על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

מעניין מאוד, תודה. השכלתי :slight_smile:

נראה שיש לך המון ידע בנושא, יש לך ידע או נתונים שאתה יכול לשתף איתנו לגבי סיכונים ו/או תופעות לוואי בעקבות מתן טיפולים הורמונליים בגילאים מוקדמים ובילדים שנמצאים עדיין בשלב התפתחותי של הגוף?
למשל, ואני לא מבין מספיק כדי לדעת אם זה נכון או לא, הטענה לפגיעה בהתפתחות העצמות וכו’.

מציע לך לקרוא את התיקון שפורסם על המחקר הזה (מופיע בראש הדף). שומט את הקרקע מעל טענתו המרכזית… האפידמיה האמיתית של המאה העשרים ואחת זה מחקרים שקופצים למסקנות מוגזמות.

בית המשפט העליון האמריקאי ביטל את הזכות להפלות ומאפשר לכל מדינה את הזכות לקבל את ההחלטה.

https://twitter.com/MostlyPeacefull/status/1540342583137734657

לא קרה כלום. מחכים כמה שנים, שולחים אותם לביהס והבעיה נפתרת לבד.

דרך אגב החוק בארה"ב ליברלי כלפי הפלות יותר מאשר כמה במדינות בארופה, כולל צרפת.

רק שאלה לגבי המפה למעלה מישהו מכיר ויכול לאשר אותה? זה נראה הגיוני שאפשר לעשות הפלה אחרי חצי שנה?

המדינות האדומות הן בדיחה. עד שבוע שישי נשים לא יודעות בכלל שהן בהריון.

זה מה שקורה כשמאפשרים לימין הנאור להחליט :wink:

וברצינות, אחת ההחלטות העצובות שהתקבלו בעיני…

נכון גב, זה ממש ממש עצוב לא לרצוח תינוקות. HOW DARE THEY??
אהה שכחתי, השמאל הנאור לא מגדיר אותם כתינוקות, אז זה לא רצח.

אפשר לא להיות שמאל נאור, ועדיין לחשוב שזכות האישה על גופה גוברת על זכות החיים של גוש תאים, שלא יכול להתקיים ללא טפילות מוחלטת על גופה של האישה שלא רוצה אותו.

אתה טוען שזה רק גוש תאים? אתה למדת את הנושא?

אני חושב שהפלה צריכה להיות “הפיתרון האחרון” ורק במקרים של

א. קטינות

ב. גילוי עריות ואונס.

והגבלה על הזמן של גיל העובר שאפשר לעשות הפלה.

כל מה שאנחנו רואים עכשיו זה למעשה “תגובה” של השמרנים נגד הטירוף של השמאל. שיש מדינות שרואים שמעלים את הגיל עד כמעט הגיל של ההיריון אני מצטער זה רצח. אין שום הבדל בין תינוק של יום ראשון לתינוק בחודשים האחרונים של ההיריון. הכל התחסדות.

גם הניסיון להפוך את זה למאבק של האור נגד החושך הוא המראה של איך השמאל נראה בעיני היום. נאור בפני עצמו. הפלה צריכה להיות “הרע ההכרחי” ולא איזה מסיבה או איזה משהו שצריך להתגאות בו.

בגדול, אם מגלים אחריות אישית לא נכנסים להריון. היום יש מספיק אמצעי מניעה וגלולות של היום שאחרי שיכולים למנוע היריון.

דרך אגב, אני מעוניין לדעת, כמה מקרים מתוך ההפלות שמתקימות הם באות בעקבות אונס? מישהו בדק את זה? נגיד סטטיסטית?

כן, אבל לטעון שלעובר אין זכויות, אלא רק למשיאה אותו הוא די חרב פיפיות.
אני לא רוצה להיות נביא זעם אבל על פי ההיגיון הזה אדם יכול לפגוע בו ולא לצאת עם עונש אלא רק אם גם האמא נפגעה.
גם היום (כאילו גם כשהתירו הפלות) החוק האמריקאי לא טען לרגע שלעובר אין זכויות אלא טענו שזכויות האם גוברים עליו.

