463

הטירלול הזה הגיע אלינו.

כן אבל שים לב שיש פה שני סוגי טרלול… שלא נשכח את הטרלול הישן והמוכר בטעות.

האם השפיות סופה לנצח או שזה רק זמני ?

חבר שאל אותי אם הילד שהחליט שיקראו לו בלשון רבים יוכל להתמודד לבד בטניס זוגות…

אשמח להעיר דיון ולשמוע את הדעות פה בנושא טרנסג’נדרים באופן כללי.

מה דעתכם על התופעה?

אספר קצת מצידי:
אני תומך בזכותו של כל אדם לחיות את חייו לפי ראות עיניו כל עוד אינו פוגע באחרים. לכן מראש זה לא עניינו של אף אחד מי חתך לעצמו ומי הדביק לעצמו כמאורע פרטי. כתופעה הולכת ומתרחבת זה לכל הפחות מוזר וקצת מדאיג.
לפני כשנה, במקום העבודה הקודם, סיפרה לי מישהי שהבן שלה בגיל 13 החל בטיפולים הורמונליים לשינוי המין. היום, מספר שנים אחרי הוא כבר בת (או לא בדיוק, לא יודע להגיד). כשהיא סיפרה לי, לא יכולתי שלא לתהות מה יקרה אם בגיל 20 הבת הזו תסתכל על האם, ותשאל למה האם הסכימה? מה אם זו הייתה גחמה רגעית?

אני תוהה לעצמי מאיפה הדבר הזה מתרחב. האם באמת הטבע פספס כל כך הרבה? או שאולי מדובר בטרנד? הפרעה נפשית? התפתחות לגיטימית נוספת של האנושות קדימה?

אשמח לקרוא תגובות, מה דעתכם על תופעת הטרנסג’נדרים?

לגמרי מדובר בטרנד. העובדה שרופאים משתפים פעולה עם דבר כזה מזעזעת בעיניי. מזכיר קצת טיפולי המרה. החלק המשמח הוא שאני מבין שיותר ויותר טרנסים מוותרים על הניתוח עצמו. לגבי הילד בן ה-13. פשע.

אסור לפי החוק לעשות קעקוע מתחת לגיל 16. אסור גם לקנות סגריות, לעשות סקס ולשתות אלכוהול. לא אבין לעולם איך זה נשמע סביר למישהו בעולם לעבור טיפול כזה בגיל כזה צעיר.

אם כבר פותחים בנושא הטרנסים… נקודה שמאוד מעניינת אותי-
יש סתירה מאוד גדולה בתוך ה"קהילה" (במרכאות כפולות ומכופלות) בין הטענה שמגדר לא הוא נתון ולכן מה שהופך אדם לאישה הוא לא שמלות, ציצים, שיער ארוך, וואטאבר לבין הצורך המאוד חזק של טרנסיות ל"התאים" את עצמן למגדר שלהן ע"י הוספת ציצים ולבישת שמלות.
המח שלי מאוד מתקשה עם הסטירה הזאת.

סתירה ולא סטירה :slight_smile:

בכל מקרה, פגעת בול בפוני, אבל זה לא ייחודי במיוחד כשמדובר בתפיסות פוסט-מודרניות. אפשר בקלות למצוא חוסר קוהרנטיות צעד-שניים קדימה כי ביסוד כל הקשקושים האלה יש עוינות חזקה מאד למחשבה המערבית, ובתוך כך - לעצם הרעיון של אמת אובייקטיבית ושל לוגיקה כדרך להגיע אליה. ביולוגיה, מדע באופן כללי, חשיבה רציונלית - כל אלה כלים מערביים קולוניאליסטים דכאניים. חוץ מזה, כשיש לך סתירה בתיאוריה אתה יכול להגיע בצורה ״לוגית״ לכל מסקנה שתבחר באופן תקף, וזה כלי מאד חזק בשכנוע. כתוצאה מכך - דמגוגים למיניהם חולים עליו.

צודק, בפעם השניה שכתבתי זה היה מכוון. בראשונה ךא שמתי לב :slight_smile:

הפייסבוק העלה לי זכרון ישן שהצחיק אותי והרגיש לי טיפה קשור לנושא אז חשבתי לשתף :slight_smile:

*התקופה שערסים בתל אביב התחילו ללבוש טוניקות למי שלא עשה את ההקשר.

האמת שאותי כל הנושא הזה מצחיק. על החבר הקטן שלי שם למטה אם יש אנשים אנשים שמחליטים לקצוץ את שלהם. הנטורל סלקשן כבר יעשה את שלו.
זה אגב גם דעתי על כל הקהילה הלהטבית. הם לא מאיימים עליי ולמרות שהם דוחפים את המאבק שלהם קצת עמוק מדיי בגרון של כולנו, הם לא מעניינים אותי מטוב ועד רע, אז מבחינתי שימשיכו לקפוץ לי… על משאיות כמובן.

לא הבנתי איך בדיוק? בשביל שהמשפט הזה יהיה נכון צריך לצאת מנקודת הנחה שגייז נולדים רק לגייז וכנל לגבי טרנסים… זה לא עובד ככה.
(או שלא הבנתי נכון)

קורע מצחוק. הוא גאון לדעתי.
מה שאני לוקח מהסרטון הזה זה בעיקר שאמריקאים זה העם הכי מטומטם בהיסטוריה.