על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

בכללית אני מסכים כמעט עם רוב מה שאתה אומר רק קצת תיקונים:

השאלה גב, מה זה לכבד?
אם אני מכיר אישית טראנס והוא מבקש יפה שאתייחס אליו כאילו היה אישה, אובכן, הייתי מתייחס לו בשפה כאילו הוא אישה אבל לא יותר מזה. אבל זה עניין פרטי שלי. אסור למדינה להתערב בזה ואסור שיקראו לי טרנספוב. כי זו שאלה של בחירה.
הקטע הוא שהם משנים את איך שהם נראים אבל הם לא נשים. אז גם אני אשנה אולי איך אני מדבר איתם לא אוכל להתייחס להם כמו שאני מתייחס לנשים אמתיות.
לא חושב שזה חוסר כבוד, זו ביולוגיה בסיסית.
המוח שלי מסרב לקבל פרצוף של אישה עם זקן, או ציצי עם זין ודברים כאלה.

מסכים לגמרי. רק לא על חשבון משלם המסים ולעולם לא למתבגרים.

לא יודע אם בכלל אפשר להוכיח את זה. מישהו שמתאבד בגלל שלא קיבלו אותו יתאבד בגלל כל בעיה אחרת.

סליחה גב, אבל זה איש קש. אני לא מתנגד לשינוי מין. אני שמח שאנשים עושים מה שבא להם כל עוד לא מכריחים אותי להשתתף בזה לא במסים ולא בנדמה לי.

הגבול הוא אישה שנולדה אישה. XX. נכון, יש כמה אנומליות אבל זה מספר זניח.

יש המון אנשים בעולם, והעולם יהיה מקום באמת נפלא אם כל אחד יעזור לשכן שלו. הבעיה היא שאנשים אוהבים לעזור למי שהוא בחדשות ויביא להם הכי הרבה לייקס, לא בגלל שאכפת להם. המון אנשים מדברים על טרנסים בלי שפגשו אחד בחיים.

Circular reasoning
ממליץ בחום לראות את הדוקו של Matt Walsh, Whats a woman?
מפחיד ומשעשע בו זמנית.

אבל אני מגדיר את עצמי הגוט בכדורגל. רק מה, העולם לא משחק בנדמה לי איתי ולא משתפים איתי פעולה. למה? ואם אתאבד שלא מקבלים אותי כמסי? זו תהיה בעיה של העולם או שלי?

אז לאישה טראנס אין רחם, אין שדיים, אין מגע של אישה, אין ידיים של אישה, אין עור או ריח של אישה.
אבל יש לה זין.
סורי, לא אישה.

אני לא מכחיש את הגבול, סתם העליתי דיון תאורטי.
בכל אופן, אולי בעתיד גברים יוכלו להכנס להריון לאחר מספר ניתוחים.
לא מתיימר להבין בנושא אבל לא הזוי לחשוב שאולי גם הפערים שאתה מתאר יוכלו להסגר בעזרת המדע.

אך למרות הכל, יש פה נושא חשוב מזה שעליו דיברתי ברוב ההודעה שלי, שאינו קשור בכלל למדע, אעדיף עליו לשים את המשקל

המדינה לא קוראת לך טרנסופוב. אנשים פרטיים שבחרת שלא לכבד קוראים לך כך.
אם אתה דמות ציבורית זה יכול לפגוע בך כי בסוף אתה מקבל את כוחך מאהדת הציבור, והאינטרסים הכלכליים של מעסיקיך עלול להפגע אם האהדה כלפיך תפגע. אבל אין פה החלטה ממשלתית נגדך.

אבל בניתוח לשינוי מין מטפלים בנושא הזין.
זקן אפשר לגלח.
אוף טופיק, לנשים רבות יש זקן ואתה פשוט לא יודע כי הן מגלחות.

אני איתך בזה. לא חושב שצריך לסבסד ניתוחים כאלה.

