על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

מה ההלכה אומרת? מדובר באדם שאמר פעם שהוא רוצה להחיל משפט תורה.

לגבי הנקודה השנייה - לא מחר בבוקר אבל אם אתה חושב שאין סיכוי שזה יקרה בשום מצב - לדעתי אתה טועה. הדתיים והחרדים מתרבים יותר.

זו הצעת חוק של יהודה גליק מהליכוד וח"כ עבד אל־חכים חאג’ יחיא מהמשותפת (עוד נקודה - גם הרבה מוסלמים יתמכו באיסורים כאלה) משנת 2016. לא יודע אם זה הוגש בסוף, אבל הם כמובן תומכים.
Screenshot 2022-06-28 at 15.42.17

אם הם יתרבו ויגיעו לנתח רחב מהאוכלוסיה כך שהצעות כאלו יעברו רוב, למה זה פסול? אם הכל זה עניין של גישה והציבור החילוני לא עומד בקצב של הילודה הערבית והחרדית, יצטרך הציבור החילוני לנסות להצר ב דרכים דמוקרטיות את הקצב שלהם או להעלות את הקצב שלו. אין איסור להשריץ ילדים, אמות המידה של רמת החיים שאתה מצפה לילד לא בהכרח נכונות, וילד חרדי נהנה מהחיים ומיום כיף בגן סאקר כשהילד החילוני רוצה מינימום חופשה בחו"ל (סתם דוגמה בלי קשר למציאות). כוח אלקטורלי הוא משאב רציני להחלטות ולהלך רוח במדינה וככזה החרדים עובדים הכי במרץ להגדיל אותו למרות שהקצב נרגע משמעותית עקב העלות הרצינית של המחיה כאן לנפש.

בדיוק כמו שזה פסול לפסול אוכלוסיה כלשהי כי הם במיעוט.
אני די בטוח שאם יציעו חוק של העלאת מיסים לג׳ינג׳ים הרוב יהיה בעדו, הרי רובינו מבלי להוציא שקל נהנה מתקציבים גדולים יותר לממשלה. תקציבים שישמשו אותנו בחינוך, בתרבות, בתעבורה, בבריאות וכו…

לאסור על מישהי לעבור הפלה מתערב לה בחיים בצורה שאסור שתקרה בעיני. גם אם בעיני אדם מסוים זה פסול, אין סיבה שיכפה עליי את אמונתו.
גם זכותו של כל אדם לגדל ילד אם זהו רצונו, למרות שאם תשאל אותי כאשר משפחה ללא אמצעים מספקים מולידה הרבה ילדים זה גובל בהזנחה. אבל זוהי דעתי האישית ובגלל זה אני בעצמי לא אוליד ילדים ללא יכולת כלכלית ונפשית לגידולם, זכותו של אדם להחליט שעם שכר מינימום של הורה אחד זה מספיק כדי לגדל 10 ילדים ולא חושב שצריך להיות לו אכפת שאני חושב אחרת.

גב - אתה מחטיא את הדיון באופן עקבי בכל ההודעות שלך. סליחה אם אני נופל עליך ספציפית כי לא קראתי את כולם, אבל בכל מקרה: בדיוק כמו דוגמת רצח הכלבים שהועלתה פה לפני כמה מגילות, מדובר פה על האם מוצדק להגביל את חירותה של האם או לא. השאלה היחידה היא האם מדובר בחיי אדם או לא. במידה וכן, ההתערבות מוצדקת בדיוק כמו הפעלה של אלימות קיצונית נגד מחבל בדרכו לפיגוע (לא משווה וכו׳, אל תתנפלו). במידה ולא - היא לא מוצדקת, ומדובר בחירות הפרט. אפשר להיות ליברל ובאופן עקבי לחלוטין לתמוך בהפלות או לא לתמוך בהפלות בהתאם לתשובה לשאלה הזו, אבל בכל הטיעונים שלך אתה פשוט מניח את המבוקש.

