על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

אני חושב שיש בינינו אי הסכמה מאוד רחבה לגבי מה הוא סקס…

יש לי הרגשה שזה יתפוס חזק. אתה גאון אמיתי.

לא לא חביבי, זה פשוט הבדל קטן בין סדר עדיפויות או מוסר:
אם התוצאה של הסקס המהנה שלי זה תינוק לא רצוי שיש לגרוס את הלב הפועם שלו כדי להציל לי את התחת אז אני מעדיף לא לעשות סקס עד שאהיה מוכן להיות אבא.

זו התוצאה האפשרית של כל מין, מוגן ככל שיהיה.

כל הכבוד שבחרת להתנזר כדי להמנע מהריון, באמת. אולי אני לא פועל בדרך הזו אבל זה בהחלט ראוי להערכה.

אבדתם את פואנטת הדיון ועכשיו זה רק הורדת ידיים לא משהו.

בחרתם צד, אחלה. הרעיון שרק הצד שלכם צודק מעיד על פתיחות ונאורות מאוד גבוהה. אראגוניס? הפכתם את הבן אדם לבור פרימיטיבי. שמענו עליכם, בינתיים הוא מציל חיים והוא רופא בבתי חולים ולא אתם… מותר לכבד את השני גם אם הטיעונים שלו קצת קיצוניים בעינכם.

לנדון עצמו,
קבעתם שעובר עד שאינו רואה אור פלורסנט הוא לא בר חיות, כלום נאדה. בשר, טפיל, גידול ממאיר. אחלה. לי יש רעיון אחר, בגלל שאני חושב שהאדם הוא חיה מתוחכמת בפער על גבי שאר החיות, אני מתיר את דמם של החיות חופשי בלי סיבה. מותר לכל אדם מהשוק לבוא ולשחוט כאוות נפשו כל בעל חי מבלי שהוא מסכן אותו ומבלי שיהנה מבשרו/עורו וכו’. למה להרוג? ככה, כי אני שולט בחיות והם לא שולטים בי.

איך זה? מתאים? במה ההחלטה שלכם שונה על חי במעי אמו כשאתם מחליטים עליו כדרג 2?

תגיד לי שלא קראת מה שכתבנו בלי להגיד לי שלא קראת את מה שכתבנו

למה לא קראתי? לא מכבד להגיב בלי לקרוא, לא כך?

אם כתבתי שאני התחסנתי נגד קורונה בעצמי אז אני נגד חיסוני קורונה?

אתה מבין שיש הבדל בין כפיה על חיסונים של קורונה לבין להתחסן עצמו?

שאר ההודעה הנבזית שלך לא מבזה אותי ואת ארגוניס הגדול אלא רק אותך. אבל לך תרוץ לדארקו שיתן לי באן כי כתבתי כמה מילים לא יפות על סוחרי העבדים בקטאר כמו שעשית פעם שעברה.

@Gev

איך מישהו גדול ממני אמר פעם?

with great power comes great responsibility""

בחרת לנהל אורח חיים מיני ולקיים יחסי מין לא מוגנים? זכותך המלאה אבל יש לזה השלכות. קיום של יחסי מין עם נשים לא פותר אותך ואף אחד אחר מאחריות . או אמור לפתור אם אני רוצה לדייק.

אני ראיתי סרט לפני כמה חודשים על נשים שכל החיים שלהם לא רצו להיות אימאות והם לא רוצות להיות גם עכשיו להיות אימאות. לא נכנסו להיריון פעם אחת בחיים למרות שחלקם הגדול סטרטיות וקיימו יחסי מין. מה אני יגיד זה כנראה אפשרי לא להכנס להיריון ועדיין לקיים יחסי מין… וכולן גם ניראות לי מאוד בריאות אז כנראה שאמצעי מניעה זה לא הדבר הכי מסוכן בעולם…

לגמרי לא משהו! עוד הורדת ידיים כזו וכולנו נעבור לדבר על כדורגל

איפה עשיתי את זה?
הגבתי בשיא הכבוד.
אי הסכמה אינו זלזול.

