על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

נסיתי, אבל אני לא מצליח לעקוב אחרי ההיגיון במשפט הזה.
לא, ברור שלהפיל את הטפיל זה לא כיף. איפה אמרתי את זה?

בשבילי ובשביל המון אנשים דווקא כן התחילו. מצטער להיות כזה קיצוני חשוך.

מה? אתה כנראה לא עוקב אחרי כמה מהר העולם מקצין. תראה את הסרט המרגש “מה זה אישה” ותבין לאיפה הגענו.
תן להם זמן טל, תן להם זמן.

מה? בניגוד אליך, דווקא אני עסקתי בהצלת חיים כשטיפלתי באלפי אנשים. ועכשיו כולנו כבר יודעים שהחיסון לא מונע הדבקה. אז דווקא אני לא סיכנתי אף אחד.
אל תהיה דמגוג ואל תוריד את הרמה עוד יותר.

הלוואי שהייתי כזה גאון שרואה את הנולד שאף אחד לא רואה… הייתי מיליארדר היום מהשקעות בביטקוין, גוגל ואפל.
לצערי כל מה חזיתי שיקרה בשנים האחרונות קרה וזה לא בגלל הגאונות המטורפת שלי אלא בגלל שזה היה כזה שקוף.

אם היום מותחים את הקו על 20 שבועות, עוד מעט ימתחו אותו על 25.
וגם אם לפי הטבלה שהביא אורי אין באמת הפלות יום לפני הלידה, מספיק לי אם זה יאושר בחוק (כמו שדוחפים בניו יורק אם אני לא טועה) ושרק תינוק אחד ימות כך. זה בשבילי כבר יותר מדי.

כפי שרמזת, אני כנראה חשוך פרימיטיבי.

שהן יכולות בקלות לא לשים אותו שמה (בוא נתעלם מהמסר הזניח של הפלות בגלל אונס).
אז שיעשו את הכל כדי שלא יהרו, ואתה תראה שהמספר של ההריונות הבלתי רצויים ירד ב99%.

תודה.

בן, ההקצנה התחילה מאז שיש רשתות חברתיות. נכון, הפסיקה הזו בת 50 אבל ההקצנה זה רק משהו חדש. היום כל אחד בוחר צד, מתחפר בעמדה שלו וצורח כמה שהוא יכול על הצד השני.

הקטע הוא, ואני שואל ברצינות, מה הוא הupper limit שבוא אפשר לגרוס את העובר. באמת. אם אין תשובה חד משמעית שעליה יסכימו כולם, מה מבטיח לנו שהגבול הזה לא ישתנה בעתיד?

עם ההקצנה היום, אני לא סומך על זה שזה יישאר כפי שהוא.

אנשים שהיו מרכז שמאל לפני עשור נחשבים היום לימניים. וזה לא טוב.

זה דווקא קשור ל Big picture, אבל עזוב, ייקח לסאחבק שנים להסביר את זה פה עם הדיסלקציה שלי… אולי אסביר על בירה שאחזור הביתה :wink:

שים לב שבסופו של דבר זה לב הטיעון שלך.

אי אפשר לבסס טיעון שלם על זה שהצד השני יקצין בעתיד אז אתה מעדיף להקצין מעכשיו, כדי למשוך את המטוטולת לכיוון שלך. זה עקום מדי. חוץ מזה שהגבול מראש היה צריך להיות סוף טרימסטר שני.

לא חושב שאנשים צריכים להתנזר מסקס, ולא חושב שצריכים לחשוב 24/7 על איך לא להיכנס להריון. ההימנעות הסבירה היא מספיקה ורוב האנשים עושים את זה, כי אף אחד לא רוצה את כאב הראש הזה של הפלה על הראש.

אף אחד לא מבטיח, כי יש יותר מדי קיצוניים שירצו להמשיך למשוך את המטוטלת לכיוון שלהם.