רק שהדוגמה עם הכלבים הייתה דמגוגית, כי כלב אפשר למסור ואת העובר כופים על האישה להשאיר בתוך הגוף שלה.

מה שלי מפריע זה שפתאום זו השאלה היחידה.

שנתיים שלמות שזו לא הייתה השאלה היחידה. לא היו בכלל סימני שאלה, אלא רק סימני קריאה. כולם זעמו על איך פוגעים בחירות שלהם, באיזה זכות מבקשים מהם לשים מסיכה או להתחסן, ולא היה להם אכפת שהם רוצחים סבתא של מישהו (כי קורונה הורגת רק זקנים, שממילא ימותו. קטע, הפלות הורגות עובר שמעולם לא היו לו חיים).

ועכשיו, עברנו את הקורונה ופתאום אותם אנשים שהיו אבירי זכויות האזרח וחירויות הפרט - נזכרו בקדושת החיים. והמחיר? זה בקטנה, כולה קצת כפייה על נשים. מנגד אותם אנשים שהסבירו כמה חשוב זה לכפות על אנשים חיסונים כי זה שומר אנשים אחרים - פתאום נזכרו כמה חשובה חירות האישה על גופה.

איפה אמרתי שזה פסול? לא נכנס לזה
אמרתי שכיוון שאחוז החילונים יורד ואחוז הדתיים עולה - יש סיכוי שזה יקרה.

היא לא היתה דמגוגית כי היא באה להעביר מסר אחר לגמרי - חירות אינה מוגבלת, לא דובר על כלב שמהווה מטרד אלא על מישהו שתחביבו שחיטת כלבים.

לגבי המשך ההודעה - לא יודע אם זה מכוון אליי אישית, אבל אני מאד עקבי בנושא. מגפה קטלנית - לצורך העניין לא קורונה, אלא שפעת ספרדית, או מוות שחור - מצדיקה הגבלה של חירויות הפרט.

הוא מתכון אלי ואל רביע.

הוא מתעלם מכל מה אני ורביע כותבים ואז מקשקש דברים.

פעם אחרונה ודי.

אני רואה בעובר (אחרי גיל מסוים) יצור חי. אתה רואה בעובר אוסף של תאים. שתבין שיש כאלו שחושבים שלסיים יצור חי גם אם אין לו יכולת להגן על עצמו, זה לא כפייה אלא זכויות אדם בסיסיות אני ימשיך לנהל איתך דיון.

זכותה של אישה על גופה הוא מאה אחוז. אבל בפעם האלף, אני ורביע לא חושבים שהעובר הוא חלק מגופה. הוא נמצא שם באופן זמני ואחרי כמה חודשים יוצא.

שממשלה מנסה לכפות עלי חבישה של מסיכה או חיסון, אז אני אחראי על הגוף שלי. היא מפירה את האוטונומיה על הגוף שלי. שמנסים להגביל או לאסור הפלות זה למנוע פגיעה לא בגוף של אותה אישה אלא ביצור עצמאי שחי בתוכה. אני לא יודע איך אני יכול לנסח את זה בצורה יותר ברורה וזה כבר מייאש לחזור על אותם משפטים כל פעם.

ופה מגיעים ללב הבעיה בכל הדיון הזה, השאלה מה נחשב “יצור חי” , טל יחזור לפה ויקבע שזה אוסף של תאים וטפיל זר וזה זכותו. אני ורביע חושבים אחרת. זכותנו.

נ.ב ושלא יהיו אי הבנות, אני לא מתנגד חיסונים (התחסנתי בעצמי) אלא נגד כפייה של חיסונים.

גב, אתה לא ריאלי. אי אפשר לרצות את כולם, הרוב קובע זה לא של ילדים זה משפט הכי יציב, שיש בעולם הזה, כי - אתה יודע - גם אם נפגעים מעטים עדיין הרוב כן מסכימים להחלטה.