זה כבר דיון אחר. באופן כללי אני איתך בזה שלא צריך למשל לאפשר ניתוחים כאלה מתחת לגיל 16. אבל כן צריך שיהיו סייגים כי בסוף אני גם לא מעוניין שילד יסבול כל ילדותו בגלל החוק הזה. אז הייתי אומר שבין גיל 14-16 אפשר באישור הורים ולאחר מספר פגישות עם פסיכולוג או איש מקצוע שמתתמחה בכך (עדיפות לאחד שמתעסק בטרנסג’נדרים שהתחרטו על הניתוח שעברו).

אפשר להגיד את זה על כל מקרה של התאבדות. גם על ילד שמתאבד בעקבות חרם בבית הספר או אלימות (פיזית או מינית).

לא הייתה הכוונה שלי, מתנצל.

אולי. גם אני לא מוקף בטרנסג’נדרים. אבל לאלה שכן פגשתי לא הפריע לי לפנות אליהם לפי המין החדש שלהם.

נו די, זה לא אותו דבר ואתה יודע את זה.

האמת שיש לה את רוב אלה אחרי ניתוחים שונים.
יש טרנסג’נדריות שכנראה אתה או אני לא נזהה שהן לא נולדו כנשים בכלל.
הדבר היחיד שאולי אין להן זה רחם, אבל לזה אני בטוח שיהיה ניתוח בעתיד הלא רחוק, וגם יש נשים שלא יכולות להכנס להריון (בטח גם יש נשים ללא רחם).

שמע אנחנו קצת טוחנים מים.
לדעתי זה לא צריך להיות דיון של נכון/לא נכון. זה צריך להיות דיון של קבלה. לדעתי לא צריך להבין את הרצון לשינוי מין כדי לקבל זאת.
לדעתי גם הקיצוניות שכל כך מפריעה לנו עולה בעיקר בגלל ההתנגדות שהקהילה חווה.
אני אישית מרים את דגל הגאווה מבלי לחשוב שזה תקין שיבואו לעשות טוורקינג לילדים בני 5 ומבלי לחשוב שילדים בגיל הזה צריכים לעבור ניתוח לשינוי מין, ומבלי לחשוב שנשים שנולדו כגברים צריכים להתחרות עם נשים בספורט.

פחד אלוהים (על מי אני צוחק, אני חשד מזמן שזה כך):

איום קיומי על המדע – כך רואה הביולוגית האבולוציונית לואנה מרוז’ה את התהליכים המתחוללים סביבה. זה מה שיש לה לומר על כך.

כביולוגית אבולוציונית, אני מורגלת בניסיונות לצנזר מחקר ולדכא ידע. אך במשך רוב הקריירה שלי, סוג כזה של התנהגות הגיע מהימין. בימים עברו, רוב הסטודנטים והמנהלים היו בצד שלנו; היינו מאוחדים נגד בריאתנים. כעת, האיום מגיע בעיקר מהשמאל.
הסיכון ל"ביטול" במכללת וויליאמס, בה אני מלמדת מזה 12 שנים, ובמכללות והאוניברסיטאות המובילות ברחבי הארץ, אינו תיאורטי. עמיתיי המדענים ואני חיים זאת. מה שמוטל על הכף איננו רק המוניטין שלנו, אלא היכולת שלנו לתור אחר אמת וידע מדעי.

לו נשאלתי אודות חופש אקדמי לפני חמש שנים, הייתי מתלוננת על אובססיה לגזע, מגדר ומוצא אתני, אך לא הייתי מביעה דאגה לגבי החופש האקדמי.
לכל אחד מאיתנו יש נקודת מפנה משלו - הרגע שבו אנו מבינים שצדק חברתי הוא כבר לא מה שחשבנו שהוא, אלא הפך לסמכותניות מכוערת. מבחינתי הרגע הזה הגיע ב-2018, במהלך הרצאת אורח, כאשר חוקר הדת רזא אסלן הצהיר כי “עלינו לחקוק באבן על מה מותר ועל מה אסור לדון במכללות”. הסטודנטים העניקו להצהרה מחיאות כפיים סוערות. אני, שנולדתי תחת דיקטטורה בברזיל, נחרדתי.
זמן קצר לאחר מכן, כמה עמיתים ואני ניסינו להעביר בוויליאמס את “הצהרת שיקגו”, מערכת בסיסית של עקרונות לגבי נחיצות חופש הביטוי בקמפוס. לתדהמתי, סטודנטים התפרצו לישיבת סגל בנושא כשהם צועקים “חופש הביטוי מזיק” ודורשים מפרופסורים גברים לבנים “להתוודות על הפריבילגיה שלהם”.

