על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

אגב רק אציין שלא כתבתי בשום מקום ״גוש״ ביחס לעובר, גוש בעולם שלי אומר דברים אחרים. וברגע שהוא כתב מה שכתב על נשים הדיון שלי ושלו נגמר.
אנחנו רואים את העולם בצורה שונה מדי.
אני נגיד מטיל את האחריות בנושא על שני בני הזוג ולא מגלגל אחריות לפי מה שנוח לי

הוא דיבר על שוסאקו שטען שזה גוש תאים ולא תינוק.

אותי בעיקר מצחיק העובדה שאנחנו פה דנים בנושא של מתי העובר נחשב תינוק כאילו זה איזה מרכיב משמעותי בדיון הזה של הפלות.
זה דיון כל כך הרבה יותר עמוק עם כל כך הרבה יותר שאלות פתוחות שאין עליהן מענה ברור שזה רק מראה לי כמה קצת אנחנו בכלל יידעים על הנושא וכמה אנחנו מתנהגים כאילו אנחנו מינימום מומחים.

עדיף שנישאר בכדורגל או חינוך… מרגיש לי שיש הרבה יותר מומחיות פה בנושאים הנל.

האומנם אתה מעניק אחריות שווה לשני ההורים על היילוד אבל אתה מעניק גם זכויות שוות להורים?, או שגבר שלא מעוניין בהריון לא יכול לכפות סיום הריון על האם?.
בקטע הזה אני מסכים מאוד עם קבוצות הקיצון שטוענים שאם האמא היחידה שיכולה לקבוע על המשך ההריון אז יש עליה חובה כפולה למנוע כזה מלכתחילה אם הוא לא רצוי.
שלא יהיה ספק, אני לא חושב שאמור להיות לאב אפשרות לכפות סיום הריון.

לא הבנתי, אתה לא חושב שזה חשוב לקבוע מתי העובר הוא בעל חיות? למה לא?

עכשיו הטענה שונה. אם אני מוציא לרגע את הנשים שעברו אונס שזו שאלה שונה לגמרי, כמה אחוזים מסך הנשים המעוניינות לעשות הפלה עשו את המינימום הנדרש של קונדום/כדורים וכמה פשוט צפצפו ו/או התחרטו? יצאת מנקודת הנחה שהסוג השני הוא אפסי, ראיתי סקר לאחרונה (מחפש, מקווה לצרף אותו) שההפך הוא הנכון. רוב האמצעים המונעים הריון פשוט עובדים וגם אם קורה פאשלה די זריז חותכים את זה בשלב ממש מוקדם שגם מקובל עלי (אני באמצע לברר מהו הזמן המדויק, כחרדי דעת התורה היא הקובעת בשבילי). העניין הוא עם עוברים ש’פתאום’ התחרטו על כוונת המעשה, ומשום מה היד קלה על ההידק כי… לא בא לי לגדל ילד!!! בחילות!!! שלשולים!!!

טיעוני ‘קשה לי’ ‘אין לי כוח’ לא מתקבלים ולא מניחים את הדעת. אם רוב האנשים בעולם סובלים מכל מיני תופעות לוואי של כל מיני מצבים גם הנשים יכולות לעבור את זה . רמז: הן עוברות את זה יותר טוב מאיתנו הגברים בעיקר כי בגנטיקה נקבה היא דגם מוצלח יותר מזכר ויש להן יכולות גבוהות יותר להשרדות - גנטית.

הפרופסור האוהב שלך מתכוון מקיום יחסי מין פעם אחת או משנה בה מנסים בסמיכות לתקופת הביוץ? כי אם הוא דיבר על המצב השני הוא או הסתלבט עליכם או שהוא לא מודע לסטטיסטיקות.

המספרים האסטרונמיים הם שלך, החלטת שכל בן אדם שקצת מתמודד מותר לו מקרי קיצון. העולם לא רוקד לפי החליל הזה, לחולה סרטן אסור לרצוח בדיוק כמו שלאשה בשבוע מתקדם אסור להפיל - שני המקרים נוטלים חיים של מישהו אחר לא משנה כמה אתה מסכן.

אני חושב שזה חשוב ושזה נושא לאנשי רפואה יותר מלנו ולדיון פילוסופי בנושא.
מעבר לזה אני חושב שיש נושאים הרבה יותר חשובים בדיון על הפלות.

להיפך, ככל שנדון יותר נתפתח יותר ונשמע כל אחד את הצד השני. כפי שלמדתי בפורום הזה אנשים מספיק בוגרים להגיד טעיתי או שניתי את דעתי. בסך הכל אנו מתפתחים פה וזה בר נהדר.

שוב, להשתמש בהיריון חוץ רחמי בצורה הזו, זו דמגוגיה מוחלטת.
ויותר מחצי עולם יסכים איתי שהפלה זה רצח ולא הקצנה.

אבל בסדר מצינו, נעבור לנקודה הבאה:

יש לי שאלה בשבילך: אם מישהו רוצח אישה בהיריון זה נחשב לdouble homicide. אז פתאום זה לא גוש תאים?
מישהו יכול לטעון כי האישה רוצה את התינוק הזה וזה נותן לו זכות לחיות.