לכן, כשיש רוב לא מעניין אותי המיעוט. לא שמצווה להרוג ולהכחיד כל מי שמהמיעוט אבל הרצון להתייחס למיעוט הוא שלא על חשבון הרוב.

אגב, לכן בעיניי היה לא נכון להחליף את השמות להורה 1 והורה 2. לא יכול להיות שמיעוט יכתיב לרוב מה ומו ולמה כי הוא ‘נפגע’.

דעה מאוד אבל מאוד מסוכנת.

איפה החיים שלך מושפעים מכך שאשה שאתה לא מכיר תעבור הפלה?
איך ההפלה שלה בא על חשבון מישהו פה?
הדעה שלך מצד שני באה על חשבונה (ועל חשבון אב העובר).

זה מרגיש כאילו חלק פה חושבים שאנשים עושים הפלות לכיף. כאילו שהריון הוא לא הפחד הכי גדול אפילו למרות שהפלות הן חוקיות בארץ.
אני חושב שאצל רוב האנשים הפחד מהריון לא רצוי גדול מהפחד ממחלות מין

יוצא לאן? לחיים כילד לא רצוי בלי מי שיספק לו צרכים בסיסיים?

אם היית יודע איך חיסונים עובדים ואיך עבדו לאורך ההיסטוריה אולי היית מדבר אחרת? חשוב תמיד להעמיק בנושא לפני שמרחיבים עליו. וסתם שתדע המשפט אני לא מתנגד חיסונים הוא קצת :triangular_flag_on_post:

אתחיל ואומר שאשים לב למה שכתבת. אנסה ליישם.
ברשותך אתגונן אבל מעט.

במידה והחטאתי את העיקר בהודעות הרבות.
אני טוען שבגלל שהגבול עצמו נתון לדיון, אנחנו צריכים לתת לאישה את חופש הבחירה.
הרי אפשר לדון האם הגבול הוא:

• ברגע שהזרע יוצא מהגוף
  • ברגע שהזרע נקלט.
  • בשבוע X
  • בשבוע Y
  • ברגע הלידה

כל הגבולות הללו נתונים לדיון. יש דעות לגבי כל אחד ואחד מאותם גבולות, והיות שמדובר בדיון מוסרי אז גם אין לו תשובה חד משמעית, ואף דעה כשלעצמה לא הופכת אדם לאדם רע.
הרבה אנשים למשל חיים תחת האמונה ששפיכת זרע לבטלה זה לא תקין בגלל עניינים מוסריים כאלה בדיוק. האם הם טועים? לא.
אבל בגלל שאין פה מוסכמה חד משמעית אני טוען שהדבר הנכון לעשות הוא לתת לאשה להנות מזכות הבחירה שלה ולא לקבל את ההחלטה עבורה ולא לכפות עליה את דעתינו.

לא רק שלא הנחתי את המבוקש אלא אפילו התייחסתי לכל דעה בצורה רצינית והסברתי למה לטעמי היא פחות רלוונטית לעומת מה שעומד על הכף.
את ההודעות שלי גיביתי עם מספרים שהראו כמה ההתייחסות בדוגמאות לעוברים בני 8 חודשים הם פופוליסטיים כי זה פשוט מקרה שלא קורה, מהנתונים שהובאו פה ראינו שלא היו הפלות בשליש השלישי (לא יודע אם בגלל עניין מוסרי או רפואי).

לדעתי הגבולות הללו לא ניתנים לדיון כלל.
האם העובר יכול להתקיים בפני עצמו או לא. שם עובר הגבול.

הפסקת היריון בשבוע מוקדם - רצוי? ללא ועדה וללא אף אחד. זכותה של האישה בלבד להחליט על חייה ועל גורלה. מצוי? גם הועדה הנוכחית שמשמשת כחותמת גומי היא בסדר מבחינתי.