הגבלת החופש האקדמי מגיעה בשתי צורות: מה שאנחנו מלמדים ומה שאנחנו חוקרים.
נתחיל בהוראה. אין מדובר בתרחיש היפותטי; האקלים המצנזר והמפחיד כבר משפיע על התוכן של מה שאנו מלמדים.
אחד הכללים הבסיסיים ביותר של הביולוגיה, מצמחים ועד בני אדם, הוא שמין מוגדר לפי גודל הגמטות, כלומר תאי הרבייה. גמטות גדולות אצל נקבות; גמטות קטנות אצל זכרים. בבני אדם, הביצית גדולה פי 10 מיליון מן הזרע. אין חפיפה. מדובר בבינאריות מלאה.
אבל בחלק משיעורי הביולוגיה, מרצים מספרים לסטודנטים שמין - לא מגדר, מין - נמצא על רצף. לפחות מכללה אחת שאני מכירה מודיעה לסטודנטים שזה חשוך להאמין שבני אדם מגיעים בשני מינים נפרדים ובינאריים.

אפילו בתי ספר לרפואה פרסמו הצהרות המציעות כי מין נמצא על רצף. אם זה היה נכון, כל תחום הברירה הזוויגית היה חסר בסיס, שכן תובנת היסוד שלו טמונה בהשקעה הנקבית הגדולה יותר ברבייה, ומסבירה את הבררנות המופגנת אצל נקבות (שיש להן יותר מה להפסיד) ואת התחרותיות אצל זכרים (זכר אחד יכול להפרות נקבות מרובות). אך מאמרים שפורסמו מבקשים מאיתנו להיות “מכלילים” על ידי הגבלת הדיון למינים המעטים של אצות ואמבות שיש להם גמטות בגודל שווה - גם כאשר אין לכך רלוונטיות לאף בעל חיים או צמח.

בפסיכולוגיה ובריאות הציבור, מרצים רבים כבר לא אומרים “זכר” ו"נקבה", אלא משתמשים במונחים נפתלים כגון “אדם עם רחם”. היה לי עמית שבמהלך כנס ספג ביקורת נוקבת על כך שהעז לחקור את הברירה הזוויגית של נקבות, בעוד שהוא עצמו זכר. לא שינה שהוא חקר זאת אצל חרקים. עמית אחר הוזהר פן ילמד את המושג החשוב של “קונפליקט מיני” - הרעיון לפיו אינטרסים של זכרים ונקבות שונים ובני זוג יתנהגו לעתים קרובות באנוכיות (כמו במקרה נקבת גמל שלמה העורפת את ראשו של הזכר לאחר ההזדווגות) – מפני שהוא עלול “לגרום טראומה לסטודנטים”. אני עצמי ספגתי ביקורת על כך שלימדתי “ברירת שארים” - הרעיון כי בעלי חיים נוטים יותר לעזור לקרוביהם. מסתבר שהיתה בזאת, איכשהו, הבעת תמיכה בכך שדונלד טראמפ שכר את בתו איוונקה.

