על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

כנראה שפספסת אותי ואני אותך.
אני לא מסתובב וקורא ניגר או כושי לאנשים שחורים בשביל להעליב אותם. טקט זה דבר שאני מאוד רגיש אליו, מעניין שפספסת את זה אחרי כל השנים שלנו ביחד…

מצד שני, אם יש לי חבר “לבן” שמתרעם על כך שאני משתמש במילה כושי, אז כדאי דווקא “להציק” לו ולאתגר את יכולת ההכלה שלו ואת האינטגריטי שלו - שיבין למה זה מפריע לו ולמה יש לו בעיה עם משהו שלא אמור לפגוע בו או באחרים בתאכלס. אבין אם לא תסכים איתי בנוגע לגישה הזו.

בכל מקרה, כנראה שאנחנו רואים את הדברים באופן דומה.

לא לא, התכוונתי שאם מישהו משתמש במילה כושי כקללה אז הוא סתום.

במקרה הזה, אם גב היה עונה לקריטריון אז התכוונתי גם אליו.

בכנות, לא חשבתי שגב ענה לקריטריון של מישהו שמקלל “כושי” ובכל מקרה חשבתי שהיה ברור למה התכוונתי - סליחה אם לא.

אני בחיים לא אעלב בשביל אחרים. אני אישית לא רואה סיבה להעלב מאף מילה, כמו מה שטיטי כתב למעלה.

רק התכוונתי שאין קשר להיסטורית המילה לסיבה אם היא פוגעת באחרים או לא.
ההתממות שדיברתי אליה נוגעת לנושא הטאקט. אני אולי לא אבין למה המילה כושי פוגעת אבל אני כן אשים לב ליד מי ומתי אני משתמש בה מתוך הבנה כי היא פוגעת.

@Josepe

https://twitter.com/rickygervais/status/1629102214655483904

אתה באמת לא רוצה לדעת מה עברתי… :joy:

אני בטוח שרובכם ראיתם את הפרויקט גיוס המונים של יאיא פינק.
הנה הריאיון המדהים שלו אצל גיא לרר

הקטע היותר מדהים פה, זה הכמות כספים העצומה שהוא הולך לגייס דרך תביעות הדיבה כנגד כל האנריכיסטים, המשתמטים שונאי הישראל שמקללים אותו.

https://twitter.com/yayafink/status/1630582547150143489

מלך הבחור, מלך.

זה בין היתר, מה שהם רוצים לייבא לארץ שהם מדברים על הכנסת תכנים “לקהילה הגאה” לבתי ספר. זה התוצאה. ברוך השם אנחנו רחוקים מזה עדיין. אבל זה יקרה גם פה אם לא נשמור על הילדים.

https://twitter.com/MrAndyNgo/status/1631064634760351745

בשביל זה תאהבו את זה או לא , אני רציתי שאבי מעוז ימשיך להיות שר. לא בגלל שאני מחבב אותו או תומך בדעות שלו. ההפך אני והוא זה כמו מזרח ומערב בחלק לא קטן מהאידואלוגיה שלו . אבל שהזאב מחכה לטרף צריך איזה אבי מעוז שיאזן אותו.

כן אני צריך להצמיד לזה : דל"פ

יש לך ביסוס למה שאתה רושם כאן או שמבחינתך תכנים “לקהילה הגאה” זה הומואים רצים בתחתונים?

אני פשוט עוקב מספיק אחרי מה שקורה בארה"ב. זה התחיל בצורה תמימה ונגמר בזה.

בגלל זה צריך להזהר. ולא לחקות את מה שהם עשו שם.

לרגע חשבתי שאתה מדבר על הרפורמה והסכנה לדמוקרטיה :wink:

קודם כל אני לא זוכר מפלגה שדוחפת ברצינות להכנסת תכנים לקהילה הגאה או משהו בסגנון הזה. אבל נגיד שכן, האם בזה מסתכמת מערכת החינוך? אני מניח שמבין רוב החברים בפורום אני אחד האחרונים שסיים תיכון(לפני כ5 שנים, אחותי הצעירה סיימה בשנה שעברה), אז אני יכול לספר ממקור ראשון וממספר מקומות שניים, כתלמיד בימי הפרוגרס(כתבתי את זה נכון?) שיש בדיוק 0 ייצוג לתכנים מהסוג הזה. לא בבגרויות, לא בכיתת האם, לא במקצועות המורחבים ולא בהפסקות.

איזה ערכים חשובים כן קיבלו ייצוג? בבגרות בספרות השתדלו להכניס באופן קבוע תכנים שנכתבו על ידי בני מיעוטים ולמי שלמד את התוכן שנבחר באותה השנה הייתה שאלה “מובטחת”. אז יצא שהבגרות שלי בספרות הורידה לי את הממוצע כי אני למדתי את “יום מושלם לדגי בננה” ולא את “חיזו בטטה” שהיה הsure thing כי לא התחברתי לסיפור.

כמובן שבית הספר השקיע את תקציבו בצורה מדויקת כשהחליט להביא עוד ועוד מרצים שהטיפו לנו על איך לשתות ואיך (לא) לעשות סמים, ואנחנו כיאה לבני 18 הקשבנו להם ברצינות ובקשב.
עוד קיבלנו הרצאות מזמרים שכשלו, במאים, פוליטקאים ובכולם השקענו 0 תשומת לב. יותר מזה, את רוב ההרצאות וההופעות למיניהם סיימנו כשאנחנו שפוכים מצחוק. הרשה לי להאמין ש99% מהילדים במדינת ישראל יחזרו מ"הופעה" כמו זו שצירפת בהודעה שלך צוחקים ולא עם ערכים חדשים.