הפסקת הריון בשלב החיות - מעיד על לבטים, על קושי ועל חוסר יכולת להגיע להחלטה - מצריך התערבות של גורמי מקצוע ובחינת הנושא עמוקות שכן העובר כבר מוגדר כיצור חי מפותח ובעל זכויות ורופאים מחוייבים להעניק לו טיפול מציל חיים במידה וידרשו לכך (שבוע 24 ואילך)

שאר הדיון זרע, השרשה, ושאר דמיונות - בטל שבבטלים על גבול הדמיוני מזכיר לי דיונים פילוסופיים על כמה גרגרים הם מערום וכל מיני הברקות של סטודנטים באוניברסיטה של החיים. שיעממתם.

כן.
A number of studies have found that greater ejaculation frequency is associated with a reduced risk of prostate cancer.

One such study was co-authored by Lorelei Mucci, professor of epidemiology at Harvard T.H. Chan School of Public Health. The 2016 study found that ejaculating more than 20 times per month reduced prostate cancer risk by about 20% compared to ejaculating only four to seven times per month, for both men in their 20s and 40s. “This is a fairly sizable effect,” she said in a March 22, 2022 article.

הייתי נוכח בניתוח TURP לפני שנה וחצי, לא כיף : (
0/10 would not recommend

בחיי שאתה דמגוג.
בשבילך, ידידי המלומד, לעצור לב פועם זה בסדר גמור, בשבילי לא.
אם האמא לא רוצה לחבק אותו, אז ימצאו מי שיחבק תינוק קטן. לשאוב ולגרוס את הלב שלו זה לא פתרון.

ואיפה, יא דמגוג “סו יו אר סאיינג” בשנקל כתבתי שגלולת היום שאחרי היא אמצעי מניעה שיגרתי?
אם אישה דואגת שיהיה קונדום+שפיכה בחוץ+סקס לא בימי ביוץ אז זה כבר 99.5% בטוח… ואם תקרה תאונה אפשר להשתמש בגלולה של היום שאחרי.
נכון, זה לא יהיה הכי כיף אבל כך זה.

חמוד איך נסית לעוות את המילים שלי קוצ’ולו.

@Aragones
הנגיף תש כוחו.

אבל mayo clinic אומרים שלא טוב
The morning-after pill is intended for backup contraception only, not as a primary method of birth control.
מה נעשה? יש צורך לפנות אליהם בדחיפות לעדכן המלצות? לא אני אעצור אותך מזה:

researchservicecenter@mayo.edu

אח אני איתך בדעה אם לא שמת לב.
כתבתי שאם נרצה לנתח את זה בצורה קרה אז אפשר לדון על איפה עובר הגבול בנוגע למתי אפשר להגדיר שהעובר חי.
אבל לא ניתן לקבוע את הגבול הזה.
בעיני הגבול הוא ברגע הלידה ובעיני אחרים אפילו זרע לבטל זה רצח. לכן לטעמי צריך לדבוק בכך שזכות הבחירה היא של האשה, זו שאשכרה עוברת את ההיריון, זו שאשכרה צריכה לשאת בהשלכות של הדיון הפילוסופי שאנחנו מנהלים כאן.

ימצאו…
אשמח לדעת מה אתה עושה כדי לעזור לפתור את הבעיה?

אהא, אבל לא דיברתי על אמצעי מניעה כמובן. אתה מלומד גאון אבל לא הבנת מההודעה שפה דיברתי על משהו אחר.

דמגוג קטן. בבקשה אל תשים לי מילים במקלדת. כי זה בדיוק מה שכתבתי.

יאללה, תחזור לפורפסורים שלך.

עזוב, אקל עליך. בואו נתנזר ממין.
אספר לך מה יקרה כשאבוא עם מדחום למיטה…

תשאיר משהו לארגוני הנשים, אל תגמור את כל מכסת הגועל נפש הזו עליי. חבל. מצרך נדיר.

רעיון לא רע בכלל האמת. המטרה הראשית של הסקס זה לעשות ילדים, אם תעשה ילד בטעות תשא בתוצאות. לגרוס את הלב הפועם שלו זה לא פתרון.