אני חושב שהבעיה הגדולה של החוק הזה זה התקשורת שמלאה בדעות אישיות וכמעט אין עובדות של מה ההחלטה אומרת בפועל.
אני אישית לא מבין איך הימין השמרן (שאני נמנה בו) לוקח את חופש הבחירה מהאמא ולמה זה מרגיש שזה הפך למלחמה הגדולה ביותר שלהם. אבל אם מסתכלים על ההחלטה שלהם, אז ההחלטה להעביר את זכות ההחלטה לסטייטים השונים נשמע לי לגיטימית ביותר.

בכללי- יותר ויותר מרגיש לי שמתישהו התמהיל הנוכחי של ארצות הברית יישתנה איכשהו או אפילו יתפרק בעתיד. עם כל כניסת הטכנולוגיה ומה שנגרם כתוצאה מיזה מרגיש שהפערים רק הולכים וגדלים בין המדינות.

הוא חושב שעובר זה גוש תאים. אני לא מאשים חס וחלילה אותו. זה התוצאה של שטיפת המח של התקשורת.

טל שאלה עד איזה גיל של העובר אתה מסכים להפלה? יש איזה הגבלות?

גוש תאים? טפיל? אתה מקשיב לעצמך??
כל דבר חי אפשר להגדיר כ"גוש תאים".
טפיל? אתה יודע מה ההגדרה לטפיל? ולא, תינוק זה לא טפיל.

אלה הם המושגים שמשתמשים בהם אנשים מטורפים כדי לא להרגיש רע עם רצח תינוקות.

ואם כבר הביטוי הזה, תגיד, מתי “גוש התאים” הזה הופך לבן אדם לטעמך?? איפה בדיוק עובר הקו הזה? בשבוע הרביעי כשהלב מתחיל לפעום? כמה ימים אחרי שנוצר המוח? בשליש השני?
או כשהתינוק יכול לשרוד מחוץ לרחם באינקובטור בסביבת השבוע ה22? אז אפשר להוציא אותו במקום לרצוח אותו?

ומה נגיד לאלה שחושבים שאפשר לרצוח תינוק גם יום לפני הלידה? הרי הם משתמשים באותם הטיעונים, במיוחד של “זכות האישה על גופה” ו"טפיל".

גם הרפואה לא מגדירה אותם כתינוקות בגילאים האלה, בין אם אתה אוהב את זה או לא. fetus, conceptus, embryo וכו. מוזמן לקרוא larsen embryology.
ברגע שאתה לא נותן לאנשים את הזכות לתכנון משפחה הדבר היחיד שאתה משיג זה הפלות פיראטיות מסוכנות.

ואם אתה חושב אדון פרופסור שעדיף שילד יגיע למשפחה שלא רוצה אותו עם כל המאמץ והקושי הכרוכים בלגדל ילד- אז אין לך מושג.

עד השלב שאפשר להוציא אותו בקיסרי ולתת לו לחיות לבד באינקובטור.

כל עוד הטפיל (טפילות היא יחס גומלין שמוגדר בצורה מאוד ברורה, בה אורגניזם אחד מתקיים על חשבון אורגניזם אחר - אז מי שהמילה הזאת מפריעה לו, שיתגבר על זה) לא מסוגל להתקיים בכוחות עצמו - אזי שאינו בן אדם בעל זכויות, ולאף אחד אין זכות לכפות על גורם שלישי לסחוב אותו.

אתה קורא לזה טפיל כי כך אתה חושב שאפשר להיפטר מרגשות האשמה. זה לא בעיה שלנו חבר.

אפשר למצוא פשרה בין שתי המחנות הניצים כמו שכתבתי למעלה. אבל זה מצריך גישה אחראית ושמבינה את גם את המצוקה של הצד השני, אבל הסחף שמתחרש בשנים האחרונות, הביא את השמרנים להגיב. הצד הנאור זה הצד שמבין שלא הכל שחור לבן.
Aragones

הבאת לי פעם את הגיל שעובר מתחיל לחלום ודברים כאלו. אולי כדאי להביא את זה לפה.

סתם מילים. ורפואה לא מתעסקת בזכויות אדם.