נושא רגיש נוסף הוא לימודי תורשה. סטודנטים לרוב שמחים לשמוע שישנם גנים לנטייה מינית, אבל כאשר מלמדים אותם שלרוב תכונות האישיות האנושיות, ואפילו להישגים בבית הספר, יש מרכיב תורשתי, הם מתחילים להתפתל. הדבר נכון גם לגבי הבדלים גנטיים בין אוכלוסית. בעוד שההיסטוריה של המדע אכן מכילה הצהרות חסרות בסיס ומבישות לגבי גזע, אנו יודעים שבין אוכלוסיות אנושיות, נניח באזורים גיאוגרפיים שונים, יש הבדלים בתדירות האללים. רבים מההבדלים הללו עמוקים יותר מסתם צבע עור ורלוונטיים לבריאות ולרווחה. תארו לעצמכם את ההשלכות של חוסר הידע הזה ברפואה. אחרי הכל, מחלות גנטיות רבות משתנות בין אוכלוסיות, למשל, אנמיה חרמשית בקרב אפרו-אמריקאים, סיסטיק פיברוזיס אצל אירופאים ומחלת טיי-זקס בקרב יהודים.
אבל זה נהיה טאבו לציין פערים בין קבוצות שאינם מוסברים כתוצאה מאפליה מערכתית.

קחו לדוגמה הבדלי תרבות. אני באה מהעולם השלישי והיגרתי לארה"ב בגיל 23. לכן אני מודעת מאוד להבדלים האדירים בתרבות ולאופן שבו הם משפיעים על ההתנהגות. כילדה, עודדו אותי לרמות בבית הספר, ובכל פעם שרווח אישי היה אפשרי, כל עוד לא נגרם יותר מדי נזק לאחרים. בארה"ב לא יעלה על הדעת דבר שכזה, ולכן הסתגלתי. אבל בלתי אפשרי כיום לדון עם הסטודנטים על האופן בו השונות האדירה בתרבות האנושית משפיעה על ההתנהגות וההישגים שלנו.

נעבור להחנקת המחקר. מענקי מחקר רבים כיום מתמקדים כמעט אך ורק בזהות, שכן סוכנויות פדרליות, כמו הקרן הלאומית למדע, מציעות כעת שפע של מענקים במטרה “להרחיב את ההשתתפות של חברי קבוצות שהן […] כיום חסרות ייצוג”. זאת במקום לממן מחקר במטרה לענות על שאלות מדעיות.

אך התחום המושפע באופן הישיר ביותר הוא מחקר הקשור לבני אדם, במיוחד כזה העוסק באבולוציה של אוכלוסיות.
כדוגמה, ה-NIH (National Institutes of Health) מציב כעת חסמי גישה למסד הנתונים החשוב של “גנוטיפים ופנוטיפים (dbGaP).” מסד נתונים זה הוא כלי מדהים המשלב גנומים (המבנה הגנטי הייחודי של כל פרט) ופנוטיפים (המאפיינים הנצפים של כל פרט) של מיליוני אנשים. פנוטיפים אלה כוללים השכלה, עיסוק, בריאות והכנסה, ומכיוון שמסד הנתונים מקשר בין גנטיקה לפנוטיפ ברמה פרטנית, הוא חיוני למדענים שרוצים להבין אילו גנים ומסלולים גנטיים עומדים מאחורי הפנוטיפים הללו.
אלא שעתה, ה-NIH מונע ממדענים גישה לנתונים אלה, כמו גם למסדי נתונים אחרים, משום שחקר הבסיס הגנטי הוא “סטיגמטי”. לדברי אחד החוקרים, זה המצב גם אם למחקר אין שום קשר לגזע או למין, אלא הוא מתמקד בגנטיקה וחינוך.
חקר ההבדלים המשפיעים על השגת השכלה ועיסוק הוא יותר מאשר סקרנות אקדמית. הבנת המסלולים הגנטיים מאחורי הפנוטיפים עשויה לעזור לנו למצוא פתרונות ולעזור לילדים מתקשים.

הצנזורים ושומרי הסף פשוט מניחים - ללא הוכחות - שמחקר גנטי על הבדלים בין אוכלוסיות אנושיות הוא מזיק ויש לסגור אותו. העלויות של צנזורה מסוג זה הן כבדות. למידתם של הסטודנטים נפגעת ומחקר חשוב אינו נעשה. הסכנה שבחסימת כיווני מחקר רבים כל כך היא שהמדע עצמו הופך ללא יותר מאשר הרחבה של אידיאולוגיה, וחדל לעסוק בהרחבת הידע והאמת.

