על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

האמת שלא הייתי שותף (ועדיין לא ממש) לכל ההפחדות של חלק מהחבר’ה פה, על איך הממשלות בכל העולם משתמשות בקורונה כדי להשתלט לנו על כל החיים. לדעתי מקרה קלאסי של ‘לא צריך לייחס לרשעות ולזדון, מה שאפשר לייחס בפשטות לטיפשות’. מבחינתי, כמעט כל הממשלות נקטו בגדול את אותה סדרת צעדים פחות או יותר, צעדים חכמים יותר או פחות, וגם רובן העלימו בהדרגה את הצעדים פחות או יותר, עם ‘היעלמות’ המחלה.

אבל,
יותר ויותר אמירות כמו זאת שהביא מוש, ומנהיגים ברחבי העולם שמרגישים בנוח להגיד בקול רם משפטים מפורשים נגד חירות הפרט ונגד הדמוקרטיה - כולל המפכ"ל פה אצלנו שמעז להגיד שבאירוע הבטחוני הבא הוא רוצה ‘לכבות’ את הרשתות החברתיות - שמצטרפות לסוג של ‘משטרת מחשבות’ שגם ככה מתרחשת כבר כמה שנים ברשתות החברתיות למה מותר ומה אסור להגיד, בעידודו ובניצוחו של הקונגרס האמריקאי כמובן - גורמות לי לראות פה תחילה אולי של תהליך פוטנציאלי מסוכן.

עושה רושם שהעולם המערבי המדושן מתחיל קצת לשבוע מכל הקטע הזה של דמוקרטיה, ואחרי קרוב ל-100 השנים הכי שקטות ושלוות בהיסטוריה האנושית, מתחילים לנפח כמה קשיים יחסיים מעבר לפרופורציות האמיתיות שלהן, ויחד עם חוסר יציבות משילותית במספר לא מבוטל של מדינות - כל אלו מובילים ומפתים מנהיגים ברחבי העולם בחזרה לנטייה האנושית הטבעית לטוטאליטאריות ול’לא בא לי להתחשב בדעות של אחרים בהחלטות שלי’.

מקווה מאוד שהתהליך המסתמן ייקטע באיבו.

מדהים מונטי פיטון חזו את העתיד

@EJB מכיר את המשל על הצפרדע המתבשלת?

אןף טופיק (סתם ככה לידע כללי)- המשל של הצפרדע הוא לא אמיתי, בשלב מסויים הצפרדע מרגישה שחם לה מידי ותעשה הכל כדי לצאת מהסיר.

כן אבל היא תרגיש את זה שהיא לא תוכל לעשות נגד זה כלום. זה כל העניין. הם מתחילים מקטן (להשתיק אנשים בטויטר אחרי זה חוסמים ואז מגיע הרעיון לחסום רשתות חברתיות בזמן משבר)… אתה מבין לאן זה הולך?

תשאלו את האנשים שגרים באוסטרליה קנדה וניו זילנד …

פספסת את הנקודה שלי…
אני מבין מה המשל אומר, אני אומר שבמציאות הצפרדע תבין שחם לה הרבה לפני שמאוחר מידי ותנסה לצאת מהסיר.

בגדול ובנושא, כשהשמאל צעק “תהליכים” והימין צחק עליו אני לקחתי אותם ברצינות. עכשיו כשהימין צועק “תהליכים” והשמאל צוחק עליו אני משתדל לקחת גם אותם ברצינות.

אני לא מבין בצפרדעים… לשמחתי אף פעם גם לא ניסיתי את זה…

אתה באמת חושב שזה מטיפשות? הWEF ואנשיו לא טיפשים. והפוליטיקאים האלה גם לא. המטורפת הזו של ניוזילנד היא אישה מפחידה ומסוכנת. היא עושה בדיוק את מה שהמפעיל שלה שוואב אומר. ואגב, דאסקאל האהוב מעריץ אותה, רק זה דגל אדום ענקי.

אין פה טיפשות. יש פה תכנון מדוקדק של מספר ממשלות, חבירה לביג טק ואימוץ רעיונות סיניים ודתיים על צנזורה, רק שאנשים עדיין לא התעוררו.

ביג טק משתתפת במשחק המסוכן הזה. כולם כבר מרגישים נוח למדי לדבר על משרד האמת בכל מיני ממשלות שייתנו גרסת “אמת” מאושרת שרק אותה נוכל לבטא ברשתות החברתיות. וזה לא צחוק.