אז בוא נגיד שאישה בהיריון בחודש השני נרצחת באכזריות כשהיא בדרך למרפאה כדי להפיל את העובר, אז זה ייחשב לרצח כפול או סתם רצח?

די נו, זה נכון בקשר לכל נושא שבעולם, גם בכדורגל. זה הכיף בלהיות בפורום כזה.

הרבה יותר מחצי עולם… הרבה הרבה יותר. אבל אנחנו בעולם בו לצד של הבורים יש זכות להיות מסכנים וזהו. הדעה שלהם לא מעניינת את אף אחד כי אנחנו יודעים יותר טוב מהם מה טוב להם… ע"ע אפריקנים, ערבים במזרח התיכון וכו.

נסיון להרות מבחינה רפואית הוא קיום יחסי מין בצורה מוגברת בסמיכות לתאריך הביוץ המשוער- כל חודש- במשך 12 חודשים.

אשמח אם תשתף איתי סטטיסטיקות הנוגדות את משנתו של הפרופסור. לא סיני ולא ממומן עי דורקס או ע״י פעוטון ציפי.
עוסקים במדע לא בפנטזיות.

מצטער לבשר לכם חברים אבל הרבה יותר מחצי עולם הוא קיצוני, מטומטם ולא יודע מה טוב בשבילו.
אם היינו זורמים איתכם והולכים עם הדעות של ה"חצי עולם" הזה שלכם עוד היינו חיים בתקופת האבן ואנשים כמוני היו נסקלים בכיכר העיר. אז תודה אבל לא תודה.

לא לגמרי הבנתי את ההקשר להפלות אבל אני אזרום איתך.
לא חושב שהוא צריך להיות מואשם ברצח כפול.

אז מי עומד בפרמטרים של ידידנו המלומד להחליט בשביל עצמו מה טוב לו?

גם במדינה שלנו פה אתה מחליט או רוצה להחליט לאחרים?

(בגדול אנחנו מחליטים להרבה הרבה ערבים מה טוב להם למרות שהם לא רוצים את מדינת ישראל ואנחנו מתעקשים שזה יותר טוב להם, העניין הוא שהחלופה היא זה הממשל שלהם תמורת הממשל שלנו וזה אנחנו כבר לא מסכימים)

מי שלא משתמש בתרבות שלו כתירוץ לאלימות ודיכוי של אוכלוסיות שלמות. זה בעיקר.

רביע אמרתי לך פעם שאתה צריך להזהר. הם עכשיו יתמקדו בטיעון של “רצח תינוקות” ולא יתמודדו עם הטיעונים הרצינים שלך.

אני שמעתי שקראו לי ולאחרים פה, בין היתר “טיעונים של ילד בן 14” אני גאה להחזיק בדעה של “ילד בן 14” שחושב שהפלה זה לא משהו שצריך לאפשר ללא הגבלות וללא מחשבה. ואני לא חושב שזה רק שחור ולבן או “רק זכות האישה להחליט”. זה לא מעליב אותי.

מילא היית כותב את זה בתחילת הדיון… אבל עכשיו לבוא עם היציאה הזאת? אחרי שעלו פה טיעונים שונים לכל הצדדים?
יש מצב שפשוט לא קראת?

אני חושב שלבטל אחרים עם “דעות של ילד בן 14” זה גם ילדותי ודמגוגי. זה גם מה שהתכונתי להגיד לרביע. יש דרכים להתבטא גם בלי להיות קיצוני. אני לא הייתי משתמש ולא השתמשתי בביטוי “רצח של תינוקות”.

ובחיאת בן. הוא קורא לי בין היתר “דעה של ילד בן 14” וזה היה לפני ואתה יוצא נגדי?

והאפריקני הבור שחי בחווה עם פיסת לגופו, הוא לא אלים ולא נעלים פשוט בור חסר מושג והשכלה. הוא בסדר להחליט על חייו? כי יש מספיק שמרנים בעולם שלא רוצחים אחרים ועדיין אנטי הפרוגרסיה. משום מה הפרוגרסיבים לא אוהבים לקבל את זה שמישהו שונה מהם… לא יודע למה (לא שאני רומז או מדבר עליך כמובן)

למה החלטת שהוא דיבר עליך כשהוא אמר “ילדים בני 14”?
הוא ציטט את רביע והתייחס ספציפית להודעה של הקרזי קוקראוץ…
הוא גם אמר ספיצית שהטענות בסגנון שאישה תיקח אחריית על עצמה כאילו אנשים לא נכנסים להריון בטעות הן ילדותיית בגלל החוסר הבנה באיך ולמה נכנסים להריון בטעות.

בקיצור לא נראה שהוא התייחס אליך

אתה לא קורבן פה. מספיק עם המשחק הזה…
איך אמרתי פעם לחבר… הימין של היום מזכיר לי הבריון הזה בגן שמסתובב ומרביץ לכולם ואז כשהוא חוטף סטירה חזרה הוא רץ לבכות לגננת…