בגלל זה הרוב השפוי באמצע צריך להישאר באמצע, ולא להיכנע ולפזול לאחד הצדדים הקיצוניים, רק כי הצד הקיצוני השני יותר גרוע.

אין צורך להודות לי הקרדיט הוא כולו שלך.

זה נראה שאתה מפספס לגמרי כמה הגישה שלך תורמת למצב הזה… המון, למקרה שזה לא היה ברור.

פייסבוק הוקמה ב2004, טוויטר ב2006. שוב, כמה זה? כמעט 20 שנה? בוא תראה לי איפה מפילים ילדים בני 3-5 ככה ברגיל (בלי להחשיב הורים מתנגדי חיסונים ודתיים פנאטיים שלא מאמינים ברפואה).

אם אתה לא רואה כמה אומללה האמירה שלך של “אני מנחש שמצב ההפלות הולך להתדרדר בלי שום הגיון סביר או הוכחות נורמליות עד כדי כך שיהרגו ילדים בשם ההפלות אז אני הולך למנוע את האפשרות לעבור את התהליך הזה בצורה מסודרת בריאה וחוקית מכולם” אז אין לי מה לנסות ללמד אותך או להסביר. אני פשוו אמשיך לשחק במשחק שלך ולהתנצח כדי להוציא את הצד השני מגוחך (בנתיים הצד שלך לרוב עושה לי חיים קלים בנושא)

לא סביר בכלל להביא דוגמה הכי איזוטרית שיכולה להיות מפאקינג תכנית בוקר באוסטרליה ולטעון “התמונה הגדולה”
הדוגמה שהבאת זה התמונה הכי קטנה שיכולה להיות. שוב, טיעון מביך לחלוטין.

ברצינות עכשיו… מה היית אומר אם הייתי מביא לך אייטמים מהתכנית של ליאון ופאולה כדי להסביר לך על סדרי עולם?

הנה בשביל להחזיר את רוח השלום והאהבה לפורום אני מקדיש את זה לכולנו פה. הbds הפסידו וכולנו נוכל ולחזור לאכול את הגלידה ולשלם עליה מחיר מופקע כרגיל:

https://twitter.com/i/status/1542128978659614726

נקודה חשובה, שכדאי לכולנו לתת לה לשקוע. לא רק בנוגע לנושא הזה. עצם הפחד של רביע מצד קיצוני אחד, והליכתו לצד קיצוני הנגדי, גורם לאנשים שמפחדים מהצד הקיצוני שרביע בחר ובוחרים ללכת גם הם לצד קיצוני.

לדוגמה, אם תכריחו אותי לבחור - אני אעדיף לאפשר הפלות עד יום לפני לידה, מאשר לאסור הפלות טוטאלית כמו במדינות השחורות בתמונה שמשה הביא לפני כמה ימים. אם יבוא היום ויותר מדי אנשים יקצינו לצד של המדינות השחורות, אולי לא תהיה לי ברירה אלא להקצין בעצמי לצד של המדינות הסגולות. זו הבעיה כשמכריחים אנשים לבחור בlesser of two evils.

חלק מהטיעון שלי. תמיד אמרתי שהפלה צריכה להיות מוצא אחרון ומבחינתי זה לא קיצוני בכלל שאוסרים על הפלות כשיש לב פועם.

אני הייתי מבין את ההיסטריה של השמאל עכשיו אם זה היה כזה קשה להיזהר מהירון בלתי רצוי. אבל זה ממש ממש קל.

אני רואה איך כמעט בכל נושא מנצחים הקיצוניים ומושכים את המטוטלת לכיוון שלהם. הציוץ של אילון מאסק תיאר את זה באופן מושלם או הסרט מהי אישה?