פוסט יפה מאוד ממושג ירוק:

:rotating_light:תת מזכירת האו"ם: מדע האקלים בבעלותנו

מליסה פלמינג היא תת מזכירת האו"ם והאחראית על דוברות בינ"ל. לפני שבוע התארחה בפאנל של הפורום הכלכלי העולמי (WEF) בנושא ‘המאבק בדיסאינפורמציה’ (לא אירוני בכלל), והתייחסה לנושא דיסאינפורמציה בהקשר של נושא האקלים.

“אנו פועלים בשיתוף עם גוגל. אם לדוגמא תחפש ‘שינוי אקלים’ אז התוצאות הראשונות יהיו מקורות של האו"ם. כשהתחלנו את שיתוף הפעולה עם גוגל היינו בהלם מהמידע המעוות שהופיע בראש החיפוש. היום אנחנו הרבה יותר פעילים. אנחנו הבעלים של המדע, והעולם צריך לדעת על כך, וכך גם מאמינות הפלטפורמות [גוגל וחברות הטכנולוגיה האחרות]. זה אתגר ענקי, שדורש התערבות פעילה של כל הסקטורים.”

האם יש דרך לומר משפט יותר ארווליאני ודיסטופי? לא נראה לי.
האם האנשים האלו מבינים כמה הם מטורפים ושיכורי כוח?

החברה החופשית, חופש הדיבור, חופש המחשבה והחשיבה המדעית החופשית עומדים בפני סכנת השתלטות עוינת.

הסכנה איננה מכך שאנשים מדברים, כותבים וחושבים באופן חופשי במלחמת רעיונות. אלא מברית אורווליאנית של ארגוני-על אליטיסטים, חברות טכנולוגיה עם שליטה מוחלטת בזרימת המידע שמזמן ויתרו על אידיאל הניטרליות ומורכבות מהנהלות פרוגרסיביות ואידאולוגיות, ותקשורת שברובה הגדול משמשת כשופר אקטיביסטי לקידום האג’נדה.

:black_small_square:אומרים לנו לסמוך על המדע, אבל באותה מידה אומרים - המדע בבעלותנו!
:black_small_square:אומרים להקשיב למדענים, אבל מבטלים את התהליך המדעי של ספק, ביקורת ושאילת שאלות.
:black_small_square:אומרים שיש קונצנזוס מלא, אבל דואגים להעלים כל דעה סותרת באמצעות אלגוריתמים, חרמות וביטול אנשים.

בלי חופש לדבר, לכתוב ולקרוא - אי אפשר לחשוב.
בלי היכולת לחשוב - אין חקר אמת. ואין אמת.

“לראות את מה שממש מולך דורש מאבק מתמיד.”
~ ג’ורג’ אורוול

אסור בתכלית האיסור לזלזל הWEF. הם מתחו את הגבולות עם הקורונה, ראו שאין התנגדות והם ממשיכים לעשות את מה שבא להם.

ראית את החיסון ה"מעודכן" למגפה הרצחנית? יש צורך כל כך קריטי ומיידי בחיסון לאומיקרון שאישרו חיסון דלא נוסה על בני אדם. עד כדי כך הם מזלזלים בנו ומבינים שהם יכולים לעשות מה שבא להם.
המים רותחים מזמן ועכשיו אני מבין איך תמיד עלו דיקטטורים נוראיים לכוח.

אתמול ערבים נכנסו לבת ים בשם הפרובקציה בשביל לעצבן יהודים מה שהזכיר לי את המקרים הבאים:

אני לא תומך באלימות או בפגיעה בערבים. אבל אנחנו כרגע במלחמה (גם אם התקשורת והממשלה לא רוצים שתדעו את זה) הם ידעו למה שהם נכנסים ושזה יום כיפור ולנסוע עם רכב זה מסכן יהודים אבל הם רצו לעצבן יהודים (במקרה הטוב)

הממשלה לא רוצה להגן על יהודים ויותר חמור מפקירה יהודים לחסדי הפורעים הערבים אז בסופו של דבר יש יהודים שלוקחים את החוק בידים כי אין יותר מידי ברירות כרגע. רוצים למנוע את זה? שהממשלה תתחיל לתפקד.

נ.ב פורעים ערבים שרפו שדות של יהודים וגרמו נזק במיליוני שקלים ביום כיפור אבל את זה לא תשמעו.

#לא מתנצל יותר.

אתמול הסתכלתי בוויינט על טוקבקים.
בכתבה על אישה שנכנסה לשכם עם הילדות שלה וכמעט מתה: “משוגעת! להכניס לכלא!”
בכתבה על ערבים שנכנסו לעצבן בבת ים ביום כיפור וקיבלו מכות: “ערסים חיות! ביביסטים!”