אתה שואל מדוע נקבע גבול מוסר מסוים אחד ולא אחר, אפשר לשאול את זה על הכל. למה פרה כן וחתול לא למשל.
אפשר לדון גם בגבול של מתי מותר להרוג אדם בוגר. הרי על מחבלים, אנסים ורוצחים יהיה דיון, אבל כנראה שמי שיציע להוציא להורג על דוח חניה יהיה קיצוני ולא יתקבל פה יפה.
אז למה הגבול עובר איפושהו שם?

התשובה היא לדעתי שזה סוג של מוסכמה חברתית מאוד כללית.

כנראה שאם הייתה קבוצה גדולה של אנשים שלדעתם צריך לאכול כלבים למשל אז דיון אכילת הבשר היה כולל גם את זה. המוסר שלנו היה נראה פשוט אחרת בהנתן סיטואציה כזו (כמובן שבהנתן שזה לא התחיל אתמול אלא היה ככה מאז ומעולם כמו על הפרות).

בדיוק בגלל זה טווח השיחה של ההפלות כולל את הדעות שעלו פה שהן גם דומות לדעות בחוץ. אלה השלבים שכתבתי בהודעות הקודמות שלי. איש פה לא יתייחס כנראה בכבוד אם מישהו יגיד שאצלו הגבול הוא השלב בו מתחילים לדבר הרי.
או אולי השלב בו לומדים לשחק כדורגל.

זה אגב דיון פילוסופי מאוד מעניין, להבין איך נקבעות המוסכמות האלה. להבין שאנשים כמוני כמוך החזיקו עבדים ושפחות ולא הבינו שזה לא תקין, וכנראה שעוד 300 שנה יסתכלו עליי ועליך ויגידו שאנחנו פעלנו בצורה לא תקינה עם משהו (למשל אכילת בשר).

אוי נו איזו הקצנה.
כלומר אנחנו מדברים פה על אחריות של מדחום ואי קיום בזמן ביוץ, לא על קונדום וגלולות.
האם בן אדם שמשתמש באמצעי מניעה אבל לא דוחף לחברה שלו מדחום הוא חסר אחריות? נו באמת…

גם עם הנהיגה באה אחריות, יהיה הרבה יותר פשוט שכולם ינהגו לא יותר מ50 קמש. הרי תאונות קטלניות לא קורות במהירויות הללו.

עכשיו אשמח שתגיד לי, למרות שזה הרבה יותר אחראי, כמה פעמים נסעת 50 בכביש 6? האם מעולם לא כי אתה נהנה לשחק בחיי אדם?

אפשר לא להסכים, אבל די יש גבול.
להפוך אותי לאדם חסר אחריות כי אני מעולם לא דחפתי מדחום לחברה שלי זה הגבול שלי בדיון.

אתה קורא מה שכתבתי? או שסתם מנסה לשחק אותה בתור הקורבן

יש אמצעי מאוד לא מזיק ומאוד ובמחיר סביר לחלוטין שנקרא קונדום…

כתבתי במפורש שחור על גבי לבן רק לקרוא ולהבין ולא להתבכיין, שזה זכותך לא להשתמש בזה. אבל להבין שיש לזה השלכות.

דרך אגב לא שאתה קורא ומתיחס למה שכותבים לך, אבל לשם הסדר הטוב, אני התיחסתי יותר לאנשים שמקימים יחסי מין אקראי עם זרים…

מה? רק תיקון, הבחורה משתמשת במד חום. היא אמורה לבדוק את הטמפרטורה כל יום, עדיף באותה שעה. כמובן שזה לא בטוח 1000% במיוחד אם המחזור באורך שונה כל חודש או שהיא חולה/שותה אלכוהול/עצבנית ברגע הבדיקה או אם משתמשים בזה כאמצעי היחיד.
אבל הנקודה היא שאם משתמשים בכל הדברים האלה ביחד (טמפרטורה+קונדום+שפיכה בחוץ+לא בימי ביוץ+גלולת היום שאחרי במקרה של תאונה) האפשרות להיריון היא כמעט אפסית.

כן, טרחה גדולה ולא כזה כיף, אבל שוב, עדיף בהרבה על האפשרות של גמירת חיים (שיש להפסיק להשתמש בה כאמצעי מניעה).