כמו עם הסגרים, החיסון, הדראגז עם הילדים ועוד אלף נושאים, זה אף פעם לא ייעצר במקום טוב באמצע לצערי. אני למשל אסכים להתפשר על מקום כזה אם יבטיחו לי שלא יזוזו משמה בלי סובות ממש ממש מצוינות, רק שזה לא יקרה. אז מה עדיף? איזה קיצון עדיף?
אני מעדיף את הקיצון בו אי אפשר לגרוס עוברים. זה בשבילי פי כמה יותר עדיף מלרצוח תינוק אחד יום לפני שהוא נולד.

רק שאין פה סימטריה. הצד ה"קיצוני" שלי הרבה פחות נוראי מהצד השני. מה גם שממש קל לא להיכנס להיריון.

אז כנראה שאידיולוגית אנחנו שונים מדי. אני הרבה יותר מבוגר ממך וכשהייתי יותר צעיר הייתי יותר קרוב אליך בדעות, עד שראיתי כמה מאות תינוקות באולטרסאונד בכל מיני שלבים של ההיריון ומאז הדעה שלי השתנתה לחלוטין לגביהם.

אם המלחמה האידיולוגית הזו תמשיך כנראה שבאמת ארצות הברית תתפרק.

לא רק ארצות הברית. תנועת הלאומיות של המאה 19 לא שורדת את המאה ה21.

אני לגמרי רואה סיטואציה שבה אם ממשיכים ככה בקיטוב האידיאולוגי, אז מדינות יתחילו להתפרק, כדי לא להמשיך לחיות בחברה מקוטבת שלא מסכימה על כלום.

ככה זה המוסר, הוא דינמי, הוא מתפתח.
דברים שלפני 200 שנה נראו לנו תקינים מוסרית היום הם לא, ולא רק שלא מוסריים אלא שחלקם אף מחוץ לחוק.
עבדים, שפחות ואונס למשל.
לפני כמה מאות שנים המוסר הצדיק אינקוויזיציות, רצח ועינויים על בסיס דתי.
לפני לא יותר מידי עשורים הומואים היו מוכים ונרצחים על משיכתם.
אולי עוד 100 שנה אכילת חיות תחשב למעשה לא מוסרי כמו כל רצח אחר? (אני אוכל חיות למען הסר ספק, פשוט זו הדוגמה הראשונה שעלתה לי)

לקבוע ״מקום כזה״ שלא יזוז הוא כמו להגיד שלדעתך הגענו לשיא המוסר שלנו כעולם ומפה אין לאן להתקדם.
זו אמירה חזקה מאוד שהיסטורית היא כנראה שלא נכונה.

לא מנסה לעקוץ כלל, אבל אני הייתי שמח לדעת למה היית מתנגד כל כך נחרץ לחיסון שהוכח כמציל חיים כדי לשמור כל חופש הבחירה אך אתה מוכן לוותר על חופש הבחירה הזה כשזה נוגע להפלות?

האם זה כי עובר שלא נולד חי יותר מאדם בקבוצת סיכון?
האם זה כי כפיית חיסונים פגעה בך וכפיית הפלות לא?
האם כל הבעיה שלך עם כפיית החיסונים נבעה מהיעדר מידע מספק על החיסון?

הרי גם אם החיסון לא יעיל כמו שדווח בתחילה, הוא עדיין יעיל ברמה מסוימת, ואתה הרי אמרת שתהיה מוכן לאסור הפלות אפילו בשביל להציל מגריסה עובר אחד.

אני מנסה להבין מה הגבול שלך בנוגע לחופש הבחירה.

דמגוגיה וכו
תבקשו מהד״ר שיסביר לכם על הסכנות של הריון חוץ רחמי.

it’s a brave new world out there

אני גאה בך. באמת. כמה ימים אתה יושב עצבני בבית ומחפש ציוץ כזה כדי להוכיח שטעיתי ולהמשיך עם המתקפות האישיות הפתטיות שלך והורדת רמת הדיון עוד ועוד.