עכשיו נשאלת השאלה: אם הם עושים את זה עם דברים כאלה ברורים וקלים להבנה לכולם גם בלי תואר נחשב בביולוגיה או ברפואה, מה הם עושים עם דברים שהם פחות ברורים וקלים להבנה לציבור הרחב?
מי יכול להבטיח שהדת הנוראית הזו לא השפיעה על שום דבר ב3 השנים הנוראיות שעברו על העולם?

לול, “מדע”.

העולם צריך עוד שואה כנראה… אני לא מצליח לדמיין ולהעריך מתי זה יבוא, אבל מתישהו לימין ימאס להיות ממלכתי בכל הנוגע לעיוותים הנ"ל ותתחיל מלחמת חורמה שתגבה הרבה דם. לא יאומן כמה לא למדנו כלום מהשואה, עוד לא 100 שנה וכבר פאפ! חוזרים לקיצוניות ולעיוות המדע.

כיף

:clown_face: :clown_face: :clown_face:
https://twitter.com/AsaadHannaa/status/1590750116922937345

אז משה, הלכתי לבדוק את הדבר הזה. לראות אם הגבר הזה הוא אכן האישה היפה ביותר שמה. וזה מה שמצאתי:

עכשיו, האם יש מישהו בכל העולם שמאמין באמת ובתמים שהדבר הזה הוא לא רק אישה, לא רק אישה יפה אלא האישה הכיייי יפה?
בחיי איזה מפלצת מזעזעת. מה זה השטויות האלה? מה נסגר עם אנשים? ומה זה כל החיוכים האלה? כאילו שהם גאים שמשחקים בנדמה לי??

Clown world.

בזמן שהנשים חוגגות בהתלהבות אדירה את ההתקדמות של הגזע האנושי בזה שגבר מכוער במיוחד נבחר לאישה הכי יפה באירוע מרגש עד דמעות, באירן חושבים להוציא להורג 15000 נשים וגברים שהעזו להילחם על זכויות הנשים.

אני עדיין מחכה ל uproar… ובנתיים אני חושב שבאמת במערב אין עוד בעיות בהתחשב במה שמעסיק אותם.

ובינתיים האום החליט לחקור את ישראל. המערב איבד את זה מזמן…

מי הצביע בין היתר בעד ? אוקריאינה… אני מקוה שביבי בהחלטה הראשונה שלו יחליט להשעות ובמיידי כל עזרה הומנטרית לאוקראינה.

מן הסתם לא לתת להם נשק.

הבעיה הכי גדולה היא שגם כשיש מיעוט בתקשורת שמדבר על התופעה המזעזעת הזאת, מנסים לעשות לו דה לגיטימציה.

שווה לראות הכל רק בשביל הפאנץ’ של גיא זוהר ופרצוף החמור של האישה (מותר לומר אישה? :joy:) הזאת.

אהבתי איך היא רמזה שהבחור השמן והמכוער במיוחד הזה זכה בגלל שאשכרה יש לו איכויות מסוימות ולא בגלל שהתחפש לאישה.

עוד דבר, מה זה לעזאזל שמנופוביה?? שמן זה לרוב ממש מכוער ולא בריא, אז אולי יש לקרוא לזה שמנוגועל או שמנוהקאה.
הרגרס צריך ללמוד שלהדביק את המילה פוביה לכל דבר לא אומר שהם צודקים.

אבל הדבר הכי מצחיק זה איך הרגרס משתמש בנשים לצרכים שלו כדי לפרק את ערך המשפחה המסורתית וכתוצאה את החברה, כיאה למרקסיזם ועכשיו עשינו full circle והפימניסטיות נלחמות כדי שגברים מחופשים ימעכו אותם בכל תחום.
הרי אני בטוח לא היחיד ששם לב שנשים ביולוגיות שמסירות את השדיים ובונים להן זין לא מתפקד לא באמת משתלבות בשום תחום גברי ואילו גברים מכוערים וחסרי כל סוג של כישרון שולטים בקלות בכל תחרות נשים ברגע שהם מתחפשים לאישה.

