על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

בעיקר לא נכון.

אוקיי, מה לא נכון?

הפדרל ריזרב אינו מוחזק בידיים פרטיות. מנהליו ממונים על ידי נבחרי ציבור ברמה הפדרלית והמדינתית. יכול להיות שאתה מכוון לזה שהוא עצמאי במידה רבה, אבל

1. זה כל הרעיון בבנקים מרכזיים.
  2. זה שונה מאד מבעלות פרטית.
  3. מרבית המחקר הכלכלי מראה שזה רעיון מצוין.

פעם בשנה מאז 2012 אני שולח מייל לרוטשילד.קום או כל מיני מיילים שונים שאני מנסה.
כותב להם שאני יהודי ואני מוכן להיות חלק מהמזימה… אף פעם לא קיבלתי תשובה :confused:
(רציני לגמרי חח)

1. מי בעלי השליטה שם?
  2. מי הזמין וכתב את אותם המחקרים?
  1. עניתי מקודם.
  2. נו באמת… יש הרבה מאד מחקרים משלל מכוני המחקר הטובים בעולם על בנקים מרכזיים והשפעתם על כלכלות (לא רק של ארה״ב מן הסתם). אם אתה לא רוצה להשמע כמו קונספירטור - אל תכתוב (בדיוק) כמו אחד.
  1. מי בעל השליטה בפועל, לא מי ממנה. איך מתבצעים מינויים כל בר דעת יודע.

2. נו באמת? אני לאחרונה סיימתי תואר במשפטים. ראיתי מצוין כיצד עורכים מחקרים בצורה כזו שתתאים לאג’נדה. כן, גם אמפירים. שלא נתחיל בכלל לדבר על חוות דעת ופסקי דין. תשלם מספיק כסף או תשרת מספיק טוב את האינטרס, ותקבל מה שתרצה.

לא הבנתי מה הקשר בין עריכת דין למחקרים בכלכלה.

הוספתי עריכה להודעה הקודמת.

מחקרים ככלל, גם אקדמאיים, גם כלכליים ואפילו רפואיים, הם מוטים לעיתים קרובות. אתה יכול שלא להסכים עם ההנחה הזו, אבל אני מאמין בזה בלב שלם. הכל עניין של מחיר ו/או תפיסת עולם.

יש הטיה במחקרים מסויימים וזה ברור. אבל תורת היחסות היא לא קונספירציה של הרוטשילדים וביקורת עמיתים זה דבר שעובד לא רע,ֶ בטח בנושאים שנמצאים בעיסוק מתמיד מכל זווית ועמדה אפשרית בספרות הכלכלית כמו בנקים מרכזיים.

אגב,ֶלגבי יתר ההודעות פה - פאקינג תיאוריות על הרוטשילדים פה בפורום… בחיי שלא דמיינתי. מה הלאה?ֹ הפרוטוקולים של זקני ציון?

אבל אנחנו נמצאים בעולם שלא פועלים בו רק ממניעים כלכליים, וזו בדיוק הנקודה שלי.

אתה לא ממש אומר כלום… ואני כמובן לא טענתי שהכל מונע ממניעים כלכליים בשום מקום. מוזמן לספר לי כיצד בדיוק הפד מוחזק בידיים פרטיות.

ומה הם הכללים?
מי הוא חרדי בעינך?

לדעתי,
חרדי זו הגדרה חברתית. קבוצה שמגדירה את עצמה ככזאת.
עם זאת, להיות חבר בקבוצה הזאת יש דברים מאוד בסיסיים שחייבים להיות שם. חרדי צריך לתכנן את חייו יומו ושעתו על פי התורה וחכמיה, ההכרה ברעיון הדת ושהאדם נמצא פה זמנית כדי לעשות את רצון בוראו, ומעשיו ומחשבותיו צריכים להתאים לרעיונות אלו.

יכולים להיות רבנים שונים בציבור החרדי שמנהיגים זרמים שונים ועדיין כל הזרמים ייחשבו לחרדים מכיוון שהם עונים על כל ההגדרות הנל.

מה שכן אני יכול לומר לך, לא כל מי שנראה חרדי, מתלבש כחרדי ומדבר כחרדי הוא חרדי. ישנם כאלה שאונסים גונבים ובועטים בכל העקרונות של הדת ועדיין מתלבשים כחרדים. אל תשאל אותי למה הם עושים את זה.

@Orel , אתה קרוב מאוד למקום שזה יהפוך לטראש מוחלט ונתחיל למחוק. אפשר לנהל דיון אבל קונספירציות על שליטה פרטית על הפד, מחקרים בכלכלה על עצמאות בנקים מרכזיים שהוזמנו מראש ומשפחת רוטשילד שמנהלת את העולם זה לא משהו שעובר את הפילטר שלי. יש גבול.

סתם נקודה למחשבה.

על מה יש לחשוב? שבקמפוסים הנאורים מייצרים רגרסיבים שכל מהות החיים שלהם זה להיעלב בשם אחרים שבכלל לא נעלבים?
Cultural appropriation… בחיי, לא נימאס להם מלהמציא דברים להיעלב מהם?

זה נקרא גזענות של ציפיות נמוכות. הם כל כך מזלזלים במקיסקנים שהם בטוחים שהם יעלבו מזה. הם הגזענים האמיתים הם חושבים שהם פגיעים וחלשים וזקוקים כל הזמן “להגנה”.

שמחתי לעזור.

“השלום יגיע שהערבים יאהבו את הילדים שלהם כמו שהם שונאים אותנו”

מהה???

מה השלב הבא? להיות inclusive איתם?