מה בדיוק כתוב פה? אם הבנתי נכון, הם רוצים לעקוב אחרי הריון חוץ רחמי לפני שהם מסירים את העובר?

90% מהמקרים של הריון חוץ רחמי זה ב Fallopian Tube, וכשזה קורה גם האמא וגם העובר לא שורדים ותמיד במקרה הזה יסירו את העובר ובצדק.

אבל כמו שהראיתי לך בסקרין שהבאתי, יש את המקרים המאוד נדירים האלה שההיריון החוץ רחמי קורה במקום שהעובר (והאמא) כן שורד ואולי הכוונה הייתה לזה שהם רוצים לחכות ולבדוק כל מקרה לגופו.

עכשיו, הקטע שהוא שהבאת ציוץ לא רציני ולא כתבה מפורטת שדנה בנושא הזה לעומק, אז קשה לי באמת לקחת את זה ברצינות, כי עכשיו יש מלחמת פרופגנדה מפחידה כמו בימים בהם האשימו את טראמפ בחבירה לרוסיה וכל צד מנסה להוכיח כמה מטורף הצד השני.

קשה לי להאמין שאי פעם יעמידו לדין רופא שהחליט על הפלה במקרה של הריון חוץ רחמי כי זה גזר דין מוות כמעט וודאי גם לאמא וגם לעובר.
אלא במקרה שהאמא החליטה שהיא מקרה נדיר ורוצה לחכות קצת.

ועכשיו, תשתה מים, תרגע ותחזור להתעלם ממני :heart:

אין רגוע ושליו ממני. מבטיח לך. זה לא הרודיאו הראשון שלי ואני לא מתרגש מחילוקי דעות באינטרנט.

אני מסכים איתך (הישג) שטוויטר הוא ביב שופכין אחד גדול, ושיש לקחת כל מה שמופיע בו בעירבון מוגבל. מאוד.
מכיוון שאני עוקב אחרי אנשי רפואה רבים בטוויטר הציוץ הזה קפץ לי הבוקר כי פרופסור הרשברג מהטכניון התייחסה אליו- זאת ועוד שהרופאה שצייצה את הציוץ המקורי מופיעה בשמה המלא.עם מספר עוקבים גדול (8000) ושאכן מופיעה כרופאה רשומה (בדקתי). אין לי יכולת להביא לך מאמרים מפורטים הדנים בנושא כי זה נושא מתגלגל שההשפעה שלו היא עכשווית ונדרשת התייחסות בזמן אמת.

הנקודה החשובה בציוץ היא שמטופלים שמגיעים עם אבחנה של הריון חוץ רחמי לא מנותחים אוטומטית. נדרשת אינדיקציה נוספת של דימום תוך בטני (קריעה של כלי דם שההשרשה יוצרת ברוב המקרים- מסוכן מאוד) או ירידה בהמוגלובין על מנת לאפשר אינדיקציה להפסקת הריון. מצב שמסכן מאוד את האם ואת העובר ומשאיר את המטופלים בסכנת חיים ממשית. וכל זה בגלל התערבות מיותרת ומניעת זכויות רפואיות מאוכלוסייה לשם מה? ואם אתה חושב שלתת fighting chance להריון חוץ רחמי מכל קלסיפיקציה שהיא עם כל הכרוך בכך זוהי פרקטיקה רפואית מומלצת שהיית ממליץ לקרובי המשפחה שלך אז זו זכותך, אין הלימה עם הדעות המקצועיות בנושא, והנפוצות של מקרים כאלה שכן התקדמו הגיעו ממדינות שאיך נגיד רמת הרפואה שם לא מהמפותחות.
אז אני אולי מוריד את רמת השיח :crazy_face: אבל לא מוכן להוריד את רמת הרפואה.

כנראה שהדיון הזה יסתכם בזה שנסכים לא להסכים. כל אחד ינהל את חייו ואת ניהול הסיכונים לעצמו ולשיקולו.