“HER penis you fokin bigot” מסכם את הכל.

Clown world

באמת חסר מילים. איזה שירות מעולה היא עושה לאנשים הנורמלים (מדעית) - הקיצונית ההזויה הזו שלמען הטרנסים מוכנה לתת להם את הניצחון גם הוא לא יפה, גם אם הוא שמן, גם אם פאקינג בן עם החבילה או קוקסינל או וואטאבר כל מיני מילים שחס וחלילה להגיד בתקשורת כי זה כינויי גנאי של מיזוגנים ושמרנים…

זה כל כך הזוי. כאילו שאין גבול שהם לא ינסו להצדיק.

אהבתי שגיא זהר (כנראה העיתונאי הישראלי הכי שאני הכי אוהב ומעריך) עוקץ אותה בסוף . מה שכן היא צריכה לקבל פרס על קור רוח איך היא הצליחה לסיים את המשפט בתחרות יופי אז היופי זה לא הקרטריון הכי חשוב בו… אני לא הייתי מצליח לסיים את המשפט בלי לשפוך לאגר מרוב שאני יצחק…

אני אשמח לדעת מה ההגדרה של אדם נורמלי מדעית ולא מדעית.

אישה XX היא אישה נורמלית.
אישה טרנסית XY הוא לא אישה נורמלית.

או אולי הוא התכוון לאנשים שהם לא ווק? כי להיות ווק זה באמת להיות לא נורמלי.

לא ברורה לי התשובה שלך והיא לא עונה לי על השאלה ממש.
מה פה ההגדרה המדעית ומה פה ההגדרה הלא מדעית?

תחי הצביעות של המערב. שדר שהגיע לקטאר בשביל המונדיאל נופל על מאלומה שהגיע לקטאר בשביל המונדיאל. לא שחושב שהוא איזה אביר זכויות אדם, אבל הבן אדם אומר לך שהוא בא ליהנות מכדורגל ואתה מנסה להכניס אותו לזה בכוח? כמה שפל צריך להיות? יכולתי ממש להרגיש את הבאסה שלו כשהוא אמר למראיין “לא עושים את זה”.

חוסר המודעות ממש מצחיק: “אבל עצם הנוכחות שלך פה נותנת לגיטימציה…” אומר עיתונאי שעצם הנוכחות שלו וסיקור מונדיאל החמולות עושה בדיוק את זה.

מה שאני לא מבין זה את תזמון הביקורת על מונדיאל הדמים הזה. הרי כולנו ידענו כמה שזה מקום חרא וכמה הם הולכים לכופף את העולם לתרבות שלהם וכולם זרמו במקום להילחם בזה בכל הכוח. הם שתקו 12 שנים. אז עכשיו שזה מתחיל, רוצים להרוס לנו הצופים את זה?

התקשרות האהובה הראתה לנו בקורונה כמה כוח יש לה בשטיפת המוח לכולם, חבל שלא השתמשו בכוח הזה מול הקטארים בעשור הקודם.

ועכשיו סתמו ותנו לנו ליהנות.

לא חסר לנו בעיות משל עצמינו בתור מדינה שמואשמת בכל מיני הפרות של זכויות אדם ופליטים למינהם אז למה לשחק אותה נאור ולתשאל את מאלומה? חובותינו כישראלים זה לא להוציא שם רע למדינה ולא לשחק אותה. אין לנו פריבילגיה שיש למדינות מערביות גדולות. ממש מעצבן.

כוונתי, אדם נורמלי המתייחס למדע בצורה רצינית. לא אכפת לי שירגישו שהם נשים, פשוט קשה לי עם מישהו שאומר משהו נגד הטבע לא משנה כמה הוא סובל מהסיטואציה הנוכחית.