טיעון דמגוגי ביותר. לא חושב שמישהו פה מכריח נשים להיכנס להיריון. שישמרו על עצמן, ישתמשו באמצעי מניעה/היום שאחרי/קונדום וואטאבר, אבל אני לא מסכים עם זה שתינוק חייב לשלם על טעיות של אחרים.

כל העולם ואישתו יעמדו בתור כדי לאמץ תינוק שרק נולד.
כנראה שאין לי מושג, אבל לרצוח תינוק זה לא פתרון בשבילי. כמו שמשה אמר, זה חייב להיות המוצא האחרון.

אז בנתיים זה השבוע ה22 או משהו. ואם בעתיד ימציאו טיכנוליגה שאיתה אפשר להוציא אותו אפילו לפני (כמעט בלתי אפשרי, אבל תזרמו) אז יהיה אפשר להזיז את הקו עוד פעם?

אגב, הרוב המוחלט של הרגרסיבים המטורללים יצלבו אותך על התגובה הזו.

השבוע ה23.

אתה יודע איך נכנסים להריון? כי מהמשפט הזה אני מקבל את התחושה שלא. אתה מודע ליעילות של אמצעי מניעה שונים?
יש לך מושג מה ההשפעה של גלולת היום שאחרי על גוף האישה?
גם להרבה אחרים אין, ועכשיו יהפכו אותה לאמצעי מניעה שיגרתי והתוצאות של זה יהיו קטסטרופליות.

ותהיה בטוח בזה שמתוך 10000 נשים שיכנסו להריון באמצע תואר/התמחות/סטאז/ווטאבר אחוז גדול מאוד יחפשו פתרון במקום שלא צריך לחפש ותקבל או תיירות הפלות או הפלות פיראטיות. הדמגוגיה לצערי במקרה הזה רחוקה מאוד.

אתה משתמש במינוחים של לרצוח ילד וזה עושה עוול להרבה ילדים שנרצחים. זו לא אותה סיטואציה. בבקשה תפסיק אם אתה רוצה שנמשיך לדון.
תקציר של לגדל תינוק- לא לישון במשך חודשים שלמים, לרוץ למיון באמצע הלילה, הוצאות כספיות מטורפות, אלרגיות, גזים, שיניים, להמשיך? עוד לא הגעתי לגיל שנה.
אי אפשר להכריח אנשים לגדל ילד ואימוץ זה ממש לא הפתרון.

קורא פה את התגובות גם זו שמתחתיי ואין לי הסבר אחר חוץ מזה שכולכם כאן בני 14. אם אתם אנשים מבוגרים וההסתכלות שלכם כזו צרה ״אישה תדע להגן על עצמה״ אז באמת שאבדנו.
אנשים מושלמים כולכם.
תלמדו יותר להכיל ופחות לשפוט. ייטב לכם.

הקלות בה אפשר ליטול חיים בגלל שמישהו החליט לא להזהר… אחחח זה פשוט טיעון חלש ביותר.

אשה מתוקף היותה מייצרת חיים, נשמרת יותר כדי לא להכנס להריון. איכשהו אנחנו צריכים להרוג חיים בגלל שהיא לא נזהרה ועוד להצדיק את זה כי היא אחראית לגופה… אולי נצדיק גם רצח של חבר’ה שנוהגים בשכרות ודורסים חפים מפשע אומללים שרק עברו במעבר חציה. גם החבר’ה הנ"ל אחראים לגופם אה?

מסכים שיש בעיתיות יתר לגבי ההגדרה המסוימת של עובר. אבל לכל טענה יש צד מדעי שמקשה על ההתנהלות הכללית של הציבור וההגדרת החיים של העובר.

התפתחות הלב? אז אדם עם קוצב הוא בר מוות? התפתחות הראות? המוח?

אתם מפספסים את הנקודה המרכזית… אלא אם פתחנו פה כת של צמחונים, כולנו חושבים שרצח זה בסדר. השאלה היא מאיזה שלב מותר האדם מן הבהמה? מה הופך גוש תאים לאנושי? אתם מדברים פה בסיסמאות שכל המהות שלהן זה לבטל דיון.