קורא לגמרי.

כתבתי פה את המילה מוגן, כמובן שהכוונה הייתה לקונדום ולא לנעילת הדלת.
על זה הגבת לי:

אתה בחרת לענות ולתקוף אותי על נושא האחריות. מה אני אמור להסיק מזה? שאתה תומך בדעה שלי לגבי מין בטוח?

אתה תקפת את התגובה שלי, אני חושב שמאוד הגיוני לדעתי להסיק שהתכוונת שאינך מסכים איתי ואלה הסיבות ולא סתם שתקפת טענה שלי ואז אמרת טענה דומה לשלי.
אני איתך לגמרי שאנשים חייבים להיות אחראיים בקיום יחסי מין, בדיוק בגלל זה זוהי אינה דעה שלך שהייתי תוקף.

אהיה שמאלני לרגע, כנראה שלא הבנו זה את זה כמו שהתכוונו, נעצור את ההתנצחות הזו כאן? הרי אפשר להמשיך הרבה אבל ברור לשנינו כעת שאתה ואני מחזיקים בדעה דומה לגבי מה הוא מין בטוח ושנינו מסכימים שחשוב להיות אחראיים.

אני לא מסכים איתך לגבי דרך ההתמודדות עם הריון לא רצוי, אבל כן עם האחריות שצריך לפעול לפיה לפני.

בגדול הדיון בפורום היה מעניין לפרקים, ולחלקים היה מאוד בריא וחלקים אחרים לא, אבל בצער רב אני יכול להגיד עכשיו שלצערי אני מבין את השמרנים בארה"ב ואת האי רצון שלהם להתפשר בסוגיות של נשק או הפלות, שאני רואה את חוסר האמפתיה לצד השני פה לצד השני ואת ההתנשאות פה של חלק מהאנשים . אני מבין אותם ולא רק שאני מבין אלא גם מסכים איתם. שכל נושא ההפלות ההפלות החל בארה"ב היתה הבנה שהפלה צריכה להיות האמצעי האחרון או במקרים קיצונים (יש קטע וידאו של הילרי קלינטון שהיא אומרת את זה במפורש) אבל אז קוראים פה תגובות כמו “טפיל” “גוש תאים” ולגב לא אכפת עד היום האחרון של הלידה…

אני מכיר את ארגוניס כבר כמה שנים וכל השנים אני בהתכתוביות איתו על הנושא ואני נחשב טיפה יותר מתון ממנו, עכשיו אני מבין למה אסור להתפשר עם השמאל היום. הוא בחיים לא יתפשר בכיון השני. אני מיציתי את נושא ההפלות. זה גם בעיני לא רלונטי לחיים פה בארץ, כי פה אין סיכוי לשנות את המדיניות.

הנה עוד פעם אתה (והימין השמרני ((עוד יותר מגוחך) הקורבן המסכן… אני תוהה אם אתה עושה את זה בכוונה או פשוט לא שם לב.

חזרתי לדיון אחרי יותר מ100 תגובות ואחרי שהתמודדתי פה עם קורונה שהפכה לדלקת ריאות (חיסון/לא חיסון, מסיכות/לא מסיכות תשמרו על עצמכם חברים זאת הרגשה מזעזעת)
ואני רואה שלגמרי צדקתי בתגובה האחרונה שלי.
הוספתם פה מלא תגובות של למי יש גדול יותר (בטן הריונית כן?) ולא נכנסתם טיפה אפילו לעומק הדיון.

שמישהו פה יגיד “למדתי משהו חדש” או “צודק טעיתי”?? זה בכלל אולי באחרית הימים.

רק בריאות

הבעיה עם להשתמש בהפלות כאמצעי מניעה זה שאפילו מי שרוצים להפיל בקלות ובלי ייסורו מצפון על זה שגמרו חיים שרק התחילו, לא מסכימים בינם לבין עצמם על מתי יהיה אסור ל"הפיל" את התינוק.