קוראים לזה - גזענות של ציפיות נמוכות.
היופי שזה קורה גם ברמות הרבה יותר גבוהות ו"נאורות" לכאורה מטוקבקים בוויינט, רק בעטיפה מצועצעת יותר.

הסאבטקסט שלהם: ערבים יתנהגו כמו ערבים, ועכשיו נשאר רק להתאים את עצמנו (בני האדם) לסיטואציה.

במהלך שיטוטיי עם הבנות ביום כיפור ראיתי במצטבר חמישה כלי רכב נוסעים. כבאית אחת וארבעה פרייבטים. מרוב שהם נסעו לאט ובזהירות יכולתי לזהות את יושבי כלי הרכב. כולם ערבים. כולם סבבה. נוסעים בזהירות ובסבלנות. לא ראיתי שום בעיה בכך שהם נוסעים. אף אחד במקום בו אני גר לא נראה מופרע מהעניין. מן הסתם ערבים לא צמים ביום כיפור. מן הסתם אין שום סיבה בעולם שהם לא יצאו לטייל. הציפיה של יהודים שערבים ‘יכבדו’ היא מוזרה. בכל הפעמים שהתארחתי אצל ערבים ברמאדן הם התעקשו שאשתה קפה כרגיל למרות שלהם אסור.

אתה רציני?

הם מגיעים לישוב יהודי שרובו צם וכל הכבישים מלאים בילדים. אתה באמת לא מבין למה הם באים לשם? אף אחד לא מכריח אותם לצום או אפילו לא לנסוע ביום כיפור זה בכלל לא השאלה פה. אין שום מקום בילוי שפתוח בבת ים ביום כיפור והם לא הגיעו לשם בשביל לקבל טיפול רפואי, אתה באמת חושב שהם סתם הופיעו שם? בחיאת ליאור.

לך לכפר קאסם עם תמונה של מוחמד הנביא על האוטו ונראה כמה הם סובלנים…

משה - מה אתה מציע? אם הבעיה היא באכיפה על נסיעה מהירה, אז אין קשר לזה שהם ערבים, אלא לזה שהמשטרה שובתת ביום כיפור (וגם ברוב ימות השנה). אם הבעיה היא ב-׳פרובוקציה׳ - אין שום סיבה שזה לא יהיה חוקי. אנחנו מדינה חופשית עדיין.

קודם כל, אני חושב שצריך לאסור על נסיעה עם כלי רכב ביום כיפור שלא למטרות חירום או עבודה נחוצה (כמובן בערים יהודיות) כל עוד יש כיפור וילדים בכבישים אסור לסכן אותם . דבר נוסף, אם הם לא מבינים שביום כיפור לא צריכים להכנס עם רכב לערים יהודיות אני מציע שהרשויות יתחילו לגרום להם להבין.

משה נתתי לך קונטרה… אתה מדבר על ערבי מניאק שנסע מהר וסיכן ילדים ואני מדבר על 4 ערבים נחמדים שנסעו מאוד לאט ובזהירות (בכבישים די מרכזיים). בסך הכל אומר שביישוב היהודי שלי אין ציפייה מערבים להיות יהודים.

אמאלה

מה אימאלה? מה יש לך לנסוע ביום כיפור? שיש ילדים על הכבישים? הכל סגור.

משה - אם זה לא כפייה דתית, אני לא יודע מה כן. אתה רוצה לקחת את הדבר ההתנדבותי היחיד שמחזיק במסורת היהודית פחות או יותר (אולי חוץ מברית), ולהפוך גם אותו לעניין של כפייה.

זה לא רק לתת לערבים להיות ערבים, אלא לתת לחילונים/רפורמים/נוצרים/וואטאבר להיות חופשיים במדינה מערבית.

אגב עם כל הכבוד לאיום הערבי, אם יש משהו שמסוכן ביום כיפור זה…ילדים. הם לא יודעים לנהוג. הם נופלים ונפצעים כמו זבובים. אם למישהו היה אכפת מבטיחות הילדים היו מבטלים את יום כיפור.

אני לא רוצה לכפות על אף אחד. אבל מה לעשות, שיש כאלו שעושים את זה בתור פרובקציה. בערים ערביות מן הסתם, אני לא כופה את זה . גם לא בקיבוצים למשל.

ערבי שנכנס לבת ים בתור פרובקציה . צריך למנוע ממנו את זה. אני לא משחק אותה פה יפה נפש.

כל עוד יש המון של אנשים שנמצאים על הכבישים זה סכנת נפשות לאפשר כניסה לרכבים.