אני אוסיף שזוהי זכותו הבסיסית של כל אדם לקבל טיפול רפואי כאשר הוא ניצב מול סכנת חיים ממשית, או סכנה לירידה משמעותית באיכות החיים ללא הבדל דת גזע ומין. כך היה וכך אני מקווה מאוד שגם יהיה. לפחות במדינות לא מטורללות על מלא.
ואל תסכימו לקבל פחות מזה.

נראה לי שמיצינו ואפשר להתקדם.

מישהו פה ראה את התחקיר על ברלנד של ערוץ 13 “משיח השקר”?
300 תגובות נתנו פה על נושא ההפלות, כל המדינה מימין ועד שמאל מתעסקת בשטות הזאת ועל כל הסיפור של ישיבת שובו בנים אין אפילו מילה? לא יאומן בעיני איך לא מרימים את המדינה על הסיפור הזה… הכל ידוע, הכל בחוץ, הכל מוקלט, השטן הזה עדיין עומד לו שם במרפסת ולאף אחד לא אכפת. רק ייאוש יש לי מאנשים.

שתף אותנו

קודם כל שווה מאוד לראות את התחקיר .(ולהחזיק דלי לידכם בשביל כל הקיא)
הרב ברלנד שאונס נשים, גונב כסף ממסכנים, משדל תלמידים שלו לרצוח וטוען שהוא המשיח. הכל מוקלט הוא מודה בזה בעצמו והוא עדיין מסתובב חופשי. כל הקהילה הזאת (שובו בנים) שהם בעצם צבא אישי של הרב עושים מעשים שאם לא היו מודים בהם בעצמם הייתי מתקשה להאמין והמדינה ואוזלת היד שלה לא נוקפת אצבע.
זה פשוט הרתיח לי את הדם.
אני לא מצליח להבין איך זה לא הסיפור הכי מדובר במדינה עכשיו.

חבר’ה מסוממים ש ‘חוזרים בתשובה’ ובשם אעלק חזרה בתשובה (לשים כיפה וציצית וזהו בערך, אולי גם אומן בראש השנה) אונסים גונבים ורוצחים כמו אחרוני המאפיונרים.

כחרדי הדברים ידועים ומפורסמים לכל. המרצה שלי פעם שיפץ דירה ברחוב שם, קיבל אישור מהחסידי של הרב להכנס ובדקו אותו וכו… חלם

מזכיר לי את הסיפור של יהודה משי זהב כולנו בחברה החילונית החזקנו ממנו צדיק גדול אבל אצל החרדים ידעו איזה סוטה גדול הוא.

חחחחחח אחד המשעשעים ביותר. מילדותו (אימי גדלה איתו בשכונת מאה שערים) הוא היה הבריון השכונתי, דורסני, משיג מה שהוא רוצה בכוח או ביותר כוח.

חבל שלא הכרתם את אבא שלו, איזה אדם מתוק, אהוב על הבריות, מכבד כל אדם, איך הוא היה מדבר עם ילדים כמו סבא טוב, איזה איש היה אבא שלו, פשוט לא להאמין שזה הבן שלו.

אני כבר כמה שעות פה לא מצליח להרגע… המח שלי אשכרה לא מצליח להכיל את מה שראיתי.
אני מנסה להוציא לכתב את מה שאני מרגיש ולא מצליח הכי קרוב זה שאני יכול לספר לכם שאני חושב שזה מזל גדול שאני כבר לא גר בירושלים כי מרגיש לי שהייתי יוצא היום בערב לשם ואולי עושה איזה מעשה שאני לא אמור.
עד כדי כך אני מזועזע.

בלי קשר למה אני אישית חושב על “צדיקים”…
לא לגמרי מכיר את הסיפור אבל אם ידעו אז למה קשר השתיקה הזה? למה?

היית מת לפני שהיית מתקרב… אתה כנראה לא מספיק מכיר את המאפיה.