מה הנקודה שלי כאן? האמת שאני לא ממש יודע, אולי שלבתי ספר יש תקציב לבזבז והם זורקים אותו על כל מני שטויות, אולי זה שבני נוער לא לוקחים את בית הספר בכזו רצינות, אולי שדווקא כן היה נחמד אם היו מתייחסים לנושאים רלוונטים כמו מיניות ולהטבי"ם, אולי שאין סיבה לדאוג מזה שמערכת החינוך שלנו תעתיק ממערכת חינוך אחרת כי במילא הכל כאן שרירותי.
בשורה התחתונה, זה שאיזה בריטי החליט שזה רעיון טוב להביא מלכת דראג להופיע לתינוקות זה לא מראה על איזו מזימה, מגמה או מחשבה מיוחדת. סתם החלטה מטומטמת בעולם מלא באנשים מטומטמים.

אה, ושלתת לגיטמציה לחולי נפש כמו אבי מעוז באמצעות מקרי קיצון כאלה זה לא מגניב ואפילו קצת בומרי.

אבי מעוז הוא התוצאה. לא קם לבד. אני בסה"כ רוצה איזון. אין לי בעיה להכניס תכנים שמקדמים סובלנות ולקבל את האחר אבל שזה היה במתינות ולא יפול למה שקורה בארה"ב, במדינות הדמוקרטיות בעיקר.

פעם להגיד שילדים לא יחשפו לתכנים מינים היה במינסטרים היום אני צריך לפחד שיגדירו אותי בתור “אלט רייט” אם אני נגד זה.

זה בריטי רק במקרה, יש מספיק לזה בארה"ב ואני מבטיח לך שזה לא כך יוצא דופן כמו שאתה חושב. וזה אנדרסטיטמנט

@libs of toktok אם בא לך להבין כמה שזה יותר נפוץ ממה שאתה חושב.

https://twitter.com/libsoftiktok/status/1631314892408979456

שוב, למיטב ידיעתי נכון ל2023 יש אפס תכנים שמקדמים סובלנות להטבי"ת במערכת החינוך. לכן ביקשתי גם שתצביע על חבר כנסת ישראלי שכן זומם משהו כזה.

מיותר לציין שדראג שמנופף בציוד שלו בפני ילדים הוא לא מישהו שמקדם סובלנות אלא סתם בחור מוזר.

אגב, נקודה מצחיקה- הדיון כאן כן מזכיר לי סקנדלון אחד של חינוך מיני שקרה בבית הספר שלי. באחד הימים הבינלאומיים לאיידס או מחלת מין אחרת החליטה אחת המורות להראות בלייב, בהפסקה איך מלבישים קונדום על דילדו מעץ (או תחליף אחרת שמדמה פין, לא טרחתי להגיע לשטות הזו). לא רק שהמורה הייתה ידועה כבדיחה מאותו היום ועד ליום בו אחותי סיימה את התיכון(תקופה של 6-7 שנים), הסיפור הגיע לחדשות והיו גינויים מבית הספר ועד לכנסת. וזה עוד סתם תוכן מיני, אפילו לא היה כאן קמצוץ של להטביו"ת.

בקיצור, גם אם בארה"ב ובאנגליה דראגים משפיעים לרעה על מוחות הנוער הסר דאגה, בישראל זה לא המצב ואין צורך באבי מעוז שיגן עלינו ממזימות כאלו.

אתה יודע מה זה טיפולי המרה לילדים?

בגלל זה אני שמח שמר"צ בחוץ…

הבעיה שזה לא מתחיל בחברי כנסת חבר. הם חסרי מושג, כמעט כולם ימין ושמאל. זה תמיד מתחיל בדרגה של הפקידים והבירוקרטים…

אני באמת לא מצליח להבין מדוע “גברים מבוגרים” שונאים כל כך להט"בים. מה בדיוק גורם להם כל כך לפחד ולשנוא להטב"ים?
האם זה בגלל שכתוב באיזשהו ספר פנטזיה שזה אסור?זה נובע מחוסר ביטחון מיני?
אני באמת אשמח להבין את זה.

הייתי רוצה להעתיק את התגובה הזו ולהדביק אותה - אבל היא כבר כאן :crazy_face:

מצויין!

הם מכים שנית

כן אבל טל דווקא פה מה הבעיה? כאילו למה לא להכות שנית? למה טינקר חייבת להיות בלונדינית? באופן היסטורי את פיטר פן הייתה משחקת בחורה צעירה.

כי טינקרבל בלונדינית וזהו.

מדובר פה (שוב פעם) בבלאקוושינג שכל מטרתו היא לצאת נגד “הלבנים הפריבילגים”.

בסדרת הסרטים של טינקרבל יש כ"כ הרבה פיות לא בלונדיניות ולא לבנות. המטרה פה היא לחרבן לנו על הראש ולראות אותנו מתנצלים על זה שיש לנו גוון עור בהיר. נמאס לי מזה, טינקרבל היא פאקינג בלונדינית!

אני לא יודע מי קבע שטינקר בל בלונדינית וזה לא חשוב שהיא תהיה בלונדינית.זה שבעבר מודל היופי היה לבן זה גם תוצאה של משהו בדיוק כמו שהיום מודל היופי מגוון יותר.

זה שלוקחים את מופע שנות השבעים ועושים לו גרסה חדשה עם שחקנים שנראים כמו פרסומת לקולג’ ויוצרים דמויות פלקטיות, העיקר שיהיו בכל הצבעים והורסים את ההומור. זה בעיה.

נכון