ממה שאני רואה היום עם הצד ההומני והמוסרי, גם אם כולם יסכימו שזה מותר עד השבוע ה20, תוך שנה או פחות זה כבר יעלה ויעלה עד שיום אחד יהיה מקובל לרצוח תינוק רגע לפני שהוא יוצא לעולם.

ולא, אני לא מגזים. תראו את הסרטון המחליא הזה. זה במיינסטרים באוסטרליה. פעם מטרת הפימינזם הייתה לעודד נשים לעשות את מה שהן רוצת, אבל זה כמובן שקר. תראו איך הם עושים שיימינג לאישה יפה שהעזה לרצות להיות עקרת בית. טינופת.
מישהו פה מהמר אם הם היו מעיזים לרדת כך על אישה מתרבות אחרת שחיה שמה ומחליטה להיות עקרת בית?

כך זה, מתחילים בקטנה, עם מטרה מוצהרת שהיא “טובה וראויה” וכל יום שעובר הם מבקשים עוד ועוד עד שמגיעים לשיימינג הזה ולדברים הרבה יותר גרועים שמערבים ילדים.

הקלות בה מדברים על גריסת לב פועם מפחידה אותי יותר מכל דבר אחר שההומנים והנעלים מוסרית “מאמינים” בו.
אני בטוח שהם יהיו בעד ענישה חמורה לכל מי ששובר ביצי נשר. נכון? אבל עובר הוא טפיל, ועם יחס כזה, תוך כמה שנים יהיה אפשר פשוט להוריד אותו מתי שרוצים.

אמר רביע בפעם הראשונה פה בדיון. אני תוהה אם שמת לב בכלל מה כתבת, או שאתה חושב שהפלות זה דבר כיף ונשים רק מחכות לו. אולי אתה חושב שהן גם מעדיפות לחכות ליום לפני הלידה כדי לעשות את ההפלה? אין כמו לסכן את החיים שלך, בשביל הפלה.

שעוד לא התחילו. או שאתה טוען שהגיל שלך הוא לא X אלא X+.0.75?

נו באמת. ממה שאני רואה הצד שנגד הפלות יכריח נשים לגדל את הילד ולא יתן להן אפשרות שלא לגדל אותו עד שהוא בן 18, ויכריח אותה לעזוב את העבודה שלה ולהישאר בבית כדי לגדל אותו.

מה שכתבת סביר בערך כמו מה שאני כתבתי. פשוט דמגוגיה.

זה לא הטריד אותך כשסירבת להתחסן כדי להציל חיי אדם. אז הם לא היו חשובים לך כמו בדיון הנוכחי.

לא, אתה צודק. יש שם סימביוזה הדדית. אל תשאל כמה נשים פורחות בזמן הריון, וכמה זה טוב להן לבריאות. אני לא מבין בכלל למה הן רוצות לעבור הפלה.

אולי תביא את המספרים של הלוטו מהמקום שאתה מביא את כל התחזיות שלך? לפחות שיהיו שימושיות.

בפועל אלה הם הנתונים. הדרך שלך להתחמק מהתמודדות עם המציאות כל פעם מחדש היא ע"י חיפוש של איזה אלמוני איזוטרי ואז ללכת לצטט אותו ולהגיד שזו איזו קהילה עצומה, שרק הולכת ומתחת ועוד כמה שנים ירצו לרצוח ילדים בני 4 כי מבחינתם זה עדיין בגדר הפלה.

בפועל מי שתומך בהפלות תומך בזכותן של נשים לא להמשיך להחזיק בגופן משהו שהן לא רוצות.

התגובות שלך נהייות יותר מטורללות מהשמאל הליברלי המטורלל נשבע לך.

החלטת בית המשפט העליון בתיק רו נגד וויד עברה ב1973, זה לפני כמה? 50 שנה? מעניין לראות שתוך כמה שנים בלבד התחילו בארהב לזרוק ילדים בני 6 למגרסות עצים אה?

אתה כל כך מקצין שאתה הופך את הטענות של הצד שלך לבדיחה רביע.
אבל רגע… בוא תביא עוד וידאו לא קשור ותטען ש1+1=8007 סתם כי ככה אתה חושב שהעולם מתנהל.

קבל וידאו לא קשור מהצד שלי-